Шахраї розсилають фейкові електронні листи для поширення панічних настроїв серед криптовалютних інвесторівКриптовалютна індустрія добре знайома із поняттям FUD (“fear, uncertainty and doubt” з англійської перекладається як “страх, невизначеність та сумнів”). Платформи та групи в соціальних медіа переповнені цим матеріалом так, що стає все важче знайти там хоч якусь достовірну інформацію. Остання новинка - фальшиві імейли, які були розіслані американським медіаструктурам з приводу запланованого придушення криптовалют у Китаї та в Гонконгу.
Основні медіаресурси не потрібно спонукати у їхньому постійному приниженні біткойна та інших криптовалют. Цунамі із криптовалютного FUD виштовнуло у новинні заголовки такі терміни, як “шахрайський”, “злочинний”, “схема Понці”, “криваве місиво”, “бульбашка”…, які формують таку от загальну картину в пересічного читача. Це кумедно, але чого тільки не трапляється, коли централізовані цінні папери та акції задирають свого носа.
Фіктивні імейли
Як повідомлялося сьогодні SCMP, низка фальшивих листів та фіктивних повідомлень для преси була поширена між американськими медіакомпаніями, у яких стверджувалося що Монетарне управління Гонконгу (HKMA) та Народний банк Китаю (PBoC) мають намір спільно втілювати нові міри для повної заборони:
… усіх аспектів та послуг торгівлі біткойном, як на материковому Китаї, так і в Гонконгу.Підозрілі повідомлення із того, що, схоже, було підставним доменним ім’ям, стверджували, що HKMA та PBoC оголосять нові регуляторні норми проти відмивання грошей, що охоплять:
Усі криптовалютні послуги та активності, як окремих людей, так і бізнесів у тому числі маркетмейкерів, майнінгових операторів, торгових платформ та гаманців.Висловлювалися припущення, що ці електронні листи можуть бути хитрощами трейдерів, що прагнуть отримати прибуток від подальшого зниження курсів криптовалют та біткойна на ф’ючерсних ринках. Монетарне управління Гонконгу уже підтвердило, що не планує жодної подібної заборони.
Ціни криптовалют стають особливо волатильними коли повторювані новини про регулювання чи попередження кримінальної діяльності виливаються у “повну заборону криптовалют”, про яку повідомляють основні медіакомпанії, які часто належать банкірам чи інвесторам.
Кому це вигідно?
Президент Асоціації біткойна в Гонконзі Леонхард Уізе (Leonhard Weese) вважає, що лише ті, хто ставить на пониження біткойна, отримають прибутки від подальших панічних настроїв:
Я не впевнений у тому, що це завжди працює, але особливо у тому випадку, коли вони можуть використовувати помилковий переклад чи неодночначності. Я впевнений, що вони можуть поширити достатньо паніки… особливо на незрілому ринку із дуже низьким порогом входу, де багато одноденних трейдерів, якими можна маніпулювати цим шляхом.Як і в Японії, регулятори в Гонконгу не мають планів щодо будь-якої заборони криптовалют. Теперішня позиція HKMA полягає у тому, що біткойн є цифровим товаром і може торгуватися, як інші товари. А Китай, як нам відомо, уже придушив цю галузь так, як це було зроблено з Інтернетом та інформаційною свободою загалом.
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/1817-shahra%D1%97-rozsilajut'-fejkov%D1%96-elektronn%D1%96-listi-dlya-poshirennya-pan%D1%96chnih-nastro%D1%97v-sered-kriptovaljutnih-%D1%96nvestor%D1%96v