Pages:
Author

Topic: Youtube virüsü ile bilgisayarınızdan Bitcoin üretiliyor - page 6. (Read 784 times)

newbie
Activity: 126
Merit: 0
Bence bunlara önlem olarak bilinen sitelerden girilmeli film izlemeye vesaire
Diğer türlü virüs rahatlıkla bulaşabilir
jr. member
Activity: 420
Merit: 1
Bountyhive.io
Şu işi Google Adsense kodları üzerinden yapsa elinde bulunduracağı maden gücünü hayal edebiliyor musunuz? Off Bitman falan dükkanı kapatır gider yeminle  Grin

Müşteri bilgilerini topluyor onlarda, herkes yerini almış dünyada.
member
Activity: 294
Merit: 10
World’s First Decentralized ICO Platform
Teknoloji iyi yönde sayısız faydalar sağlarken maalesef kötü insanların elinde de inanılmaz derecede tehlikeler taşıyabiliyor. Bilinçli bir kullanıcı olmak çok çok önemli artık. Geçenlerde okuduğum bir haberde play store da yeralan bazı uygulamaların, cepte kişinin haberi olmadan mining yaptığının tespit edildiğini yazıyordu. Pc değil cep telefonlarını bile bu iş için kullanabiliyorlar.
full member
Activity: 476
Merit: 100
CAT.EX Exchange
vay be bu kadar yetenekli insanların neden daha yararlı şeyler üretmediklerine hep şaşarım, Sanırsam reklama tıkladığımız anda virüs geliyor. bitcoin üreten dizi sitelerinden sonra birde bu çıktı başımıza. virüs programlarına çok iş düşüyor
jr. member
Activity: 90
Merit: 2
Bu olaylarla alakalı baya önce bir haber okumuştum. Gün geçtikçe daha fazla yayılmaya başladığını görüyorum. Madencilik yapan siteleri farketmek zor değil zaten direk bilgisayar fan hızını arttırıp cpu çalışma yüzdesi tavan yapıyor. Direk ayrılıyorum o siteden. Virüs programlarının pek bir etki yapacağını sanmıyorum. Bilgisayarı bilinçli kullanınca gözden kaçması çok zor. Yine de merak ediyor insan bu işlerin getirisi komik miktarlar mı yoksa baya baya iyi mi?
newbie
Activity: 41
Millet, Bitcoin üretmek için Bitcoin ekran kartı çiftliği kuruyor, bunlar da çıkmış youtube'da Bitcoin madencilik yapılıyor diyor. O sizin dediğiniz en fazla dandik altcoinler icin geçerli olabilir.
full member
Activity: 238
Merit: 105
Bu tarz haberler oldukça artmaya başladı. Hackerlar sızıp bizim işlemci güçlerimizden yararlanıp btc kazacakları yönünde fazlasıyla haber dönüyor. Bunu cidden yapıp mevcut bilgisayarların %10una girseler ortaya çıkacak işlemci gücünü hayal bile edemiyorum.
newbie
Activity: 98
Öyle bişey olduğunu düşünmüyorum ama olsa güzel olurdu  Cheesy
member
Activity: 238
tabi antivirüs programları falan da koruyamıyor bizi değil mi?
veya Windows defenderlar?
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Reklamlara bu yetkinin verilmesinde emeği geçen google'a çok teşekkürler ediyoruz. Reklamları engellemişler ama bu yöntemin kullanılmasının önüne de geçilmiştir umarım ama önemli değil reklam engelleyici kullanıyorum sonra da neden reklam gösterim oranı az diyerek şikayet etmesin kimse. Artık bilmediğim sitelere girmiyorum belli başlı siteleri kullanıyorum bunun dışında çok fazla ihtiyaç doğarsa önlemimi aldıktan sonra giriyorum yine de kısa sürede işimi bitirip çıkış yapıyorum arka planda açık bırakmıyorum.
full member
Activity: 721
Zaten casus yazılımlar bu noktada ciddi tehdit oluşturur halde. Ne kadar önlenir bilemem ancak pc nin cpu sesi ısıs falan video izlerken uçmaz yada sitelerde gezinirken oradan bir çıkarım yapılıp önlem alınabilir.
hero member
Activity: 756
Merit: 505
bunu önlemesi gereken youtube google.. dikkatli olmakta tabiki de yara var ama sürekli zaten tehlikeye açık konumda. sürekli kontrol altında tutmak gerekir.
full member
Activity: 224
Şu işi Google Adsense kodları üzerinden yapsa elinde bulunduracağı maden gücünü hayal edebiliyor musunuz? Off Bitman falan dükkanı kapatır gider yeminle  Grin
newbie
Activity: 140
Hali hazırda btc kazanmak için browser madenciliği yaptıran siteler var, bu nedenle gayet mantıklı ve uygulama olanı çok geniş bir kurnazlık.
sr. member
Activity: 382
Merit: 311
Arkadaş özellikle film ve adult siteleri çok fazla madencilik yaptırılan yerlerden birisi bu sitelere girmedne önce ve girdikten sonra cpu oranını kontrl ettirin farkı anlayacaksınız
member
Activity: 224
Merit: 12
Ben bu yöntemin uzun zamandır yapıldığını düşünüyordum zaten özellikle film sitelerinde sadece bir tane sekme açık olmasına rağmen bilgisayara aşırı ve hızlı bir şekilde birden yük binmesi arka planda farklı işlerin döndüğünü düşündürüyordu
sr. member
Merit: 251
Kesinlikle değerli vakitlerini bu tarz işlerle harcayacaklarına bir proje ve platform oluşturup ICO çalışması yapsalar pazarın içinde çok daha fazla para kazanabilirler.
sr. member
Merit: 250
zaman israfından başka bir şey değil o kodları yazacaklarına bir proje ile ico yapsalar madencilikten çok daha fazla gelir edebilirler bu yüzden bana pek mantıklı gelmeyen haber. eskiden olsa neyse de şu an insanların zamanlarını böyle boş şeylere harcadığını düşünmüyorum.
member
Activity: 196
Bazen chrome bilgisayarı kitliyor bende acaba böyle virüs varmı dıye düşünüyorum. Çok nadir oluyor tüm sayfaları kapatıp açınca geçiyor çözemedim. Sizde de aynı sıkıntı varmıdır.
member
Activity: 268
Merit: 12
benim bilgisayarım her daim ısındığı için hiç farkında değilim açıkcası. kim bilir belki de o sebepten dolayı pc sürekli ısınıyor.
Pages:
Jump to: