Pages:
Author

Topic: Youtube virüsü ile bilgisayarınızdan Bitcoin üretiliyor - page 7. (Read 784 times)

member
Activity: 322
Merit: 40
“The Premier Digital Asset Management Ecosystem”
Bugun bende okudum sanirim Adsense reklamlari ile bunu mumkun kiliyorlar. En kisa zamanda Google'in bunu duzeltmesini bekliyorum, fakat en mantiklisi Adblock kullanmak boylece reklamlarida gormemis olursunuz zaten.
member
Activity: 1022
Merit: 10
Ben henüz böyle bir durumla karşılaşmadım ve yeni gördüm böyle bir şey olduğunu.O zaman artık dikkatli olayım iyice ki sıkıntı olmasın laptopum açısından.Ama böyle bir şey yapmalarını hiç hoş karşılamadım onu da belirteyim.
sr. member
Activity: 588
Merit: 253
Benim bilgisayarda da büyük ihtimalle 2-3 ay yaptılar . Laptop kullanıyordum ve fan dan alev çıkacak gibi oluyordu . Format ve virus proğramları ile kurtuldum.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Böyle bir şeyi ilk defa duymuş oldum.Bu tarz reklamlara karşı tetikte olmak lazım.Bilgisayarın fazla ısınması gibi belirtilerden rahatlıkla anlaşılabilir böyle bir duruma maruz kaldığımız tabi.
full member
Activity: 196
Merit: 100
Ne denir ki? Ancak alkışlanır. Zamanında yazılım öğrenecektik, korsanlık yapacaktık. Bu durumdan nasıl korunulabilinir bunu da araştırmak lazım. Hatta bilen arkadaşlar varsa lütfen yazsınlar aydınlanalım.
sr. member
Activity: 672
Merit: 253
Gpu ve cpu hırsızlığı doruk noktaya vardı. Youtube ve Google önlem alsada daha geride pek çok site var. Kişisel önlem olarak ne yapmamız gerekiyor? Kullanıcıların online kalma sürelerinin fazla olduğu sitelere dikkat etmek gerekiyor.
full member
Activity: 252
Aslında film izleme siteleri bunu izin alarak yapabilirler. Sonuçta bedava hizmet veriyorlar sadece reklamdan kazanıyorlar giren kullanıcı da 1-2 saat bilgisayarım mining yapsın kabul ediyorum diyebilir ama bu olayı izinsiz yapmak kesinlikle etik değil.
full member
Activity: 308
--
Bu tarz virüslere dikkat etmek gerekiyor sizden izinsiz bilgisayarınızın gpu ya da cpusunu kullanamazlar. Video izleme sitelerinde de bunu yapanlar var sonuçta saatlerce site açık kalıyor film-dizi izleme siteleri bu gibi durumlara çok müsait.
RTE
full member
Activity: 294
Merit: 103
Arkadaşlar böyle sitelere dikkat etmek lazım girdiğinde kendini sıcaklık ile ve cpu kullanımı ile direk  belli eder girdiğiniz siteleri düzgün eleyip seçmenizde  fayda olacaktır.
newbie
Activity: 30
Merit: 0
bilgisayarınızın çok ısındığını fark ederseniz hemen o sayfadan uzaklaşmanız gerektiğini öğrenmeniz lazım
full member
Activity: 252
Adamlar yöntemi bulmuş, Coinhive koduyla reklam yöntemi tutmuş görünüyor. Muazzam maden çıkarmışlardır. Benim haberim olmadan mining yaparken telefon ve bilgisayarımı kullanmışlar. 
jr. member
Activity: 109
Merit: 5
Youtube virüsü ile bilgisayarınızdan Bitcoin üretiliyor

Youtube virüsü ile bilgisayarınızdan Bitcoin üretiliyor. Korsanlar Coinhive isimli JavaScript kodunu yerleştirmiş oldukları YouTube reklamlarıyla kullanıcıların bilgisayarlarını kripto para madenine çeviriyor. Hatta bununla kalmayıp birçok web sitesine bu kodu ekliyor. Web site sahiplerinin haberi bile olmadan bitcoin üretiliyor.

devamı: https://www.finanspara.com/youtube-virusu-ile-bilgisayarinizdan-bitcoin-uretiliyor/
Pages:
Jump to: