Pages:
Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu - page 45. (Read 22961 times)

hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Becao'nun sert oynamayı seven bir stoper olduğunu gördüm. Türkiye ligi için bu ne kadar iyi bilemedim açıkçası. Çünkü en ufak bir şeyde faul çalınabilen bir ligde Becao'nun başı derde girebilir. Umarım uyum sağlar da müdahalelerinin dozajını istenilen seviyede ayarlayabilir. Kendisinin yoksa iyi bir stoper olduğunu düşünüyorum.

Szymanski'nin de nasıl bir oyuncu olduğunu merak ediyorum. İstatistikleri oldukça etkileyici görünüyor ve umarım ödenen 10 milyon euro civarında bir bonservisin hakkını verebilir. Kendisi pek konuşulmuyor bu ara ama şu an en pahalı transferlerden birisi aslında.

Arda Güler satıldığından dolayı Fenerbahçe bu transfere kaynak yaratmayı başardığı için fazla dillenmiyor. Umarım Arda Güler gibi kaliteli bir genç oyuncu daha altyapılardan çıkar ve ülkemizi gururla temsil eder. Arda’da olan potansiyeli Ancelotti görmüş olmalı ki son anda Barcelona’nın elinden aldılar milli gururu. Syzmanski o kadar iyi olacak mı göreceğiz.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Becao'nun sert oynamayı seven bir stoper olduğunu gördüm. Türkiye ligi için bu ne kadar iyi bilemedim açıkçası. Çünkü en ufak bir şeyde faul çalınabilen bir ligde Becao'nun başı derde girebilir. Umarım uyum sağlar da müdahalelerinin dozajını istenilen seviyede ayarlayabilir. Kendisinin yoksa iyi bir stoper olduğunu düşünüyorum.

Szymanski'nin de nasıl bir oyuncu olduğunu merak ediyorum. İstatistikleri oldukça etkileyici görünüyor ve umarım ödenen 10 milyon euro civarında bir bonservisin hakkını verebilir. Kendisi pek konuşulmuyor bu ara ama şu an en pahalı transferlerden birisi aslında.
Becao gerçekten başarılı müdaheleleri ile sert oynuyor.Bu fenerbahçe gibi büyük bir takımın dezavantajı olabilir fakat bu konuda becao'yu uyaracaklarını düşünüyorum.Becao genelde kayarak müdahele ettiği için risk barındırıyor fakat hava toplarında da bir o kadar başarılı bir futbolcu.

Szymanski genç olduğu için yıldızını Fenerbahçe'de parlatma şansına sahip.İstatistiklerinden yanı sıra gerçekten yetenekli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum ve bu yeteneğini Fenerbahçe'de bütün dünyaya gösterme şansına sahip artık. Kendisinin potansiyeli olduğu ve yapılan en genç transferlerden olduğu için en fazla bonservisin ona verilmesi bir tesadüf değil.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630

legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Fenerbahçe,Udinese'den Becao'yu kadrosuna kattığını açıkladı.Atilla Szalai'nin yerine alındığını düşündüğüm bu stoper iyi bir transfer olacaktır.Eğer atilla szalai denildiği gibi 13-14 milyon euro'ya satılacak ise eğer becao'nun bonservisinin de taksitle ödeneceği bilindiğine göre Ali Koç'un yoğurt yiyişinde bir değişiklik olduğu bariz bir şekilde görülüyor.Bu sene yaptığı transferlerle ve sattığı oyunculardan aldığı bonservislerle güzel işler yapan Ali Koç artık şampiyonluk için her şeyi göze almış durumda.Son olarak da Marsilya B takımından Bartuğ Elmaz'ı kadrosuna da dahil etti.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Galatasaray her ne kadar hazırlık maçında yenilmiş olsa da ben de resmi bir maç ile aynı kefeye koyamam. Bunlar sadece ısınma maçları ve maç kondisyonunu artırmayı amaçlıyor. Zalgiris ile oynayacakları eleme maçına bir haftadan az bir süre kaldı. Ben Icardi o zamana kadar gelmemiş olsa bile Galatasaray'ın hem dışarda hem içerde galibiyet alarak turlamasını bekliyorum. Bunun olması durumunda Icardi de umarım bir sonraki turdan önce takım için imzayı atıp gelebilir. Icardi'nin eşinin sağlık sorunu ne kadar hızlı düzelirse Galatasaray için o kadar iyi.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
Dün Beşiktaşlı taraftarlar ve yöneticiler için iyi bir gün olmadığı aşikar. İlk önce Beşiktaş ile anlaştığı yönünde sürekli haberler çıkan Halil Dervişoğlu Galatasaray'a, arkasından da yine Beşiktaş'ın transferini bitirdiği söylenen Tadic Fenerbahçe için İstanbul'a geldi. Fenerbahçe'ye seviye atlatacak bir futbolcu olduğunu düşünüyorum Tadic'in. Belki de Ali Koç yönetimi yıllar sonra hem Dzeko Hem de Tadic gibi isimleri alarak kadrosuna kalite katıyor.

Beşiktaş'ın transfer çalımı yemesi normal bana kalırsa. Aynı futbolcunun istendiği transferlere bakalım geçmişteki. Çoğunu Galatasaray veya Fenerbahçe transfer etmiştir. Bana göre Beşiktaş mali bakımdan Galatasaray, Fenerbahçe ile aynı seviyede bi kulüp olmadı hiçbir zaman. Beşiktaş'ın en başarılı olduğu dönemler de alt yapısından çıkan futbolcularla kazandığı şampiyonluklar olmuştur. Tabiki Galatasaray, Fenerbahçe'nin başarısız olduğu senelerde sürpriz yapmak onlar için iyi bi şans. Ama bu sezon bunu yapamazlar. Çünkü Galatasaray geçen seneden kalan oturmuş kadrosunu takviyelerle güçlendiriyor. Fenerbahçe onların alamadığı futbolcuları alıyor. Beşiktaş tekrardan eskisi gibi alt yapıya önem verirse bi ekol oluşturup ligde yine başarılı olabilir.

Burada çalım falan yok ki Şenol Güneş açıklama yaptı Halil'den soğudum diye daha fazla para istediği için maaş dengesini bozacağından Beşiktaş teklif artırmadı ve anlaşma olmadı başka istediği takıma gidebilir o maaşı Beşiktaş vermezdi. Tadic için de aynı şekilde maaşlar arasında uçurum yoktu ama astronomik bonuslar aldığı için başka takımı tercih etti. Sonuçta iki oyuncu da Beşiktaş'ın transfer listesinde üst sıralarda değildi olmasa da olur oyunculardı ve birçok alternatifleri ile görüşmeler yapılıyor. Takımdaki herhangi bir dengeyi bozacak oyuncuyu istemiyoruz. Finansal fair-play kriterlerini yerine getiren tek kulüp Beşiktaş. Diğer Türk kulüpleri bu kriterlere uymadığı için daha geçen hafta ceza aldı.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Dün Beşiktaşlı taraftarlar ve yöneticiler için iyi bir gün olmadığı aşikar. İlk önce Beşiktaş ile anlaştığı yönünde sürekli haberler çıkan Halil Dervişoğlu Galatasaray'a, arkasından da yine Beşiktaş'ın transferini bitirdiği söylenen Tadic Fenerbahçe için İstanbul'a geldi. Fenerbahçe'ye seviye atlatacak bir futbolcu olduğunu düşünüyorum Tadic'in. Belki de Ali Koç yönetimi yıllar sonra hem Dzeko Hem de Tadic gibi isimleri alarak kadrosuna kalite katıyor.

Beşiktaş'ın transfer çalımı yemesi normal bana kalırsa. Aynı futbolcunun istendiği transferlere bakalım geçmişteki. Çoğunu Galatasaray veya Fenerbahçe transfer etmiştir. Bana göre Beşiktaş mali bakımdan Galatasaray, Fenerbahçe ile aynı seviyede bi kulüp olmadı hiçbir zaman. Beşiktaş'ın en başarılı olduğu dönemler de alt yapısından çıkan futbolcularla kazandığı şampiyonluklar olmuştur. Tabiki Galatasaray, Fenerbahçe'nin başarısız olduğu senelerde sürpriz yapmak onlar için iyi bi şans. Ama bu sezon bunu yapamazlar. Çünkü Galatasaray geçen seneden kalan oturmuş kadrosunu takviyelerle güçlendiriyor. Fenerbahçe onların alamadığı futbolcuları alıyor. Beşiktaş tekrardan eskisi gibi alt yapıya önem verirse bi ekol oluşturup ligde yine başarılı olabilir.

Altyapıya önem verirse şampiyon olmasa bile bir kaç genç oyuncuyu yurtdışına satarak artan döviz kuruyla birlikte güzel bir kazanç elde edebilir Beşiktaş, mali olarak Fenerbahçe ve Galatasaray her zaman bence de daha rahat ve zengin kulüpler oldu, Beşiktaş onları geriden takip etse de önemli başarıları da var, şampiyon olmak Beşiktaş için  hiç zor olmadı çünkü kulübü ileriye iten bir ruha ve taraftara sahipler, Türkiye’de hiç bir takım taraftarı Beşiktaş taraftarı gibi olamadı,
full member
Activity: 537
Merit: 124

Bu hatalı bir değerlendirme olur çünkü Türk futbolunda başarı ve rekabet konuşulacaksa hala devam eden ve Türkiye'de futbolun dip yapmasının en büyük sebebi olan şike gerçeğinin de değerlendirmeye alınması gerekir.

Beşiktaş Türkiye liglerini domine ettiği dönemlerde önüne hep hakem ve şike oyunları çıkarılarak efsane kadroları dağılma noktasına getirilmiştir, burada masa başı entrikalarıyla baş edemeyen zayıf yönetimlerinin de payı büyüktür elbette.

Hatta öyle ki Türkiye'deki şikeli maçlarla, federasyon oyunlarıyla, hatalı maç takvimleriyle ve müthiş psikolojik baskıyla mücadele ederken Beşiktaş Avrupa'da kazanabileceği kupalardan olmuştur, penaltılarla kaybedilen Lyon maçının olduğu sene ve Şampiyonlar Liginden grup lideri çıkılan sene bunun en çarpıcı örnekleridir.

Galatasaray veya Fenerbahçe lider giderken medya, federasyon, hakemler tam destek full destek propagandasıyla hareket ederken Beşiktaş zirve yaptığında tam tersi istikamette operasyonlar başlamıştır, bu gibi sebeplerden artık uluslararası arenada hiç kimse Türk futbolunu ciddiye almamaktadır, ve yabancı futbolcular da burayı para kazanacakları kolay bir ligden ibaret olarak görmektedirler...
hero member
Activity: 1162
Merit: 719

hero member
Activity: 756
Merit: 701
Galatasaray bugün sezon öncesi hazırlık maçında Strum Graz'a 2-0 yenildi. Bir hazırlık maçı olduğu için bu mağlubiyeti çok fazla büyütmek istemiyorum ama sahada gerçekten kötü bir Galatasaray vardı. Elbette bunun birçok nedeni var. Yaklaşık 10 günlük bir periyotta hem yükleme yaptık hem de 4 tane hazırlık maçı. Bu kadar sıkışık bir programda böyle kötü sonuçlar ve kötü oyunların oluşması normal sayılır. Takım hakkında yapabileceğim en önemli kritik ise forvetsizlik sorunu olabilir. Cheesy Icardi'nin yokluğu bizim için ciddi bir problemken son sezonunda düşük performansı nedeniyle eleştirilen Gomis'i bile arar hale geldik.

Zamanında avrupa kupaları elemelerinde Galatasaray Östersunds'a ve Fenerbahçe de Vardar'a elenmişti. Hazırlık kampının erkenden başlaması ve transferlerin erkenden yapılması bu yüzden önem arz ediyor. Takımlarımız daha hazır değil ve kısa zaman sonra eleme maçlarına çıkacaklar. Zamanında bu hatayı yaptılar ve elendiler. Bir daha böyle hataları yapmamaları lazım.

Transfer sezonunu başlarında fiyatlar çok yüksek oluyor o konuda takımlara bir şey demek istemiyorum ama en azından bu tarz maçlar için takımlar hazır olsun. Hali hazırdaki futbolcular sanki ilk defa top görmüş gibi oynuyorlar.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Galatasaray bugün sezon öncesi hazırlık maçında Strum Graz'a 2-0 yenildi. Bir hazırlık maçı olduğu için bu mağlubiyeti çok fazla büyütmek istemiyorum ama sahada gerçekten kötü bir Galatasaray vardı. Elbette bunun birçok nedeni var. Yaklaşık 10 günlük bir periyotta hem yükleme yaptık hem de 4 tane hazırlık maçı. Bu kadar sıkışık bir programda böyle kötü sonuçlar ve kötü oyunların oluşması normal sayılır. Takım hakkında yapabileceğim en önemli kritik ise forvetsizlik sorunu olabilir. Cheesy Icardi'nin yokluğu bizim için ciddi bir problemken son sezonunda düşük performansı nedeniyle eleştirilen Gomis'i bile arar hale geldik.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Evet bir de bu da doğru. Yabancı kuralı geniş olsa bile sırf takımın teknik direktörü inatlaştığı için yine bir işe yaramaz. Her teknik direktör bunu yapar demiyorum ama yapan çok var. O yüzden ben açıkçası yabancı kuralının olabildiğince esnetilmesi gerektiğini düşünüyorum. Son zamanlarda çok yetenekli oyuncu olarak görebileceğimiz Türk sayısı oldukça az ve senelerdir de böyle. Aslında altyapıdan gelecek vadeden oyuncular çıkıyor ama doğru düzgün şans verilmeyince kısa sürede sönüyorlar ya da zamanında keşfeden yabancı takımlar araya giriyor.
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
Yabancı kuralı olsa ne olur olmasa ne olur, gördük geçen sene ne olduğunu. Real Madridin bonuslarla beraber 30 milyon verdiği, oyuncuya ve babasına verdikleriyle 50 milyonu aşan masrafla aldığı Ardayı geçen sene Jesus dede oynatmıyordu adam akıllı. Bak Realde ilk 11 başlar öf ne yardırır 20 gol 20 asist ile oynar demiyorum, ama Realin yedeğini bile alsan ilk 11e koyacağın dünyada, Real'e gidecek adamıda al biraz oynatıver ya. Bizde de durum çok acayip farklı değil, zamanında bizdede oldu bu tarz durumlar, şimdi yabancıya yöneldiler, ilk 11 full yabancı çıkacaksın dese Okan hoca sıkıntı yaşamadan çıkacak kıvamda, bi Abdülkerim bi Kerem var adam akıllı yerli, geri kalanlarının yerinde full yabancı var. Sol beke kazımcan mı? Angelino alındı, ortaya taylan berkan vs? Oraya daha iyisi alındı, sağ bek? Boey, ileri hat? Icardi, Zaniolo Mertens falan. Babacım nerde oynayacak bu çocuklar?

Ben demiyorum ki Tolunay Kafkas haklı, elbette o ne derse hatalıdırda, böylede olmaz ki be abi, bari 3 tane oynatalım, bi de oynatalım yani, kalkıp 30 yaşında bişi başaramayacağı belli olan adamı değil, 23-24 yaş altı gelecek vaadeden oyuncuları koyalım oralara.
hero member
Activity: 868
Merit: 878
Tolunay Kafkas denen Türk düşmanı fırsatçı elemanın açıklamasına bakın hele:
"8+3 yabancı kuralı, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin verdiği ender doğru kararlardan! Ben Türk milliyetçisiyim, bu kurala karşı çıkanın karşısında olurum! Türk çocuğu sahada olacak!''

Çalıştırdığın takımda maçlara 11 Türk futbolcuyla çık da görelim bakalım fırsatçı yandaş seni. Milli takımda kaliteli yerli oyunculara yaptıklarını hepimiz çok iyi biliyoruz.
Kulüp takımında yabancı oyuncuları oynatma da görelim neler oluyor. Bu sahtekarlar Türk futbolundan temizlenmedikçe gram ilerleme sağlanamaz.

Tolunay Kafkas dediğiniz adam yönettiği takımda futbolcuların arabalarını kıskanacak kadar hadsiz ve kıskanç bir adam. Yıllarca milli takımda torpilli çocukları oynattığı için ümit milli takım veya u18 kaç tane başarı elde etmiş acaba? Rant uğruna yapmayacağı şey yok bu adamın. Türkiye milliyetçisi adı altında her türlü ekmeği yemiş bir adam. Futbolcuyken bu kadar tanınır biri değildi. Gereksiz herif gereksiz yorum yapmış.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
Tolunay Kafkas denen Türk düşmanı fırsatçı elemanın açıklamasına bakın hele:
"8+3 yabancı kuralı, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin verdiği ender doğru kararlardan! Ben Türk milliyetçisiyim, bu kurala karşı çıkanın karşısında olurum! Türk çocuğu sahada olacak!''

Çalıştırdığın takımda maçlara 11 Türk futbolcuyla çık da görelim bakalım fırsatçı yandaş seni. Milli takımda kaliteli yerli oyunculara yaptıklarını hepimiz çok iyi biliyoruz.
Kulüp takımında yabancı oyuncuları oynatma da görelim neler oluyor. Bu sahtekarlar Türk futbolundan temizlenmedikçe gram ilerleme sağlanamaz.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463

Dzeko 37 Tadic 35 yaşında, Suudi Arabistan liginin arka bahçesi olmak anlamsız bence, önümüzde Arda Güler gibi harika bir örnek varken altyapıya para harcayıp 5-6 sene sonrası için fedakarlık yapmak daha mantıklı geliyor, böyle yaşlı oyunculara büyük paralar dökmek en azından para sıkıntısı yaşayan Türkiye ligi takımları için doğru değil bence ,

Hocam kaç yaşında olursa olsun bizim işimize yararlar Enner Valencia örneği var tamam keşke daha iyi olsaydı ama olmuyor altyapıya önem vermiyorlar işte keşke altyapıya değer verseler de bizim ülkenin gençleri Avrupa’da önemli takımlarda olsa Real Madrid’e gittiğinden beri tüm ülke Arda ile gurur duyuyor keşke her oyuncumuz böyle yerlerde olsa

Yanlış düşünce hocam. Kaç yaşında olursa olsun demek doğru değil. Valencia örneği var ama kırk yılda bir böyle başarılı oyuncular çıkar. Geçmişte de sayarsanız bir avuç futbolcu yaşlı olduğu halde başarılı maçlar çıkarmıştır. Aklımda Hagi, Pierre Van Hooijdonk geliyor. Bir de buna Valencia’yı ekleyebiliriz. Diğerleri nispeten genç yaşta gelip başarılı olan oyuncular oluyor. Umarım Dzeko fenerin elinde patlamaz. Genelde Mesut Özil gibi tatil köyü olarak kullanmaya Türkiye’ye geliyorlar.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040

Dzeko 37 Tadic 35 yaşında, Suudi Arabistan liginin arka bahçesi olmak anlamsız bence, önümüzde Arda Güler gibi harika bir örnek varken altyapıya para harcayıp 5-6 sene sonrası için fedakarlık yapmak daha mantıklı geliyor, böyle yaşlı oyunculara büyük paralar dökmek en azından para sıkıntısı yaşayan Türkiye ligi takımları için doğru değil bence ,

Hocam kaç yaşında olursa olsun bizim işimize yararlar Enner Valencia örneği var tamam keşke daha iyi olsaydı ama olmuyor altyapıya önem vermiyorlar işte keşke altyapıya değer verseler de bizim ülkenin gençleri Avrupa’da önemli takımlarda olsa Real Madrid’e gittiğinden beri tüm ülke Arda ile gurur duyuyor keşke her oyuncumuz böyle yerlerde olsa
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373

legendary
Activity: 966
Merit: 1047
#SWGT CERTIK Audited
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
Beşiktaş yıllardır transfer konusunda Galatasaray ve Fenerbahçe'ye kıyasla çok daha az para harcayan bir takım. Eskiden beri finansal durumlarının iyi olduğuna pek şahit olmadım. Bu transfer döneminde de öyle ses getirecek bir transfer yapmalarını falan beklemiyorum. Lig şampiyonu olup Şampiyonlar Ligi'nde biraz para kazanmadıkları sürece şu an onlar açısından mali durumda pek olumlu bir gelişme olacağını sanmıyorum. Sağlam paralara oyuncu satışı falan yapabilseler yine kardır onlar için ama bakalım artık.
Fikret Orman paralar nerde diye gönderilmişti, hırsız denmişti. Ama işte şimdi gündem olmuş, en azından başarı vardı, kulübün bir ağırlığı vardı. Şu anda Saiss ile benzer durumu olan Sosa hakkında yaptığı açıklamalar ve kadro dışı bırakılması olayı örneğin. Tabirimi maruz görün ama Saiss şu anda aynı oçluğunu yapıyor, kulüpten bir tepki yok, olayı çözmek yok. Saiss şerefsizi de ya paşa paşa oynayacak, ya serbest kalma parasını getirecek ve s. olup gidecek, ya da paf takıma gidecek. Bu kadar basit. Fikret Orman kötü olarak görülürken ondan çok daha kötü bir yönetim geldi Beşiktaş'a. Yanlış bilmiyorsam sıfır oyuncu satışı da oldu. Yani bir tek rıdvan galiba. Yabancı oyuncu burada parlayıp hiç satılmadı. Geçen seneki kadronun üstüne çok büyük transferler gerekmiyordu yani örneğin Abou var, orta saha fena değil ama 1-2 orta karar transfer de lazımdı. Şu anda kamp bitmek üzere ve hiç transfer yok. Redmond işi de olmayacak gibi duruyor. Şu andaki gidişata göre Beşiktaş'ın zirveye oynaması gittikçe zorlaşıyor.
Pages:
Jump to: