Pages:
Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu - page 46. (Read 22961 times)

legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
Beşiktaş yıllardır transfer konusunda Galatasaray ve Fenerbahçe'ye kıyasla çok daha az para harcayan bir takım. Eskiden beri finansal durumlarının iyi olduğuna pek şahit olmadım. Bu transfer döneminde de öyle ses getirecek bir transfer yapmalarını falan beklemiyorum. Lig şampiyonu olup Şampiyonlar Ligi'nde biraz para kazanmadıkları sürece şu an onlar açısından mali durumda pek olumlu bir gelişme olacağını sanmıyorum. Sağlam paralara oyuncu satışı falan yapabilseler yine kardır onlar için ama bakalım artık.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Fenerbahçe'de oynayan eski futbolcu Luis Nani Adana demirspor ile anlaştı.36 yaşındaki deneyimli futbolcu adana demirspor'un hızlı tempolu oyununa ayak uydurabilir mi bilemiyorum ama tecrübesi ve frikik kullanımı bile yetebilir belki.Fenerbahçe'deyken iyi bir frikik kullanıcısıydı ve güzel bir futbol sergilemişti.Şimdi ise yaşlandı ve eskisi kadar iyi bir performans göstermesini beklemek biraz absürt olur.

Adana Demirspor'un Luis Nani transferi beni şaşırttı. 36 çok bi geç yaş diil. Zlatan İbrahimovic 41 yaşına kadar oynadı. Ronaldo hala oynuyor. Tabiki Luis Nani de oynayabilir formunu koruduysa. Her şey futbolcunun işine olan saygısıyla alakalı. Ama emekli olacakken Adana Demirspor'a gelmiş gibi okudum haberi. Cheesy

Adana Demirspor üstünde şampiyonluk baskısı hissetmeyen bi kulüp. Bana kalırsa yaşı geçmiş futbolcuların yerine genç gelecek vaat eden transferler yapmaları gerekiyor. Fenerbahçe'nin futbolcu satışlarından kazandığı para çok başarılı. Onları örnek alabilirler bu konuda. Alt yapıya önem verebilirler. Ama 36 yaşında en son nerde oynadığı bilinmeyen bi futbolcu ile anlaşmaları kötü bişi.
Adana Demirspor altyapıya önem vermiyor. Bildiğim için bu konuda rahat konuşabilirim ki yetenekli çocukları bile almıyorlar. Garip bir altyapı mantığı var. Yeteneği olan yerine genelde siyasi torpilli olanların akrabalarını alıyorlar. Adana futbola aşık bir şehir normalde. Amatörde gerçekten cevherler var, bazı amatör futbolcu arkadaşlarımdan duymuştum. Keşke altyapıya şöyle 1 milyon dolar ayırsalar da şehirdeki cevherleri çıkarıp bir Altınordu akademisi gibi Türkiye’ye yayılsalar insanlar Adana Demirspor altyapısında çocuğu eğitim görsün istese. Altınordu amatör kümeden bugünlere bu mantıkla geldi ki büyük transfer gelirleri kazandılar.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Bu ligde şampiyon olmak için her zaman atanın ve tutanın iyi olacak derler. Fenerbahçe Dzeko ile gol problemini çözdü sayılır. Galatasaray da Icardi ile yeniden anlaşacak büyük ihtimalle. Şampiyonluğun en güçlü iki takımı iyi ve kaliteli forvetlerle anlaşma sağladı. Fakat iki takımın da tutanları atanları kadar iyi değil. Galatasaray'da Muslera tekrar sakatlanırsa yedeği Jankat Yılmaz. Muslera'nın rekabete girebileceği iyi bir yedeğe ihtiyacı var. Fenerbahçe'de ise problem biraz daha büyük. Altay geçen sezon kötü bir yıl geçirdi. İrfan Can ise as kaleci olabilecek tecrübeye sahip değil. Fenerbahçe'nin en az Muslera kadar kaliteli bir kaleci transfer etmesi gerekiyor. Galatasaray'ın da Muslera'yı rekabete zorlyacak bir kaleci transfer etmesi gerekiyor.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Fenerbahçe'de oynayan eski futbolcu Luis Nani Adana demirspor ile anlaştı.36 yaşındaki deneyimli futbolcu adana demirspor'un hızlı tempolu oyununa ayak uydurabilir mi bilemiyorum ama tecrübesi ve frikik kullanımı bile yetebilir belki.Fenerbahçe'deyken iyi bir frikik kullanıcısıydı ve güzel bir futbol sergilemişti.Şimdi ise yaşlandı ve eskisi kadar iyi bir performans göstermesini beklemek biraz absürt olur.

Adana Demirspor'un Luis Nani transferi beni şaşırttı. 36 çok bi geç yaş diil. Zlatan İbrahimovic 41 yaşına kadar oynadı. Ronaldo hala oynuyor. Tabiki Luis Nani de oynayabilir formunu koruduysa. Her şey futbolcunun işine olan saygısıyla alakalı. Ama emekli olacakken Adana Demirspor'a gelmiş gibi okudum haberi. Cheesy

Adana Demirspor üstünde şampiyonluk baskısı hissetmeyen bi kulüp. Bana kalırsa yaşı geçmiş futbolcuların yerine genç gelecek vaat eden transferler yapmaları gerekiyor. Fenerbahçe'nin futbolcu satışlarından kazandığı para çok başarılı. Onları örnek alabilirler bu konuda. Alt yapıya önem verebilirler. Ama 36 yaşında en son nerde oynadığı bilinmeyen bi futbolcu ile anlaşmaları kötü bişi.
hero member
Activity: 868
Merit: 878
Fenerbahçe 10 numara transferi konusunda Sebastian Szymanski'yi kadrosuna kattığını açıkladı ve açıkcası böylesine bir genç oyuncuyu katmaları onlar adına gelecekte önemli olabilir.Diğer oyuncular gibi bu oyuncu da kendini burada basamak olarak kullanıp güzel bir gelişim sağlarsa hem fenerbahçe'ye güzel bir bonservis bedeli hem de kendisinin daha da önemli bir futbolcu haline gelmesi adına iyi işler yapabilir.

Artık Fenerbahçe’nin elindeki kozlardan birisi Kim Min-Jae, Eljif Elmas, Arda Güler gibi oyuncuların büyük takımlara transfer olduğunun görülmesi. Bu yüzden genç oyuncuların Fenerbahçe’de sıçrama tahtası olabilecek şekilde değerlendirebilir durumunu alıp kullanmaları gerekiyor. Szymanski’yi Fenerbahçe’ye iten sebeplerden birisi de belki bu saydığım oyuncuların kariyerlerinin güzel ilerlemesi olabilir.
[/quote

Aslında evet, Türkiye’de Fenerbahçe’nin elinde böyle bir koz var. Şu anda da Emre Demir, Emre Mor, Jin Ho gibi potansiyele sahip genç yıldızlar da var. Bu oyuncuların arasında bir de Szymanski’nin gelişi eklenerek bir kişilik daha ekleme yapıldı. Fenerbahçe çok iyi bir genç pazarlama takımı olabilir. Bunu Avrupa’da başaran Dortmund, Porto, Ajax, Benfica gibi kulüplerdi, umarım Türkiye’den de Fenerbahçe bu kervana katılır.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Fenerbahçe 10 numara transferi konusunda Sebastian Szymanski'yi kadrosuna kattığını açıkladı ve açıkcası böylesine bir genç oyuncuyu katmaları onlar adına gelecekte önemli olabilir.Diğer oyuncular gibi bu oyuncu da kendini burada basamak olarak kullanıp güzel bir gelişim sağlarsa hem fenerbahçe'ye güzel bir bonservis bedeli hem de kendisinin daha da önemli bir futbolcu haline gelmesi adına iyi işler yapabilir.

Artık Fenerbahçe’nin elindeki kozlardan birisi Kim Min-Jae, Eljif Elmas, Arda Güler gibi oyuncuların büyük takımlara transfer olduğunun görülmesi. Bu yüzden genç oyuncuların Fenerbahçe’de sıçrama tahtası olabilecek şekilde değerlendirebilir durumunu alıp kullanmaları gerekiyor. Szymanski’yi Fenerbahçe’ye iten sebeplerden birisi de belki bu saydığım oyuncuların kariyerlerinin güzel ilerlemesi olabilir.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231

hero member
Fenerbahçe yaptığı son transferlere de bakılırsa bu sene de şampiyonluğu kaçırması olası duruyor. İsmail Kartal daha önce ligde Fenerbahçe ile şampiyonluklar kazanmış birisi belki ama gelecek sezon için çok da iç açıcı bir kadro kurmuyorlar henüz. Ne Umut Nayir'in ne de Dzeko'nun doğru transfer olduğunu düşünüyorum. Galatasaray ile aralarında finansal olarak nasıl bir fark var tabi bilmiyorum. Eğer fark çok açık değilse Fenerbahçe de daha iyi isimleri getirebilir. Fenerbahçe'nin bence de transfer politikalarını yürütme konusunda daha iyi birilerine ihtiyacı var.
Aziz Yıldırım ve ekibi bu konuda çok iyiydi. Bu sene Galatasaray’ın yaptığı bu adımları yıllar önce Aziz Yıldırım ekibi yapmıştı. Bu takımda Nicolas Anelka yedekte bekletiliyordu. O kadar iyi bir kadro kalitesi vardı ki o zaman yerli yabancı oyuncu kısıtlaması daha sertti. Şimdilerde ise Ali Koç maalesef vizyonsuz hareketler gerçekleştiriyor.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Fenerbahçe yaptığı son transferlere de bakılırsa bu sene de şampiyonluğu kaçırması olası duruyor. İsmail Kartal daha önce ligde Fenerbahçe ile şampiyonluklar kazanmış birisi belki ama gelecek sezon için çok da iç açıcı bir kadro kurmuyorlar henüz. Ne Umut Nayir'in ne de Dzeko'nun doğru transfer olduğunu düşünüyorum. Galatasaray ile aralarında finansal olarak nasıl bir fark var tabi bilmiyorum. Eğer fark çok açık değilse Fenerbahçe de daha iyi isimleri getirebilir. Fenerbahçe'nin bence de transfer politikalarını yürütme konusunda daha iyi birilerine ihtiyacı var.

Yerli teknik direktörler ile anlaşma yapıldığında transfer bütçeleri bir anda kısılıyor. Yabancı teknik direktörler ile anlaşma yapıldığında transfer bütçeleri bir anda sonuna kadar açılıyor. Her zaman görmeye alışık olduğumuz şeyler değil mi? Üstelik Fenerbahçe veya Galatasaray fark etmeksizin her takımda yıllardır aynı transfer süreçlerini görüyoruz.

Edin Dzeko yaşlı ama Fenerbahçe'ye seviye atlatabilecek bir forvet. Buraya da şampiyonlar liginde final oynadıktan sonra geldi. Fakat Umut Nayir ile aynı özelliklere sahipler. Umut Nayir Edin Dzeko'yu yedek bırakamayacağı için yine yanlış bir transfer oldu bizim için. Bence bu yanlış transferi transfer bütçesine ayrılan düşük miktar belirledi. Jorge Jesus takıma bu sezon gelseydi Edin Dzeko'nun yanına Umut Nayir transfer edilmezdi. Daha çok para harcanırdı ve daha iyi bir forvet transfer edilirdi veya kiralık bir futbolcu ile anlaşma sağlanırdı.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Ayrıca Dzeko gerçekten çok yaşlı şu an yani 37 yaşında. Ne kadar faydalı olabileceği gerçekten şüpheli o yüzden ben de transfer politikalarının kötü olduğunu düşünüyorum.

Edin Dzeko beklenen performansı gösteremezse Fenerbahçe yönetimi Enner Valencia gibi bir ismi kaçırdığı için çok eleştirilecek. Fakat ben Enner Valencia'nın da Fenerbahçe'de kalmak istemediğini düşünüyorum. Sezon bitmeden başka takımla anlaşma sağladı ve sezon boyunca transfer görüşmelerine olumlu bir cevap vermedi. Bence Fenerbahçe yönetimi bu noktada üzerine düşen görevleri tekrar sorgulamalı ve futbolcular ile idari ekibin arasındaki iletişimi daha iyi tutmanın yollarını araştırmalı.

Okan Buruk'un açıklaması dikkatimi çekti.

"Hepimiz Icardi'yi bekliyoruz"

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Mauro Icardi'nin kendileri için önemli bir oyuncu olduğunu dile getirerek, "Hepimiz Icardi'yi bekliyoruz. Burada her şey olumlu gidiyor. İmza atılana kadar sakin olmak gerekiyor. Biz istiyoruz, o istiyor. Kulübüyle ilgili her şey yolunda gidiyor. İnşallah en kısa zamanda bizimle beraber olur. Icardi'nin gelişi hem oyuncu kalitesi hem de psikolojik anlamda Galatasaray'a önemli bir destek olacaktır. Ben kendisiyle daha görüşmedim. Şu anda Erden Timur Bey görüşüyor. İş bittikten sonra ben de görüşeceğim. Taraftar prosedürü tamamlandıktan sonra kampa katılıp katılmama kararını vereceğiz ama en kısa zamanda gelmesini isterim." ifadelerini kullandı.
https://beinsports.com.tr/haber/okan-buruktan-icardi-aciklamasi-imza-atilana-kadar

Transfer pazarlıkları yapılırken bu tarz açıklamalar yapılmaz çünkü bu tarz açıklamalar pazarlıkta karşı tarafa koz verir. Bence Mauro Icardi'nin transferi artık tamamen bitti. Yalnızca resmi açıklamanın yapılacağı tarih gibi bazı küçük detaylar üzerinde çalışmalar sürdüğü için Okan Buruk rahat bir şekilde konuşuyor.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
Dzeko transferi sonrası bence Umut Nayır Fenerbahçe'ye gelmeyi kabul etmemeliydi. Daha büyük bir kulübe gelecek olsa da Dzeko'dan formayı ne kadar alabilir orası şimdilik şüpheli. Tabi bu noktada Umut Nayır'ın Süper Lig'de son zamanlarda nasıl oynadığını bizzat izledik. Dzeko'nun adaptasyon sürecini henüz görmemiş durumdayız. Fakat eğer Dzeko gollerine hemen başlarsa Umut çoğunlukla yedek bekleyecektir. Umut geçtiğimiz sezon ligde 17 gol atarak dikkatleri üzerine çekmişti ve bakalım burada bulduğu şansları nasıl değerlendirecek.

Ayrıca Dzeko gerçekten çok yaşlı şu an yani 37 yaşında. Ne kadar faydalı olabileceği gerçekten şüpheli o yüzden ben de transfer politikalarının kötü olduğunu düşünüyorum.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Fenerbahçe Umut Nayir'i almış. Umarım kenarda bekleyerek kariyerini çöp etmez. Umut geçen sezon Ümraniyespor'da 18 gol atmıştı ama burada forma şansı bulma ihtimali çok düşük. Ancak alternatif yerli forvet kontenjanından kadroda yedekler arasında yer bulabilir. Bir de Fenerbahçe'nin forvet hattı yine çok şişmiş durumda bu kadar fazla ortalama oyuncu alacaklarına 2 tane en üst düzey oyuncu alsalar daha iyi olurdu. Neyse artık kendileri bilir bu sezon Fenerbahçe'yi iddialı bir şampiyonluk adayı olarak göremiyorum.

Fenerbahçe uzun süredir iddialı bir takım değil. En iyi başladığı geçen seneyi de ikinci olarak tamamladılar. Yani uzun süredir Fenerbahçe boş transferler yaparak bir yere gelmeye çalışan ortalama bir takım. Enner Valencia güzel tutmuştu ama onunla da sözleşme imzalamadılar ondan 4 yaş daha yaşlı Dzeko’nun takıma gelmesini sağladılar. Fenerbahçe’de transferi kim yapıyor bilmiyorum ama hiç doğru yapmıyor.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
Fenerbahçe Umut Nayir'i almış. Umarım kenarda bekleyerek kariyerini çöp etmez. Umut geçen sezon Ümraniyespor'da 18 gol atmıştı ama burada forma şansı bulma ihtimali çok düşük. Ancak alternatif yerli forvet kontenjanından kadroda yedekler arasında yer bulabilir. Bir de Fenerbahçe'nin forvet hattı yine çok şişmiş durumda bu kadar fazla ortalama oyuncu alacaklarına 2 tane en üst düzey oyuncu alsalar daha iyi olurdu. Neyse artık kendileri bilir bu sezon Fenerbahçe'yi iddialı bir şampiyonluk adayı olarak göremiyorum.
hero member
Activity: 868
Merit: 878
Görünüşe bakılırsa Real Madrid'in Arda Güler'i B takımına yollama gibi bir hedefi bulunmuyor. Aynı şekilde başka takıma kiralama gibi bir şey de söz konusu olmayacak gibi. Tabi yine de as takımda kendine sık sık yer bulamaz orası çok zor iş. Yine de küçük takımlara karşı olan maçlarda bence olabildiğince güzel bir süre boyunca oynama şansı bulacaktır. Bu gibi maçlarda ilk 11'de bile görebiliriz onu. Real Madrid de takımı gençleştirme yolunda ilerliyor.

Modric - Kroos ikilisinin bu sezon sonrası ayrılmasını bekliyorum. Bu da Arda Güler dahil takımdaki aynı mevkideki gençlerin önünü açacaktır.

Sanmıyorum çünkü ben Bayer Leverkusen'e kiralanacağını duydum.Xabi'nin takımına Arda'nın böylesine avrupa futboluna alışması için gönderilecektir.Ancelotti'nin yerine başkan Perez sanırım Xabi'yi düşünüyor ve eğer öyle bir düşünce içindeyse Arda'yı yeni teknik direktörüne alıştırmak isteyecektir.Bu sayede iki tarafta kazanmış olacak.Şuanda Real Madrid'Te süre almakta sorun yaşayabilir ama Leverkusen'e kiralanırsa böyle bir sorunla karşı karşıya kalmayacaktır.

Almanya ligi için çok iyi olabilir Arda. Ben, Borussia Dortmund’a kiralanmasını isterdim çünkü gençlerin eğitiminde ayrı bir kültürü var o takımın. Orada kadro savaşı fazla olacak sanırım. Bayer Leverkusen’e giderse Arda, kendini as kadroda bulur ve maç tecrübesi kazanır. Bu onun için çok şey ifade ediyor. İnşallah Türkiye’yi gururla temsil eder.

Bahsettiğim gibi bir olay mevcut ise Bayer Leverkusen'e transfer olması onun için daha iyi olacaktır.Modric ve Kroos'un telefonla görüştüğü iddaası var ve bu doğru olabilir.Modric artık belli bir yaşa gelmiş deneyimli bir oyuncu ve artık bu saatten sonra yararı yerine zararı olmaya başlayabilir Real Madrid'e.Arda'nın transferi bu bakımdan Real Madrid'e belki de uzun yıllar katkı sağlayacak olmasından kaynaklı.Başkan Perez özel olarak ilgilendi hep Arda ile.

Real Madrid dünyadaki her çocuk için bir hayaldir, buradan bakınca 18 yaşına yeni girmiş Arda’nın sadece Türkiye değil, dünyanın en şanslı çocuklarından birisi olduğu ortada, umarım Türkiye’yi en doğru ve güzel şekilde temsil edecektir, Perez imza töreninde de çok ilgiliydi, artık A Milli takımda Real Madrid’den bir isim kadroya yazılacak, ne mutlu bize,
Dünyadaki çoğu çocuğun hayali olabilir ancak bu hayali kim gerçekleştirir ona bakmak lazım. Dünyada yüzlerce ülke içerisinden Türkiye’den bir genci Real Madrid alıyor ve ona imza töreni düzenleyip gelecekten umutlu olarak bahsediyorlarsa bu elbette bizim için mutluluk verici bir şey. Zaten Arda’da Real Madrid hayalini erkenden gerçekleştirme arzusu içerisinde olduğu için gitti sanırım İspanya’ya. Fenerbahçe ise her zaman kapısı ona açık bir yuva olarak kalacak.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Görünüşe bakılırsa Real Madrid'in Arda Güler'i B takımına yollama gibi bir hedefi bulunmuyor. Aynı şekilde başka takıma kiralama gibi bir şey de söz konusu olmayacak gibi. Tabi yine de as takımda kendine sık sık yer bulamaz orası çok zor iş. Yine de küçük takımlara karşı olan maçlarda bence olabildiğince güzel bir süre boyunca oynama şansı bulacaktır. Bu gibi maçlarda ilk 11'de bile görebiliriz onu. Real Madrid de takımı gençleştirme yolunda ilerliyor.

Modric - Kroos ikilisinin bu sezon sonrası ayrılmasını bekliyorum. Bu da Arda Güler dahil takımdaki aynı mevkideki gençlerin önünü açacaktır.

Sanmıyorum çünkü ben Bayer Leverkusen'e kiralanacağını duydum.Xabi'nin takımına Arda'nın böylesine avrupa futboluna alışması için gönderilecektir.Ancelotti'nin yerine başkan Perez sanırım Xabi'yi düşünüyor ve eğer öyle bir düşünce içindeyse Arda'yı yeni teknik direktörüne alıştırmak isteyecektir.Bu sayede iki tarafta kazanmış olacak.Şuanda Real Madrid'Te süre almakta sorun yaşayabilir ama Leverkusen'e kiralanırsa böyle bir sorunla karşı karşıya kalmayacaktır.

Almanya ligi için çok iyi olabilir Arda. Ben, Borussia Dortmund’a kiralanmasını isterdim çünkü gençlerin eğitiminde ayrı bir kültürü var o takımın. Orada kadro savaşı fazla olacak sanırım. Bayer Leverkusen’e giderse Arda, kendini as kadroda bulur ve maç tecrübesi kazanır. Bu onun için çok şey ifade ediyor. İnşallah Türkiye’yi gururla temsil eder.

Bahsettiğim gibi bir olay mevcut ise Bayer Leverkusen'e transfer olması onun için daha iyi olacaktır.Modric ve Kroos'un telefonla görüştüğü iddaası var ve bu doğru olabilir.Modric artık belli bir yaşa gelmiş deneyimli bir oyuncu ve artık bu saatten sonra yararı yerine zararı olmaya başlayabilir Real Madrid'e.Arda'nın transferi bu bakımdan Real Madrid'e belki de uzun yıllar katkı sağlayacak olmasından kaynaklı.Başkan Perez özel olarak ilgilendi hep Arda ile.

Real Madrid dünyadaki her çocuk için bir hayaldir, buradan bakınca 18 yaşına yeni girmiş Arda’nın sadece Türkiye değil, dünyanın en şanslı çocuklarından birisi olduğu ortada, umarım Türkiye’yi en doğru ve güzel şekilde temsil edecektir, Perez imza töreninde de çok ilgiliydi, artık A Milli takımda Real Madrid’den bir isim kadroya yazılacak, ne mutlu bize,
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231

hero member
İsmail Kartal söylenene göre göreve başladığından beri evine gitmemiş ve kulüpte kalarak çalışıyormuş. Eski maçları falan izleyerek neleri geliştirmesi gerektiğini öğrenmeye gayret gösteriyormuş. Yani açıkçası tamamiyle inandırıcı gelmedi bana ama böyle olsa bile işi gerçekten zor. Fenerbahçe uzun yıllardır ligde şampiyon olamıyor ve onun da üzerinde her teknik direktörde olduğu gibi bir baskı olacak. Geçmişte Fenerbahçe ile ligde 2 kere şampiyon oldu tabi ama bu yine de hiçbir şeyin garantisini vermez.

Umarım şampiyonluk özlemimize artık bir son vermeyi başarabiliriz.

İsmail hocaya bir kaç sene verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Biraz Türk futbolseverler olarak sabırsız davranıyoruz. İsmail Hoca’nın tecrübeleri fazla ve bu tecrübeler para ile satın alınamaz. Ben Fenerbahçe için başarılı bir döneme girileceğine inanıyorum. En azından Jesus gibi inatçı değil.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
İsmail Kartal söylenene göre göreve başladığından beri evine gitmemiş ve kulüpte kalarak çalışıyormuş. Eski maçları falan izleyerek neleri geliştirmesi gerektiğini öğrenmeye gayret gösteriyormuş. Yani açıkçası tamamiyle inandırıcı gelmedi bana ama böyle olsa bile işi gerçekten zor. Fenerbahçe uzun yıllardır ligde şampiyon olamıyor ve onun da üzerinde her teknik direktörde olduğu gibi bir baskı olacak. Geçmişte Fenerbahçe ile ligde 2 kere şampiyon oldu tabi ama bu yine de hiçbir şeyin garantisini vermez.

Umarım şampiyonluk özlemimize artık bir son vermeyi başarabiliriz.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Leverkusen'e kiralanma gibi bir şey şimdilik sadece bir iddiadan ibaret. Ancak kiralansa bile bence çok iyi olur. Leverkusen'de merkez ofansif orta saha pozisyonunda sadece Wirtz var. Sadece dediğim adam da tabi çok yetenekli bir oyuncu.  Grin  Onun için de geleceği parlak deniliyor. Ancak Arda yine de Real Madrid'de alacağı süreden çok daha fazla süreyi Leverkusen'de alabilir.

Wirtz ile gayet de değişimli olarak oynayabilirler. Hatta Arda çok çalışırsa aralarında ilk 11 için güzel bir rekabet de izleyebiliriz.

Florian Wirtz Almanya vatandaşı olunca fiyatı 85 Milyon Euro oluyor. Arda ise Türk vatandaşlığı ile 20 milyon Euro anca transfer bütçesini yaptığını düşünürsek, coğrafya kaderdir deniliyor. Wirtz 20 yaşında, Arda 18 yaşında. Real Madrid’i transfere iten sebeplerden birisi de Arda’nın neredeyse bedava olan bonservis bedeli. Real Madrid için para kazanma derdi yok tabi onda gelecek gördükleri için transfer ettiler ama Real’de kadroya girme ihtimali çok zor.
Arda'nın boyu bana çok kısaymış gibi geliyordu ama google'a göre 1.76'ymış. Zayıf ve çelimsiz olduğu için kısa geldi bana o zaman. Arda'nın yetenekli olduğu ortada ancak ben Barça ya da Real onu almaz diye düşünüyordum. Çünkü fiziksel olarak çok iyi değil, bence de kadroya girme ihtimali çok zor. Şu 18-20 yaş arasını en azından fiziksel gelişim olarak çok iyi geçirebilirse yani uzar ve kaslanırsa belki Real'de tutunabilir ama klasik çok çalışmayan türk oyuncusu kafasında olursa ben oynayabileceğini pek sanmıyorum. Ha bu arada stili bana biraz Guti'yi hatırlattı. Topa müdahaleleri falan. Real aldığına göre öyle bir ışık görmüş olabilir diye düşünmedim değil.

Bugün ki açıklamasında kiralık gitmeyeceğini, Real Madrid’de kalıp forma savaşı vermek istediğini belirtmiş.Onu çok zor bir forma savaşı bekliyor.Tek tük, önemsiz maçlarda forma verebilirler ama önemli maçlarda yedek bile olmayabilir Arda şuanda.Söylediğiniz gibi fiziksel durumu buna müsait değil henüz ayrıca dil sorunu da var.Bir an önce İspanyolca ve İngilizceyi iyi öğrenmesi gerekecek.İngilizce biliyor diye muhabir söylemiş ama ben ana dili gibi bildiğinden şüpheliyim.
Pages:
Jump to: