Pages:
Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu - page 47. (Read 22961 times)

hero member
Activity: 1078
Merit: 638
Leverkusen'e kiralanma gibi bir şey şimdilik sadece bir iddiadan ibaret. Ancak kiralansa bile bence çok iyi olur. Leverkusen'de merkez ofansif orta saha pozisyonunda sadece Wirtz var. Sadece dediğim adam da tabi çok yetenekli bir oyuncu.  Grin  Onun için de geleceği parlak deniliyor. Ancak Arda yine de Real Madrid'de alacağı süreden çok daha fazla süreyi Leverkusen'de alabilir.

Wirtz ile gayet de değişimli olarak oynayabilirler. Hatta Arda çok çalışırsa aralarında ilk 11 için güzel bir rekabet de izleyebiliriz.

Florian Wirtz Almanya vatandaşı olunca fiyatı 85 Milyon Euro oluyor. Arda ise Türk vatandaşlığı ile 20 milyon Euro anca transfer bütçesini yaptığını düşünürsek, coğrafya kaderdir deniliyor. Wirtz 20 yaşında, Arda 18 yaşında. Real Madrid’i transfere iten sebeplerden birisi de Arda’nın neredeyse bedava olan bonservis bedeli. Real Madrid için para kazanma derdi yok tabi onda gelecek gördükleri için transfer ettiler ama Real’de kadroya girme ihtimali çok zor.
Arda'nın boyu bana çok kısaymış gibi geliyordu ama google'a göre 1.76'ymış. Zayıf ve çelimsiz olduğu için kısa geldi bana o zaman. Arda'nın yetenekli olduğu ortada ancak ben Barça ya da Real onu almaz diye düşünüyordum. Çünkü fiziksel olarak çok iyi değil, bence de kadroya girme ihtimali çok zor. Şu 18-20 yaş arasını en azından fiziksel gelişim olarak çok iyi geçirebilirse yani uzar ve kaslanırsa belki Real'de tutunabilir ama klasik çok çalışmayan türk oyuncusu kafasında olursa ben oynayabileceğini pek sanmıyorum. Ha bu arada stili bana biraz Guti'yi hatırlattı. Topa müdahaleleri falan. Real aldığına göre öyle bir ışık görmüş olabilir diye düşünmedim değil.
hero member
Activity: 868
Merit: 878
Leverkusen'e kiralanma gibi bir şey şimdilik sadece bir iddiadan ibaret. Ancak kiralansa bile bence çok iyi olur. Leverkusen'de merkez ofansif orta saha pozisyonunda sadece Wirtz var. Sadece dediğim adam da tabi çok yetenekli bir oyuncu.  Grin  Onun için de geleceği parlak deniliyor. Ancak Arda yine de Real Madrid'de alacağı süreden çok daha fazla süreyi Leverkusen'de alabilir.

Wirtz ile gayet de değişimli olarak oynayabilirler. Hatta Arda çok çalışırsa aralarında ilk 11 için güzel bir rekabet de izleyebiliriz.

Florian Wirtz Almanya vatandaşı olunca fiyatı 85 Milyon Euro oluyor. Arda ise Türk vatandaşlığı ile 20 milyon Euro anca transfer bütçesini yaptığını düşünürsek, coğrafya kaderdir deniliyor. Wirtz 20 yaşında, Arda 18 yaşında. Real Madrid’i transfere iten sebeplerden birisi de Arda’nın neredeyse bedava olan bonservis bedeli. Real Madrid için para kazanma derdi yok tabi onda gelecek gördükleri için transfer ettiler ama Real’de kadroya girme ihtimali çok zor.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game

copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Görünüşe bakılırsa Real Madrid'in Arda Güler'i B takımına yollama gibi bir hedefi bulunmuyor. Aynı şekilde başka takıma kiralama gibi bir şey de söz konusu olmayacak gibi. Tabi yine de as takımda kendine sık sık yer bulamaz orası çok zor iş. Yine de küçük takımlara karşı olan maçlarda bence olabildiğince güzel bir süre boyunca oynama şansı bulacaktır. Bu gibi maçlarda ilk 11'de bile görebiliriz onu. Real Madrid de takımı gençleştirme yolunda ilerliyor.

Modric - Kroos ikilisinin bu sezon sonrası ayrılmasını bekliyorum. Bu da Arda Güler dahil takımdaki aynı mevkideki gençlerin önünü açacaktır.

Sanmıyorum çünkü ben Bayer Leverkusen'e kiralanacağını duydum.Xabi'nin takımına Arda'nın böylesine avrupa futboluna alışması için gönderilecektir.Ancelotti'nin yerine başkan Perez sanırım Xabi'yi düşünüyor ve eğer öyle bir düşünce içindeyse Arda'yı yeni teknik direktörüne alıştırmak isteyecektir.Bu sayede iki tarafta kazanmış olacak.Şuanda Real Madrid'Te süre almakta sorun yaşayabilir ama Leverkusen'e kiralanırsa böyle bir sorunla karşı karşıya kalmayacaktır.

Almanya ligi için çok iyi olabilir Arda. Ben, Borussia Dortmund’a kiralanmasını isterdim çünkü gençlerin eğitiminde ayrı bir kültürü var o takımın. Orada kadro savaşı fazla olacak sanırım. Bayer Leverkusen’e giderse Arda, kendini as kadroda bulur ve maç tecrübesi kazanır. Bu onun için çok şey ifade ediyor. İnşallah Türkiye’yi gururla temsil eder.

Arda’nın gelişimi için Türkiye ligi de olabilirdi.Sonuçta ilk 11’de rahatlıkla forma giyeceği -İsmail Kartal yönetiminde- bir Fenerbahçe geliyordu.Hayali Alex olmak olan bir futbolcu için en azından 1 sene daha Türkiye’de kalmak olabilirdi.Bence Arda biraz erken karar verdi.Verdiği erken kararlar kariyerini kötü bir yola sokmaz umarım.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Görünüşe bakılırsa Real Madrid'in Arda Güler'i B takımına yollama gibi bir hedefi bulunmuyor. Aynı şekilde başka takıma kiralama gibi bir şey de söz konusu olmayacak gibi. Tabi yine de as takımda kendine sık sık yer bulamaz orası çok zor iş. Yine de küçük takımlara karşı olan maçlarda bence olabildiğince güzel bir süre boyunca oynama şansı bulacaktır. Bu gibi maçlarda ilk 11'de bile görebiliriz onu. Real Madrid de takımı gençleştirme yolunda ilerliyor.

Modric - Kroos ikilisinin bu sezon sonrası ayrılmasını bekliyorum. Bu da Arda Güler dahil takımdaki aynı mevkideki gençlerin önünü açacaktır.

Sanmıyorum çünkü ben Bayer Leverkusen'e kiralanacağını duydum.Xabi'nin takımına Arda'nın böylesine avrupa futboluna alışması için gönderilecektir.Ancelotti'nin yerine başkan Perez sanırım Xabi'yi düşünüyor ve eğer öyle bir düşünce içindeyse Arda'yı yeni teknik direktörüne alıştırmak isteyecektir.Bu sayede iki tarafta kazanmış olacak.Şuanda Real Madrid'Te süre almakta sorun yaşayabilir ama Leverkusen'e kiralanırsa böyle bir sorunla karşı karşıya kalmayacaktır.

Almanya ligi için çok iyi olabilir Arda. Ben, Borussia Dortmund’a kiralanmasını isterdim çünkü gençlerin eğitiminde ayrı bir kültürü var o takımın. Orada kadro savaşı fazla olacak sanırım. Bayer Leverkusen’e giderse Arda, kendini as kadroda bulur ve maç tecrübesi kazanır. Bu onun için çok şey ifade ediyor. İnşallah Türkiye’yi gururla temsil eder.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231

copper member
Activity: 1190
Merit: 925

Söylenilen şeylere göre Modriç ve Kroos, Arda’yı ikna etmek için telefon görüşmesi yapmışlar, arda da onlardan etkilenecek olmalı ki yedek kalma riskine rağmen Real Madrid yolunu tutuyor, inşallah gelecekte Fenerbahçe’den erken ayrılma kararından pişman olmaz, bence 1 sene daha süper ligde pişebilirdi, taraflı tarafsız tüm taraftarların sevgilisi oldu, milli kahraman rolü oynanıyor şu anda çocukta,

Modric ve Toni Kroos’un Arda’yı ikna etmek için telefonla konuştuğu bana samimiyetsiz geliyor.Arda Real Madrid’de yedek olacak bir futbolcu.Barça ilgileniyor diye belki Madrid bastırmıştır eğer böyle bir şey yaptılarsa.Ayrıca Fenerbahçe’de bir sene daha kalmamak bence kariyeri açısından vereceği en doğru karar.Çocuğu burada medya harcar en ufak bir şeyde.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373

Söylenilen şeylere göre Modriç ve Kroos, Arda’yı ikna etmek için telefon görüşmesi yapmışlar, arda da onlardan etkilenecek olmalı ki yedek kalma riskine rağmen Real Madrid yolunu tutuyor, inşallah gelecekte Fenerbahçe’den erken ayrılma kararından pişman olmaz, bence 1 sene daha süper ligde pişebilirdi, taraflı tarafsız tüm taraftarların sevgilisi oldu, milli kahraman rolü oynanıyor şu anda çocukta,
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630

hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Arda Güler'in Real Madrid'e transferi kesin gibi konuşuluyor. Ali Koç, Arda Güler'in Fenerbahçe'de bir yık daha kalabileceği bir sözleşmeyi reddettiğini beyan eden bir açıklaması var. Geçen sezon yedek kalması adil değildi. Forma dağıtımında adalet olmadığında futbolcular kulüpten ve armadan soğuyabiliyor. Bence Arda Güler verdiği kararda son derece haklı. Fenerbahçe'de kalsaydı aynı şeyleri bir daha yaşayabilirdi veya bunun endişesi onun performansına etki edebilirdi. Gerçi İsmail Kartal aynı hatayı yapmazdı ama genç futbolcu bu konuda kesinlikle haklı olan taraf çünkü fedakarlığın da bir sınırı olmalı.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Arda Güler'in gitmesi gereken yer bence Dortmund gibi bir takımdı. Barcelona da Real Madrid de onu kiralama opsiyonuna gider en fazla herhalde. Yine tabi gidip Dortmund gibi bir kulübe kiralarlarsa iyi de yani bakalım artık. Dortmund onu kalıcı olarak alsa fazlasıyla şans verebileceğine şüphem yok. Zaten adamların kulüp olarak vizyonu genç yetenekleri ucuz bir fiyata alıp geliştirip çok sağlam bir karla satmak. Bellingham ile yaptıklarının bir benzerini belki de Arda ile yapabilirlerdi.

Borussia Dortmund genç oyuncuları yüksek bi fiyattan satmak için oynatıyor. Bi sistem kurmuşlar. Genç yıldızları parlatıp para kazanmak için oynatıyorlar. Real Madrid veya Barcelona Arda Güleri satın alsa. Borussia Dortmund'a kiralasa. Borusia Dortmund satamayacağı bi futbolcuyu ilk 11 oynatmaz bana kalırsa. Çünkü bu şekil bi sistemin kendi riskleri var. Genç oyuncuları oynatıp onları bi dünya yıldızı futbolcuya dönüştürürken maç, puan kaybediyorlar. Geçen sene birkaç puan fark ile şampiyonluğu kaybettiler. Başka bi takımın genç bi futbolcusunun yıldızını parlatmak için puan kaybetmeleri çok bi mantıklı hareket olmaz onlar için. Bana kalırsa Borussia Dortmund'a kiralık transferi zor bişi.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Arda Güler'in gitmesi gereken yer bence Dortmund gibi bir takımdı. Barcelona da Real Madrid de onu kiralama opsiyonuna gider en fazla herhalde. Yine tabi gidip Dortmund gibi bir kulübe kiralarlarsa iyi de yani bakalım artık. Dortmund onu kalıcı olarak alsa fazlasıyla şans verebileceğine şüphem yok. Zaten adamların kulüp olarak vizyonu genç yetenekleri ucuz bir fiyata alıp geliştirip çok sağlam bir karla satmak. Bellingham ile yaptıklarının bir benzerini belki de Arda ile yapabilirlerdi.

Borussia Dortmund’un Arda Güler için en iyi opsiyonlardan birisi olduğunu ben de kabul ediyorum. Arda, en az 2 sezon Bundesliga tecrübesi yaşamalıydı. Sonra Belingham gibi Real Madrid’e gitmek istiyorsa gidebilirdi. Borussia Dortmund zaten şampiyonlar liginde yer alacak. O platformda da kendini ispatlayabilir ki genç oyuncuları ilk 11’e gönül rahatlığıyla yazan, o güce ve teknik heyete sahip bir takımdı Borussia. Umarım iptal olur ve Borussia Dortmund’a gider Arda.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256

Twitter'dan takip ediyorum olanı biteni. Orada bir Real bir Barça haberi geliyor. Yok şu para yok bu para.
Ama bir gerçek var ki çocuğu çok ucuza kapatacaklar. Eğer ki sakatlık vs olmaz ise belki de Türkiye adına gelmiş geçmiş en iyi futbolcu olabilir. O potansiyel mevcut. Hakkında hayırlısı neyse o olsun
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
sr. member
Arda Güler'i eğer Barcelona alırsa acaba nasıl bir yol izleyecekler merak ediyorum. Zamanında Arda Turan da Barcelona'ya gitmişti ve hiç de az bir süre oynamamıştı aslında. Xavi'nin yönetiminde de belki bir başka Arda'yı Barcelona forması giyerken görebiliriz.  Smiley  Aslında Xavi gençlere önem veren bir politikaya sahip şu sıralarda. Barcelona bir yenilenme sürecinden geçiyor ve belki de tahmin ettiğimin aksine Arda şans bulur.

Onun mevkisinde Pedri, Gavi gibi inanılmaz yetenekli gençler de olduğu için işi yine de oldukça zor. Belki Barcelona Arda'yı başka bir kulübe kiralama formülüne de gidebilir.

Arda çok yetenekli ama Pedri ve Gavi ikilisinden birini kesemez şu an. Onlar uzun zamandır yüksek tempoda oynuyorlar. Arda henüz o seviyede değil. Bir Fenerbahçe'li olarak Arda'nın takımda kalmasını istiyorum ama şu süreçte çıkıp da bir açıklama yapmadı ve arka planda duyulanlar biraz soğuttu. Gerçek olma ihtimali olmayabilir ama kontrat sadece prosedür diye yaklaşıp bu zamana kadar net bir adım atılmaması biraz üzücü.

Ayrıca bazı kaynaklar Arda'nın satıldığını ama Fenerbahçe'de 1 yıl kiralık oynayacak gibi haberler çıkardı. Taraftarın Arda gibi çok sevdiği isimler her zaman olacaktır ama burada taraftarı üzmemeleri gerek. Satılacaksa satılsın kalacaksa kalsın. Arka planda yapılan para muhabbetleri bir süre sonra ortaya çıkıyor ve taraftarın sevgisi kayboluyor. Çok riskli bir dönemde şu an. Şahsi fikrim bu sürecin bir an önce olumlu ya da olumsuz sonuçlandırılması gerektiği.

En son çıkan dedikodu haberlere göre ise Arda Güler, Real Madrid ile anlaşmış ve önümüzdeki günlerde İspanya’ya uçacak. Bence yanlış karar verdi. Real onu bir sene B takımında oynatmayı planlıyor. Arda en azından 1 sene daha Türkiye’de oynamalıydı. Eğer böyle olduysa yapacak bir şey yok. Karar Arda’nın ve bu kararı verdiği için ona kızma hakkına sahip değiliz. Türkiye liginde oynayan kaç oyuncuya Real Madrid teklif yapar ki?
hero member
Activity: 756
Merit: 701
Arda Güler'i eğer Barcelona alırsa acaba nasıl bir yol izleyecekler merak ediyorum. Zamanında Arda Turan da Barcelona'ya gitmişti ve hiç de az bir süre oynamamıştı aslında. Xavi'nin yönetiminde de belki bir başka Arda'yı Barcelona forması giyerken görebiliriz.  Smiley  Aslında Xavi gençlere önem veren bir politikaya sahip şu sıralarda. Barcelona bir yenilenme sürecinden geçiyor ve belki de tahmin ettiğimin aksine Arda şans bulur.

Onun mevkisinde Pedri, Gavi gibi inanılmaz yetenekli gençler de olduğu için işi yine de oldukça zor. Belki Barcelona Arda'yı başka bir kulübe kiralama formülüne de gidebilir.

Arda çok yetenekli ama Pedri ve Gavi ikilisinden birini kesemez şu an. Onlar uzun zamandır yüksek tempoda oynuyorlar. Arda henüz o seviyede değil. Bir Fenerbahçe'li olarak Arda'nın takımda kalmasını istiyorum ama şu süreçte çıkıp da bir açıklama yapmadı ve arka planda duyulanlar biraz soğuttu. Gerçek olma ihtimali olmayabilir ama kontrat sadece prosedür diye yaklaşıp bu zamana kadar net bir adım atılmaması biraz üzücü.

Ayrıca bazı kaynaklar Arda'nın satıldığını ama Fenerbahçe'de 1 yıl kiralık oynayacak gibi haberler çıkardı. Taraftarın Arda gibi çok sevdiği isimler her zaman olacaktır ama burada taraftarı üzmemeleri gerek. Satılacaksa satılsın kalacaksa kalsın. Arka planda yapılan para muhabbetleri bir süre sonra ortaya çıkıyor ve taraftarın sevgisi kayboluyor. Çok riskli bir dönemde şu an. Şahsi fikrim bu sürecin bir an önce olumlu ya da olumsuz sonuçlandırılması gerektiği.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329

sr. member
Activity: 504
Merit: 324
Arda Güler ile Barcelona sportif direktörü Deco arasında Ali Koç tarafından izin verilerek görüşme gerçekleştirildi. Görüşmenin olumlu olduğunu ve 1 sene daha Fenerbahçe’de kalması teklifiyle transferi bitirmek için çabaladıklarını duyduk. Real Madrid’e göre transferde bir adım önde Barcelona. Süper ligin marka kalitesi ve gençlerin artık daha sıkı takip edilmesi açısından Arda Türkiye’ye bakış açısını değiştirdi. Galler’e attığı gol Fifa tarafından Puskas ödülüne aday olabilir göndermesi de haberleştirildi.
sr. member
Fiorentina'dan Luka Jovic ismi geçiyor son günlerde. Tabiki Icardi gibi olmaz yeni transfer. Ama Luka Jovic ismi bana sönük bi isim gibi geldi.

Jovic Kızılyıldız altyapısından çıktı. Benfica ve Frankfurt'ta harika sezonlar geçirdi. O dönemde 63 milyon euro'ya Real Madrid'e transfer oldu. Konuşulan 8-10 milyon euro bonservis bedeli, onun gibi bir yıldız futbolcu için hiçbir şey. Icardi bile Galatasaray'da kendine geldi. Jovic Türkiye'de tekrar eski performansına ulaşırsa 20-30 milyon Euro'dan aşağıya satılmaz.

Fenerbahçe 37 yaşındaki Edin Dzeko'nun yerine keşke Jovic'i transfer etseydi. Ancak Fenerbahçe şampiyonlar liginde olmadığı için Jovic Fenerbahçe'yi tercih eder miydi bilmiyorum. Bu tarz futbolcular genel olarak şampiyonlar ligini önemsiyor ve transfer masasında ön koşul olarak öne sürüyor.
Aslında getirilecekse böyle oyuncular getirilmeli Türkiye’ye. Mauro Icardi, Luka Jovic gibi isimler Türkiye’de markalaşmayı da başlatırlar. Avrupa’da oyuncular için Türkiye’nin bir seçim olması gerekiyor. Suudi’ler gibi para akıtamıyoruz futbola biliyorsunuz. Bizim yapmamız gereken yıldız oyuncular getirmek. Bu anlamda Dzeko transferini bir şekilde doğru bulduğumu da söylemeliyim. Dzeko çok önemli bir forvet oyuncusu ve çok fazla takip eden insan var onu. Futbolculardan bazılarına transfer teklifi gidince Dzeko, Anelka, Van Persie gibi isimler de Türkiye’de oynadı, neden olmasın düşüncesini oluşturmak önemli. Bu anlamda Dzeko transferi de iyi tabi Jovic olsa gelecek namına daha iyi olabilirdi.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
Yeni sezonda rakipler iddialı kadrolar kurarken Beşiktaş sessiz kalmış durumda henüz gerçekleşen bir transfer olmadı. Son yıllarda 10 numara bölgesine yapılan transferler hiç istenen başarıyı getiremedi. Bu sefer Coutinho gündem olmuş. Aston Villa ile iyi bir sezon geçirirken sezonun ikinci yarısında süre alamayan Coutinho takımdan ayrılmak istiyormuş. 2026'ya kadar sözleşmesi olduğu için kiralık gitmesi söz konusu olabilir. Kulüpler arasında maddi yönden anlaşma sağlanırsa Josef'in yakın arkadaşı olduğu için oyuncuyu ikna etmek kolay olacaktır. Ne kadar büyük bir camia olduğunu zaten biliyor. Şenol Güneş böyle oyuncuları diriltmeyi sever. Gelirse win-win durumu olabilir.
Siz diyince aklıma geldi. Dele Alli'ye de bir şey yapamadı, canlandıramadı Şenol Güneş. Dele Alli tamamen bitmiş. Yani 3 ay kondisyon çalışıp normal bir insan çıksa aynı performansı gösterirdi diyerek abartayım. Araplar bile almaz herhalde artık. Galiba adam gerçekten hiç çalışmıyor.

Coutinho ise çok iyi olurdu bence. O da Josef gibi koyu hristiyan gruptanmış. Böyle oyuncular bence bizim ligde tutuyor. Gelse dediğiniz gibi herkes için iyi olabilir.
Pages:
Jump to: