Pages:
Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu - page 48. (Read 22961 times)

sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Fiorentina'dan Luka Jovic ismi geçiyor son günlerde. Tabiki Icardi gibi olmaz yeni transfer. Ama Luka Jovic ismi bana sönük bi isim gibi geldi.

Jovic Kızılyıldız altyapısından çıktı. Benfica ve Frankfurt'ta harika sezonlar geçirdi. O dönemde 63 milyon euro'ya Real Madrid'e transfer oldu. Konuşulan 8-10 milyon euro bonservis bedeli, onun gibi bir yıldız futbolcu için hiçbir şey. Icardi bile Galatasaray'da kendine geldi. Jovic Türkiye'de tekrar eski performansına ulaşırsa 20-30 milyon Euro'dan aşağıya satılmaz.

Fenerbahçe 37 yaşındaki Edin Dzeko'nun yerine keşke Jovic'i transfer etseydi. Ancak Fenerbahçe şampiyonlar liginde olmadığı için Jovic Fenerbahçe'yi tercih eder miydi bilmiyorum. Bu tarz futbolcular genel olarak şampiyonlar ligini önemsiyor ve transfer masasında ön koşul olarak öne sürüyor.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
Acaba gerçekten sakatmıydı yoksa numara mı yapıyordu Falcao oynadığı maçlarda köpek gibi oynuyordu oynamayınca da oynamıyordu yine de Diagne onun yokluğunu aratmamıştı Galatasaray için riskli bir transfer olabilir ama geçen sene yaptıkları ortada umarım Araplar onu Galatasaray’dan alır da başımıza açılan bir beladan kurtulmuş oluruz Edin Dzeko’nun biraz hayrını görelim İcardi’nin gölgesinde kalmasın Grin

Sakatlık numarası yaptığı zamanlar bile olmuştur yani şaşırmam. Bazen fazla inandırıcı gelmeyen durumlar da vardı sanki.  Grin  Icardi tam zıt karakterde bir oyuncu ve böyle bir numara yapma gereksinimi duyacağını sanmam. Umarım Galatasaray onu geri getirmeyi başaramaz. Eğer geri gelirse onlara karşı Fenerbahçe'nin işi yine ekstra zor olacaktır.

İsmail Kartal döneminde bizim de doğru adımlar atıp şampiyonluğu artık elde etmeye oynamamız lazım. Galatasaray kadro kalitesini koruduğu sürece favori olacaktır ama tutarlı bir performans sergilersek çok daha başarılı bir sezon geçirebiliriz. Beşiktaş ve Galatasaray'a karşı zorlu bir sezon izleriz gibi görünüyor yine.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
Galatasaray Icardi'ye yıllık 7.5 milyon eurodan resmi bir teklifte bulunmuş. Eğer daha önceki söylentiler doğruysa ve ilk talebi 3 yıl için 40 milyon euro ise arada ciddi bir fark var. Icardi maaş talebinde bu kadar fazla indirim yapar mı orasını bilemiyorum. Galatasaray yetkililerinin de 10 milyon ve üzerin bir yıllık ücrete çıkacağını da sanmıyorum. Bu durumda Jovic bence de tercih edilebilir bir alternatif. Kendisi 25 yaşında olmakla beraber bence yetenekli bir forvet. Belki de Galatasaray'a gelirse ciddi bir performans sergileyip yeniden büyük kulüplerin ilgisini çekmek isteyebilir.

Bir Türk kulübünün bir oyuncuya yıllık 10 milyon Euro vermesi büyük ekonomik sorunlar yaratır bence, çünkü diğer oyuncular verilen bu parayı sorun edebilir veya Icardi gibi özel hayatı çalkantılı olan bir oyuncu açısından Galatasaray’a bir kaç sene yük olma durumu olabilir. Eğer geçen seneki performansa yakın performans göstereceği kesinse 10 milyon Euro verirsin, forvet transfer etmezsin olur biter, ama bu bir risk ve Galatasaray riski kendi açısından yorumlamak zorunda,

Evet bir de Galatasaray acaba bu yükün altına girme konusunda kendisi için bir sıkıntı görüyor mu? Daha önce büyük umutlarla Falcao getirilmişti ve yıllık 7 milyon euro civarı bir para ödeniyordu. Sürekli sakatlandığı için Galatasaray için son derece negatif bir anlaşma olmuştu. Icardi ise şimdiye kadar Galatasaray taraftarlarını çok memnun etti.

Kronik sakat olmadığı sürece ve şimdiye kadar yaptığı ciddi katkıyı da dikkate alarak Galatasaray'ın Icardi'yi alma amacıyla bu yükün altına girmesi aslında zaman içerisinde çok karlı bir anlaşmaya dönebilir. Sadece mali durumlarını kritik bir hale sokmamaya dikkat etseler kendi adlarına iyi olur.

Acaba gerçekten sakatmıydı yoksa numara mı yapıyordu Falcao oynadığı maçlarda köpek gibi oynuyordu oynamayınca da oynamıyordu yine de Diagne onun yokluğunu aratmamıştı Galatasaray için riskli bir transfer olabilir ama geçen sene yaptıkları ortada umarım Araplar onu Galatasaray’dan alır da başımıza açılan bir beladan kurtulmuş oluruz Edin Dzeko’nun biraz hayrını görelim İcardi’nin gölgesinde kalmasın Grin
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
Galatasaray Icardi'ye yıllık 7.5 milyon eurodan resmi bir teklifte bulunmuş. Eğer daha önceki söylentiler doğruysa ve ilk talebi 3 yıl için 40 milyon euro ise arada ciddi bir fark var. Icardi maaş talebinde bu kadar fazla indirim yapar mı orasını bilemiyorum. Galatasaray yetkililerinin de 10 milyon ve üzerin bir yıllık ücrete çıkacağını da sanmıyorum. Bu durumda Jovic bence de tercih edilebilir bir alternatif. Kendisi 25 yaşında olmakla beraber bence yetenekli bir forvet. Belki de Galatasaray'a gelirse ciddi bir performans sergileyip yeniden büyük kulüplerin ilgisini çekmek isteyebilir.

Bir Türk kulübünün bir oyuncuya yıllık 10 milyon Euro vermesi büyük ekonomik sorunlar yaratır bence, çünkü diğer oyuncular verilen bu parayı sorun edebilir veya Icardi gibi özel hayatı çalkantılı olan bir oyuncu açısından Galatasaray’a bir kaç sene yük olma durumu olabilir. Eğer geçen seneki performansa yakın performans göstereceği kesinse 10 milyon Euro verirsin, forvet transfer etmezsin olur biter, ama bu bir risk ve Galatasaray riski kendi açısından yorumlamak zorunda,

Evet bir de Galatasaray acaba bu yükün altına girme konusunda kendisi için bir sıkıntı görüyor mu? Daha önce büyük umutlarla Falcao getirilmişti ve yıllık 7 milyon euro civarı bir para ödeniyordu. Sürekli sakatlandığı için Galatasaray için son derece negatif bir anlaşma olmuştu. Icardi ise şimdiye kadar Galatasaray taraftarlarını çok memnun etti.

Kronik sakat olmadığı sürece ve şimdiye kadar yaptığı ciddi katkıyı da dikkate alarak Galatasaray'ın Icardi'yi alma amacıyla bu yükün altına girmesi aslında zaman içerisinde çok karlı bir anlaşmaya dönebilir. Sadece mali durumlarını kritik bir hale sokmamaya dikkat etseler kendi adlarına iyi olur.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Pendikspor transferin hareketli takımlarından biri. Transfer tercihlerini genelde daha önce büyük takımlarda oynamış olan tecrübeli futbolculardan yana kullanıyorlar. Son olarak daha önce Galatasaray'da forma giyen Emre Taşdemir ve Beşiktaş'tan ayrılan Welinton'ı transfer etmişler. Süper ligi tanıyan futbolcuları transfer ederek doğru bir iş yapıyorlar. İlk sezonlarında bu ligde kalmayı başarmaları için bu ligi bilen ve tanıyan futbolcularla anlaşmaları bence doğru bir strateji. İlk yılını Süper ligde tamamlayan takımlar nispeten daha kalıcı oluyor. Süper lige çıktığı gibi düşen takımlar bir daha Süper lige çıkmayı başaramıyor. Pendikspor ilk yılında önemli bir sınav verecek.
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
Olay bence biraz bizim "10 milyon verirsek diğerleride ister" muhabettinden çıktı, arap liglerinden oyunculara öyle paralar teklif ediliyor ki, yani en azından bi 10 vermek lazım böyle isimleri getirtebilmek için. Bence ederi var, dediğin gibi geçen sene oynadığı gibi oynayacaksa bence de çok rahat o kadar para verilmesi lazım, fakat bu demek değil ki önüne gelene o kadar verelim, bu adam zaten hali hazırda takımda kendini gösterdi, burada finansta biraz işin içine giriyor. Nasıl mesela? Geçen sene Icardi forması alan olmuştur illa, bu bir gelir oldu, bu senede Icardi forması alan illa olacaktır, hatta ve hatta geçen sene kiralik diye almayan varsa, satın alınınca daha bi alma isteği olur, hele bi de forma numarası değişirse ooooo, rahat forma satar. Bu da bi gelir, he 10 milyon euroluk forma satılır mı? Elbette satılmaz, ama en azından 7 verip alamayacaksak, 10 verip alalım, o 3 milyon gelir formadan rahat rahat. Yakalayacağımız başarılar ve onlardan gelecek olan parayada katkısı illa olacağını düşünürsek, bence mantıklı bir teklif. Hala çok elbette, ama Icardiyi istiyorsakta bu kadar vermemiz lazım, normal, random bir topçu almıyoruz, türkiye seviyesinin tepelerinde olacak ligin en iyilerinden olacak bir adama veriyoruz, belkide form tutarsa en iyisi olacak forvete.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373

sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Fenerbahçeli forumdaşlar Valencia'yı mı kaçırdık Dzeko'yu mu kazandık tartışması yapıyor. Hoş bi tartışma bana kalırsa. Biri giden biri gelen iki yıldız forvet hakkında konuşuyorlar. Galatasarayımız geçen sezon Icardi transferi ile forvet tartışmalarını bitirmişti. Umarım aynı şeyi bu sezon da bi daha yapar. Çünkü Icardi'nin ayrılması her şeyi bi anda silme noktasına getirebilir. Geç kalmamalıyız forvet transferi konusunda. Erden Timur geç kalmadan yine iyi bi transfer yapar umarım. Fiorentina'dan Luka Jovic ismi geçiyor son günlerde. Tabiki Icardi gibi olmaz yeni transfer. Ama Luka Jovic ismi bana sönük bi isim gibi geldi. Fenerbahçe Dzeko'yu erken transer ederek doğru bi hamle yaptı bana göre. Bize göre daha bi avantajlılar bu konuda.

Jovic boş bir oyuncu değil hocam. Galatasaray onu transfer ederse büyük bir başarı elde eder. En az Icardi kadar başarılı olacağını düşünüyorum. Fiorentina’da olması sizi yanıltmasın, bugün büyük takımlardan birisinde rahatlıkla oynar. Erden Timur harika transferler yapıyor, Aziz Yıldırım Fenerbahçe’si gibi hep iyi oyuncular getiriyor. Bu yazda da iyi oyuncuları takıma kazandıracaklarına eminim.

Konferans liginde mücadele edecek olan diğer iki takımımız Beşiktaş ve ADS ise transfer döneminde iyi oyuncularla kadrolarını güçlendirmeliler. Avrupa’da başarı hayali olan ADS’nin başkanından bu yaz ses getirecek transferler bekliyorum.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Fenerbahçeli forumdaşlar Valencia'yı mı kaçırdık Dzeko'yu mu kazandık tartışması yapıyor. Hoş bi tartışma bana kalırsa. Biri giden biri gelen iki yıldız forvet hakkında konuşuyorlar. Galatasarayımız geçen sezon Icardi transferi ile forvet tartışmalarını bitirmişti. Umarım aynı şeyi bu sezon da bi daha yapar. Çünkü Icardi'nin ayrılması her şeyi bi anda silme noktasına getirebilir. Geç kalmamalıyız forvet transferi konusunda. Erden Timur geç kalmadan yine iyi bi transfer yapar umarım. Fiorentina'dan Luka Jovic ismi geçiyor son günlerde. Tabiki Icardi gibi olmaz yeni transfer. Ama Luka Jovic ismi bana sönük bi isim gibi geldi. Fenerbahçe Dzeko'yu erken transer ederek doğru bi hamle yaptı bana göre. Bize göre daha bi avantajlılar bu konuda.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
Valencia epey golü penaltıdan atmıştı.Aynı sayıda penaltı alırsa bence Valencia’yı geçebilir.

Enner Valencia'ya en çok getirilen eleştirilerden biri onun penaltı golleriydi ama kimse penaltı pozisyonlarının çoğunu da Enner Valencia'nın kazandırdığını görmüyor. Enner Valencia istatistik futbolcusu değildi. En çok gol atan futbolcumuzdu çünkü en çok pozisyona giren futbolcumuzdu. Edin Dzeko şüphesiz harika bir forvet ama Enner Valencia gibi pozisyon yaratabileceğini zannetmiyorum. Takım, Edin Dzeko'yu iyi beslemezse gol sayısı tahminlerin çok altında kalabilir. Takımın geri kalanını Edin Dzeko'nun seviyesine çıkarabilme konusunda şüphelerim var. Bence Enner Valencia'yı 200 - 300 bin Euro için kaçırdığımıza pişman olacağız bu sezon. Bize alışmış gol kralı bir forvetimiz vardı. Onu elimizden kaçırarak büyük bir hata yaptık.

Bence de Valencia elde tutulmalıydı. 33 yaşında olması bence Dzeko’nun yaşına göre büyük bir avantaj. İkisiyle bir çiftli forvet hattı düzenlenebilirdi. Arda Güler’in keseceği ortalar bu sene daha değerli çünkü Dzeko uzun boylu ve kafa gollerini güzel atıyor. Arda takımda kalırsa bu sene as olarak oynar ve asistleriyle Fenerbahçe’yi sırtlayabilir. Penaltı golleri eleştirisine de katılıyorum kendisi penaltıları çıkarıyordu. Atmak en doğal hakkı.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Yeni sezonda rakipler iddialı kadrolar kurarken Beşiktaş sessiz kalmış durumda henüz gerçekleşen bir transfer olmadı. Son yıllarda 10 numara bölgesine yapılan transferler hiç istenen başarıyı getiremedi. Bu sefer Coutinho gündem olmuş. Aston Villa ile iyi bir sezon geçirirken sezonun ikinci yarısında süre alamayan Coutinho takımdan ayrılmak istiyormuş. 2026'ya kadar sözleşmesi olduğu için kiralık gitmesi söz konusu olabilir. Kulüpler arasında maddi yönden anlaşma sağlanırsa Josef'in yakın arkadaşı olduğu için oyuncuyu ikna etmek kolay olacaktır. Ne kadar büyük bir camia olduğunu zaten biliyor. Şenol Güneş böyle oyuncuları diriltmeyi sever. Gelirse win-win durumu olabilir.
Türkiye ligi açısından da değer kazandıran bir transfer olur, şu an Suudi’ler parayı oluğuyla akıtıyorlar, korkarım ki tam Coutinho dillenirse Suudi’ler onu transfer etmek için büyük paralar verirler, inşallah Türkiye’ye gelir, Dzeko’nun gelişine çok sevindim, Suudi Arabistan’dan yıllık 20 milyondan fazla maaş önerildiği halde tercihi Türkiye oldu, bu lig kalitesi için iyi bir haber,
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
Yeni sezonda rakipler iddialı kadrolar kurarken Beşiktaş sessiz kalmış durumda henüz gerçekleşen bir transfer olmadı. Son yıllarda 10 numara bölgesine yapılan transferler hiç istenen başarıyı getiremedi. Bu sefer Coutinho gündem olmuş. Aston Villa ile iyi bir sezon geçirirken sezonun ikinci yarısında süre alamayan Coutinho takımdan ayrılmak istiyormuş. 2026'ya kadar sözleşmesi olduğu için kiralık gitmesi söz konusu olabilir. Kulüpler arasında maddi yönden anlaşma sağlanırsa Josef'in yakın arkadaşı olduğu için oyuncuyu ikna etmek kolay olacaktır. Ne kadar büyük bir camia olduğunu zaten biliyor. Şenol Güneş böyle oyuncuları diriltmeyi sever. Gelirse win-win durumu olabilir.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Valencia epey golü penaltıdan atmıştı.Aynı sayıda penaltı alırsa bence Valencia’yı geçebilir.

Enner Valencia'ya en çok getirilen eleştirilerden biri onun penaltı golleriydi ama kimse penaltı pozisyonlarının çoğunu da Enner Valencia'nın kazandırdığını görmüyor. Enner Valencia istatistik futbolcusu değildi. En çok gol atan futbolcumuzdu çünkü en çok pozisyona giren futbolcumuzdu. Edin Dzeko şüphesiz harika bir forvet ama Enner Valencia gibi pozisyon yaratabileceğini zannetmiyorum. Takım, Edin Dzeko'yu iyi beslemezse gol sayısı tahminlerin çok altında kalabilir. Takımın geri kalanını Edin Dzeko'nun seviyesine çıkarabilme konusunda şüphelerim var. Bence Enner Valencia'yı 200 - 300 bin Euro için kaçırdığımıza pişman olacağız bu sezon. Bize alışmış gol kralı bir forvetimiz vardı. Onu elimizden kaçırarak büyük bir hata yaptık.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Ali Koç yönetimi tam bir fiyasko idi.Takımı mali olarak bir hizaya sokmuş olabilir ama sıfır başarı ile tam bir hayal kırıklığı yaşattığını söyleyebilirim.Daha öncede söylemiştim ve şimdi yine söylüyorum.Keşke ali koç futbol şubesini aziz yıldırıma bıraksaydı ozaman ve diğer şubelerle ilgilenseydi bence o da bunun pişmanlığını yaşıyor ama göstermiyor diye düşünüyorum çünkü bu sene her şey için kendini feda etmeye hazır bir hava gördüm.İyi transferler yapmak ve bu sezon başarıdan başarıya koşmak için sert ve radikal kararlar alacağını düşünüyorum.Hem paraya kıyacak hem de taraftarı mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır eğer başkan olarak 1 sene daha devam ederse.

Güçlerini birleştirebilirlerdi, bugün Dursun Özbek ile Erden Timur ilişkisinin benzeri Fenerbahçe için faydalı olabilirdi, bir kaç sene beraber yürüttükleri bir başkanlık olayından sonra sahaları tekrar Aziz Yıldırım Ali Koç’a tamamiyle bırakabilirdi, Türkiye olarak biz zaten tam olarak bütünleşemediğimiz için kaybediyoruz, şu takım bu hallere düştüyse bunda en büyük pay sahibi birlik olamayan Fenerbahçe yönetimidir,

Ben de bundan bahsediyorum.Zamanında kongrede Aziz yıldırım da bundan bahsetmişti.Ben futbol'u alayım diğer şubeler senin yönetiminde olsun.Diğer şubelerde zaten her türlü başarı geliyor ve tek başına mücadele ettiği kulvarlar bile mevcut Fenerbahçe'nin.Ali koç bunu zamanında kabul etseydi şimdi hem taraftarın gözünde hem de kongre üyelerinin gözünde farklı bir konumda olabilirdi.Gerçekten şirket yönetir gibi yönetti Fenerbahçe'yi ve mali açıdan iyi bir yere taşıdı fakat Fenerbahçe bir şirket değil futbol kulübü Cheesy
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Gelecek sezon gerçekten bir kapalı kutu gibi şimdilik. Bu sezon Galatasaray'ın dominasyonu altında geçti bitti. Bunu başta harika transferleri olmak üzere bunun Okan Buruk'un doğru bir oyun planı seçmesine borçlular. Yalnız şimdi bütün bu yıldızı iyice parlayarak dikkat çeken oyuncuların takımdan gitme olasılığı da var. Nelsson, Boey, Zaniolo gibi oyuncuların peşine çoktan büyük Avrupa kulüpleri düştü bile. Icardi zaten söylediğiniz gibi ayrıldı ve geri döneceği muamma. Eğer transfer hareketlerini doğru yönetemezse Galatasaray'ın gelecek sezon çok daha zayıf bir kadrosu olabilir.
full member
Activity: 154
Merit: 115
Galatasaray kanadında Icardi'yi takımda tutmak için ciddi bir çaba sarf edildiğine dair bir haber okumuştum. Ben Icardi'nin talep ettiği meblağı duyduktan sonra bu işe imkansıza yakın olarak bakıyordum. Suudi Arabistan'ı kabul etmese bile Galatasaray'ın öyle bir parayı ayarlayabilmesi gerçekten zor. Icardi aslında Galatasaray'da devam etmeyi istiyormuş ama şartlar konusunda kabul edilebilir bir seviyede uzlaşmaları bence zor görünüyor. Tabi Şampiyonlar Ligi elemelerinden önce Galatasaray'ın forvet transferini tamamlaması kendi yararına olur.

Artık icardisiz yoluna devam etmek zorunda ezeli rakibimiz bu bizi sevindirdi bir de cekobaba gelince daha güzel oldu bizim için şu an kadro gayet iyi belki Samet yerine bir stoper lazım olabilir onun dışında bir de cekobaba gibi golcü lazım tabi batsman kalacaksa ona da gerek yok konferans liginde iyi bir yere gidebiliriz icardi Suudi’lere gider demedi demeyin çünkü wandaya para lazım

Edin Dzeko, önemli bir yıldız, bir kaç hafta önce şampiyonlar liginde ilk 11 sahaya çıkan önemli bir oyuncu. 37 yaşında olması eleştiriliyor da adam zaten 30 yaşında olsa şu kıtlıkta Real Madrid onu forvete düşünmeden alırdı, bize gelebileceği yaş bu, bir sene verim alsalar yeterli transfer için, Valencia’yı elde tutmaları gerekiyordu bence, onunla çift forvet çok iyi olurlardı, bir de Arda bu sene kalırsa Fenerbahçe harika bir takım kurmuş sayılır,
Suudi’lerin teklifini reddedip Fenerbahçe’ye gelmesi bir bakıma Türkiye’ye olan bilgisi ve sevgisi sayesinde diyebiliriz. Zaten daha öncesinde de Türk müzikleri dinlediğini Cengiz Ünder söylemişti diye hatırlıyorum. Roma’da beraber oynarlarken cengiz onu abi diye etiketliyordu. Bu Fenerbahçe’nin elini kolaylaştırdı. Ödediği para da çok olmasına rağmen sponsorlar ile sorunsuz şekilde parasını çıkarır diye düşünüyorum. Icardi’den sonra Fenerbahçe’de lige kaliteli bir forvet koymuş oldu. Bu futbol keyfimizi arttıracak.
Ligde kaliteli iyi seviyede hücum oyuncularına ihtiyaç aşırı fazla. Dzeko'nun Türkiyeyi tercih etmesine bende sevindim. Icardi'nin Galatasaraya verdiği geçen sezonki katkıları gibi bir katkı gösterecek bir oyuncu yaşı olmasına göre gayet fit ve sağlıklı olduğu aşikar. Arda'nın kalması bu süreçte özellikle bu sezon için çok önemli olacak. Bu sene o sene olacak, Arda bir sezon daha kalabilir inşallah kalır amen. Roll Eyes
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Dzeko her ne kadar 37 yaşında olsa da hala güzel bir katkı verebilecek potansiyele sahip bir forvet bence. Ayrıca sağlık kontrolleri sonucu biyolojik yaşı da 23 çıkmış. Tabi ki yine Enner Valencia seviyesinde bir performans gösteremez yani baya zor. Ancak hem Süper Lig'de hem de Avrupa Ligi için beklenen düzeyde bir katkı verebildiği sürece Fenerbahçe bu durumdan memnun olacaktır.

Tabi bu katkıyı vermek için ne kadar büyük bir çaba sarf eder işte orada bir soru işareti var. Bu tarz oyuncuları ancak bu yaşlarda Türkiye'ye getirebiliyor takımlar. O yüzden nasıl bir performans göstereceği şimdilik merak konusu.
37 yaşına rağmen çok başarılı geçirebileceği bir sezon olabilir bence.Büyük bir forvet oyuncusu.Valencia epey golü penaltıdan atmıştı.Aynı sayıda penaltı alırsa bence Valencia’yı geçebilir.Geçen sezon 29 gol attı bir gol daha atsaydı belki de en golcü oyunculardan birisi olabilirdi yabancı olarak.

Biyolojik yaşı ise çok iyi çıkmış kendini kanıtlar gibi iyi beslenme ve düzenli idman ile her şeyi daha üst seviyeye çıkarabilir.Fenerbahçe için çok iyi bir hareket oldu.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
Dzeko her ne kadar 37 yaşında olsa da hala güzel bir katkı verebilecek potansiyele sahip bir forvet bence. Ayrıca sağlık kontrolleri sonucu biyolojik yaşı da 23 çıkmış. Tabi ki yine Enner Valencia seviyesinde bir performans gösteremez yani baya zor. Ancak hem Süper Lig'de hem de Avrupa Ligi için beklenen düzeyde bir katkı verebildiği sürece Fenerbahçe bu durumdan memnun olacaktır.

Tabi bu katkıyı vermek için ne kadar büyük bir çaba sarf eder işte orada bir soru işareti var. Bu tarz oyuncuları ancak bu yaşlarda Türkiye'ye getirebiliyor takımlar. O yüzden nasıl bir performans göstereceği şimdilik merak konusu.
hero member
Activity: 868
Merit: 878
Galatasaray kanadında Icardi'yi takımda tutmak için ciddi bir çaba sarf edildiğine dair bir haber okumuştum. Ben Icardi'nin talep ettiği meblağı duyduktan sonra bu işe imkansıza yakın olarak bakıyordum. Suudi Arabistan'ı kabul etmese bile Galatasaray'ın öyle bir parayı ayarlayabilmesi gerçekten zor. Icardi aslında Galatasaray'da devam etmeyi istiyormuş ama şartlar konusunda kabul edilebilir bir seviyede uzlaşmaları bence zor görünüyor. Tabi Şampiyonlar Ligi elemelerinden önce Galatasaray'ın forvet transferini tamamlaması kendi yararına olur.

Artık icardisiz yoluna devam etmek zorunda ezeli rakibimiz bu bizi sevindirdi bir de cekobaba gelince daha güzel oldu bizim için şu an kadro gayet iyi belki Samet yerine bir stoper lazım olabilir onun dışında bir de cekobaba gibi golcü lazım tabi batsman kalacaksa ona da gerek yok konferans liginde iyi bir yere gidebiliriz icardi Suudi’lere gider demedi demeyin çünkü wandaya para lazım

Edin Dzeko, önemli bir yıldız, bir kaç hafta önce şampiyonlar liginde ilk 11 sahaya çıkan önemli bir oyuncu. 37 yaşında olması eleştiriliyor da adam zaten 30 yaşında olsa şu kıtlıkta Real Madrid onu forvete düşünmeden alırdı, bize gelebileceği yaş bu, bir sene verim alsalar yeterli transfer için, Valencia’yı elde tutmaları gerekiyordu bence, onunla çift forvet çok iyi olurlardı, bir de Arda bu sene kalırsa Fenerbahçe harika bir takım kurmuş sayılır,
Suudi’lerin teklifini reddedip Fenerbahçe’ye gelmesi bir bakıma Türkiye’ye olan bilgisi ve sevgisi sayesinde diyebiliriz. Zaten daha öncesinde de Türk müzikleri dinlediğini Cengiz Ünder söylemişti diye hatırlıyorum. Roma’da beraber oynarlarken cengiz onu abi diye etiketliyordu. Bu Fenerbahçe’nin elini kolaylaştırdı. Ödediği para da çok olmasına rağmen sponsorlar ile sorunsuz şekilde parasını çıkarır diye düşünüyorum. Icardi’den sonra Fenerbahçe’de lige kaliteli bir forvet koymuş oldu. Bu futbol keyfimizi arttıracak.
Pages:
Jump to: