Pages:
Author

Topic: 2022 ZAM Ana Konu... - page 6. (Read 2691 times)

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
June 20, 2022, 04:43:59 PM
1 temmuz itibariyle elektriğe
%30 hüloggggggggg

Ak
Ak
Ak

Hüloğğğ

Yıl sonunada bı %50 yapıştırsin

Enflasyon %75 desen kimin umrunda isterse%1 de
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
June 20, 2022, 05:42:21 AM
Brent petrolün fiyatı Eylül ayından itibaren yüzde 62, dolar kuru yüzde 103 arttı. Bizde pompaya yansıyan benzinin ise gördüğü zam yüzde 300'ü aştı. Son bir haftada brent petrolün varil fiyatı 125 dolarlardan 110 dolarlara geldi. Şu anda bizde benzinin satılması gereken fiyat 21-22 lira ama biz ne hikmetse hala milletimize 30 liradan geçiriyoruz.
Yaz tatili öncesi benzine indirim gelmesini bekliyorum, bu zamana kadar zamları günü gününe geçirdiler ama indirim işin içine girdi mi gözlerini kapatıp bekliyorlar Cheesy

İkisini toplasan yüzde 165-170 yaparken, nasıl yüzde 300 zam yapıyorlar, nasıl bir insafsızlığın içine düştük anlamadım, geçen gün taksiye bindim taksici isyanda, dolmuşa biniyorsun dolmuşçu isyanda, onların koyduğu zam kadar zam koysak yolcu bulamayız diyorlar, mecburen daha az zam yapıyorlar, öyle olunca sistem zor dönüyor, her gün zamlar zamlar,
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
June 20, 2022, 03:34:36 AM
Brent petrolün fiyatı Eylül ayından itibaren yüzde 62, dolar kuru yüzde 103 arttı. Bizde pompaya yansıyan benzinin ise gördüğü zam yüzde 300'ü aştı. Son bir haftada brent petrolün varil fiyatı 125 dolarlardan 110 dolarlara geldi. Şu anda bizde benzinin satılması gereken fiyat 21-22 lira ama biz ne hikmetse hala milletimize 30 liradan geçiriyoruz.
Yaz tatili öncesi benzine indirim gelmesini bekliyorum, bu zamana kadar zamları günü gününe geçirdiler ama indirim işin içine girdi mi gözlerini kapatıp bekliyorlar Cheesy
sr. member
Activity: 2044
Merit: 398
June 10, 2022, 04:12:07 PM
Cidden benzine yatırım yapsak şimdi petrol kralı falandık herhalde.  Cheesy  Gün geçtikçe daha inanılmaz bir noktaya doğru ilerliyoruz. Yaz bitmeden benzin en az 40 lirayı bulur diye düşünüyorum zaten o bulmasa motorin bulacak gibi duruyor. 40 lira ne ki hatta 45-50 de olur. Şartların kötüleşmesinin üzerine bir de çeşitli hadiseler nedeniyle dolaylı yoldan işler iyice kötüye gitti. Şu an akaryakıt fiyatlarının normal şartlarda bunun yarısı falan olması gerekiyor herhalde aşağı yukarı. Bu günleri atlatacağımız zaman umarım çok uzaklarda değildir.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
June 10, 2022, 12:37:25 PM
Bu gece yarısından itibaren geçerli benzine 2,18 ve lpg'ye 54 kuruş zam da cümleten hayırlı olsun. Bulunduğum yerde özel halk otobüsleri kontak kapatmış durumdalar. Daha önceki eylemlerinde %50 civarı zam aldılar. Tabii sadece toplu ulaşım değil hemen her sektörde gelecek yeni zamlara hazırlıklı olalım

Sadece 5 gün içerisinde gelen zamlar inanılmaz boyutta. Sanıyorum benzine yaklaşık 3.5 lira kadar zam gelmiş oldu sadece bu zaman diliminde. Zamlar dur durak bilmemeye devam edecek böyle yani yapacak bir şey yok. Artık yollarda gitgide şirket araçlarının çoğunluğu oluşturduğu bir senaryo görebiliriz belki de öyledir bile hiçbir fikrim yok o konuda. Şirketler bile artık çalışanlarına verdikleri araç kalitelerini düşürmeye başladılar ama sonuna kadar haklılar sonuçta ne yapsınlar.

Şirketler de kısacak hocam benzin veya mazot paralarını artık onları da eskisi kadar göremeyiz muhtemelen baksanıza zamlara artık yüzde 10-15 birden yapılıyor haftada en az üstüne yüzde 20 koyuyor bu artışlarla giderse keşke benzine yatırım yapsaydık dedirtiyor vallaha bıktık be
full member
Activity: 1400
Merit: 161
June 10, 2022, 11:54:20 AM
Bu gece yarısından itibaren geçerli benzine 2,18 ve lpg'ye 54 kuruş zam da cümleten hayırlı olsun. Bulunduğum yerde özel halk otobüsleri kontak kapatmış durumdalar. Daha önceki eylemlerinde %50 civarı zam aldılar. Tabii sadece toplu ulaşım değil hemen her sektörde gelecek yeni zamlara hazırlıklı olalım

Sadece 5 gün içerisinde gelen zamlar inanılmaz boyutta. Sanıyorum benzine yaklaşık 3.5 lira kadar zam gelmiş oldu sadece bu zaman diliminde. Zamlar dur durak bilmemeye devam edecek böyle yani yapacak bir şey yok. Artık yollarda gitgide şirket araçlarının çoğunluğu oluşturduğu bir senaryo görebiliriz belki de öyledir bile hiçbir fikrim yok o konuda. Şirketler bile artık çalışanlarına verdikleri araç kalitelerini düşürmeye başladılar ama sonuna kadar haklılar sonuçta ne yapsınlar.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
June 10, 2022, 09:30:35 AM
Ankara da metro kullanıp sonrasında ring otobüsü kullananalar var ise ana kent belediyesi yakıttan dolayı epey bir ringi iptal etmiş. Dayanma gücü sınırlarda geziyor. Bedava da bir yere kadar. Kısacası deniz bitti.

Öğrenciler için ring hizmetleri hayat kurtarıyor bazen öyle servisler atılıyor ki kocaman üniversite içinde yürüsen 1 saatte varacağın yere ring 10 dk sürmeden götürüyor bu ring sisteminin devam etmesi lazım bence bir şekilde belediye bunların yakıt paralarını toplam ulaşım hizmetlerine pay etmeli zaten böyle bir payda karşılığı 10 kr anca olur
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
June 10, 2022, 09:01:35 AM
Ankara da metro kullanıp sonrasında ring otobüsü kullananalar var ise ana kent belediyesi yakıttan dolayı epey bir ringi iptal etmiş. Dayanma gücü sınırlarda geziyor. Bedava da bir yere kadar. Kısacası deniz bitti.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
June 10, 2022, 06:20:52 AM

1 bilet için büyükşehirlerde 10 lirayı gözden çıkarmanız gerekecek, sadece işe gidiş gelişiniz 20 lira bunu aya vurursanız 600 liranız yola gidecek, bir de yemek yerseniz 30 da ona 900 da oraya gitse, aldığınız 4250 liranın 1500 lirasını yol ve yemeğe vermiş olacaksınız, bu yol yemekten artan kalan 2750 ise kiraya gidiyor, mutfak masrafı olarak ne yaparsınız bilmiyorum,
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
June 10, 2022, 05:33:24 AM
Benzin ve dizel olmuş 30 türk lirası. Otobüs ve diğer ulaşım araçlarına mecburi zam gelecek. Yoksa zararına mı çalışacaklar hiç sanmıyorum. Yakında sosyal medyada kontak kapatan otobüsler,taksiler görürüz. Bu gidişle zaten 50 türk lirasına doğru gidiyoruz litresi.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
June 10, 2022, 05:12:23 AM
legendary
June 07, 2022, 05:41:48 AM
Para basmaya devam ediyorlar merkez bankasının durumu malum merkez bankasındaki parayı bırak olmayan parayı yediler.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
June 07, 2022, 05:18:58 AM
Brent petrolde gözle görünür bir artış yaşanmazken bu akşam yapılması planlanan 1,94 TL zam nereden çıktı diye merak ediyorum. Kaşıkla verdiklerini kepçe ile alıyorlar ve buna rağmen enflasyonu aylık %3 olarak açıklıyorlar yalan olurda bu kadar olmaz diyeceğim. Her neyse her gün zam yapılsa bile vatandaşın sesi çıkmadığı sürece akar yakıt fiyatları 30-40-50 TL ye kadar gider.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
June 06, 2022, 04:31:18 PM
Benzin ve motorinin mevcut fiyatları 26 lira ve üzeri. Kısa bir aradan sonra yine gelen bu devasa zamlarla birlikte 27 lirayı geçecek ve 30 liraya göz kırpmaya başlayacak. Bu yolun sonu hiçbir şekilde hayır değil. Yaz bitene kadar 35-40 lira belki de daha fazlasını görme ihtimalimizin olduğunu düşünmeye başladım. Ben de bir araba kullanıcısı olarak her geçen hafta gördüğüm zamlarla kahroluyorum. Her şey üst üste geliyor adeta. Ülkemizin ekonomisinin berbat olması yetmez gibi başka faktörler ile birlikte iyice körükleniyor bu yangın.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
June 06, 2022, 03:53:41 PM
Yarın ve sonraki gün motorin ve benzine gelen zamlardan sonra akaryakıtlarda 3’lü başlayan rakamlar izleyeceğiz. Böylelikle paket servis işini motorlularla değil bisikletli kuryelerle halletmeye çalışacağız. Artık buna dur demenin zamanı geldi devlet eskisi gibi pompaya yansıtmadan ÖTV’yi kullanıp vatandaşını düştüğü bu zor durumdan biraz olsun kurtarmalı.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
June 06, 2022, 03:48:20 PM
Enflasyon farkı açıklanıyor zam aldık diye seviniyorlar. Enflasyon farkının zam olmadığını bu millet anladığında değişim gerçekleşir. Yoksa böyle devam.

Kuruş olarak gelen benzin zamları lira olarak gelmeye başladı ses yok. Temmuzda elektriğe %80-90 zamlardan bahsediliyor. Temmuza kadar 20-20 yaparlar o sayıyı yine bulurlar. 25 zaten geldi bile. İzlemeye gelmiş halk. Daha çok zam izlerler.
legendary
June 06, 2022, 03:36:09 PM
Sayıstay raporlarında birçok zarar ve gereksiz harcamalar yıllarca listelendi eee bunlar bir yerden çıkacaktı işin kötüsü düzeltmek için tırnak uçlarını bile oynatmıyorlar klasik bir laf olacak
Kötü günler geçti daha kötü günler geliyor.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
June 06, 2022, 03:28:58 PM
• Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere Motorine 1 lira 40 kuruş zam bekleniyor
• 8 Haziran'dan itibaren geçerli olmak üzere Benzine 1 lira 20 kuruş zam bekleniyor

1 hafta içerisinde kaç kere daha zam gelecek acaba. Daha geçen hafta mı ne benzer oranlarda akaryakıta zamlar gelmişti. Bunun bir sonu da yok ki arkadaş her hafta 1 lira üzeri zam mı olur? Yeter gerçekten insanların neresine kadar geldi belli değil. Aracı olan aracıyla tur atmaya bile çekinir hale geldi. Çevremde en azından memlekete falan gitmeyi düşünen insanlar da artık vazgeçmeyi düşünüyor. Çünkü sırf gidiş dönüşte yakıta verilecek paranın haddi hesabı yok. Bu hızla gidersek 40 lira da 50 lira da çok uzakta değil.
legendary
June 06, 2022, 03:09:39 PM
• Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere Motorine 1 lira 40 kuruş zam bekleniyor
• 8 Haziran'dan itibaren geçerli olmak üzere Benzine 1 lira 20 kuruş zam bekleniyor
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
June 01, 2022, 12:21:04 PM
Sanayideki elektriğe %25, konut ve tarımsal faaliyetlerde kullanılan elektriğe %15 zam geldi.Zam resmî olarak açıklandı.Özellikle sanayideki zam fiyatlara doğrudan etki edecekken, konuttaki zam dar gelirlinin alım gücünü daha da düşürecek.Bu zamların burada kalmayacağı da tam bir açık gerçek.Temmuz-Ağustos gibi yazın diğer aylarında yine zamlar gelebilir.

Kaynak https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonomi/elektrik-zammi-aciklandi-7167725/amp/

Hocam bu gün ayrıca konut doğalgaza %30 ve doğalgazın sanayideki kullanımına %25 zam geldi. Az önce baktım ama haberini kaçırmışım benzi yine artmış.

Bende bunu söyleyecektim doğalgaza gelen zamdan sonra LPG fiyatında da bir artış bekliyorum. Merak ettiğim asıl konu ise bu doğalgaz ve elektrik zamlarının enflasyon hesabında etkisi olup olmayacağı. İki gün sonra enflasyon rakamları açıklanacak. Bu rakamları gerçek olarak yansıtırlarsa en az yüzde 10 önceki aya göre artış görünmesi lazım.
doğalgaz zamı sanırım haziran ayından itibaren geçerli olacak bu yüzden önümüzdeki günlerde açıklanacak olan enflasyon oranlarında etkisi olmayacak. şimdi televizyonda elektrik için de konut tüketimine %15 zam geldiğini yazdı. geçtiğimiz günlerde %80+ gibi bir zam geleceği yönünde dedikodu vardı mesela. dostlar bizim gibi istanbul'da yaşayan varsa aranızda allah yardımcısı olsun. bildiğin hayata çılgın atıyoruz amk.
Pages:
Jump to: