Pages:
Author

Topic: 50 bin dolardan btc alanlar üzülmesin yine yükselecektir (Read 1757 times)

sr. member
Activity: 812
Merit: 252
6 yıl önce açılan başlığı açan arkadaşı zaman haklı çıkardı, kendisini öngörüsü için tebrik ediyorum. Bugün ben de 70 bin dolardan btc alanlar üzülmesin diyerek çok safe bir öngörü yapayım. Zamanında btc üzerinden yatırım yapan belli bir süre beklediğin de kesinlikle yatırımcısını pişman etmedi. Galiba btcnin en iyi tarafı. Ve ayrıca yatırımcısına torunlarına anlatabileceği ben bitcoinin ilk emekleme zamanlarında girdim, o süreçte bir parça oldum deme şansı da tanıyor.
Geçmişten bugüne, ne pahasına olursa olsun Bitcoin depolayan/satın alan insanlar için artık herhangi bir şüphe veya korku kalmadığının giderek daha fazla kanıtlanması gerekiyor.
Bitcoin fiyatlarının uzun zaman alsa da toparlandığı kanıtlandı, dolayısıyla mevcut kanıtlar artık korkmaya gerek olmadığı anlamına geliyor.

Şimdilik Bitcoin'i herhangi bir fiyattan satın almaktan hiçbir şüphem yok, Bitcoin fiyatları için geleceğin çok daha iyi olacağına eminim, yaşananlar bana çok şey öğrenmemi sağladı.
legendary
Activity: 896
Merit: 974
#SWGT CERTIK Audited
6 yıl önce açılan başlığı açan arkadaşı zaman haklı çıkardı, kendisini öngörüsü için tebrik ediyorum. Bugün ben de 70 bin dolardan btc alanlar üzülmesin diyerek çok safe bir öngörü yapayım. Zamanında btc üzerinden yatırım yapan belli bir süre beklediğin de kesinlikle yatırımcısını pişman etmedi. Galiba btcnin en iyi tarafı. Ve ayrıca yatırımcısına torunlarına anlatabileceği ben bitcoinin ilk emekleme zamanlarında girdim, o süreçte bir parça oldum deme şansı da tanıyor.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Haziran 2018’de açılan başlığın, mart 2024 yılında doğru olduğunu görüyoruz.

Haziran 2018 Bitcoin fiyatı : 6485 dolar.  Dolar kuru ise 4.75 lira.

1 Bitcoin maliyeti 30.800 lira.

2024 Mart ayı 1 Bitcoin 68 bin dolar. 1 dolar 31.85 lira.

1 Bitcoin satış fiyatı : 2.165.000 lira.

Haziran 2018 asgari ücret 1.603 lira. 1 Bitcoin = 19.21 asgari ücret,
Mart 2024 asgari ücret 17.002 lira. 1 Bitcoin = 127 asgari ücret.

2018 martta bitcoine para ayırıp 1 Bitcoin alan kişi 19 aylık maaşını feda ederek, bugün 108 maaş kâr elde etmiş olacaktı.
Hocam burada yazması çizmesi kolay oluyor ama asgari ücretli zar zor geçinmeye çalışırken birikim yapmaktan uzak oluyor hayat şartları iyiye değil daha kötüye gidiyor. Daha 1-1,5 yol önce BTC 20 bin dolar seviyelerindenken kaçımız BTC alıp kenara atabildik kimimizin parası vardı kimimizin yoktu ama az çok birikim yapabilirdik ama yapabildik mi? Kendi adıma ben yapamadım çok çok az birikim yapmış oldum artık bundan sonra tekrar böyle bir fırsat gelmeyebilir.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Haziran 2018’de açılan başlığın, mart 2024 yılında doğru olduğunu görüyoruz.

Haziran 2018 Bitcoin fiyatı : 6485 dolar.  Dolar kuru ise 4.75 lira.

1 Bitcoin maliyeti 30.800 lira.

2024 Mart ayı 1 Bitcoin 68 bin dolar. 1 dolar 31.85 lira.

1 Bitcoin satış fiyatı : 2.165.000 lira.

Haziran 2018 asgari ücret 1.603 lira. 1 Bitcoin = 19.21 asgari ücret,
Mart 2024 asgari ücret 17.002 lira. 1 Bitcoin = 127 asgari ücret.

2018 martta bitcoine para ayırıp 1 Bitcoin alan kişi 19 aylık maaşını feda ederek, bugün 108 maaş kâr elde etmiş olacaktı.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
btc 6bin dolar iken  ve 19binlik zirveden geri düşerken açıldı bu başlık, birçok kişi umutsuzca ne olacak diyordu ama bu sürecin bu şekilde her döngüde yaşanacağını belirtmek istedim. O zamanlar 50bini görmemiş olan btc 2021 de görüyor ve yine geri düşüyor yine aynı söylemler konuşuluyordu o güne hitaben yazmıştım. bugünlerde öngörülen yeniden 50bini geçmesi gerçekleşmiş bulunuyor.
6 sene sonra başlık amacına ulaşmış oldu  Kiss
2033 gibi de 1 milyon doları geçmesini bekliyorum

2033’de bence mümkün. O zaman dolar 100 lira olsa 100 milyon lira yapar. Bitcoine inanışın konusu olmuş. Tebrik ederim sizi hocam. Bitcoine olan inancınızı kaybetmemişsiniz. Başlık çok eskiden açılmasına rağmen halvinge az bir süre kala sizi haklı çıkardı ayrıca Türk lirası cinsinden bitcoin alan birisi parasını da korumuş oldu enflasyondan.
hero member
Activity: 1316
Merit: 623
btc 6bin dolar iken  ve 19binlik zirveden geri düşerken açıldı bu başlık, birçok kişi umutsuzca ne olacak diyordu ama bu sürecin bu şekilde her döngüde yaşanacağını belirtmek istedim. O zamanlar 50bini görmemiş olan btc 2021 de görüyor ve yine geri düşüyor yine aynı söylemler konuşuluyordu o güne hitaben yazmıştım. bugünlerde öngörülen yeniden 50bini geçmesi gerçekleşmiş bulunuyor.
6 sene sonra başlık amacına ulaşmış oldu  Kiss
1milyon dolar fiyatına ulaşması bitcoin için her zaman olabilir gözüyle baktım, günler geçtikçe daha da iyimser oluyorum Dünyada olan bitenlerden dolayı. Geçtiğimiz 2-3 yıl içerisinde daha fazla para basarak ekonomideki bozukluğu gidermeye çalışırken diğer taraflarını tutamıyorlar, her seferinde daha fazla para basılıyor.

Dünyada alıştığımız ekonomi kendi kendinin sonunu hazırlıyorken Bitcoin her zaman orada duruyor sınırlı üretimiyle diğer özellikleriyle şuanda en iyi çalışan digital para birimi.

1 Milyon Doların geleceğini düşünmüyorum. Bitcoin’e her zaman maksimalist yaklaşmışımdır ancak Btc’nin 1 Milyon olması bana hala uçuk geliyor. Bu konuda iyimser değilim galiba. 21 Milyon tane olan Bitcoin’in 1 Milyon Dolar olması demek Bitcoin’in piyasa değerinin 21 Trilyon Dolar olması demek. İyimser taraftan bakarsam uzun seneler sonucunda bu sayı gerçekleşebilir. 2140 gibi. Ancak nötr bakarsam bunun mümkün olması için Altın piyasasının şimdiki altın-bitcoin piyasa oranına göre 210 Trilyon Dolar olması gerekiyor. Bu rakamlar elbette gerçekleşebilir ama insanlık tarihi bunu görebilir mi orası şüpheli.  Smiley
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
btc 6bin dolar iken  ve 19binlik zirveden geri düşerken açıldı bu başlık, birçok kişi umutsuzca ne olacak diyordu ama bu sürecin bu şekilde her döngüde yaşanacağını belirtmek istedim. O zamanlar 50bini görmemiş olan btc 2021 de görüyor ve yine geri düşüyor yine aynı söylemler konuşuluyordu o güne hitaben yazmıştım. bugünlerde öngörülen yeniden 50bini geçmesi gerçekleşmiş bulunuyor.
1milyon dolar fiyatına ulaşması bitcoin için her zaman olabilir gözüyle baktım, günler geçtikçe daha da iyimser oluyorum Dünyada olan bitenlerden dolayı. Geçtiğimiz 2-3 yıl içerisinde daha fazla para basarak ekonomideki bozukluğu gidermeye çalışırken diğer taraflarını tutamıyorlar, her seferinde daha fazla para basılıyor.

Dünyada alıştığımız ekonomi kendi kendinin sonunu hazırlıyorken Bitcoin her zaman orada duruyor sınırlı üretimiyle diğer özellikleriyle şuanda en iyi çalışan digital para birimi.
legendary
Activity: 2044
Merit: 1133
1m dolar bana uçuk geliyor ama dolardaki enflasyon ve para basma devam ettikçe olabilirlik yükseliyor
orta uzun vadede sıkıntı yok hala 200k civarında bir ath bekliyorum ama kısa vadede sert hareketler gelebilir
legendary
Activity: 1865
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Çevremde bitcoin yükselirken 20 bin dolara düşerse ben de yatırım yapıcam artık diyen bir kesim vardı.Şuan bitcoin 20 bin dolara hatta zaman zaman 18 bin dolara kadar düşmesine rağmen alım yapan kişi sayısı yok bu biraz psikolojinin konusuna giriyor galiba.Ben bu seviyelerden elime para geçtikçe alım yapmaya çalışıyorum.
Hocam dışarıda param olduğu halde ben de alım yapmıyorum. Keza 20000 e düşerse all in yaparım derdim çevremdeki insanlar biliyor. Ama şu ortamda Bitcoin in 20000 dolar seviyesinde ne kadar direnebileceği bile meçhul. Twitter'daki Halving Tracker ı takip ediyorsan eğer aylardır aynı yerlerde sürünüyor. Geçen rallide kırılım yaptığı tarihe hâlâ daha var. O yüzden 10000 dolar bandını bekliyoruz diyebilirim.

Tek seferde tüm paranızla alım yapmak yerine parça parça alırsanız hem 20 bin altındaki coinleri kaçırmamış olursunuz hem de buradan olası bir kalıcı yükselişte coinsiz kalmamış olursunuz. İlle 10 bin dolar olsun o zaman alırım diye beklemek doğru bir anlayış değil. Bana kalırsa uzun vadeli düşünen biri için 20 bin altındaki her maliyetteki Bitcoin ucuzdur. 20-18-16-14-12-10 binde alın coinsiz kalmayın. Belki de 17 binler bu döngünün dibiydi ve tekrar oralar görülmeyecek. Belki daha da düşecek ama yüzdesel olarak az kârı hiç kâra tercih ederim.

Kesinlikle doğrusunuz hocam, hem böyle parçalı alıma mesela her seviyeden aynı tutarı alsanız ortalama maliyetiniz herhalde 15 bin dolar gibi bir seviye oluyor ki bana göre kabul edilebilir bir seviye, ha 10 bin dolara düşünce daha fazla alırsanız maliyeti de düşürmüş sayılırsınız, toptan almak yerine parçalı alım her zaman kesin alacağım diye düşünen kişiler için en doğru şekildir,
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
Çevremde bitcoin yükselirken 20 bin dolara düşerse ben de yatırım yapıcam artık diyen bir kesim vardı.Şuan bitcoin 20 bin dolara hatta zaman zaman 18 bin dolara kadar düşmesine rağmen alım yapan kişi sayısı yok bu biraz psikolojinin konusuna giriyor galiba.Ben bu seviyelerden elime para geçtikçe alım yapmaya çalışıyorum.
Hocam dışarıda param olduğu halde ben de alım yapmıyorum. Keza 20000 e düşerse all in yaparım derdim çevremdeki insanlar biliyor. Ama şu ortamda Bitcoin in 20000 dolar seviyesinde ne kadar direnebileceği bile meçhul. Twitter'daki Halving Tracker ı takip ediyorsan eğer aylardır aynı yerlerde sürünüyor. Geçen rallide kırılım yaptığı tarihe hâlâ daha var. O yüzden 10000 dolar bandını bekliyoruz diyebilirim.

Tek seferde tüm paranızla alım yapmak yerine parça parça alırsanız hem 20 bin altındaki coinleri kaçırmamış olursunuz hem de buradan olası bir kalıcı yükselişte coinsiz kalmamış olursunuz. İlle 10 bin dolar olsun o zaman alırım diye beklemek doğru bir anlayış değil. Bana kalırsa uzun vadeli düşünen biri için 20 bin altındaki her maliyetteki Bitcoin ucuzdur. 20-18-16-14-12-10 binde alın coinsiz kalmayın. Belki de 17 binler bu döngünün dibiydi ve tekrar oralar görülmeyecek. Belki daha da düşecek ama yüzdesel olarak az kârı hiç kâra tercih ederim.
member
Activity: 1011
Merit: 64

almazlar hocam almayacaklar 100-120 bin olunca alacaklar, ben burada 100 bin olunca gençler bakın yapmayın etmeyin çok primlendi derim, öyle dedim diye cahil ilan edileceğim ama olsun hatta bana sövüp sayacaklar seyret gör yaşayarak göreceğiz

size bir hikaye anlatayım 1 sene önce uzak bir arkadaşımla buluştuk bana heyecanla kripto paralardan falan söz etmeye başladı solana avax falan adama dedim ki dostum hepsi çökecek. o da ya yürü git işine sen solanın teknolojisini biliyomusun ya konuşuyorsun falan demeye başladı  Grin ben dedim ki 1 yıl içinde tekrar görüşelim. şimdi diyor ki ben asla bulaşmam. dedim ki oğlum bitcoin 18 binde güzel fırsat veriyor bak yok ya alınmaz artık falan demeye başladı.

Birde 100 binde kademeli alımcı tayfa türeyecek onlar çok komik btc 120 bin dolar bir parça aldım 100 bin oldu bir parça daha aldım uzun vadeciyim ben diyen tayfa varya onların hepsi zirvede geliyor. 80 binden bir parça 50 binden bir parça derken para bitecek zarar diz boyu. bekle babam bekle. tepe gelsin çok ilginç insanlar geliyor piyasaya.

kademeli alımcılar( her düşüşte %1 alıyoruz takımı)
uzun vadeciler(Adamın sanki hiç paraya ihtiyacı yok)

legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
Elbette yine yükselecektir ama 50 bin dolardan bitcoin alanlar inşallah bu yükselişe kadar paralarını tutmayı başarılar. yani acil bir nakite ihtiyacınız varsa ve bu parayı kullanmak zorundaysanız tekrar yükseliş zamanlarında kaçırabilirsiniz. uzun zamandır 19 bin dolar dolaylarında yatay seyrediyor, ne düşüyor ne artıyor sabır sınıyor. sabreden derviş muradına erecek eminim.
member
Activity: 1011
Merit: 64
Almazlar almayacaklar, 18 binden bitcoin almayacaklar. Üzülüp satacaklar hatta. Neden mi çünkü böyle bu insanlar ben anlamıyorum açıklama yapmaktan yoruldum kendi haline bıraktım.

Süreç şöyle işleyecek 3 aşamalı gidiyor genelde:

İlk etapta dünya çöküyor etabı:  15-20 bin arasında dolaşacak bitcoin onlarda almayacak. Bu birinci etap. Fed faizleri artıyor bankalar batıyor 1929 geldi huhu harika dolar alın diyecekler. Dolar alın dolar coşacak aman efendim dolarsız olmaz. Bakın dolar endeksine ya gördünüz mü işte bu dolar herşeyi ezecek. Aman bak buhran da geliyor zaten.

İkinci etap uyanma etabı: Ya bitcoin almadık ama yükseliyor sanki diyecekler. Fedte kemerleri gevşetince yahu bu fed bir anda şahinden saka kuşuna döndü falan diyecekler bunda iş yok amerigan merkez bankası batıcak dolar çöp olacak falan, dolar devri kapanmıştır bitcoin devri başlıyor huhu harika günler bizi bekliyor falan diyip uyanma etabı tamamlanır.

Üçüncü etap son etap oluyor: 100.000 dolar olunca alacaklar ve mutlu olacaklar çok büyük iş yaptıklarını düşünüp ben dahiyim diyecekler. Burada bitcoin 100.000 dolar olunca dostlarım bakın yapmayın etmeyin gaza gelmeyin diyenleri taşlayıp kötü adam ilan edecekler. Bilgisiz cahil diyecekler. Teknolojiden anlamıyor bu gerizekalılar diyecekler. İgrone edecekler. 100 bin dolar bitcoinleri alırken ben uzun vadeciyim yeah yeah diye dolaşacaklar.

Üçüncü etaptan sonrası Error zaten. Ağızlarından çıkacak tek cümle:  Niye böyle oldu ki ?
copper member
Activity: 644
Merit: 269
50 bin üstünden alan birkaç kişi tanıyorum şimdi alabilirsin uygun seviyelerde gir diyorum "zor artık" diyor. İnsan bir defa kötü yakalandı mı küsüyor yatırım aracına ne kadar tavsiye versen de burdan yükseleceğine pek umut vermiyor, düşüyor hep böyle düşer modunda , biraz daha düşebilir belki ama ya düşmez ise , yükselirken 90bin de falan aynı adam alırsa şaşırmam. kripto koin sabırlı adam işi  Kiss . Bir başkası da 7500 olacakmış diyorlar tadında . önceki döngüde 3bin dolar dibindeyken birçok kişiye alın burası iyi demiştim abi 2 bini görecekmiş dediler . 2bine gelse bin olacak diye bekleyecek aynı adam Smiley sonra yükselince 6binden almıştı . şimdide düşer diye bekleyenler var gerçi 15 ihtimali sürüyor ama o bekleyenler 15 e gelirse 10 olacak diye almazlar. 

Bu değişmiyor maalesef. Sadece kripto para için değil, dolar euro ve altın ile hisse senetleri içinde benzer söylemleri duymanız mümkün. Kripto para gerçekten sabır işi. Sabredenin ödüllendirildiği bir sistem gibi. Bir kaç sene içerisinde anormal bir durum olmazsa dip buralar sayılabilir bence ama şu an aldırtmıyoruz kimseye. Böyle de gidecek bu o yüzden nefes tüketmek yerine siz alın boşverin.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1273
Kafamda belirlediğim bir rakam aralığı var o aralık geldiğinde alımlara başlayacağım diğer türlü dibin dibini beklemek kazandırmaktan ziyade kaybettiriyor.

Bu arada bu konular ciddi anlamda değerli ileride okunacak.
legendary
Activity: 1865
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
50 bin üstünden alan birkaç kişi tanıyorum şimdi alabilirsin uygun seviyelerde gir diyorum "zor artık" diyor. İnsan bir defa kötü yakalandı mı küsüyor yatırım aracına ne kadar tavsiye versen de burdan yükseleceğine pek umut vermiyor, düşüyor hep böyle düşer modunda , biraz daha düşebilir belki ama ya düşmez ise , yükselirken 90bin de falan aynı adam alırsa şaşırmam. kripto koin sabırlı adam işi  Kiss . Bir başkası da 7500 olacakmış diyorlar tadında . önceki döngüde 3bin dolar dibindeyken birçok kişiye alın burası iyi demiştim abi 2 bini görecekmiş dediler . 2bine gelse bin olacak diye bekleyecek aynı adam Smiley sonra yükselince 6binden almıştı . şimdide düşer diye bekleyenler var gerçi 15 ihtimali sürüyor ama o bekleyenler 15 e gelirse 10 olacak diye almazlar. 
legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
2018'de yazılan yazıyı şimdi okudum. Yazı yazılalı üstünden dört koca yıl geçmiş. Yazı yazıldıktan sonra bir pandemi geçti, Rusya/Ukrayna savaşı oldu ve daha niceleri ama yazı hala güncelliğini koruyor. Bundan bir kaç yıl sonra da dönüp baktığımızda yazı güncelliğini koruyacaktır. Tebrikler hocam bu güzel post için.
Elbette doğru bir yazı bitcoin in değeri sadece o anlık fiyatına bakarak ölçülmez. Bitcoin bir başına yepyeni bir kripto endüstrisi yarattı. Bu bir sürü insana iş imkanı verdi. Bununla kalmadı finans sektörüne kriptoparalar diye apayrı bir sekme açtı. Bu haliyle Bitcoin ciddi olarak hâlâ tam potansiyelinde değil, gelecekte geçmişe bakıp da bizim yorumlarımıza da vay be 25000 dolardan Bitcoin almamışlar yazanlar olacak.
Pages:
Jump to: