Pages:
Author

Topic: Şampiyonlar Ligi 2023/2024 - page 9. (Read 8370 times)

sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
November 07, 2023, 07:04:21 AM
Yarın şöyle eski günlerde olduğu gibi bir kupon yapacağım. Tutar mı tutmaz mı bilemiyorum ama Bayern Münih handikap2 ya da 3 koyacağım yanına da Kopenhag galibiyetini ekleyeceğim.
Malum Manu çok kötü ve kopenhag için verilen oran çok güzel.
Galatasaray da Muslera'nın olup olmayacağı belki değil. Yanlış anlamayın sakın ama Bayern isterse yarın en az 5 gol atar.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
November 07, 2023, 04:55:27 AM
Kasımda heyecan devam edecek. Almanya’daki Bayern Münih maçı Galatasaray için çok ama çok önemli bir maç olacak. Oraya eksi 3 puan yazarak hesap yapıyorum ama İstanbul’da oynanan maçta ilk yarı Bayern’i sahadan silen Galatasaray, aynı heyecanla orada da oynarsa işte bir ihtimal o maçta puan alınabilir. Rams Parkta oynanacak ManU maçı ise Galatasaray’a yazması lazım. Büyük bir sürpriz olmazsa Kopenhag’ı da yener Cimbom ve turu atlar diye umut ediyorum.

biraz modern futbol anlayışından uzak olsa da böyle maçlarda mourinho gibi kalenin önüne otobüs çekip hızlı oyuncularla kontra atak golleri aramak bana biraz daha mantıklı geliyor, zaten bayern münih'in de sıkışık oyunları açabilecek yetenekte orta saha futbolcuları yok, yani yetenekli orta saha futbolcuları var ama maestro diyebileceğimiz profilde oyuncuları yok, yani galatasaray bu maçta biraz daha akıllı bir strateji belirlerse neden olmasın demek istiyorum (bunu söylerken iç sesim "bal gibi olmaz, boşuna zorlama" dedi :d).

bence galatasaray şampiyonlar liginde olmanın ve orada mücadele etmenin heyecanını sonuna kadar bize yaşatıyor ve bence en önemli şey bu ve bence sportif başarılar her zaman ikinci planda kalmalı...
Son paragrafa sonuna kadar katılıyorum hocam. Kaybetse de oynadıkları futbol bize heyecan yaratıyor. O yüzden kaybetse de kazansa da bağrına basabiliyorsun. İşte bu olmalı kaliteli oynasınlar ama kaybetsinler. Berbat bir oyun oynayıp kaybedince ister istemez izlediğin süreye üzülüyorsun. Euro 2020 faciası gibi. Berbat bir milli takım vardı keşke izlemeseydik. Bunu dedirtmiyorlar en azından. İnşallah işler yolunda gider de kazanır temsilcimiz.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
November 07, 2023, 04:13:57 AM
Kasımda heyecan devam edecek. Almanya’daki Bayern Münih maçı Galatasaray için çok ama çok önemli bir maç olacak. Oraya eksi 3 puan yazarak hesap yapıyorum ama İstanbul’da oynanan maçta ilk yarı Bayern’i sahadan silen Galatasaray, aynı heyecanla orada da oynarsa işte bir ihtimal o maçta puan alınabilir. Rams Parkta oynanacak ManU maçı ise Galatasaray’a yazması lazım. Büyük bir sürpriz olmazsa Kopenhag’ı da yener Cimbom ve turu atlar diye umut ediyorum.

biraz modern futbol anlayışından uzak olsa da böyle maçlarda mourinho gibi kalenin önüne otobüs çekip hızlı oyuncularla kontra atak golleri aramak bana biraz daha mantıklı geliyor, zaten bayern münih'in de sıkışık oyunları açabilecek yetenekte orta saha futbolcuları yok, yani yetenekli orta saha futbolcuları var ama maestro diyebileceğimiz profilde oyuncuları yok, yani galatasaray bu maçta biraz daha akıllı bir strateji belirlerse neden olmasın demek istiyorum (bunu söylerken iç sesim "bal gibi olmaz, boşuna zorlama" dedi :d).

bence galatasaray şampiyonlar liginde olmanın ve orada mücadele etmenin heyecanını sonuna kadar bize yaşatıyor ve bence en önemli şey bu ve bence sportif başarılar her zaman ikinci planda kalmalı...
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
November 06, 2023, 01:23:04 PM
UCL'deki temsilcimiz Çarşamba günü alacağı skorla bence 2.turu garantileyecektir. Kopenhagen evinde ManU'ya puan kaybettirir, Galatasaray'da amünih'te puan alınca hem psikolojik olarak hem de puan olarak 2.lik için avantajı ele geçirecektir. Ülke puanı açısından da süper olur. Diğer takımlarımızda Avrupa'da iyi sonuçlar alabilecek kapasitede. Hakkımızda hayırlısı artık. Smiley)

Icardi Bayern Münih maçında oynayabilecek. Yine en büyük ümidimiz o olacak. Aslında Bayern Münih'ten puan almak konusunda pek bi ümitli diilim. Ama Icardi bişiler yaparsa Okan hocamız da iyi bi savunma taktiği geliştirirse neden olmasın. İlk maçta onlardan puan almaya yaklaşmıştık baya. İkinci maçta doğru taktik tüyolar geliştirirsek puan alabiliriz. Kopenhag'ın Manchester United'dan puan alması bana daha bi yüksek ihtimal gibi geliyor. İlk maçta onlar da buna pek bi yaklaştı. Son dakka penaltısını kaçırdılar. Bu maçı kendi sahalarında oynayacaklar. Nasıl bi sonuç ile karşılaşacağız meraktayım. Hep iyimser tahminler yapıyoruz. Ama biraz daha gerçekçi olursak bana kalırsa şöyle bi şekil neticelenebilir maçlar. Bayern Münih yine kazanır. Kopenhag Manchester United'dan puan alabilir.
member
Activity: 67
Merit: 38
November 06, 2023, 11:19:06 AM
UCL'deki temsilcimiz Çarşamba günü alacağı skorla bence 2.turu garantileyecektir. Kopenhagen evinde ManU'ya puan kaybettirir, Galatasaray'da amünih'te puan alınca hem psikolojik olarak hem de puan olarak 2.lik için avantajı ele geçirecektir. Ülke puanı açısından da süper olur. Diğer takımlarımızda Avrupa'da iyi sonuçlar alabilecek kapasitede. Hakkımızda hayırlısı artık. Smiley)
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
November 01, 2023, 12:08:28 AM
legendary
October 31, 2023, 07:23:22 PM
...
Manchester United'ı içerde yenmek demek de zaten üst tura çıktım demek olacak. Bayern Münih Almanya'da çok kötü ezecek gibi görünüyor ama bakalım. Son 2 maçtan olumlu sonuçlar alınsın yeter ki gerisi dert değil.

gruplar belirlendiğinde galatasaray'ın ikinci olarak bir üst tura çıkma ihtimalini dillendirenler vardı ama hiç de ikna edici argümanlara sahip değillerdi. ancak, deplasmanda alınan manchester united galibiyeti ve bayern münih karşısında oynanan umut verici futbol ben dahil herkesi ikinci tur hakkında konuşmaya itti...

sportif başarılar elbette önemli; bir kupa kazanmak, bir turnuvada final aşamalarına erişmek veya en kötü ihtimalle kupayı kazanan takımı grup aşamasında yenmiş olmak bile çok önemli... galatasaray bir üst tura çıkma ihtimali ile taraftarlarını çok güzel bir moda soktu, şampiyonlar ligine erkenden veda etseler bile bu hava lige olumlu yansır...
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
October 31, 2023, 04:45:36 PM
Galatasaray bence Manchester United'ı içerde de gayet yenebilir. Her şey aynı isteği ve arzuyu bu maçta da göstermeye bakıyor. Bitiricilikte biraz gelişme kaydedilmesi şart oldu. Bayern Münih kalesini abluka altına almalarına rağmen gol bulmakta çok zorlandılar. Okan Buruk antrenmanlarda biraz bunun üzerine gitse takımın çok faydasına olur.

Manchester United'ı içerde yenmek demek de zaten üst tura çıktım demek olacak. Bayern Münih Almanya'da çok kötü ezecek gibi görünüyor ama bakalım. Son 2 maçtan olumlu sonuçlar alınsın yeter ki gerisi dert değil.

Galatasaray çok güçlü, beklenenden daha dirayetli oynuyorlar şampiyonlar liginde, bir kaç oyuncu biraz hevessiz veya formsuz, geri kalan sahadaki tüm oyuncular varını yoğunu ortaya koymaya çalışıyor, şimdiye kadar üst düzey oynamaya çalışan Boey, Kerem, Icardi, Torreira, Barış Alper gibi oyunculara bir kaç oyuncu daha eklenince Manchester United’ı İstanbul’da mutlaka yenecektir, Bayern karşısında ezilme gibi bir durum olacağını da düşünmüyorum, İstanbul’da cehennemi yaşattılar, Almanya’da da gurbetçilerden çok destek alacağını düşünüyorum, İstanbul gibi Almanya atmosferi olur Smiley
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
October 31, 2023, 02:53:57 PM
Galatasaray bence Manchester United'ı içerde de gayet yenebilir. Her şey aynı isteği ve arzuyu bu maçta da göstermeye bakıyor. Bitiricilikte biraz gelişme kaydedilmesi şart oldu. Bayern Münih kalesini abluka altına almalarına rağmen gol bulmakta çok zorlandılar. Okan Buruk antrenmanlarda biraz bunun üzerine gitse takımın çok faydasına olur.

legendary
October 30, 2023, 08:03:25 PM
...
Ayrıca Manchester United evinde Kopenhag'ı yenmekte çok zorlandı. Kopenhag'ın son anlardaki penaltısını Onana kurtarmasa berabere bitecekti. Manchester United ile bundan 1 ay sonra içerde tekrar oynayacağız. Eğer gelişme kaydedemezlerse yine kazanırız diye umuyorum ki bu da bizi gruptan çıkarır.
...

onana penaltı kurtarabilir, şunun şurasında birkaç ay önce dünyanın en iyi kalecilerinden biriydi, onun şanssızlığı inter'de kale gibi takım savunmasına alışmışken kendisini birden talihsiz bir şekilde manchester united savunmasının önünde bulması oldu. o maçtaki daha ilginç bir gelişme ise manchester'in golünü magiure'ın atmış olması... erik ten hag'ı bazen ben de eleştiriyorum ama manchester united'da çalışmaktan zevk almadığına eminim.

galatasaray bir üst tura çıkmaya çok yakın, manchester ikinci maçta üç aşağı beş yukarı aynı seviyede olur (daha iyi olamaz) ama galatasaray vites yükseltme imkanına sahip, bu imkanı iyi kullanırsa bir üst tura çıkan taraf olur...
sr. member
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
October 26, 2023, 07:30:28 AM
Ben de bir Galatasaray taraftarı olarak özellikle ilk yarıda kaçan fırsatlara çok üzülmüştüm. Daha sonra atamayana atarlar olayını yaşadık ve sonrasında da oyundan iyice düştük. Zaten oyuncular da oldukça yorulmuştu ve mentalin düşmesiyle birlikte 3. golün gelmesi şaşırtmadı. Ben yine de o çaba için Galatasaray'ı tebrik ediyorum.

Ayrıca Manchester United evinde Kopenhag'ı yenmekte çok zorlandı. Kopenhag'ın son anlardaki penaltısını Onana kurtarmasa berabere bitecekti. Manchester United ile bundan 1 ay sonra içerde tekrar oynayacağız. Eğer gelişme kaydedemezlerse yine kazanırız diye umuyorum ki bu da bizi gruptan çıkarır.

Kopenhag karşısında bir zahmet son maçı düzgün oynayalım yani.  Grin
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
October 26, 2023, 03:29:14 AM
Newcastle iyi oynadığı maçta Dortmund'a 0-1 mağlup oldu. İki topları direkten döndü ve yakaladıkları pozisyonları da harcayınca kötü son kaçınılmaz oldu. Bir parantez Acun Abiye açmak istiyorum. O olmasa şifreli kanallar yüzünden özellikle son 4-5 yıl doğru düzgün ne şampiyonlar ligi maçlarını ne de özetlerine dahi bakıyorduk. O yayın haklarını aldı ve saat 19.45 te 22.00 de olan maçları bir günde yayınlıyor. Kendi istediği maçlar oluyor ama buna da şükür. Sağolsun diyorum ama bir de Fenerbahçe'nin maçını TV'den verirse güzel olur. GS maçlarında exen çöktü denilip maç TV 8 ya da TV 8.5'dan yayınlanıyor. Şuana kadar Fenerbahçe maçlarında hiç exen çökmedi belki bugün çöker. 😂
legendary
October 25, 2023, 06:38:20 PM
uzun zamandan beri avrupa kupası maçlarında bu kadar iyi olduğumuzu hatırlamıyorum. türkiye liginde takımlarımız kötü sonuçlar alınca çocuklar gibi hakem kararları hakkında veryansın edenler duygusal açıdan mastürbasyon yapıp rahatlıyor ama avrupa'ya gittiğimizde içimizden geçen köy takımları kimin haklı olduğunu ispatlıyor...

ben uzun zamandan sonra ilk defa çok iyi olduğumuz bir maç izledim. zaten maçtan sonra paylaşılan istatistikler de galatasaray'ın gerçekten çok iyi olduğunu gösteriyordu. ayrıca, oynanan son maçlar dikkate alındığında, bayern münih'in de istatistiksel açıdan bu kadar çok zorlandığı başka bir maç olmamış...

icardi'ye de değinmek istiyorum, bu adam gerçekten çok rahat bir adam, verimliliğinin de bu rahatlığıyla doğru orantılı olduğunu düşünüyorum, attığı panenka gerçekten çok gevşek ve çok şıktı...
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
October 25, 2023, 02:49:36 PM
Galatasaray bir takım Bayern Münih karşısında ne kadar iyi oynayabilirse o kadar iyi oynadı ancak bitiricilik konusunda yaşanan sıkıntılar ve sol bekte Kazımcan'ın korkunç performansı maçın kaybedilmesine neden oldu diyebiliriz.Yine de bu oyunla birlikte Galatasaray'ın birazda şans yanında olursa bu sene Avrupa'da çok ileri gidebileceğini düşünüyorum.
Nelson yedekte iken Kazımcan’ın maça başlamasını anlayamadım.Bayern karşısında en ufak hata bile kabul edilmezken böyle bir risk alıp Okan Buruk çok kötü bir karar verdi.Keşke maçın o yönünü iyi okusaydı.İlk yarıda Kerem 2 gol atsaydı maç farklı bir yöne gidecekti ancak kalecileri günündeydi diyelim.Şans rövanşta Galatasaray’la birlikte olsun.Umarım rövanşı kazanabiliriz.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
October 25, 2023, 02:32:10 PM
Çok heveslendik ama bu sefer olmadı. Bayern güçsüzdü ama Galatasaray da hiç fena oynamadı, 70 dakikaya yakın canavar gibi top oynadık ama atamayana atarlar işte. Klasik Türk takımı izledik, çok iyi top oyna ama gol atama, rakip takım gelsin elini kolunu sallaya sallaya 5 dakikada 2 gol atsın gitsin. Bu maçı alsak efsane olurdu ama bu işin devamı gelmeyecek gibi.
Kazımcan ve Kerem ile gidilebilecek sınır belli, buralarda oynayacak sağlam bir oyuncu olsa dün 3-4 gol atabilirdik belki de. Pozisyonları çok harcadık ve sonunda da maçı vermiş olduk
sr. member
Merit: 396
October 25, 2023, 02:26:36 PM
Bugün Şampiyonlar Ligi'nde hangi maç izlenir diye bir baktım da PSG - Milan maçını gözüme kestirdim.  Smiley  F grubunun en güzel maçlarından birisi de bu maç aynı zamanda. Milan ilginç bir şekilde 2 puana sahip olmasına rağmen hala gol atmadı ya da yemedi. Artık bu maçta açılmasını bekliyorum.

Öte yandan PSG son maçında Newcastle'a 4-1 gibi ağır bir skorla kaybetmişti. O maçtan eğer bir şeyler çıkarabildilerse bu maçı daha iyi oynarlar. Dortmund'u evlerinde 2-0 yenmişlerdi ama Milan Dortmund'a kıyasla daha zor bir rakip. Bence PSG bugün kazanacak ve karşılıklı goller de görebiliriz.
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
October 25, 2023, 01:32:15 PM
Daha hala dünün etkisinden çıkamamış gibi hissediyorum kendimi, takım olarak çok iyi oyun oynadık ama maalesef bitiriciliğimiz yetmedi. Pres yapmak ve Bayerni kendi sahasına hapsetmek elbette hiç beklemediğimiz bir oyundu, ve hatta herkesin dediği gibi kafadan 3 tane ilk yarı Bayern atıp maçı kafada bitirselerdi ve 3-1 öyle bitseydi belkide hiç sorun yoktu, ama önce bir ümit dolduk "lan acaba mı" falan diye ondan sonra kaybettiğimiz için bu kadar üzücü oldu. Fakat bütün bu süreçte sadece bir tane çok net gerçek var ki, takımın pozisyonları gole çevirmekte çok büyük sıkıntısı var, İcardi tamam müthiş ama başka birileri daha lazım gol atmaya yakın olacak. Kerem çok iyi oralara geliyor, ama o en son vuruşları hala sıkıntı gibi, onuda çözersek cidden çok farklı bir seviyeye geliriz.
full member
Activity: 537
Merit: 124
October 25, 2023, 08:26:18 AM
Kim ne derse desin GS çok iyi oynadı ama yenemedi.
Başka bir tabirle başı dimdik ama kıçı başı dağıldı ne yazık ki
Bu maçın olumsuz havası Rize maçına yansır diye düşünüyorum. Rizeli futbolcular yüksek konsantrasyon ile GS li futbolcular ise epey yorgun ve mental olarak bitik sahaya çıkacak. Umarım hakem faktörü devreye girmez.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
October 24, 2023, 06:32:37 PM
Okan Buruk'un başlangıç planı işe yaradı ve Galatasaray ilk 60 dakika Bayern'i adeta sahadan sildi ancak takım yorulduktan sonra gerekli değişiklikleri yapmakta geç kaldı Okan Hoca.Ayrıca Kazımcan'a bu kadar süre sabretmesinin sebebini anlamadım çocuk ayakta duramıyordu ve mental olarak çökmüştü onu korumak için bile kenara almak daha sağlıklı olurdu.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
October 24, 2023, 05:17:19 PM
İyi dayandılar ama olmadı ben maçtan önce 3.5 gol üst ve Bayern galibiyetini kesin olarak görüyordum iki takım da beni yanıltmadı. Bayern eski gücünde olsa daha çok gol atardı ama son iki sezondur eskisi kadar iyi değiller.
Manchester United Kopenhag'ı yendi son dakikada Kopenhag penaltı kaçırdı o maç berabere bitse bir şansı olabilirdi GSnin ama şu anki durumda 3. kalabilirlerse iyidir. Kopenhag'ı içeride yenemedikleri için gruptaki şansları çok azalmıştı Manchester United galibiyetiyle umutlandılar ama diğer takımlar berabere kalmadığı sürece işleri çok çok zor.
Pages:
Jump to: