Pages:
Author

Topic: Şampiyonlar Ligi 2023/2024 - page 4. (Read 8370 times)

sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
January 31, 2024, 09:06:37 AM
Şampiyonlar Ligi yaklaşırken son 16'ya kalan takımlardan Barcelona için günler biraz hareketli geçiyor. Xavi geçtiğimiz günlerde sezon sonunda Barcelona'dan ayrılacağını açıkladı. Bundan kısa bir süre önce oyuncularıyla bir toplantı yapıp performanslarında bir iyileşme olmazsa takımdan ayrılacağını söylemişti. Geçen Villarreal maçında alınan korkunç sonuç sonrası Xavi direkt olarak ayrılık kararını duyurdu.

Barcelona'nın savunmasında çok ciddi sıkıntılar var. Bu sezon çok fazla gol yiyorlar ve buna karşılık bir önlem de alamıyorlar. Transfer konusunda FFP kısıtlamaları hala var mı bilmiyorum ama yoksa bence kış transfer döneminde bu bölgeye transfer düşünebilirlerdi. Napoli karşısında işleri gerçekten zor olacak gibi.  Sad
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
January 31, 2024, 08:10:55 AM
Şampiyonlar Ligi maçları yaklaşıyor. 2 hafta kaldı. Grup aşamalarındaki en iyi gol Kerem Aktirkoğlu'nun Mancheter United'a attığı gol seçilmiş. Aynı gol haftanın golü de seçilmişti daha öncesinde. Takımda çok bi fazla yıldız futbolcu olduğu için biraz sönük kalıyor değeri bana göre. Zaha, Icardi, Mertens. Yıldızlar topluluğu bi kadromuz olduğu için değeri tam bi şekil anlaşılamıyor. Ama son bi kaç sezondur asist ve gol konusunda Galatasarayımızın en üretken, yaratıcı futbolcularından biri.

Benim bu sene favorilerim Arsenal, Manchester City. Ligde Manchester City kazanır. Şampiyonlar Liginde Arsenal. Premier Ligde Arsenal arka arkaya kötü sonuçlar aldı. Güven kaybetti. Ligi önde tamamlayamayabilirler. Şampiyonlar Ligi daha bi uygun arena olabilir onlar için.
sr. member
December 23, 2023, 02:55:46 PM
Bence de her eşleşmenin net bir favorisi yok. Ben hem Inter - Atletico Madrid hem de Napoli - Barcelona eşleşmelerinin net bir favorisi olmadığını düşünüyorum. Benim bu eşleşmeler için turu geçer dediğim takımlar ise Atletico Madrid ve Napoli. Açıkçası Inter'i gerçekten beğenerek izliyorum. Bu sezon çok iyiler. Ancak Atletico Madrid de görünüşe göre geçen sezona kıyasla önemli bir gelişme kaydetmiş. Şampiyonlar Ligi'nde çok iyi bir iş çıkardıkları için bence bu turu Inter'e bırakmayabilirler. Barcelona'ya şu anki oyunuyla pek güvenmiyorum. Napoli gelişme kaydetmeye başlıyor bence Osimhen'in de yardımıyla turu geçebilirler.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
December 23, 2023, 01:51:28 PM
Bütün eşleşmelerin favorisi var. Ortada diyebileceğimiz bir eşleşme yok. Ayarlama varmış hissi uyandı bende. Real Madrid ve Manchester City çok kolay kuralar çektiler. İnter de İtalya liginde çok formda. Atletico Madrid'i yenerler. Napoli ve Barça eşleşmesi dışındaki bütün eşleşmelerin favorileri turu geçer. İzlenme sayılarını artırmak için heyecanı diri tutmak istemişler. Güçlü takımlar erkenden birbirleri ile eşleşirse sonraki turlar yeterince ilgi çekmez. Ben kura çekiminde bir ayar yapıldığına eminim.

Bu sene kupadaki favorim İnter. Real Madrid ve Manchester City gibi takımlar form olarak geri giderken onlar geçen sene oynadıkları oyunun üzerine koydular. Bu sene bu kupayı alırlarsa asla şaşırmam.

Kurada bir şey yapıldığını hiç sanmıyorum. Atletico Madrid - Inter eşleşmesinde favori yok. Ben Atletico Madrid'i önde görüyorum. İspanyollar bu kupada her zaman İtalyanlara karşı üstündür. Atletico Madrid ligde sadece birkaç maçta tökezledi diye geride sanılmasın. Inter kendi liginde çok iyi gidiyor ama orası İtalyan ligi sonuçta. Atletico Madrid savunması Lautaro Martinez'i kitlediği an Inter'in hücum gücünün yarısını elinden almış oluyor. Atletico Madrid'in nasıl savunma yaptığını da La Liga izleyen herkes iyi bilir.
hero member
December 23, 2023, 01:24:24 PM
Galatasaraylıların duası kabul oldu ve Kopenhag çok sağlam bir rakip ile eşleşti.  Grin  Manchester City şu an kupanın favorisi ve Kopenhag'ı bence darmadağın edecekler. Kopenhag Bayern Münih'e karşı iyi iş çıkardı elbette ama Bayern Münih'in oyununu ben pek beğenmiyorum. Manchester City çok daha sağlam bir oyunla iki maçta da rahat bir galibiyet alır. De Bruyne de sakatlıktan döndü diyorlar artık çok daha acımasız bir Manchester City izlemeye başlarız. Son zamanlardaki form düşüşünü toparlarlar.

Kopenhag herkesi şaşırttı performansı ile. Kuralar çekildiğinde biri bana Kopenhag ikinci olur deseydi asla inanmazdım ona. Ama haklarını yemek de istemiyorum. Çok kapalı bi şekil oynasalar da hak ettiler bi üst tura çıkmayı. Onların yerine biz çıksaydık gruplardan Manchester City ile oynayacaktık. Manchester City ile oynamak Manchester United ile oynamaya benzemez. İyi bi yerde elenmiş olabiliriz kupadan. Kopenhag'ın kurasını görünce üzüntüm bi miktar azaldı. Cheesy

Önümüzdeki sezon iki takımımız yer alacak bu kupada. Galatasaray, Fenerbahçe olacak bu iki takım büyük ihtimal. Hangisi doğrudan gidicek. Hangisi ön eleme ile gidicek tam belli diiil. İki takımımıza başarılar dilerim şimdiden.
sr. member
Merit: 396
December 20, 2023, 02:45:00 PM
Galatasaraylıların duası kabul oldu ve Kopenhag çok sağlam bir rakip ile eşleşti.  Grin  Manchester City şu an kupanın favorisi ve Kopenhag'ı bence darmadağın edecekler. Kopenhag Bayern Münih'e karşı iyi iş çıkardı elbette ama Bayern Münih'in oyununu ben pek beğenmiyorum. Manchester City çok daha sağlam bir oyunla iki maçta da rahat bir galibiyet alır. De Bruyne de sakatlıktan döndü diyorlar artık çok daha acımasız bir Manchester City izlemeye başlarız. Son zamanlardaki form düşüşünü toparlarlar.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
December 20, 2023, 02:15:13 PM
Kuralar çekildi. Real Madrid kolay bir kura çekti, Manchester City de öyle. Inter - Atletico maçı çok heyecanlı olacak bir de Napoli - Barça maçları heyecanı zirveye taşıyacak. Sizin favorileriniz hangi takımlar?

Bütün eşleşmelerin favorisi var. Ortada diyebileceğimiz bir eşleşme yok. Ayarlama varmış hissi uyandı bende. Real Madrid ve Manchester City çok kolay kuralar çektiler. İnter de İtalya liginde çok formda. Atletico Madrid'i yenerler. Napoli ve Barça eşleşmesi dışındaki bütün eşleşmelerin favorileri turu geçer. İzlenme sayılarını artırmak için heyecanı diri tutmak istemişler. Güçlü takımlar erkenden birbirleri ile eşleşirse sonraki turlar yeterince ilgi çekmez. Ben kura çekiminde bir ayar yapıldığına eminim.

Bu sene kupadaki favorim İnter. Real Madrid ve Manchester City gibi takımlar form olarak geri giderken onlar geçen sene oynadıkları oyunun üzerine koydular. Bu sene bu kupayı alırlarsa asla şaşırmam.
member
Activity: 65
Merit: 21
December 20, 2023, 09:56:40 AM
Kuralar çekildi. Real Madrid kolay bir kura çekti, Manchester City de öyle. Inter - Atletico maçı çok heyecanlı olacak bir de Napoli - Barça maçları heyecanı zirveye taşıyacak. Sizin favorileriniz hangi takımlar?
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
December 20, 2023, 09:53:30 AM
Burada konuşuldu mu göremedim ama bildiğiniz üzere bu biten grup aşamaları sondu ve önümüzdeki seneden itibaren yeni bir formata geçiliyor. Gördüğüm kadarıyla şimdilik bana çok dandik gözüktü açıkçası. İki takım bir içeride bir dışarıda karşılaşmayacak. Şampiyonlar ligi futbolseverlerin hayatının tuzu biberiydi bence, böyle bir klasiği kötüleşmemişken değiştirmeye ne gerek vardı anlamıyorum. Yeni şeyleri beğenmediğimden değil ama çok iyi durmuyor. Yeni formatı çok detaylı da göremedim açıkçası ve umarım yanılırım. Bu grup aşamalarının ayrı bir tadı vardı, anılarımızda yaşayacak.

Lig formatına benzer bişi deneyecekler. Real Madrid'in başkanı Avrupa'daki elit takımlardan oluşan bi lig kurmak istemişti geçen senelerde. Şampiyonlar Ligi formatını değiştirerek ona bi önlem almaya çalışıyor bana kalırsa. Hoş ben Florentino Perez'i haksız görmüyorum. Devasa bi gelir var. Ama kulüpler yeterince faydalanamıyor bu gelirden. Aracı kurumlar daha bi çok kazanıyor kulüplerden. Kulüpler kendi arasında bi lig kursa Şampiyonlar Liginde kazandıklarından daha bi çok kazanır. Asya'dan bi iki takım. Araplardan bi ki takım çağırsalar bi de. Asya'dan seyirci desteği. Araplardan para gelse. Şampiyonlar Liginden daha bi kazançlı lig kurarlar. Format değişikliği bunu önlemek için yapılıyor bana kalırsa.

Çok yorucu olmaz mı bu format? Arabistan yakın sayılır da düşünsenize Okyanusya’da bir takımla karşılaşıyorsunuz. En uzak coğrafyada uçakla 24 saat yolculuk yapıyorsunuz ve 2 gün sonra maça çıkıyorsunuz. Dönüş için bile insan düşününce yorulur. Avrupa şampiyonlar ligi isminde bir kupaya diğer liglerden ve kıtalardan katılım olmaz ama karma bir şampiyonlar ligi olarak yeni bir format olursa belki denenebilir. Sonuçta Araplar futbolda olan tüm ön yargıları para ile kırdılar.
hero member
December 20, 2023, 09:47:12 AM
Burada konuşuldu mu göremedim ama bildiğiniz üzere bu biten grup aşamaları sondu ve önümüzdeki seneden itibaren yeni bir formata geçiliyor. Gördüğüm kadarıyla şimdilik bana çok dandik gözüktü açıkçası. İki takım bir içeride bir dışarıda karşılaşmayacak. Şampiyonlar ligi futbolseverlerin hayatının tuzu biberiydi bence, böyle bir klasiği kötüleşmemişken değiştirmeye ne gerek vardı anlamıyorum. Yeni şeyleri beğenmediğimden değil ama çok iyi durmuyor. Yeni formatı çok detaylı da göremedim açıkçası ve umarım yanılırım. Bu grup aşamalarının ayrı bir tadı vardı, anılarımızda yaşayacak.

Lig formatına benzer bişi deneyecekler. Real Madrid'in başkanı Avrupa'daki elit takımlardan oluşan bi lig kurmak istemişti geçen senelerde. Şampiyonlar Ligi formatını değiştirerek ona bi önlem almaya çalışıyor bana kalırsa. Hoş ben Florentino Perez'i haksız görmüyorum. Devasa bi gelir var. Ama kulüpler yeterince faydalanamıyor bu gelirden. Aracı kurumlar daha bi çok kazanıyor kulüplerden. Kulüpler kendi arasında bi lig kursa Şampiyonlar Liginde kazandıklarından daha bi çok kazanır. Asya'dan bi iki takım. Araplardan bi ki takım çağırsalar bi de. Asya'dan seyirci desteği. Araplardan para gelse. Şampiyonlar Liginden daha bi kazançlı lig kurarlar. Format değişikliği bunu önlemek için yapılıyor bana kalırsa.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
December 17, 2023, 02:46:09 PM
Önümüzdeki sene geçilecek olan formatın ben oldukça gereksiz olduğunu düşünüyorum. Bence yeni format fazla tutmaz ve tekrar eski hale geri dönülür ama bakalım. İçinde bulunduğumuz sezona geri dönecek olursak grup aşaması geride kaldı ve pazartesi günü son 16 kuraları çekilecek. PSG kendini üst tura zor attı ve bundan sonra neler yapacak merakla bekliyorum. Zor bir kura çekerlerse bu turdan elenseler şaşırmayacağım.

Zaten Newcastle Milan'a karşı comeback yemeseydi ve kazanmış olsaydı şimdi PSG Avrupa Ligi'nin yolunu tutmuştu. PSG'nin şu an ben şampiyonluğun favorilerine karşı oldukça zorlanacağını düşünüyorum.

PSG bence de çok zorlanacak bu turnuvada. Tarihindeki en iyi kadrosuyla bile kazanamadılar bu kupayı. Sanırım başkanın döktüğü paralar bir işe yaramıyor artık. Oyuncularda da algı oluştu artık PSG’ye gitmek istemiyorlar. Oysa PSG çok köklü, kaliteli ve paralı bir takım. Fransa ligi biraz diğer liglerden daha düşük kalitede olduğu için rekabet az ama oyuncular için bence bu güzel bir şey. Sonuçta çok gol atmak ve kazanmak istiyorsanız böyle ligler sizi üst seviyeye taşır istatistiklerde. Şampiyonlar liginde Kopenhagı herkes istiyor bakalım kim karşısına alacak onları.
sr. member
December 17, 2023, 02:38:11 PM
Önümüzdeki sene geçilecek olan formatın ben oldukça gereksiz olduğunu düşünüyorum. Bence yeni format fazla tutmaz ve tekrar eski hale geri dönülür ama bakalım. İçinde bulunduğumuz sezona geri dönecek olursak grup aşaması geride kaldı ve pazartesi günü son 16 kuraları çekilecek. PSG kendini üst tura zor attı ve bundan sonra neler yapacak merakla bekliyorum. Zor bir kura çekerlerse bu turdan elenseler şaşırmayacağım.

Zaten Newcastle Milan'a karşı comeback yemeseydi ve kazanmış olsaydı şimdi PSG Avrupa Ligi'nin yolunu tutmuştu. PSG'nin şu an ben şampiyonluğun favorilerine karşı oldukça zorlanacağını düşünüyorum.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
December 16, 2023, 05:11:28 AM
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
December 16, 2023, 01:08:25 AM
Hala Galatasaray’ın Kopenhag maçında ne kadar kötü oynadığını gördükçe üzülüyorum. Hayat memat maçı ama oynadığın oyun diğer 4 maçın yanında bir hiç. Bu kadar kötü beklemiyordum. Kopenhag bir pozisyon ile rahatlıkla galibiyet aldı. Vardır bunda bir hayır belki ikinci uefa kupası geliyordur. Şu an Galatasaray’dan umutluyum dedikçe korkuyorum aynı zamanda çünkü maşallah Bayern ve Manchester maçlarında muhteşem oynayan bir takım Kopenhag’a karşı yok oldu.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
December 15, 2023, 06:14:12 PM
PSG için oldukça zor bir gece oldu ama bir şekilde son 16'ya kalmayı başardılar.  Grin  Dortmund maçından 1 puanı koparmayı başaramasalardı şu an kendilerini ne Şampiyonlar Ligi ne de Avrupa Ligi'nde izliyor olacaktık. Aslında Mbappe'nin iptal edilen golünde biraz daha geriden gelmiş olsaydı ofsayt olmayacaktı. Mbappe'nin boş kaleye karşı şutunda Süle'nin muhteşem müdahalesi de takdiri hak etti. Newcastle nasıl yaptıysa evinde 1-0 öne geçmesine rağmen Milan'a 2-1 kaybetti. Eğer Newcastle maçı kazanabilseydi şu an onlar üst turda olacaklardı.Forumdaki yarışmalardan birinde Antwerp'in bugün Barcelona karşısında kaybedeceğini tahmin etmeyi başardım ekstra bu gece benim için iyi oldu.  Cheesy
Dortmund - PSG maçı çok güzel bir maç olmuş. Dediğiniz gibi PSG için kritikti ve Dortmund için değildi ama Dortmund'un maça asılmasıyla çok zevkli olmuş. PSG dünya para harcamasına rağmen şampiyonlar liginde başarılı olamıyor. Araplarda para bol ama nereye kadar böyle devam edebilecekler. Maça damga vuran pozisyonlar Süle'nin kurtarışı ve Mbappe'nin ofsaytıydı. Mbappe'nin pozisyonda var kararı dramatik olmuş, maçın zevkini arttırmış açıkçası.
sr. member
December 15, 2023, 04:44:04 AM
Galatasaray'ın en çok da istikrarsızlığına üzüldüm yani en önemli maçta nasıl bu kadar kötü oynayabilirsiniz ki? Aynı takım Manchester United ve Bayern Münih'e karşı harika işler ortaya koydu. Manchester United'dan 4 puan alırken Kopenhag'dan sadece 1 puan alabilmemiz çok üzücü oldu. Son maçımızda Kopenhag skoru korumaya yönelik oynarken tempoyu biraz artırıp akıllıca oynamaya çalışsak kazanabilirdik.

Avrupa Ligi'nde umuyorum ki yolumuz açık olur. Bu takımın kadrosunun potansiyeli gerçekten yüksek sadece biraz daha iyi oynamak için çaba göstermesi lazım.

Aynısını düşünüyorum, diğer takımlara karşı aslan kesilen takım gruptaki belki de kendi dengimiz olan tek takıma karşı bomboş bir oyun oynadı. Rakibi parçalamamız gereken maçta o kadar isteksizdik ki top çevirmekten başka bir şey yapmadık.
Artık taktiksel hata mı denir, takımın yorgunluğu mu denir bilmiyorum ama bu takımın oynaması gereken yer Şampiyonlar Ligi’ydi, bu fırsatı da teptiler. Üzüldüğüm yer de bu, ülkeyi temsil edecek bir takım yine kalmadı

Böyle bir maça oyuncuların yorgun bir şekilde çıktığını sanmıyorum ki zaten son anlara doğru o yorgunluk ibarelerini anca görmeye başladık. Olay tamamen Okan hocanın oyun tercihiyle alakalı. Gereğinden fazla kontrollü oynadık ve bu da rakibimizin bizden tam olarak görmeyi istediği bir oyundu. Bu maçta yapmamız gereken tek şey vardı o da her iki yarıda tam saha presli oynamak.

Hatta ilk yarıda öyle oynasaydık ve güzel bir avantaj elde ederek yarıyı kapatsaydık ikinci yarıda biraz daha kontrollü oyuna geçip oyuncuların da dinlenmesi sağlanabilirdi. Tur için 3 puan almamız gereken bir maçta kontrollü oyun tercihi bana göre çok yanlıştı.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
December 14, 2023, 06:29:26 PM
...

sevgili forumdaşım, aynı grupta yer alan manchester united sonuncu oldu ve galatasaray her iki maçta onları hallaç pamuğu gibi yere serdi. ayrıca, galatasaray bir üst tura çıkma şansını son maçta kaybetti. yani, şimdi senin mantığına göre ingiltere'deki liyakatsizlik bilmem ne bizimkinden hallice mi? okan buruk dayısının oğlunu oynattığı için mi yenildik?

galatasaray'ı tebrik ederim, uzun yıllardır bu turnuvada bir üst tura çıkma heyecanı yaşayamıyorduk, bu sezon gerçekten güzel bir deneyim yaşattılar bize, ben bir beşiktaşlı olarak onları izlemekten keyif aldım, seneye de umarım onlar gider şampiyonlar ligine ve umarım bu defa bir üst tura çıkma başarısı göstererek bizleri mutlu ederler.
sr. member
Merit: 396
December 14, 2023, 01:56:13 PM
Şampiyonlar Ligi'nde çok sağlam para var o yüzden de Galatasaray'ın en azından bir tur daha ileri gitmesi onlar açısından iyi olurdu. Finansal açıdan sonuçta baya kötü bir duruma girdiler yani o kadar transfer yaptılar baya para harcadılar. Ülke puanı için de güzel olurdu ama malesef bunu başaramadılar. Sağlık olsun ama bu kadro bence de kesinlikle bundan daha iyisini yapardı.  Sad  Açıkçası Kopenhag'ın son 16'yı rakip olarak kim gelirse gelsin geçebileceğini sanmıyorum. Grup aşaması ile sonraki aşamaların ciddiyet seviyesi bambaşka oluyor. Onların yerinde Galatasaray olsaydı bu kadro ile daha çok şansı olurdu.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
December 14, 2023, 10:40:14 AM
Galatasaray'ın en çok da istikrarsızlığına üzüldüm yani en önemli maçta nasıl bu kadar kötü oynayabilirsiniz ki? Aynı takım Manchester United ve Bayern Münih'e karşı harika işler ortaya koydu. Manchester United'dan 4 puan alırken Kopenhag'dan sadece 1 puan alabilmemiz çok üzücü oldu. Son maçımızda Kopenhag skoru korumaya yönelik oynarken tempoyu biraz artırıp akıllıca oynamaya çalışsak kazanabilirdik.

Avrupa Ligi'nde umuyorum ki yolumuz açık olur. Bu takımın kadrosunun potansiyeli gerçekten yüksek sadece biraz daha iyi oynamak için çaba göstermesi lazım.

Aynısını düşünüyorum, diğer takımlara karşı aslan kesilen takım gruptaki belki de kendi dengimiz olan tek takıma karşı bomboş bir oyun oynadı. Rakibi parçalamamız gereken maçta o kadar isteksizdik ki top çevirmekten başka bir şey yapmadık.
Artık taktiksel hata mı denir, takımın yorgunluğu mu denir bilmiyorum ama bu takımın oynaması gereken yer Şampiyonlar Ligi’ydi, bu fırsatı da teptiler. Üzüldüğüm yer de bu, ülkeyi temsil edecek bir takım yine kalmadı
sr. member
December 14, 2023, 07:06:16 AM

Pages:
Jump to: