Pages:
Author

Topic: Aylardır Para Kaybeden Holderları Buraya Beklerim - page 4. (Read 18690 times)

legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Her ay yaklasık 100 cıvarı kaybedıyorum ama bu toplam zavarım degıl tek bir coinden buraya yazmak iyimi olur bilmem coinin adını inşlah bu düşüş serisi bozarda bu ay kar a geçerim
100 derken 100 ne?
100  diyince ucu çok açık.
100 dolar mı 100 bin dolar mı 100 bin tl mi Allah korusun Cheesy
full member
Activity: 406
Merit: 102
Her ay yaklasık 100 cıvarı kaybedıyorum ama bu toplam zavarım degıl tek bir coinden buraya yazmak iyimi olur bilmem coinin adını inşlah bu düşüş serisi bozarda bu ay kar a geçerim
jr. member
Activity: 350
Merit: 2
Gerçek holderları kastetmediğinizi varsayıyorum çünkü adamlar az kaybetmek veya çok kazanmak için değil beklemek için yatırım yapıyorlar gayet uzun vadeli planları var. Taktiğinizin tuttuğuna sevindim fakat bir arkadaşımın da taktiği vardı kazandı kazandı kazandı ayı boğa farketmeksizin sonra büyük kaybetti. Tek bir tekniğe bağlı kalmak çok riskli bence.
full member
Activity: 728
Merit: 151
herşeyin bilinçsizi zarar işte...günlük al sat yapmak da iyi değil alıp unutmak da.. bunun aksine çöp coinlere girersin bi yükseliş gördün mü çıkman lazım...ethereum gibi bişey bulursun 1 sene sonra satarsın köşe olursun..iyi ayarlamak lazım
jr. member
Activity: 90
Merit: 2
Haklılık payın kesinlikle var söylediklerinde. Ölümüne hodl yapın diyenlerin birçoğu zorunda kaldığı için yapıyor keza bizde pek farklı sayılmayız. Ama havayı iyi koklayıp iyi gözlem yapanlar zamanında çıkıp tekrar düşükten toplayıp elindeki miktarı arttırıyor. Yine de bir miktar köşede ne olur ne olmaz diye saklamayı da unutmamak lazım çünkü bir gece 5x görüp etherde kalmış olmakta büyük can sıkıntısı cidden.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
iş işten geçtikçe dediklerin doğru ancak ayı sezonunda olan bu, boğa sezonunda o ma lara bakarak işlem yaparsan öyle bir terste kalırsın ki aklın şaşar, 2x zarar etmeyim düşüyor zaten alttan 2x fazla alırım diye satarsın %20 düşer bir artmaya başlar sabah kalktıgında 10x yukarıda bulursun coin, yaşanmış tecrubedir bu anlattıgım,

geçmişe bakarak şunu yapsaydım demek kolay, herkesın gözden kaçırdığı konu şu son 1 yıldır yaşanan ayı trendi zaten 3 yılda bir geliyor Cheesy
Stopplu satım kullanmayı, aynı sekilde buy'ı kullanmayı ogrenırsenız boyle bır sey olmucanı gorursunuz. ma50 500 sat'da ise, altına dusunce satar, ani yukselıse karsı onlem olması acısından da 500u gecerse 504-505ten al gıbı bısey koyarsın olur bıter, sankı her coın bogada bır gecede 10x yapıyormus gıbı konusmaya gerek yok:)

2x fazla kar edeyim diye eldeki bütün bulgurlardan olup zarar eden de burdaki holdcular degil sanki. Aslında holdcu olmakta sıkıntı yok ben de holdcuyum, nerede holdcu olacagını bılen ve bılmeyen dıye ayırım yapmak gerekır.

Ma50nın calısmayacagı bısey olamaz, sen alıs ve satısa onlemını koymazsan hata senındır, ma50yı yukarı yonde keserse dıye alıs emrı koymuyorsan uyurken, gecmıs olsun. Ocakta da boyle dedınız neyse dur dustu ama cıkar bıkac gune, cıktı mı? 5 10 kat kar kımseye yetmıyor oyle bır fomoyla gaza gelıyor kı ınsanlar, gozler yıne kor oldugunda benım gozlerım ma50de olucak ve aynı senaryoyu tekrar yasadıgımızda satıyor olacagım, sızlerı bılemem. Ondan sonra bu baslıgın kıymetını daha ıyı anlayacak herkes dıye dusunuyorum.
Kalın kısım çok önemli. Katılıyorum fazlasıyla. Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak atasözü tam özetliyor bizim gibi hodl'cuların durumunu Cheesy
Analizleri genişletmen lazım yalnız yeni analizler yeni rehberler bekliyoruz.
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
Babuşlar bence de uzun süreli Hold daha mantıklı. Günlük trade ile para kazanmak beraberinde büyük riskleri de getirmektedir. Zaten uzun zamandan beri altcoinlerde fiyatlar sabit. Günlük ne alıp satacaksında para kazanacaksın. Lakin son zamanlarda Ripple büyük artışlar gösteriyor. Ripple'ı günlük al-sat yapanlar piyasadan iyi mal kaldırmıştır zannımca.
sr. member
Activity: 630
Merit: 252
Satmadan beklemenin cazibesi mi günlük al sat riskleri mi herkes en iyi yapacağı işi yapmalı. Günlük trade ile para kazanmak bana göre en cazip olan yoldur. Ama çoğu yatırımcı uzun süreli holding taraftarı.
Başlıkta belirttiğim gibi burda bahsettiğim olay nerede hold kalacağını anlamaktır hocam. Hareketli ortalamalar bize büyük artışlardan sonra düşüşler gelmeye başladığında belli biyerden sonra satmamız gerektiğini söylücek ben onun için kullanıyorum, günlük trade değil boğadan ayıya, ayıdan boğaya geçerken btcde veya altlarda hold yapmak için. Yanlış yerde hold yapan 20 kat kaybeder sonumuz böyle olur malesef.
member
Activity: 191
Merit: 10
Ben zamanında çıkmaktansa nemelazım fırlar gider korkusuyla holder oldum. Başlangıçta maliyet düşürmek adına kenardaki btc ile alttan almaya başlamış olsamda kenardaki btc nin az olduğunu farkettiğimden beridir de ciddi bir holder a dönüştüm Smiley Bazen alttan almak için satmak gerekse de onda da düşüşe hız kazandırmak gözüyle baktığım için de yerimden kıpırdamadım. Ama sanırım benim zihniyetimi değiştirmem gerekiyor bu piyasada..
teşekkürler
member
Activity: 602
Merit: 11
Bit twitter fenomeni sanirim bu kisi oyle cok kisi var tabiki. Benim navizane tavsiye bir seye yatirim yapmadan once bakin ne aldiginna ve nerden aldigina bak sadece duz mantik.
hero member
Activity: 728
Merit: 500
MenaPay - Crypto made easier than cash
Satmadan beklemenin cazibesi mi günlük al sat riskleri mi herkes en iyi yapacağı işi yapmalı. Günlük trade ile para kazanmak bana göre en cazip olan yoldur. Ama çoğu yatırımcı uzun süreli holding taraftarı.
sr. member
Hocam ne diye sabredesiniz ya, sat elindeki miktarı 10 kat arttır bukadar zor mu öğrenmek:) Yıllarca beklemek mi daha kolay, 20 dakika harcayıp şunları öğrenmek mi? Niye herkes öğrenmemek için çırpınıyor arkadaşlar anlamıyorum, satmadıkça zararda değilsin diye aptalların öğrettiği şeyleri bırakın bu kafayla giderseniz işiniz çok zor, hala 10 15 kat zararda olmanıza rağmen bunları söylüyorsunuz bari konuşmayın da belli etmeyin kendinizi ortalıkta.
member
Activity: 112
Merit: 10
Holder olmak bence para kaybettirmez. Düştüyse ve sen çıkış yaptıysan para kaybedersin. Bütün olay sabırlı davranmak. düştü diye satıp yükseliyor diye alırsan dımdızlak kalırsın ortada. bütçe el verdiğince uzun vadeli tutulacak koinleri düştükçe almakta fayda var. hem katkı sağlanır hem de hacim oluşur. proje sağlamsa scam değilse mutlaka değerine çıkacaktır. Ama bir ay ama bir yıl ama beş yıl Smiley tabi biz millet olarak pek sabırlı insanlar değiliz Smiley Smiley
sr. member
iş işten geçtikçe dediklerin doğru ancak ayı sezonunda olan bu, boğa sezonunda o ma lara bakarak işlem yaparsan öyle bir terste kalırsın ki aklın şaşar, 2x zarar etmeyim düşüyor zaten alttan 2x fazla alırım diye satarsın %20 düşer bir artmaya başlar sabah kalktıgında 10x yukarıda bulursun coin, yaşanmış tecrubedir bu anlattıgım,

geçmişe bakarak şunu yapsaydım demek kolay, herkesın gözden kaçırdığı konu şu son 1 yıldır yaşanan ayı trendi zaten 3 yılda bir geliyor Cheesy
Stopplu satım kullanmayı, aynı sekilde buy'ı kullanmayı ogrenırsenız boyle bır sey olmucanı gorursunuz. ma50 500 sat'da ise, altına dusunce satar, ani yukselıse karsı onlem olması acısından da 500u gecerse 504-505ten al gıbı bısey koyarsın olur bıter, sankı her coın bogada bır gecede 10x yapıyormus gıbı konusmaya gerek yok:)

2x fazla kar edeyim diye eldeki bütün bulgurlardan olup zarar eden de burdaki holdcular degil sanki. Aslında holdcu olmakta sıkıntı yok ben de holdcuyum, nerede holdcu olacagını bılen ve bılmeyen dıye ayırım yapmak gerekır.

Ma50nın calısmayacagı bısey olamaz, sen alıs ve satısa onlemını koymazsan hata senındır, ma50yı yukarı yonde keserse dıye alıs emrı koymuyorsan uyurken, gecmıs olsun. Ocakta da boyle dedınız neyse dur dustu ama cıkar bıkac gune, cıktı mı? 5 10 kat kar kımseye yetmıyor oyle bır fomoyla gaza gelıyor kı ınsanlar, gozler yıne kor oldugunda benım gozlerım ma50de olucak ve aynı senaryoyu tekrar yasadıgımızda satıyor olacagım, sızlerı bılemem. Ondan sonra bu baslıgın kıymetını daha ıyı anlayacak herkes dıye dusunuyorum.

yanlış anladın dediklerimi sanırım, şu 8-9 aydır olan ayı piyasası yanı coinlerin 10x düşme olayı 3 yılda bir anca oluyor, şu ana kadar öyle en azından, 2-3 yıl bull dönem 1 yıl bear dönem,

bu durumda bull dönemde 50 ma olayı beardaki gibi 2-3x aşağıdan almana fırsat vermez, %20 aşağı düşer ve terste kalırsın,

reklam yapıyor dıyecceksın ama simdaq platforma gir moving avarege lere bakarak simulassyonları dene , ne dediğimi anlayacaksın, yapacagın 10 sımulasyonun 7 tanesi zararla sonuclanacak Smiley sadece ma ya bakarsan yanı Smiley
Ocakta hersey patlamadan once hersey 5-10 kat yapıyor bakın patlıcaz dıye cevremdekı herkesle konustuk, ozamanlar analız bılgımız yok tabı. Suanda onun dısında bısuru grafık okuma teknıgı vs de ogrendık fakat ben en basıtı olan ma50yı her zaman bırıncı olarak tutarım, twitterda sabah aksam fibo vs cekıp aylardır 4500 dolar dıyen guya uzmanla dolu heryer okadar karısık analızler vs atıyorlar bı cacık bıldıklerı yok dusecekse ma50 bana zaten sattırıyor ne dıye medyumluk yapmaya calısıyorlar anlamıyorum, Enacrypto dedıgım adam sadece hareketlı ortalamalarla sureklı zararsız atlatıyor alcaksa ılk lamboyu o alır hepsınden ıyı kazanıyor bilgili geçinen fenoların ıcınde, nekadar basıt okadar ıyı. Baska ogrenebılen varsa ogrenıp destekler ben oyle yapıyorum fakat hıcbısey bılmıyorsanız bıle sadece ma50 en azından ogrenmelı herkes. 1 sene bear 2-3 sene bull olma dıye gıdılecegını de dusunmuyorum acıkcası, daha yepyenı pıyasa sadece 4-5 yıla bakarak boyle cıkarımlar yanlıs sonuclanır.

1.5 yıl oldu ben gırelı, ardı ardına 3 ayı gıbı bısey gectı resmen arada bır boga gostermıs olsa da ocakta, ve nısanda mını boga olarak. Genellemek cok yanlıs bence dısardan bırı okuyunca yıllar suren manyak bır boga oluyormus gıbı hıssedıcek de oyle bısey suan yok bence gelecekte de cok olmucak sureklı degısıyor pıyasa.
full member
Merit: 102
Başlıkta kendimi gördüm hatta tamamen kendimi gördüm  Grin neredeyse 1 senedir para kazanmayı bırak parama sahip bile çıkamıyorum. Aldıklarım düşüşe geçti ha çıktı ha çıkacak derken iyice battık. Zorunlu hodl sezonuna girdik. Ha bir daha ki boğa sezonunda belki para fazla kazanamam ama en azından sermayemi geri alırım.

Bu piyasada en önemli şey boşta BTC biriktirmek derlerdi de dinlemezdim. Meğer ne kadar doğruymuş.
hero member
Activity: 1260
Merit: 644

yanlış anladın dediklerimi sanırım, şu 8-9 aydır olan ayı piyasası yanı coinlerin 10x düşme olayı 3 yılda bir anca oluyor, şu ana kadar öyle en azından, 2-3 yıl bull dönem 1 yıl bear dönem,

bu durumda bull dönemde 50 ma olayı beardaki gibi 2-3x aşağıdan almana fırsat vermez, %20 aşağı düşer ve terste kalırsın,

reklam yapıyor dıyecceksın ama simdaq platforma gir moving avarege lere bakarak simulassyonları dene , ne dediğimi anlayacaksın, yapacagın 10 sımulasyonun 7 tanesi zararla sonuclanacak Smiley sadece ma ya bakarsan yanı Smiley
sr. member

jr. member
Activity: 154
Merit: 1
Açılan başlıklara bakıyorum, ayı bitti mi boğa geldi mi, ripple alınır mı veya işte neo mu eth  bu tür kafa karıştırııcı fikirlerden uzaklaşırsak iyi olacak herşey.
hero member
Activity: 1260
Merit: 644

sr. member
Ben son 2 ay test ettim para kaybı durdu:) Enacrypto dedigim eleman 1 yıldır bunu uyguluyor, bit yenıgı olsa boyle guzel kazanır mı en kotu zamanda bıle para kaybı yok adamda. En kolay ve en ıse yarayanı oldugu ıcın ınsanlar sasırıyor bukadar kolay olmamalı dıye ama bukadar kolay:)
Pages:
Jump to: