Pages:
Author

Topic: Aylardır Para Kaybeden Holderları Buraya Beklerim - page 7. (Read 18690 times)

member
Activity: 476
Merit: 31
aylardır para kaybedenleri beklersen tüm forum bu konunun altına yardırması lazım gerçi konu da epey popülerleşmiş ama  Grin bende aranıza katılayım dedim epey bir kaybettim sermayeden yüzde 80 kadar ama yinede suratımda aptal bir gülümseme  Grin
sr. member
Activity: 854
Merit: 256
İsmi değiştim fakat bir şeyin değişeceğini sanmam, insanlar anlamamakta ısrar ediyor çünkü.

Size de önerim kaybettiğiniz paraları unutun ve bundan sonrası için altlarda ma50 ve ma200ü uygulayın, ma50nin üzerine çıktığında coinleriniz izlemeye alın ve tekrar altına düşerlerse satın, en azından yolun yarısından da olsa uygulamaya başlamış olursunuz ben öyle yaptım. Çünkü çok düştü denilen bu seviyelerden de 10 kat düşebileceği aşikar artık dip diye bişey olmadığını herkes anlamıştır umarım.

aynen öyle, özellikle altlarda DİP DİYE BİRŞEY YOK. dediğin yöntemi bana söylediğin günden beri müsait oldukça kullanıyorum, gerçekten işe yarıyor, btcde özellikle, 4 saatlik ma50 ve 30 dklık olanı favorilerim. Smiley
sr. member
Activity: 728
Merit: 264
2017 yazlarında olan hadisenin bir benzeri oluyor gene. 2017 yazında bitcoin cıkarken altcoinler düşüyordu bu sayede bitcoinin dominasyonu yuzde 60 ları geçmişti. Şu anda altcoinler adeta intahar ediyor bitcoinse yerinde sayıyor tabi dominasyon yuzdesnide arttırıcı bir etken oluyor bu şekilde bir hareket. Herhalde sonunda hepsinde eszamanlı büyük sıcramalar olacak. Doge isaret fisegini sallamıs gibi
newbie
Activity: 6
Merit: 1
Ben de bu piyasada çok para kaybettim. En büyük kaybım al sat yaparken oldu. Çok sabırsız biriyim ve kanaatkar da değilim. Ne kadar kazandıysam 3 katını kaybettim. Artık holder olmaya karar verdim.
member
Activity: 223
Merit: 11
Özellikle son 6 aylık süreçte son derece çok ciddi zarar ettiğimi söyleyebilirim. Fakat şuan teorik olarak zarardayım, mantıksal olarak hiçbir zararım bulunmuyor. Yüksek fiyattan satın aldığım kripto paralarımı tekrar nakite çevirmediğim sürece zarar etmeyeceğimi biliyorum. Eğer ki mecbur kalır ve elimdeki tüm coinleri nakite çevirirsem işte o zaman mantıksal olarak da zarar etmiş olacağım. Genellikle ihtiyaç fazlası olarak gördüğüm paramı bu sektörde değerlendirdiğim için böyle bir olay yaşamayacağımı düşünüyorum.
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
En başında Holder her zaman para kaybetmez ama çıkacağı zaman ve gireceği zaman dilimi var bunu iyi takip etmeli eğer bunu yapamaz ise o zaman kaybeder. Bende çıkacağım zaman dilimini aştım işte holder burada hata yapmaz ise kazanır.
full member
Activity: 504
Merit: 102
PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN
Holderlar zaten her zaman kazanmazlar. Traderlardan çokta bir farkı yok aslında işlem süreleri daha uzun sadece. Holder gözü kapatıp coin alıp bekleyen insan değildir. Onun öncesinden uzun süren bir araştırma süreci vardır. Fiyatı iyi analiz etmek gerekir. Beklentilerini hesaplaması gerekir o kadar kolay değil yani. Bilinçsiz holderlar evet çok para kaybetti. Ama şu borsalarda stoploss diye bir seçenek var kullanılması için oraya konulan Smiley
sr. member
Activity: 630
Merit: 252
İsmi değiştim fakat bir şeyin değişeceğini sanmam, insanlar anlamamakta ısrar ediyor çünkü.

Size de önerim kaybettiğiniz paraları unutun ve bundan sonrası için altlarda ma50 ve ma200ü uygulayın, ma50nin üzerine çıktığında coinleriniz izlemeye alın ve tekrar altına düşerlerse satın, en azından yolun yarısından da olsa uygulamaya başlamış olursunuz ben öyle yaptım. Çünkü çok düştü denilen bu seviyelerden de 10 kat düşebileceği aşikar artık dip diye bişey olmadığını herkes anlamıştır umarım.
member
Activity: 238
Merit: 14
Sıkılmak değilde artık dayanamayanları deseniz daha çok talep gelirdi her halde. Çünkü ben artık dayanamıyorum elimde patlayan bir miktar LTC var ve düştükçe ciğerim yanıyor. Satmak da istemiyorum buralarda %70 eridi çünkü bakiye.
sr. member
İlk mesajı da güncelledim, yaklaşık 1 haftadır btcdeyim bazen tethere geçiyorum ama altlarda yokum. Siz hala hareketli ortalamaları dinlemek, 5 dakikada öğrenmek yerine hodl hodl diyorsanız kaybetmeye mahkumsunuz okadar açıkladık ama dinleyen yok zaten local bir tek post atma yeri olmuş.

10 dolarlık bounty kazancam diye saçma sapan post atarken şuraları düzgün okumadığı için binlerce dolar kaybeden insanla dolu buralar.

https://twitter.com/FinchBaba/status/1039591329041395712
member
Activity: 378
Merit: 11
Hold yaparak kaybettiğim parayla rahat 1 ev 1 araba alırdım. 100k dolar üzerinde kaybım var son dump dalgasında bile 10k$ civarında para kaybettim ve daha fazla kaybetmeye devam edeceğimizi düşünüyorum. Günlük trade yapmak daha mantıklı gelmeye başladı
sr. member
Arada tethere ve altlara geçiyorum ma50 ne derse o, şuan genel olarak ma50 altındalar oyüzden altlardan çıktım ve btcde beklemedeyim. Gelecekte ne olur düşer çıkar bilemem, benim amacım sürekli hold demek yerine analizlere göre kolayca pozisyon almak.
member
Activity: 294
Merit: 10
Hodl yaparak donem donem kazanip kaybetme sendromunu yasamak icin saglam bir irade gerekiyor. Benim bir senenin biraz ustundeki tecrubelerime dayanaraktan, cikis ta kademeli satis, dususte kademeli alis takdigini yapmam gerektigini ogrenmis oldum. Ancak bu ufak yukselisler hala kademeli satis yapmak icin yeterli gibi gorunmuyor.
sr. member
Activity: 462
Merit: 250
CAT.EX Exchange
Para kaybetmek istenmeyen sonu olamalı kimse piyasa nereye gidiyor demeden yatırım yapmaya al sat yapmaya devam ettiği sürece değişen olmayacak. Körü körüne ticaret yapılmaz.
newbie
Activity: 179
Merit: 0
Bir musibet bin nasihatten iyi derler. Sizi sarsmayacak bir miktarla al sat ve holdu deneyimleyip kendi kararinizi verin. En saglami bu.
full member
Activity: 784
Merit: 120
Açıkçası piyasa iyice can sıkıyor. Umut ve ümitten başka çaremiz kalmadı
sr. member
Activity: 735
Merit: 251
Tecrübesizlikle veya panikle hepimiz hatalar yaptık. Sakin olmak, sakin davranmak lafa gelince kolay. Ama ortaya koyulan para ve emeği kaybetme riskiyle yüzleşince o stresi taşımak kolay olmuyor. O yüzden böyle zamanlarda ben hiçbir şey yapmayıp beklemeye çalışıyorum.
sr. member
Activity: 854
Merit: 256
Herkesin ma50'yi kullanmasını anlayabileceği bir flood yaptım, dünyanın en ilgisiz insanı dahi olsanız anlayabileceğinizi düşünüyorum. Bundan sonra ayı piyasasına boğa piyasasına laf atmak gibi bir lüksünüz yok, ayıda da boğada da kazanmanın yolu 5 dakikalık bilgiden geçiyor.

Özellikle benim gibi uzun vadeci olan ve altlarda para kaybedenler dikkatle okumalı öğrenmeli.

https://twitter.com/FinchBaba/status/1031494370493714432

Eline sağlık gerçekten basit ve anlaşılır olmuş. Ben de artık ma50'yi yakından takip ederek hodl yapacağım, teşekkürler paylaşım için.
sr. member
Herkesin ma50'yi kullanmasını anlayabileceği bir flood yaptım, dünyanın en ilgisiz insanı dahi olsanız anlayabileceğinizi düşünüyorum. Bundan sonra ayı piyasasına boğa piyasasına laf atmak gibi bir lüksünüz yok, ayıda da boğada da kazanmanın yolu 5 dakikalık bilgiden geçiyor.

Özellikle benim gibi uzun vadeci olan ve altlarda para kaybedenler dikkatle okumalı öğrenmeli.

https://twitter.com/FinchBaba/status/1031494370493714432
newbie
Activity: 212
Merit: 0
En mantıklısı hareket etmemek bendede 3-5 coin var hepsi çok düştü diğer coinlere geçsem hep daha fazla zarar yazıcak ondan kalıyor nasıl olsa elbet eski fiyatına gelicektir inancındayım gelmezsede giren girdi zaten
Pages:
Jump to: