Pages:
Author

Topic: Bitcoin TA (Analiza) - page 29. (Read 10734 times)

legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 21, 2020, 03:46:00 AM
@cryptofrka, imaš savjet vezano uz kretanje cijene BTC-a? Trenutno sam u USDT i čekam pad jer sad već skoro dva dana cijena stoji između $8600 i $8700, a volumen je dosta nizak u zadnjih 24 sata. Izgleda da je ovaj support na $8600 dosta jak. Jučer smo otišli mrvicu ispod ali brzo smo se vratili.

Još me zanima kakvo je tvoje mišljenje o golden crossu? Zapravo, kakvo ti je općenito mišljenje o tim MA crossovima? Vidim da smo krajem listopada 2019. imali death cross nakon kojeg je cijena polagano počela padati s $10.000 na $7.000. Prije toga smo krajem travnja 2019. imali golden cross. Odmah nakon njega je cijena pala za 10% u dan-dva, ali nakon toga je krenuo polagani rast s tih $5.000 na $14.000. Sad izgleda kao da nam uskoro ponovo dolazi golden cross pa me zanima kako gledaš na to? Plus, dolazi i halving.

Trenutno ne vidim trade, taman smo na pola nekakvog kanala između supporta ili resistancea. Ja sam long od 8450, bullish smo s daily closeom iznad 9100 a bearish po meni tek ispod ~7800. Do tad ima niz nekakvih supporta koji su polovični - 8600, 8400, 8200 - ništa od toga me ne privlači dovoljno da bih išao otvarati trade da već nisam u njemu.

MA crossevi su okej alat, međutim i MA i EMA indikatori su 'lagging' indikatori. Ne pridajem im neki poseban značaj iako imam indikator EMA 20, 50, 100, 200 koji mi je uglavnom na hide na tradingviewu i često ga pogledam.
Ako mi se trade sviđa temeljem horizontala a treba probiti neki MA ili EMA (puno više volim EMA nego MA pa zapravo gledam njega), ignoriram indikator i gledam horizontale.
Daleko najbolji hitrate imam s osnovnim S/R setupima, oni su mi 60% prilikom donošenja odluke. 30% je volumen a 10% sve ostalo.

Dugoročno gledano mislim da je golden cross na visokom timeframeu dobra stvar - samo nisam našao način da to iskoristim kao trading alat na zadovoljavajuć način.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
January 21, 2020, 03:26:07 AM
@cryptofrka, imaš savjet vezano uz kretanje cijene BTC-a? Trenutno sam u USDT i čekam pad jer sad već skoro dva dana cijena stoji između $8600 i $8700, a volumen je dosta nizak u zadnjih 24 sata. Izgleda da je ovaj support na $8600 dosta jak. Jučer smo otišli mrvicu ispod ali brzo smo se vratili.

Još me zanima kakvo je tvoje mišljenje o golden crossu? Zapravo, kakvo ti je općenito mišljenje o tim MA crossovima? Vidim da smo krajem listopada 2019. imali death cross nakon kojeg je cijena polagano počela padati s $10.000 na $7.000. Prije toga smo krajem travnja 2019. imali golden cross. Odmah nakon njega je cijena pala za 10% u dan-dva, ali nakon toga je krenuo polagani rast s tih $5.000 na $14.000. Sad izgleda kao da nam uskoro ponovo dolazi golden cross pa me zanima kako gledaš na to? Plus, dolazi i halving.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 19, 2020, 02:35:26 PM
Ma nema frke. Ali gdje trejdaš ti? Pa na Binance je cijena došla do $8524. Meni je order bio na $8420 pa mi se nije popunio. Možda bude još kakav dumpić pa se ipak ispuni...

BTC u zadnje vrijeme na Bitmexu, prebacio sam se tamo jer ću ubrzo možda shortati majore i da malo podijelim portfolio - sad bar imam recimo pola tu a pola na Binanceu. Koliko god vjerujem Binanceu, nisam se baš osjećao dobro imati sve na istom exchangeu.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
January 19, 2020, 08:07:12 AM
@cryptofrka, jesi li još uvijek u onom trejdu ili si izašao? Vidim da je noćas opet fino potegnulo gore. Ali nema FOMO-a. Čekam kakav-takav pullback da se vratim u trejd. Za sad ga čekam na $8400 jer mi se čini da zonu $7600 nećemo tako skoro vidjeti.

Sori što ne trzam na ove tegove, nemam bota za to. Izašao sam na 8850 i tad sam otvorio order na 8450 koji mi je malo prije popunjen.

Paralelno s tim sam kupio XRP ali treba vidjeti hoće li ovaj BTC dump ubiti taj trade.

Ma nema frke. Ali gdje trejdaš ti? Pa na Binance je cijena došla do $8524. Meni je order bio na $8420 pa mi se nije popunio. Možda bude još kakav dumpić pa se ipak ispuni...
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 19, 2020, 07:06:23 AM
@cryptofrka, jesi li još uvijek u onom trejdu ili si izašao? Vidim da je noćas opet fino potegnulo gore. Ali nema FOMO-a. Čekam kakav-takav pullback da se vratim u trejd. Za sad ga čekam na $8400 jer mi se čini da zonu $7600 nećemo tako skoro vidjeti.

Sori što ne trzam na ove tegove, nemam bota za to. Izašao sam na 8850 i tad sam otvorio order na 8450 koji mi je malo prije popunjen.

Paralelno s tim sam kupio XRP ali treba vidjeti hoće li ovaj BTC dump ubiti taj trade.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
January 19, 2020, 01:06:18 AM
@cryptofrka, jesi li još uvijek u onom trejdu ili si izašao? Vidim da je noćas opet fino potegnulo gore. Ali nema FOMO-a. Čekam kakav-takav pullback da se vratim u trejd. Za sad ga čekam na $8400 jer mi se čini da zonu $7600 nećemo tako skoro vidjeti.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
January 18, 2020, 06:46:46 PM
Jel itko ovdje izmajnao tipa 100+ BTC-a kojeg ste u nekoj fazi prodavali po 10$?
Ili nešto slično? ETH u startu po dolar i tako to?

Jako dobro poznajem osobu koja je zbog potrebe exit-a 2011. prodala 80tak bitcoina
A mene je igra na btc-e itekeko kostala, ali to su “tempi passati”, ako netko naidje na funkcionalnog Delorean-a, nek se javi  Wink

legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 18, 2020, 06:27:08 PM
Jel itko ovdje izmajnao tipa 100+ BTC-a kojeg ste u nekoj fazi prodavali po 10$?
Ili nešto slično? ETH u startu po dolar i tako to?
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
January 18, 2020, 03:08:21 PM

Zašto ga imaš u long holdu? Očekuješ neki ludi razvoj i popularizaciju? Moram priznati da nisam pratio razvoj ali sam čuo da su bili neki forkovi zbog kojih je valjda došlo do pumpe

Sve sta sam kopao imam u long hodlu Smiley
A sve sta sam u najranijoj fazi kopao i trejdao, davno je nestalo u nizbrdnim krivuljama
Zato sam jaaako oprezan
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 18, 2020, 02:10:14 PM
Zasto ne oba cilja pratit? Malo "hedging", ne...? Kada smo u bull trendu povecavam US$, a u bear trendu skupljam BTC...  Lips sealed

Jep, naravno. Možeš imati i dva cilja, meni je cilj isključivo jedan - nagomilati BTC.
Drugačije su prilike koje tržište nudi ovisno o tome što ti je cilj, recimo u bull marketu teško je gomilati BTC a jako riskantno shortati. Ako pak kombiniraš, bull market je idealna prilika za USD-BTC long.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
January 18, 2020, 12:38:15 PM
[...] Bitno je međutim prvo definirati što ti je prioritet. Ukoliko ti je prioritet povećati USD vrijednost sve to je dobar plan. Ako ti je pak cilj imati što više BTC-a (kao recimo meni), onda je zatvaranje pozicija u bull trendu (što smo barem kratkoročno potvrdili reclaimom zone 7600) uvijek riskantno.[...]

Zasto ne oba cilja pratit? Malo "hedging", ne...? Kada smo u bull trendu povecavam US$, a u bear trendu skupljam BTC...  Lips sealed
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 18, 2020, 12:06:07 PM
Zato me zanima dali netko prati taj chart

Po nekakvim pravilima TA, za očekivati je pullback do zone 0.00075-78.

Naravno, hrpu puta to ne ispadne kako planiraš ali da moram nešto gađati, gađao bi to. Trenutno s obzirom na to gdje je cijena tu ne vidim nikakav smislen trade.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
January 18, 2020, 10:37:34 AM
Ajme, tek sad vidim pump. A i dump Grin
Si prodao? Svakako je trebalo, da - ja bi ga bio prodao već na 0.00108 da sam ga imao. Sad je taman malo ispod toga - iako stvarno ne znam ima li neki fundamentalni driver.

Ma kakvi prodao  Grin to mi je u long hodlu
Nego gledam da si povecam stanje ETCa sa nekim flippom, ali poznavajuci moju sposobnost trejda, ako izadjem u BTC ili $ ode ETC na novi ath  Cool

Zato me zanima dali netko prati taj chart

Zašto ga imaš u long holdu? Očekuješ neki ludi razvoj i popularizaciju? Moram priznati da nisam pratio razvoj ali sam čuo da su bili neki forkovi zbog kojih je valjda došlo do pumpe
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
January 18, 2020, 03:12:50 AM
Ajme, tek sad vidim pump. A i dump Grin
Si prodao? Svakako je trebalo, da - ja bi ga bio prodao već na 0.00108 da sam ga imao. Sad je taman malo ispod toga - iako stvarno ne znam ima li neki fundamentalni driver.

Ma kakvi prodao  Grin to mi je u long hodlu
Nego gledam da si povecam stanje ETCa sa nekim flippom, ali poznavajuci moju sposobnost trejda, ako izadjem u BTC ili $ ode ETC na novi ath  Cool

Zato me zanima dali netko prati taj chart
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 17, 2020, 08:00:28 PM
Dali tko prati ETC?
Zanima me dali se predvidja kakva korekcika (po TA)
Pa da maknem prasinu sa ledgera  Cool Grin

Imam ETC, plan bi bio izflipati ga malo

Ajme, tek sad vidim pump. A i dump Grin
Si prodao? Svakako je trebalo, da - ja bi ga bio prodao već na 0.00108 da sam ga imao. Sad je taman malo ispod toga - iako stvarno ne znam ima li neki fundamentalni driver.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
January 17, 2020, 07:06:44 PM
Dali tko prati ETC?
Zanima me dali se predvidja kakva korekcika (po TA)
Pa da maknem prasinu sa ledgera  Cool Grin

Imam ETC, plan bi bio izflipati ga malo
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 17, 2020, 10:08:22 AM
Uh... Komplicirano... Nekad pomislim kako sam shvatio dovoljno da si znam postaviti nekakve support i resistance zone. Onda dođeš ti i imaš neki "da, ali ako...". Mislim, hvala ti na savjetima jer čovjek tako najbolje uči. Ali stalno mislim kako je to ipak prekomplicirano (ima previše tih "da, ali ako..." momenata) za povremeno trejdanje

Ma dobar si, samo pitaj. Bitno je to, da bar znaš što radiš i zašto si to napravio.
Ovo da, ali, ako je čisto da shvatim što ti je cilj. Ako ti je cilj što više fiata, ne trejdaš baš isto kao ako ti je cilj imati što više BTC-a. Ako želiš što više BTC-a, riskantno je zatvarati pozicije u uptrendu jer ti se može dogoditi candle od 1000$ i onda ti tvoj fiat može kupiti puno manje BTC-a.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
January 17, 2020, 09:34:02 AM
A što kažeš na postavljanje buy ordera na malo iznad $7600? Tek učim pa me zanima ima li to smisla. Naravno, ne očekujem da cijena rokne na tu razinu u dan-dva (iako ne bi imao ništa protiv Grin ).

Da, 7600 je svakako interesantna zona.
Bitno je međutim prvo definirati što ti je prioritet. Ukoliko ti je prioritet povećati USD vrijednost sve to je dobar plan. Ako ti je pak cilj imati što više BTC-a (kao recimo meni), onda je zatvaranje pozicija u bull trendu (što smo barem kratkoročno potvrdili reclaimom zone 7600) uvijek riskantno.

Ja pratim 7600, pratim i 8400 koji je nekakav prvi intraday support.

Uh... Komplicirano... Nekad pomislim kako sam shvatio dovoljno da si znam postaviti nekakve support i resistance zone. Onda dođeš ti i imaš neki "da, ali ako...". Mislim, hvala ti na savjetima jer čovjek tako najbolje uči. Ali stalno mislim kako je to ipak prekomplicirano (ima previše tih "da, ali ako..." momenata) za povremeno trejdanje
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 17, 2020, 09:24:32 AM
A što kažeš na postavljanje buy ordera na malo iznad $7600? Tek učim pa me zanima ima li to smisla. Naravno, ne očekujem da cijena rokne na tu razinu u dan-dva (iako ne bi imao ništa protiv Grin ).

Da, 7600 je svakako interesantna zona.
Bitno je međutim prvo definirati što ti je prioritet. Ukoliko ti je prioritet povećati USD vrijednost sve to je dobar plan. Ako ti je pak cilj imati što više BTC-a (kao recimo meni), onda je zatvaranje pozicija u bull trendu (što smo barem kratkoročno potvrdili reclaimom zone 7600) uvijek riskantno.

Ja pratim 7600, pratim i 8400 koji je nekakav prvi intraday support.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
January 17, 2020, 09:12:37 AM
A sad imam još jedno pitanje... Vjerojatno se ne može ali svejedno da pitam. Recimo da sad imam $100 i stavim buy order na $7600. Ali želim se osigurati da ako padne ispod $7600, da prodam na $7500 (samo uzimam kao primjer). Je li moguće napraviti ordere na taj način ili ipak trebam prvo čekati da mi se izvrši buy order na $7600 da bi mogao staviti stop-loss na $7500?
Prvo ti se mora ispuniti buy order. To što ti želiš možeš napraviti sa gotovo svakim trading botom ali s njima se ja nemam hrabrosti (ni znanja ni volje) igrati.
Ma nemam povjerenja u botove. Zapravo, čak i imam u botove ali nemam povjerenja u moje znanje da ga dobro namjestim. I mislio sam si da mi se order prvo mora ispuniti...

A što kažeš na postavljanje buy ordera na malo iznad $7600? Tek učim pa me zanima ima li to smisla. Naravno, ne očekujem da cijena rokne na tu razinu u dan-dva (iako ne bi imao ništa protiv Grin ).

Jako zdrav stav (uvezi sebe i svog znanja). Ali ovo je isto upravo bio razlog sto sam poceo koristiti botove. Do tada bih rekao nemoj imati otvorene ordere ako ne sedis za terminal (tako da se ne probudis jedan dan i vidis da si "uhvatio ostar noz u padu" [kupio na $7600 preko noci i ono ujutro ne vredi ni $7000] sto se meni par puta, sa drugim ciframa, desilo). Mozda umedjuvremeno ipak se malo informirati o pinescript, tradingview i neke botove... ono cisto informativno/edukativno...?
Pages:
Jump to: