Pages:
Author

Topic: Bitcoin TA (Analiza) - page 31. (Read 10734 times)

hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
January 08, 2020, 05:07:28 AM
Na koji level postavljas buy, tocnije, do kuda ide retrace nakon ovog skoka, po TA i po tvom osobnom misljenu?

Pošto sam kupio 7750, ne čekam nikakav retracement. Držim to što imam do ~9600, ne vjerujem previše u ovaj 'channel resistance' kojeg sve više vidim da ljudi crtaju. Resistancea još ima ali ja sam mid-term bullish, 9600 je ključna zona koja će odrediti smjer prije halvinga. Jedino što me može istjerati iz trenutnog tradea je BTC daily close ispod 7600$.

Pullback na 7800-7900 bi bio idealan za vas koji niste upali, nisam baš siguran da ćete ga dočekati. Sada ne bih kupovao spot BTC, R:R setupi vam nisu baš naklonjeni.

ma ja sam hodler  Cool ne trejdam, opekao sam se u proslosti, i to jaaaako
ali gledam gdje obrnuti malo tekuceg cash-a, zato pitam Smiley
ubo sam ga prosli tjedan, i postavio na +5% sell, ja sam sa 5% itekako zadovoljan, ali moglo je biti 15% jebatga  Grin
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 08, 2020, 03:01:10 AM
Na koji level postavljas buy, tocnije, do kuda ide retrace nakon ovog skoka, po TA i po tvom osobnom misljenu?

Pošto sam kupio 7750, ne čekam nikakav retracement. Držim to što imam do ~9600, ne vjerujem previše u ovaj 'channel resistance' kojeg sve više vidim da ljudi crtaju. Resistancea još ima ali ja sam mid-term bullish, 9600 je ključna zona koja će odrediti smjer prije halvinga. Jedino što me može istjerati iz trenutnog tradea je BTC daily close ispod 7600$.

Pullback na 7800-7900 bi bio idealan za vas koji niste upali, nisam baš siguran da ćete ga dočekati. Sada ne bih kupovao spot BTC, R:R setupi vam nisu baš naklonjeni.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
January 07, 2020, 06:51:18 PM
Na koji level postavljas buy, tocnije, do kuda ide retrace nakon ovog skoka, po TA i po tvom osobnom misljenu?
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 07, 2020, 04:30:16 PM
Dugorocno, dakle do i prije samog halvinga, ocekujete nagli pad, recimo ispod 5k ili stabilnost koja se vrti oko 10k pa eksploziju prema ciframa koje probijaju ath?

Ispod 5k mislim da nije nikako realno. 5500 je neka najniža granica do koje mislim da možemo ići, za to opet prvo moramo biti ispod 7600 - sada je to ključni support. Oko 10k je realno očekivati ako ponovno formiramo neki range (recimo 7600-9500), ali o tome je još puno prerano pričati.

Rekao sam već dosta puta - TA nije kristalna kugla. TA je samo mehanizam koji ti daje 'house edge' kada se nešto već dogodi. Ja uvijek imam i bullish i bearish varijantu na svakom chartu, TA mi samo pomaže da u tome nađem isplativ R:R setup. Kamo će to - to TA zapravo ne zna.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
January 07, 2020, 04:06:28 PM
Dugorocno, dakle do i prije samog halvinga, ocekujete nagli pad, recimo ispod 5k ili stabilnost koja se vrti oko 10k pa eksploziju prema ciframa koje probijaju ath?
member
Activity: 112
Merit: 24
January 07, 2020, 01:08:43 PM
https://imgur.com/a/SuOG4tr

Ja se drzim samo Daily chart i koliko vidim i dalje smo unutar kanala te jos nismo probili veliki otpor na 8k i zadrzali se iznad crvene linije.
Iducih mjesec dana ce biti odlucujuce. Ako izadjemo iz kanala, a velike sanse su da hocemo ako se iznad 8k zadrzimo, kupujem jos malo jer nemam razloga ne biti bullish.

legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 07, 2020, 09:25:49 AM
Sad bi ti opet dao Merit ali netko će me optužiti da trgujem Meritima... Ali stvarno puno hvala na objašnjenju.

Hahah, ma nema frke. Samo pitaj, iako sam i ja tek zagrebao površinu svega toga.
Ima to čak sve skupa i nekog smisla, da me bear market nije satrao dok nisam imao pojma sad bih već stajao poprilično dobro. Pošto je, tek nedavno sam zapravo uplovio u zeleno.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
January 07, 2020, 09:04:23 AM
A što se tiče zadnje rečenice... Ne pada mi na pamet. Znam da možda to nije pametno, pogotovo kad se "igram" s većim iznosom ali stvarno nema šanse da se budim usred noći. Ali zato valjda ja nisam trejder nego pokušavam uloviti ovakve prilike  Grin

E da... Još samo jedno pitanjce... Zašto gledaš baš daily chart? Ima neki poseban razlog? Jer koliko sam shvatio, dosta trejdera gleda i 4H i 1H chartove, pa čak i weekly.

Ma to je jako rijetko, možda jednom ili 2 puta mjesečno kad baš nešto čekam. Navijem alarm, pogledam na Delti, ako je na knap dignem se i upalim chart, ako nije breakout/breakdown samo nastavim spavat a ako je dignem se, napravim kavu i budan sam sat-dva.

Ja ti gledam sve charteve, krenem od weeklyja, pređem na daily, na 4h, 1h i nekad na 15min. Daily mi je soft spot jer sam takav tip trejdera, D1 i 4h su najviše chartovi za nekakve swing trejdere - ajmo ih tako nazvati.
Bitno je jedino da ne trejdaš 4h breakout ako si resistance crtao na dailyju ili tako nešto, drži se inicijalnog plana i zadanog timeframea.

Weekly je meni više za smjer (downtrend/uptrend), daily i 4h za analize i planove, 1h za early confirmation a 15min nešto što sam tek ubacio u analize i time se za sad bavim samo u svrhu nekakvog istraživanja.

Sad bi ti opet dao Merit ali netko će me optužiti da trgujem Meritima... Ali stvarno puno hvala na objašnjenju.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 07, 2020, 08:59:56 AM
A što se tiče zadnje rečenice... Ne pada mi na pamet. Znam da možda to nije pametno, pogotovo kad se "igram" s većim iznosom ali stvarno nema šanse da se budim usred noći. Ali zato valjda ja nisam trejder nego pokušavam uloviti ovakve prilike  Grin

E da... Još samo jedno pitanjce... Zašto gledaš baš daily chart? Ima neki poseban razlog? Jer koliko sam shvatio, dosta trejdera gleda i 4H i 1H chartove, pa čak i weekly.

Ma to je jako rijetko, možda jednom ili 2 puta mjesečno kad baš nešto čekam. Navijem alarm, pogledam na Delti, ako je na knap dignem se i upalim chart, ako nije breakout/breakdown samo nastavim spavat a ako je dignem se, napravim kavu i budan sam sat-dva.

Ja ti gledam sve charteve, krenem od weeklyja, pređem na daily, na 4h, 1h i nekad na 15min. Daily mi je soft spot jer sam takav tip trejdera, D1 i 4h su najviše chartovi za nekakve swing trejdere - ajmo ih tako nazvati.
Bitno je jedino da ne trejdaš 4h breakout ako si resistance crtao na dailyju ili tako nešto, drži se inicijalnog plana i zadanog timeframea.

Weekly je meni više za smjer (downtrend/uptrend), daily i 4h za analize i planove, 1h za early confirmation a 15min nešto što sam tek ubacio u analize i time se za sad bavim samo u svrhu nekakvog istraživanja.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
January 07, 2020, 08:13:46 AM
Ako ti nije problem, jel možeš malo pojasniti zbog čega 8400 i 9600? Gledam ovaj gore daily chart i za prvi resistance mi je jasno da je na 8400 (donja plava linija). Ali nekako mi se čini da bi drugi resistance trebao biti na 9400 (gornja plava linija), zar ne? Mislim, ako te gnjavim nije važno ali baš me zanima otkuda ti tih 9600.

I kako gledaš to zatvaranje daily close-a? Nije valjda da svaku noć čekaš 1:00 da vidiš na koliko će zatvoriti.

To je sad stvar preferenci. 9400 je manje riskantna varijanta, ja gledam daily close koji je top te 'cluster' formacije a on je na 9556$ (27.10.2019.)
U većini situacija wickovi prebace prijašnje closeove, prije sam išao na sigurnije varijante i lovio dna očekivanih target boxova, vidio da zapravo gubim dosta profita pa sam počeo ciljati sredinu ili vrh.
Target box može biti područje od 9200-9800$, imaš tradera koji će odabrati i 9200. Ja sam samo primijetio da praktički uvijek pogodi vrh moje ciljane zone pa gađam bliže tome.

Zatvaranje daily closea gledam samo u bitnim situacijama, ovo je bilo važno. Da, probudim se da vidim i kupim ako me zadovolji. A trader's life Grin

Vidi vraga, izgleda da sam neke stvari i naučio Grin Hvala na objašnjenju  Smiley

A što se tiče zadnje rečenice... Ne pada mi na pamet. Znam da možda to nije pametno, pogotovo kad se "igram" s većim iznosom ali stvarno nema šanse da se budim usred noći. Ali zato valjda ja nisam trejder nego pokušavam uloviti ovakve prilike  Grin

E da... Još samo jedno pitanjce... Zašto gledaš baš daily chart? Ima neki poseban razlog? Jer koliko sam shvatio, dosta trejdera gleda i 4H i 1H chartove, pa čak i weekly.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 07, 2020, 08:08:51 AM
Ako ti nije problem, jel možeš malo pojasniti zbog čega 8400 i 9600? Gledam ovaj gore daily chart i za prvi resistance mi je jasno da je na 8400 (donja plava linija). Ali nekako mi se čini da bi drugi resistance trebao biti na 9400 (gornja plava linija), zar ne? Mislim, ako te gnjavim nije važno ali baš me zanima otkuda ti tih 9600.

I kako gledaš to zatvaranje daily close-a? Nije valjda da svaku noć čekaš 1:00 da vidiš na koliko će zatvoriti.

To je sad stvar preferenci. 9400 je manje riskantna varijanta, ja gledam daily close koji je top te 'cluster' formacije a on je na 9556$ (27.10.2019.)
U većini situacija wickovi prebace prijašnje closeove, prije sam išao na sigurnije varijante i lovio dna očekivanih target boxova, vidio da zapravo gubim dosta profita pa sam počeo ciljati sredinu ili vrh.
Target box može biti područje od 9200-9800$, imaš tradera koji će odabrati i 9200. Ja sam samo primijetio da praktički uvijek pogodi vrh moje ciljane zone pa gađam bliže tome.

Zatvaranje daily closea gledam samo u bitnim situacijama, ovo je bilo važno. Da, probudim se da vidim i kupim ako me zadovolji. A trader's life Grin
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
January 07, 2020, 05:44:05 AM
Nekako mi se čini da smo dosta lako probili 7600. Koji ti je plan dalje? Ja te pratim Grin Šalim se malo ali nekako imam osjećaj da dobro pogađaš pa nije loše poslušati pokoji put Smiley

Ja sam kupio 7750, odmah nakon daily closea. Zatvaram poziciju ako daily zatvori ispod 7600, target mi je 9600. Ukoliko želiš opreznije, i 8400 izgleda kao ok mjesto za uzeti profit ali po meni je ovo probijanje 7600 ipak konkretniji znak i ciljam tih cijelih 20+%.



Ako ti nije problem, jel možeš malo pojasniti zbog čega 8400 i 9600? Gledam ovaj gore daily chart i za prvi resistance mi je jasno da je na 8400 (donja plava linija). Ali nekako mi se čini da bi drugi resistance trebao biti na 9400 (gornja plava linija), zar ne? Mislim, ako te gnjavim nije važno ali baš me zanima otkuda ti tih 9600.

I kako gledaš to zatvaranje daily close-a? Nije valjda da svaku noć čekaš 1:00 da vidiš na koliko će zatvoriti.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 07, 2020, 03:53:15 AM
Nekako mi se čini da smo dosta lako probili 7600. Koji ti je plan dalje? Ja te pratim Grin Šalim se malo ali nekako imam osjećaj da dobro pogađaš pa nije loše poslušati pokoji put Smiley

Ja sam kupio 7750, odmah nakon daily closea. Zatvaram poziciju ako daily zatvori ispod 7600, target mi je 9600. Ukoliko želiš opreznije, i 8400 izgleda kao ok mjesto za uzeti profit ali po meni je ovo probijanje 7600 ipak konkretniji znak i ciljam tih cijelih 20+%.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
January 06, 2020, 08:40:11 PM
Eto nas blizu 7600, kakve  su sanse da to probijemo? A i fino je vidjet da je se ETH malo oporavio u odnosu na BTC, eto ga trenutno na 0.0187 BTC.

Volumen u opadanju, s obzirom na jačinu resistencea više naginjem tome da u ovom pokušaju ne probijamo. Ukoliko bude rejection i nakon njega nemamo low ispod 7k, u idućem pokušaju bi po mom mišljenju postojale veče šanse za probijanje.

I ovaj pokušaj je dobar, možda prođe i isprve. Ja kupujem ako daily close bude iznad 7550.

Nekako mi se čini da smo dosta lako probili 7600. Koji ti je plan dalje? Ja te pratim Grin Šalim se malo ali nekako imam osjećaj da dobro pogađaš pa nije loše poslušati pokoji put Smiley
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 06, 2020, 10:27:13 AM
Eto nas blizu 7600, kakve  su sanse da to probijemo? A i fino je vidjet da je se ETH malo oporavio u odnosu na BTC, eto ga trenutno na 0.0187 BTC.

Volumen u opadanju, s obzirom na jačinu resistencea više naginjem tome da u ovom pokušaju ne probijamo. Ukoliko bude rejection i nakon njega nemamo low ispod 7k, u idućem pokušaju bi po mom mišljenju postojale veče šanse za probijanje.

I ovaj pokušaj je dobar, možda prođe i isprve. Ja kupujem ako daily close bude iznad 7550.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
January 06, 2020, 09:54:33 AM
'pravi' Ethereum   Grin

Ipak treba reci da ce oni sa zadnjim ažuriranjeim i forkom biti potpuno kompatibilni sa ETH,
a to znači da se 'pravi' ethereum uskladjujem sa 'krivim' ethereumom, a ne obrnuto
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
January 06, 2020, 06:20:18 AM
Eto nas blizu 7600, kakve  su sanse da to probijemo? A i fino je vidjet da je se ETH malo oporavio u odnosu na BTC, eto ga trenutno na 0.0187 BTC.

nova godina ocito donosi nove investicije, neki friski cash ulazi u najgorem mjesecu u godini, inace je prvi mjesec jako los po potrosnji
ako se ovaj trend nastavi, krece bullish era koju svi prizeljkujemo

ETH ce napraviti svoje, malo po malo ce sada imati neku kostantu rasta, ali moj fokus je na ETC - 2020. bi mogla biti godina pravog Ethereuma.
legendary
Activity: 1722
Merit: 5937
January 06, 2020, 06:17:34 AM
Eto nas blizu 7600, kakve  su sanse da to probijemo? A i fino je vidjet da je se ETH malo oporavio u odnosu na BTC, eto ga trenutno na 0.0187 BTC.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 03, 2020, 04:54:24 AM
Halving je dosta brzo i ne mogu vjerovati da ovo uopće pišem, ali.. analiza jasno pokazuje da je BTC i dalje u downtrendu i imamo dosta jak resistance koji za sada drži savršeno. Evo i chartova:

W1

Downtrend je vidljiv na svim chartovima, možda najčišće i najljepše na weeklyju.
Nakon što smo imali high u 6. mjesecu i njegov low u 7. mjesecu imamo kontinuiran Lower High/Lower Low setup - nema jasnijeg pokazatelja smjera od toga.



Sve sam optimističniji u moj 6100$ target, čak neću ići all in tamo nego pokušati još niže - vidjeti ćete zašto na dailyju.
7600 je velik resistance, probijanje njega bi me napravilo veoma bullish orijentiranim. Za sad se već 2 mjeseca nalazimo u 7100-7600 rangeu, pošto je generalni smjer downtrend pretpostavka je da ćemo nastaviti tako i veća je vjerojatnost pucanja supporta nego resistancea. Naravno, ako pukne resistance, uskačem na 7600 - bez obzira što sad ne želim kupovati 7100.

Imamo i jedan pozitivan pokazatelj, stvara se veliki falling wedge. To je bullish pattern i označava trend reversal, ali mora biti probijen da bi ga pokrenuo. To izgleda ovako nekako:
(isto ću prikazati na weeklyju, čisto je a prenosi se na sve timeframeove)



Čisto i za napomenu - ispod EMA 20 i 50 smo, u zadnje vrijeme testiramo i EMA 100. Za sad weekly drži, bilo bi jako loše kada bismo pali ispod.

Od nižih timeframeova nema previše koristi, situacija je slična. Prikazati ću i daily, samo da vidite otkud moj target od 5500$:



Do nedavno smo imali i mogući H&S pattern, međutim jučer je 'puklo' desno rame, još jedan znak da bikovi nemaju kontrolu. Koliko god ja ne volim taj pattern, puno tradera ga koristi i vjerujem da su svi gledali hoće li se stvoriti.

Zaključak:
Trenutno sve ukazuje na nastavak downtrenda. Idealni supporti su na 6100 i 5500$, prvi (jedini preostali) support je na 6900. Neću kupovati na 6900.
Ukoliko probijemo 7600 i imamo daily close iznad, situacija postaje znatno drugačija. To bi značilo probijanje velikog resistancea, a close iznad 7900 daje nam prvi lokalni Higher High. Prvi target postaje 9600 i kratkoročno smo bullish. Daljnji smjer bi definirala ta zona jer bismo morali probiti i tih 9600 da imamo higher high na većem timeframeu. Ako probijemo 7600, dok god ga držimo bio bih bullish.

Na ljeto sam mislio da ćemo imati BTC iznad 10k$ ulazeći u 2020., ali analiza pokazuje to što pokazuje. Ja sam kupac ili na 6100/5500 ili na 7700.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
January 03, 2020, 04:15:40 AM
[...] Na žalost, živimo u svijetu u kojem je novac (gotovo) sve. Ne znam zbog čega bi netko uložio novac u razvoj potpuno autonomne i stvarno decentralizirane burze ako od toga neće zaraditi. Ja priznajem da ja to nikad ne bi napravio. OK, možda da sam milijarder i trebam uložiti milijun dolara, onda možda čak i bi. Ali nerealno je očekivati da će netko iz dobrote uložiti velik novac u razvoj bez da iz toga izvuče ikakvu korist.

Upravo razlog zasto dan danas ne skidamo gratis struju iz zraka (Teslin izum koji ni jedan investitor nije hteo razviti dalje, "prica" sa da se momentalno u Rusiji experimentise s'tim)...
Pages:
Jump to: