Pages:
Author

Topic: Bitcoin zengini oldun diyelim, ülkemizde bu parayı en mantıklı nasıl harcarsın? - page 17. (Read 2845 times)

newbie
Activity: 152
Merit: 0
Paran var derdin var sözüne örnek olmuş bu konu Smiley nakite çevirmekte bir dert.
member
Activity: 392
Merit: 13
Riskli olmasına rağmen elden satış yaparım bankaya ve resmiyete uzak işlemler gerçekleştiririm. bir kısmında da ev ve araba alırım aile bireylerimin üstüne bu konuda dikkat etmek gerekir yoksa maliye gelir çöker Smiley yada bunların hiçbiriyle uğraşmam gider Amerika'da yaşarım Smiley
member
Activity: 203
Merit: 15
Las Vegas a giderim tabi ki ne evi amk.. Bu ülkede yaşanırmı o para olduktan sonra..
newbie
Activity: 139
bir ev bir araba birde hayatımı devam ettiricek aylık düzeyde miktar fazlasını istemem usta ya bana yeter bunlar Smiley)
newbie
Activity: 41
akmaz kokmaz uçup gitmez tek yatırım gayrimenkul. farklı düşünen kişiler olsa bile eline para geçince çoğu kişinin ilk tercihi ev almak olur.
jr. member
Activity: 252
Merit: 3
alalım verelim ekonomiye can verelim Smiley
gezerim hemde nasıl gezerim. birkaç tane de ev kirası yeter bana Smiley
newbie
Activity: 25
Ben gayrimenkul fikrini amatörce buldum.

İnşaat sektörü yılda kabaca 10%-20% değer koyarken, Bitcoin 1000% koyabiliyor. O yıl Bitcoin kötü gidip 100% bile artsa, gene inşaattan daha iyi. Hatta yeryüzündeki tüm yatırımdan daha iyi.

Benim nacizane fikrim bu, aslında ne yatırım yapardınız değil de parayı nasıl çekersiniz diye sormak istemiştim ben.
full member
Activity: 210
Merit: 100
soru pek yaratıcı olmamış aslında normal zengin olduğumuzu varsaysakta aynı şeyleri söyleriz sonuçta parasal bir karşılığının olması bitcoini değerli yapıyor ama kesinlikle tamamını paraya çevirmezdim ben olsam
member
Activity: 147
Merit: 10
Bir arkadaşta aynı düşüncede Smiley Kesinlikle gayrimenkule yatırırdım. Boş durmasındansa böyle durmasını yeğlerim.
newbie
Activity: 51
Sadece 100 bin TL'sini çekerim. Bu parayı Sterlin yapıp İngiltere'ye giderim. 20 bin sterlin en az 10 ay idare eder. Orada ortamı öğrenip yatırım amaçlı ev ve iş yeri alınacak yerleri keşfettikten sonra bir İngiliz bankasında hesap açarım. Tüm bitcoinlerimi bozdurup parasını bu hesaba atarım. Daha sonra bu kadar parayı gösterip, oturma ve çalışma iznine başvururum, ardından gözüme kestirdiğim yerlerden ev ve iş yeri alıp kiraya veririm. En kötü 2 milyon sterlinlik bir yatırımınız olsa bile 12-£14.000 kira geliriniz olur. Ondan sonra ister çalış, istersen dünya şeyime diye gezip tozup kira parası ye Cheesy
full member
Activity: 264
newbie
Activity: 21
Bitcoin den şu an zengin olmadım ama ileride zengin olursam bitcoin dısında yatırım yapabilecegim tek iş gayrumenkul alım satımı olurdu.
member
Activity: 252
Merit: 11
zenginliğimin büyüklüğüne bağlı.
hayvancılığa girerdim. kar oranı  gayrimenkulden inşaattan daha az olabilir ama ülkenin ihtiyacı var.
enerji sektörüne girerdim. ges ve rüzgar türbinleri. yenilerbilir kaynaklara ihtiyacımız var. petrol ve türevlerinden elektrik üretmek her yıl bu ülkeyi zarara sokuyor.

karanlığa küfredeceğine bir mum da sen yak.
member
Activity: 106
Merit: 11
IPV6 Proxy | AWS Account
Pılımı pırtımı toplar Miami'ye giderim.
Net yani, BTC'den zengin olsam ne işim olur TR'de.
Gerçi Türkiye zenginin daha cok zenginlestigi,  fakirin ise daha çok fakirlestigi bir ülke orası ayrı mesele.
newbie
Activity: 41
en güzeli parayı parça parça çekmek gibi. ya da yakınların aracılığı ile toplamı bölerek çekmek.
member
Activity: 89
Merit: 10
Arkadaşım istanbul'da İnşaat ve Emlak işleri yapan  bir şirketin pazarlama bölümünde çalışıyor. Görüştüğümüz ortamda bitcoin sohbeti geçtiğinde , bana şunu dedi ; " bizim şirket 2018 yılında bitcoin ile ev satışı yapacak , bunun için hazırlık yapıyorlar" . Valla arkadaşlar şirketin ismini sormadım ve yasal durum nasıl oturtulacak bilmiyorum ama koca şirket bunu düşündüğüne göre bir yolu var demek ki. Bizde de genelde şu sorun vardır 1Milyon değerinde Coinim olsa bunu banka hesabıma geçirirken bir sorun yaşar mıyım. Valla eğer böyle bir şey hayata geçmeye başlarsa bi çok kişinin bu kaygısı tamamen ortadan kalkar. İnsanlar ev alıp Tl üzerinden satabilir. İnşallah olur.
full member
Activity: 700
Merit: 134
BTC ile satılan Gayrimenkullerden alır veririm kiraya Wink BTC den daha kolay nakite çevirsin satmak istersen Wink

BTC ile satın almak ne kadar güvenli olur bilmiyorum. Bence bu ülke henüz buna hazır değil. Tapuda ya da noterde başımıza iş alabiliriz gibi geliyor nedense Cheesy
Escrow kullanalım bari Tongue
full member
Activity: 149
Yolunmadan harcamak için elden satış yapabilirsiniz fakat bu çok çok riskli, veya gayrimenkul satın alabilirsiniz bitcoin ile, ister satarsınız ister kiraya verirsiniz. Ama eğer zengin olacak kadar yatırımınız değerlendiyse Türkiye'de yaşamanız mantıksız olur.
newbie
Activity: 196
bitcoini arabaya eve çevirirsin vergi gelse de bu şekilde satan insanlar var Cheesy
hero member
Activity: 840
Merit: 532
Bir ev, bir araba alır Türkiye'de hayatımı garantiledikten sonra yurt dışında yüksek lisans yapar ve yurt dışını kovalardım.
Pages:
Jump to: