Pages:
Author

Topic: Bitcoin'i USD olarak bozup çekmek? - Varlık Barışı - page 28. (Read 17305 times)

jr. member
Activity: 68
Merit: 4
Birşey olacağını sanmıyorum, terör kara para finansmanı gibi birşey olmadıktan sonra kaynak bir sıkıntı yaratmaz.

Daha önceki yıllarda bu işlemi yapanlar var forumda, bir sıkıntı ile karşılaşmamışlar.

Binance desteği çok yavaş bir sorunu düzeltemediler geçenlerde sürekli yazıyorlardı şimdi o da yok 1 haftadır tırt destek, ne yapmak gerekiyor bilemiyorum.

Sıkıntımız ondan değil. Şimdi hükümet "dolarımız yok, paramız yok" diye bankalarda mevduatın bir kısmına el atar mı? Bence imkansız ama...

Rahat olun olmaz öyle bir şey, en kötü durumda olsa olsa sadece yunanistanda olduğu gibi belli bir limit konur para çekimine, kimsenin parasına malına çökme kolay kolay olmaz.

Terör vs işleri başka tabi.

Hepsini de getirmeyin madem endişeniz var yarı yarıya misal.

Binance da BUG bulduk düzeltemediler bir türlü, chatten de yazmayı bıraktı adamlar, destek mestek 0
jr. member
Activity: 59
Merit: 34
Birşey olacağını sanmıyorum, terör kara para finansmanı gibi birşey olmadıktan sonra kaynak bir sıkıntı yaratmaz.

Daha önceki yıllarda bu işlemi yapanlar var forumda, bir sıkıntı ile karşılaşmamışlar.

Binance desteği çok yavaş bir sorunu düzeltemediler geçenlerde sürekli yazıyorlardı şimdi o da yok 1 haftadır tırt destek, ne yapmak gerekiyor bilemiyorum.

Sıkıntımız ondan değil. Şimdi hükümet "dolarımız yok, paramız yok" diye bankalarda mevduatın bir kısmına el atar mı? Bence imkansız ama...
jr. member

hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
kararsızlık neden?

30 hazirana kadar başvurup 3 ay içinde para getirilebilir evet ancak bu şekilde yaz sonu olur.

Hocam ülkeyle ilgili sıkıntılardan dolayı kararsızım, parayı getirip koyacağın yer banka sonuçta, memlekette bir günde bütün dengeler değişebiliyor, varlık barışı var evet ama yarın bir gün tutup sen bunu kriptodan getirmişsin gel vergisini öde paşa paşa demeyeceklerini de bilmiyoruz, kanunda kaynağını soramaz diyor ama kanun mu kaldı memlekette, her an her şey olabiliyor.
jr. member
kararsızlık neden?

30 hazirana kadar başvurup 3 ay içinde para getirilebilir evet ancak bu şekilde yaz sonu olur.

Hepimiz crypto para ile ilgileniyoruz. Türkiye'ye getireceğimiz parada bu crypto paraların itibari paraya yada stabil paraya çevrilmesi yani satılması sonucu olacaktır.

Kişisel tahminim yaz sonuna kadar fiyatların artacağı yönünde; yani ne kadar geç getirirsem o kadar karda olurum. Tabii bu benim kişisel tercihim.

Kar satışı yapıp dolarda bekleyen arkadaşlar getirebilir. Gerçi stabil coinlere dahi borsalar güzel faizler veriyor. %6-7 dolaylarında faizlerden yararlanmakta mantıklı olabilir.

Ayrıca ülkenin ekonomik durumu yüzünden gayrimenkule yatırım yapmayacak arkadaşların getirme konuşunda şüphe duyması normal.
jr. member
kararsızlık neden?

hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
binance'ın 5000 usd limitini yükselmesi lazım 50.000'e falan. en büyük problem bu durumda binance'ın usd havale limiti kalmış oluyor.

Binance ye adresinizi tanıtırsanız usd gönderme limitiniz 50k oluyor. Euro limiti 200k oluyor. Ben adresim yazılı olan cep telefonu faturasının çıktısının fotoğrafını gönderdim. Hemen kabul oldu.

50k oluyorsa iyiymiş hocam ben de e-devletten ikametgah belgesini indirip yolladım umarım kabul ederler. teşekkürler bilgi için ben adresi onaylasalar da 5k $ çekme limiti var sanıyordum.

edit: bu mesajı yazdıktan yarım saat sonra adres onayına dair mail geldi ama para çekme kısmına girdiğimde bu sefer de kimlik doğrulaması yapın diyor halbuki zaten yaptım Cheesy sanırım geçici bir sorun.

Ben bir kaç gün önce adres onayı için başvurmuştum, bugün onayı gelmiş, fiat çekim limiti de 50000 dolara yükseltilmiş, bir aşamayı daha geçmiş olduk bakalım ama yine de kararsızım parayı çekip çekmeme konusunda.
jr. member
binance'ın 5000 usd limitini yükselmesi lazım 50.000'e falan. en büyük problem bu durumda binance'ın usd havale limiti kalmış oluyor.

Binance ye adresinizi tanıtırsanız usd gönderme limitiniz 50k oluyor. Euro limiti 200k oluyor. Ben adresim yazılı olan cep telefonu faturasının çıktısının fotoğrafını gönderdim. Hemen kabul oldu.
member
Activity: 223
Merit: 23
Life one ! Live it...
AkrepManX an itibariyle arkadaşın hesaptaki problem çözüldü. müşteri temsilcisi Cheesy ç harfini c yapında problem çözüldü ve şuan processing diyor bilginiz olsun konuda emek verdik ama problem çözüldü

Tahmin ettiğim gibi o zaman, ben de istedim değişiklik ama yapmadılar henüz nedense, gelişmeleri bildirirseniz seviniriz.
Online chate adam getirmek sıkıntı ama binance da?
Kolay gelsin, bilgilerindirme için teşekkürler.

bizde 4 gün önce yazmıştık cevap bugün akşam geldi kız hemen değişikliği yapıyorum dedi sonra ben sizi bekliyorum bütün uygulamalardan çıkıp tekrar girmemizi istedi ve hemen çekim yaptık oldu darısı başına inşSmiley
jr. member
AkrepManX an itibariyle arkadaşın hesaptaki problem çözüldü. müşteri temsilcisi Cheesy ç harfini c yapında problem çözüldü ve şuan processing diyor bilginiz olsun konuda emek verdik ama problem çözüldü

Tahmin ettiğim gibi o zaman, ben de istedim değişiklik ama yapmadılar henüz nedense, gelişmeleri bildirirseniz seviniriz.
Online chate adam getirmek sıkıntı ama binance da?
Kolay gelsin, bilgilerindirme için teşekkürler.

jr. member
Yaz sonu mu?

30 Haziran 2021 son eğer uzatma gelmezse varlık barışı için?

TL olarak papara gibi kanallardan gelirse de aslında kabul edilir mi diye sorabilirsiniz de?
Çünkü papara digital online banka

Bildiğim kadarıyla başvuru yaptıktan 3 ay içinde parayı getirebiliyorsunuz. TL olarak gelirse tüzel kişilik olmalı gibi farklı durumlar gerekiyormuş.
member
Activity: 223
Merit: 23
Life one ! Live it...

jr. member
Yaz sonu mu?

30 Haziran 2021 son eğer uzatma gelmezse varlık barışı için?

TL olarak papara gibi kanallardan gelirse de aslında kabul edilir mi diye sorabilirsiniz de?
Çünkü papara digital online banka

jr. member

Yurtdışından para gönderip varlık barışı banka ile yurtiçi varlık barışı vergi dairesi ile oluyor.

BTCTürk ten TL getirin demesi yurtiçi varlık barışına girer ki ek olarak firmanızın olması gerekiyor en kötü şahıs firması veya açmanız gerekiyor.

Yoksa papara ile de tl geliyor üstelik binance dan geldiği belli ama yurtdışı varlık barışına girer mi girmez mi sorunsalı var???

Tavsiyem bir geçmişiniz olan banka ile iş yapın, evet bilmiyorlar ama açıp sistemde bu konuda bilgi var ordan okuyup öğreniyorlar, ben de sorduğumda bilmiyorlardı öğrettim, hatta papara nedir onu bile bilmiyorlardı şubedekiler Smiley

Banka size paranın kaynağını soramaz yapmanız gereken sadece formu doldurmanız ve parayı göndermek, işte sorun da burda nerden para göndereceksiniz?
Binance da usd çekimi sıkıntılı...

[/quote]

https://medium.com/mali-m%C3%BC%C5%9Favir-evren-%C3%B6zmen/varl%C4%B1k-bar%C4%B1%C5%9F%C4%B1-s%C3%BCrecinde-bankalar%C4%B1n-dikkat-etti%C4%9Fi-4-konu-577f7e834ca5

Daha önceki sayfalarda bir arkadaşın verdiği linkten yola çıkarak yukarıdaki linke ulaştım. Burada "bankaların uyum birimleri bu süreçte şubelerin yapmış olduğu işlemleri takip edip eğer riskli gördükleri bir durum söz konusu ise Masak’a Şüpheli İşlem Bildirimi yaparlar." gibi bir ibare var. Yani kontrol ediyorlar. Gerçi etsinler btctürk e yada paribuya yaptığımız transferlerin dekontlarını gösterince sorun kalmaz.

EDİT:

Biraz önce Ziraat Bankası'ndan aradılar. Gerekli bilgiyi, eğitimi almışlar. Şubeye gelin, evrakları dolduralım, dilekçe hazırlayıp, hesap açalım dediler. Euro, dolar transfer edebilirsiniz dediler. Ama SEPA hakkında hiç bilgileri yok. Bir ara uğrayıp deneme yapacağım. Ama para getirme işlemini yaz sonu yapmayı planlıyorum O zamana kadar biraz daha al-sat yapmak lazım.

jr. member

yurtdisinda daha guvende turkiyeye getirmek risk

Türkiye'de gayrimenkul yada araba almak için mecburen getirilmesi gerek.

Bugün yaşadığım yerde İNG bankasında gittim. Varlık barışı deyince garip garip baktılar. Veznedeki personel üst kata amirine gönderdi. Ona bahsedince ilk defa duyduğunu söyledi. Şube müdürünün bir duymuşluğu vardı ama tam bilmiyordu. "Vergi dairesine gittiniz mi?" diye bir şeyler geveledi. BTCTürk ten TL getirin dedi.

Ziraat Bankası'ndaki personel bir şeyler biliyordu ama emin olamadı. Yalnız Ziraat bankasındaki personel euro ve usd için swift ile para aldıklarını söyledi. SEPA yı ilk defa duydu. İki bankadakilerde öğrenip geri döneceklerini söylediler.
Gerçi hata bende bilgi almaya ne gerek var. Biz buradaki arkadaşlar mevzuatı onlardan daha iyi biliyoruz.

Acaba direk döviz cinsiyle hesap açıp varlık barışı formunu doldurup şubeye verip parayı da göndersek ne olur? Sonuçta parayı şubeden borsaya gönderdiğimiz belli, ispat edebiliriz. O parayı nasıl kazandığımız belli. BTC nin değeri belli.
[/quote]

Yurtdışından para gönderip varlık barışı banka ile yurtiçi varlık barışı vergi dairesi ile oluyor.

BTCTürk ten TL getirin demesi yurtiçi varlık barışına girer ki ek olarak firmanızın olması gerekiyor en kötü şahıs firması veya açmanız gerekiyor.

Yoksa papara ile de tl geliyor üstelik binance dan geldiği belli ama yurtdışı varlık barışına girer mi girmez mi sorunsalı var???

Tavsiyem bir geçmişiniz olan banka ile iş yapın, evet bilmiyorlar ama açıp sistemde bu konuda bilgi var ordan okuyup öğreniyorlar, ben de sorduğumda bilmiyorlardı öğrettim, hatta papara nedir onu bile bilmiyorlardı şubedekiler Smiley

Banka size paranın kaynağını soramaz yapmanız gereken sadece formu doldurmanız ve parayı göndermek, işte sorun da burda nerden para göndereceksiniz?
Binance da usd çekimi sıkıntılı...

jr. member
Activity: 69
Merit: 2

yukarıdaki arkadaşa katılıyorum.
gayrimenkul filan alınmayacksa 100$ bile getirilmez bu ulkeye.(gayrimenkul su an en buyuk balon gerçi orası ayrı)
bırakın ledgerınızda, binance hesbaınızda kalsın usdt.turkiyden cok daha guvenli.
ya da atlayın gidin maltada halledin işinizi.
ben şahsen oyle yapacagım.

Bugün yaşadığım yerde İNG bankasında gittim. Varlık barışı deyince garip garip baktılar. Veznedeki personel üst kata amirine gönderdi. Ona bahsedince ilk defa duyduğunu söyledi. Şube müdürünün bir duymuşluğu vardı ama tam bilmiyordu. "Vergi dairesine gittiniz mi?" diye bir şeyler geveledi. BTCTürk ten TL getirin dedi.

Ziraat Bankası'ndaki personel bir şeyler biliyordu ama emin olamadı. Yalnız Ziraat bankasındaki personel euro ve usd için swift ile para aldıklarını söyledi. SEPA yı ilk defa duydu. İki bankadakilerde öğrenip geri döneceklerini söylediler.
Gerçi hata bende bilgi almaya ne gerek var. Biz buradaki arkadaşlar mevzuatı onlardan daha iyi biliyoruz.

Acaba direk döviz cinsiyle hesap açıp varlık barışı formunu doldurup şubeye verip parayı da göndersek ne olur? Sonuçta parayı şubeden borsaya gönderdiğimiz belli, ispat edebiliriz. O parayı nasıl kazandığımız belli. BTC nin değeri belli.

kesinlikle daha onceden varlık barışı ile ilgili işlem yapmış bir şubeden işlem yapın.
gercekten hiçkimse birşey bilmiyor.
yazık olmasın paranıza.

İstanbulda bilinen şubeler var mı olaya aşina olan, daha önceki varlık barışında kullanmış olan varsa.
sr. member
Activity: 2100
Merit: 418

yukarıdaki arkadaşa katılıyorum.
gayrimenkul filan alınmayacksa 100$ bile getirilmez bu ulkeye.(gayrimenkul su an en buyuk balon gerçi orası ayrı)
bırakın ledgerınızda, binance hesbaınızda kalsın usdt.turkiyden cok daha guvenli.
ya da atlayın gidin maltada halledin işinizi.
ben şahsen oyle yapacagım.

kesinlikle daha onceden varlık barışı ile ilgili işlem yapmış bir şubeden işlem yapın.
gercekten hiçkimse birşey bilmiyor.
yazık olmasın paranıza.

jr. member

[/quote]

full member
Activity: 840
Merit: 103
benim sormak istediğim ise şu. ileride bitcoine dair kanun çıkarsa, kanunlar geriye dönüş işlem yapamaz. bu durumda şimdi yapacağımız tüm işlemler güvende demek olmuyor mu bu?

youtube gelirleri reklam geliri kıstasına giriyordu, onları geriye dönük işlediler fakat bitcoin ne reklama, ne başka bir tür gelire giriyor haliyle geriye dönük vergilendirme olmaz gibime geliyor.

önceden 500.000 tl ve üzeri bitcoin bozdurup tl olarak havale alan var mı bankasına? gerek btcturk gerek binancetr gibi yerlerden?

Smiley hocam bu söylediklerine sen inanıyor musun ? sen bunları gece yazarken merkez bankası başkanı yine görevden alınmış  bunun örneklerini istersen sana çoook gösteririm geriye dönük kanun işletip EYT liler oluşturulmadı mı? Böyle bir imkan çıkmış yararlanmak lazım  youtuber konusuna gelince sorun sadece youtuber değilki!! oradan 3 kesim ödeme alır Youtuber , Mobil Programcı , Webmasterlar her konuşmada denk gelmişsindir daha son ekonomi konuşmasında Cumhurbaşkanımız bu gençleri destekleyeceğiz dedi. Berat beyde çok dedi hatta 1.000.000 programcı hedefimiz vardı Cool bizim ülkemiz malesef bu üç grubu vergi dairelerinde süründürmeye devam ediyor bütün esnafa vergi muafiyeti gelirken ülkemizin geleceği sektörlere bindirdikçe bindiriyorlar.

inanmak istiyorum diyelim. bitcoin gerçekten kılıfına uyduracakları bir varlık değil. haliyle youtube gelirlerini reklam geliri sayıyoruz dedikleri gibi bitcoin'e aynısını yapabilirler gibi gelmiyor.

bu işin sonucunda devlet kaybedecektir. millet parasını ülkeye sokmayacak ne yazık ki böyle devam ettikleri müddetçe.
jr. member
1 hafta 10 gündür yanıt yok bende, sürekli her gün çok yoğunuz ilgilenemedik devam ediyorsa sorun yazın diyorlar. bıktım artık.
siz 2. kez gönderebilecekmisiniz acaba o bile şüpheli bence?
Pages:
Jump to: