Pages:
Author

Topic: Bitcoin'i USD olarak bozup çekmek? - Varlık Barışı - page 29. (Read 17305 times)

member
Activity: 223
Merit: 23
Life one ! Live it...
darkworld arkadaşınızda bir gelişme oldu mu? hala olmuyor mu?
bir yanıt vs geldi mi destekten?

evet madem kanun var yararlanın gitsin.

bu işi binancedan başkası çözemez hocam destekten 2 gündür yanıt yok.
jr. member
Activity: 68
Merit: 4
darkworld arkadaşınızda bir gelişme oldu mu? hala olmuyor mu?
bir yanıt vs geldi mi destekten?

evet madem kanun var yararlanın gitsin.
member
Life one ! Live it...
benim sormak istediğim ise şu. ileride bitcoine dair kanun çıkarsa, kanunlar geriye dönüş işlem yapamaz. bu durumda şimdi yapacağımız tüm işlemler güvende demek olmuyor mu bu?

youtube gelirleri reklam geliri kıstasına giriyordu, onları geriye dönük işlediler fakat bitcoin ne reklama, ne başka bir tür gelire giriyor haliyle geriye dönük vergilendirme olmaz gibime geliyor.

önceden 500.000 tl ve üzeri bitcoin bozdurup tl olarak havale alan var mı bankasına? gerek btcturk gerek binancetr gibi yerlerden?

Smiley hocam bu söylediklerine sen inanıyor musun ? sen bunları gece yazarken merkez bankası başkanı yine görevden alınmış  bunun örneklerini istersen sana çoook gösteririm geriye dönük kanun işletip EYT liler oluşturulmadı mı? Böyle bir imkan çıkmış yararlanmak lazım  youtuber konusuna gelince sorun sadece youtuber değilki!! oradan 3 kesim ödeme alır Youtuber , Mobil Programcı , Webmasterlar her konuşmada denk gelmişsindir daha son ekonomi konuşmasında Cumhurbaşkanımız bu gençleri destekleyeceğiz dedi. Berat beyde çok dedi hatta 1.000.000 programcı hedefimiz vardı Cool bizim ülkemiz malesef bu üç grubu vergi dairelerinde süründürmeye devam ediyor bütün esnafa vergi muafiyeti gelirken ülkemizin geleceği sektörlere bindirdikçe bindiriyorlar.

inanmak istiyorum diyelim. bitcoin gerçekten kılıfına uyduracakları bir varlık değil. haliyle youtube gelirlerini reklam geliri sayıyoruz dedikleri gibi bitcoin'e aynısını yapabilirler gibi gelmiyor.

bu işin sonucunda devlet kaybedecektir. millet parasını ülkeye sokmayacak ne yazık ki böyle devam ettikleri müddetçe.

işte hocam banada gelmiyor öyle ama kesin net kimse konuşamıyor yarın bir gün sorun yaşayıp çaresiz kalmaktansa şimdiden önlem almak sağlıklı olur hocam
member
Life one ! Live it...
Adres onayı olmadan sanırım Fiat USD çekimi aktif olmuyor.

1 aylık yeni hesap olması ile alakası var mı bilmem de benimki binance açıldığından beri olan (4 küsür yıllık) bir hesap??!!

Krakene 1 günde kyc adres onayı yapıp USD çekmiştim, 1 aylık ile alakası olmayabilir olayın.

Vakıfa para çekerken buradaki bilgileri mi kullandınız acaba

https://wise.com/tr/swift-codes/TVBATR2AXXX

Ben burdaki ad ve adres bilgileri ve swift kodu ile denedim çünkü?

VakıfBank Swift Kodu: TVBATR2A

Eğer yukarıda linkini verdiğiniz yerdekini kullandıysanız yanlış olur, ulaşmaz zaten. Kraken'de bu şekilde ulaştıysa onu bilemiyorum ama Binance'de sorun olmuştur belki.

Sonda XXX yazıyor. O X'ler şube kodu için gelecek sayılar. Ama Türk Bankalarının neredeyse tamamına yakını artık şube kodu kullanmıyorlar Swift için; merkez kodu yeterli oluyor.

Not: Swift kodu ve banka merkez adresi için mutlaka bankaların kendi sitelerinde beyan ettiklerini kullanmak lazım.

hocam burada başka bir sorun var benim hesapta sorunsuz XXX iban ile geldi mesela arkadaşımın hesapta olmuyor herşeyi denedik kesinlikle binance da bir sorun var.
jr. member
Lütfen siz de denermisiniz?
XXX olmadan da XXX li olarak da 40-50 denemem oldu 2 banka için

sorun o değil, siz neden denemiyorsunuz bu arada? lütfen sizi de piste alalım, hadi ama...

Ne kadar çok arkadaş denerse sorunu o kadar kolay anlarız.

Krakende bir dezavantaj goremiyorum 5-10 bin çekince ne olur bakmak lazım.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123

1 aylık yeni hesap olması ile alakası var mı bilmem de benimki binance açıldığından beri olan (4 küsür yıllık) bir hesap??!!

Krakene 1 günde kyc adres onayı yapıp USD çekmiştim, 1 aylık ile alakası olmayabilir olayın.

VakıfBank Swift Kodu: TVBATR2A

Eğer yukarıda linkini verdiğiniz yerdekini kullandıysanız yanlış olur, ulaşmaz zaten. Kraken'de bu şekilde ulaştıysa onu bilemiyorum ama Binance'de sorun olmuştur belki.

Sonda XXX yazıyor. O X'ler şube kodu için gelecek sayılar. Ama Türk Bankalarının neredeyse tamamına yakını artık şube kodu kullanmıyorlar Swift için; merkez kodu yeterli oluyor.

Not: Swift kodu ve banka merkez adresi için mutlaka bankaların kendi sitelerinde beyan ettiklerini kullanmak lazım.
jr. member
Activity: 69
Merit: 2
Bende gelmemesi saçma bir bug yüzünden sanırım, redditte birileri de yazmış. Developer toolsdan o kısmı manuel düzeltip aktif edilebiliyor saçma bir şekilde, adres onayı gelince tekrar bakacağım ama binanceden yapmanın da pek bir artısı yok sanırım.

Test için krakenden bir çekim yaptım bakalım, 5€ kesiyor diğerlerine göre makul, arada ne kadar gidecek görelim. Eğer sorun çıkmazsa kraken kullanırım ben.

@AkrepManX  kraken'in bir dezavantajı var mı sence, euro olması dışında?
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game

Adres onayı sadece limiti etkiliyor hocam, benim işlem adres onayı olmadan yapıldı, şimdi de limit artırmak için adres onayına başvurdum onu bekliyorum.
jr. member
Pardon krakende euro çekimi var, usd değil.

Arkadaşınızda hala olmadı o zaman çekim işlemi, arkadaşınızın hesap ile sizin ki arasındaki fark ne onu anlamaya çalışın derim.

Adres onayı olmadan çekime de izin verdiyse daha ne diyeyim ki, çok saçma o zaman bende olmaması, tek sorun isim ise o başka tabi.

@lossnet lütfen siz de binance den usd çekmeyi denermisiniz? çekmeyi denediniz de olmadı mı yoksa?

Diğer arkadaşlar lütfen siz de deneyin olmuyorsa binanca a herkes yazsın bu sorunu çözdürmemiz gerekiyor.

Vakit azalıyor lütfen herkes deneme yapsın...
member
Life one ! Live it...

Evet hocam bu bilgileri kullandım hatta bankanın adresi yerine kendi adresimi yazmışım sorun olmadı. benim hesabımda adres doğrulama yapılmadı.
krakende usd çekimi mevcut mu? dünden beri 20 defa denedim bende o hesapta olmuyor destek yazdık dediğin gibi ne zaman cevap verecekleri meçhul
member
Life one ! Live it...
benim sormak istediğim ise şu. ileride bitcoine dair kanun çıkarsa, kanunlar geriye dönüş işlem yapamaz. bu durumda şimdi yapacağımız tüm işlemler güvende demek olmuyor mu bu?

youtube gelirleri reklam geliri kıstasına giriyordu, onları geriye dönük işlediler fakat bitcoin ne reklama, ne başka bir tür gelire giriyor haliyle geriye dönük vergilendirme olmaz gibime geliyor.

önceden 500.000 tl ve üzeri bitcoin bozdurup tl olarak havale alan var mı bankasına? gerek btcturk gerek binancetr gibi yerlerden?

Smiley hocam bu söylediklerine sen inanıyor musun ? sen bunları gece yazarken merkez bankası başkanı yine görevden alınmış  bunun örneklerini istersen sana çoook gösteririm geriye dönük kanun işletip EYT liler oluşturulmadı mı? Böyle bir imkan çıkmış yararlanmak lazım  youtuber konusuna gelince sorun sadece youtuber değilki!! oradan 3 kesim ödeme alır Youtuber , Mobil Programcı , Webmasterlar her konuşmada denk gelmişsindir daha son ekonomi konuşmasında Cumhurbaşkanımız bu gençleri destekleyeceğiz dedi. Berat beyde çok dedi hatta 1.000.000 programcı hedefimiz vardı Cool bizim ülkemiz malesef bu üç grubu vergi dairelerinde süründürmeye devam ediyor bütün esnafa vergi muafiyeti gelirken ülkemizin geleceği sektörlere bindirdikçe bindiriyorlar.
jr. member

member
Life one ! Live it...
arkadaşımın hesabı henüz 1 aylık acaba bundan dolayı olabilirmi diyorum.
jr. member
Activity: 69
Merit: 2
Ben de çekim deneyeyim dedim ama BUSD almama rağmen bende halen çekme kısmı aktif olmuyor. Alt limit var mı? 200BUSD aldım denemek için, hesap onaylı, ek olarak adres onayı için yeni başvurdum.

/en/my/wallet/account/main/withdrawal/fiat/USD

This payment method is currently unavailable based on our current Terms of Use and Internal Policy. If you have more questions, please contact our customer support team.
member
Life one ! Live it...
onaylı hesap hocam bu işte başka bir iş var ama çözemedim.  banka adresi normal internetten copy paste çözemedim sabah beri ona yardımcı olmaya çalışıyorum
jr. member
Arkadaşınızda Türkçe karakter var mı isimde veya soyadında?

Yoksa durum daha ilginç hal alır da?

O da KYC ve adres onaylı mı?

Vakıfbanka banka ismini ve banka genel merkez adresini nasıl girdiniz başarılı transferinizde?

Çünkü benim de denediğim bankalardan bir tanesi Vakıfbank idi?

Biraz açıklarmısınız?

Teşekkürler, şimdiden.
member
Life one ! Live it...
hocam soyadında benim gibi birtane türkçe karakter var benim çektiğim banka vakıfbank onunki kuveyturk bilmiyorum bende anlayamadım.
jr. member
bugün arkadaşımdada failed hatası verdi garip bir sistem ama bir yerde yapılan bir hata var ben onun hesapta bugün denemediğim kalmadı ama olmuyor

darkworld sizin kendi hesabınızda yaptığınız gibi yapmadınız mı işlemleri?

Aynı şekilde mi yaptınız herşeyi? Banka farkı vs?

Arkadaşınız ile sizin hesap arasındaki farklar nedir?

Tam sorunu anlamaya çalışıyorum açıkçası, isim mi başka birşey mi? sistem bir şekilde bazı hesaplara izin mi vermiyor nedir?

insanı çıldırtacak bu binance.

member
Life one ! Live it...
bugün arkadaşımdada failed hatası verdi garip bir sistem ama bir yerde yapılan bir hata var ben onun hesapta bugün denemediğim kalmadı ama olmuyor
jr. member
Başka ihtimal yok gibi nerdeyse zaten isim vs dışında.

Başka arkadaşlar da para çekip başarılı veya başarısız olurlarsa paylaşırlarsa iyi olur aslında.

Şu anda 2 kişi başarılı olabildi sanırım.
Pages:
Jump to: