Pages:
Author

Topic: BitcoinXT : Η απόπειρα δημιουργίας fork στο Bitcoin ξεκίνησε - page 5. (Read 24357 times)

hero member
Activity: 812
Merit: 1000
klain mine,
το btc ειναι σαν τον φοινικα, ξαναγεννιεται απο τις σταχτες, ακομα και πυρηνικα να του ριξεις.
καθε εμποδιο για καλο που λενε. και τι εχουμε να δουμε ακομα!
καλα ναμαστε Cool
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
εμένα δεν με έχουν τρομοκρατήσει καθόλου. Αλλά δε μπορεί να βλέπουμε την ανοησία και το εγωιστικό καπρίτσιο ενός developer να καταστρέφει τα πάντα και να σφυρίζουμε αδιάφορα.
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
μπορεί κάποιος να τα κάνει περισσότερο μπάχαλο. Εδώ το πλοίο βουλάζει και τους βλέπεις να είναι στην κοσμάρα τους.
τωρα θα σε μαλωσω, καταφεραν να σε τρομοκρατησουν!?
αν δεν ακουσεις τον αντωνοπουλο να πει "πεθανε" μην πιστευεις κανεναν, ουτε τον ιδιο τον σaτοσι Wink
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
μπορεί κάποιος να τα κάνει περισσότερο μπάχαλο. Εδώ το πλοίο βουλάζει και τους βλέπεις να είναι στην κοσμάρα τους.
oταν λες βουλάζει ?

o καιρός είναι υπέροχος νομίζω και όλοι είμαστε χαρούμενοι.. Tongue
να βαλω μπρατσάκια να ριξουμε καμια βουτια ? Smiley
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
μπορεί κάποιος να τα κάνει περισσότερο μπάχαλο. Εδώ το πλοίο βουλάζει και τους βλέπεις να είναι στην κοσμάρα τους.
oταν λες βουλάζει ?

o καιρός είναι υπέροχος νομίζω και όλοι είμαστε χαρούμενοι.. Tongue
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
μπορεί κάποιος να τα κάνει περισσότερο μπάχαλο. Εδώ το πλοίο βουλάζει και τους βλέπεις να είναι στην κοσμάρα τους.
oταν λες βουλάζει ?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
μπορεί κάποιος να τα κάνει περισσότερο μπάχαλο. Εδώ το πλοίο βουλάζει και τους βλέπεις να είναι στην κοσμάρα τους.
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
α, τωρα εχουμε 3 διαφορετικα φορκς? κλασικ,100 και 101?
οσο παμε χειροτερευουμε Grin
member
Activity: 63
Merit: 10
Από ότι φαίνεται η αύξηση του blocksize έχει κλειδώσει οριστικα στα 8mb και
στις προτιμήσεις των miners, και πλέον μάλλον το παιχνίδι θα κριθεί ανάμεσα στο
πιο συντηρητικό BIP100 του Jeff Garzik, ο οποίος για όσους δεν ξέρουν είναι ένας
από του πέντε commiters του Core και αυτός που κατά τη γνώμη μου κράτησε την πιο
εποικοδομητική και αξιοπρεπή στάση στο debate, και φυσικά στο BIP του Gavin.

Σε απόλυτη απομόνωση τα trolls της διατήρησης του limit του 1mb...
member
Activity: 63
Merit: 10
η κρίση δεν δημιουργήθηκε από το  xt αλλά από εκείνους και μιλάω για τους γνωστούς στον κόσμο προγραμματιστές διαχειριστές αναλυτές και τα λοιπά που πήραν θέσει κατά του xt θέτοντας την bitcoin κοινότητα σε διχασμό

Μεγάλο μέρος της κοινότητας που στηρίζει το XT εκτός του ότι θέλει το bitcoin
να επιστρέψει στην αρχική του φιλοσοφία και να απογειωθεί, πιστεύω ότι κάπου θέλει
να απαλλαγεί οριστικά και από τους συγκεκριμένους developers που εννοείς.

Δυστυχώς αν και κάποιοι από αυτούς έχουν προσφέρει πολύ προγραμματιστικά
στο Bitcoin, η προσπάθειά τους να ανακόψουν την αύξηση των blocks για να
αλλάξει η φύση του νομίσματος και κατα συνέπεια να προωθήσουν τις εταιρείες
τους, τα altcoins τους, ή απλά τον εγωισμό τους δεν νομίζω να ξεχαστεί γρήγορα.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
ρε φίλε έλεος.. εχεις ξεπεράσει ελληνικά κανάλια στα καλύτερα τους στην προπαγάνδα Cheesy Αυτά δεν τα λέει ούτε ο Προτοσάλτε..
ποιος σου είπε ότι εγώ ξέρω τον πορτοσάλτε πάντως αν είπε τα ίδια με μένα το κατέχει αν παλι οχι λυπαμαι
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
ρε φίλε έλεος.. εχεις ξεπεράσει ελληνικά κανάλια στα καλύτερα τους στην προπαγάνδα Cheesy Αυτά δεν τα λέει ούτε ο Προτοσάλτε..
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
http://blog.blockchain.com/wp-content/uploads/2015/08/Industry-Block-Size-letter-All-Signed.pdf
αλλαζει το κλιμα! μαλλον αυτοι δε νοιαζονται για το Tor.
φυσικα και θα ακολουθησουμε αν ειναι για καλο.
και η πτωση δε βλεπω να οφειλεται τοσο στο XT, ειναι καθολικη ολων των κρυπτονομισματων, μα ολων.
ισως ειναι η αβεβαιοτητα και ο φοβος γενικα που προσπαθουν να περασουν τα παπαγαλακια των χρηματιστηριων παγκοσμιως!

To Bitcoin κινεί όλη την αγορά των κρυπτονομισμάτων. Οταν πέφτει η ισοτιμία του πέφτει γενικά η αγορά και των υπόλοιπων altcoin. Ο λόγος προφανής. Τα altcoin δεν έχουν πραγματική αξία αλλά η αξία τους πηγάζει από την ανταλλαξιμότητα τους με το Bitcoin.
Τώρα αυτό που λέτε για τις αγορές αν η κατάσταση στο Bitcoin ήταν σταθερή θα είχαμε αυτή την στιγμή μαζικές αγορές bitcoin ιδίως από την Κίνα ως ασφαλές καταφύγιο των κεφαλαίων όπως έγινε το κατά την διάρκεια του πρώτου χρηματιστηριακού κραχ πριν δύο μήνες που συνέπεσε και με την Ελληνική κρίση. Τώρα με την κρίση που δημιούργησε το BitcoinXT δεν έχουμε κάτι τέτοιο και επικρατεί αβεβαιότητα και στο Bitcoin.
Θέλω να τονίσω ακόμα ότι η συζήτηση δεν έχει να κάνει με οπαδικές νοοτροπίες και εγώ προσωπικά δεν είμαι κανενός οπαδός. Η συζήτηση έχει να κάνει με τους βασικούς κανόνες οικονομίας που πάνω σε αυτούς τα προηγούμενα χρόνια αναπτύχθηκε το Bitcoin. Αυτοί οι κανόνες σε συνδυασμό με την σταθερότητα στον κώδικα του έδινε αξία.
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
mitzie αν περασει το χτ το φορουν θα ειναι μονο για αλτκοιν ?? γιατι ο διαχειριστης του φορουμ το βλεπει σαν αλτκοιν και οτι ποστ αφορα το χτ το βαζει στο αλτκοιν ντισκουσιον

Thanks Hal9k για το quote, δεν το πρόσεξα αυτό το ποστ.

Προς το παρόν έχουμε εντολή να μεταφέρουμε στα altcoin sections συζητήσεις σχετικά με το XT. Κάποιες συζητήσεις σχετικά με το core και το XT παραμένουν στο Bitcoin Discussion.

Το θεωρώ σωστό αυτό, γιατί θεωρητικά και πρακτικά το XT δεν είναι Bitcoin Core, και συνεπώς είναι altcoin.

Στο Ελληνικό Board προς το παρόν είμαστε OK, και δεν υπάρχει λόγος να μετακινούμε topic (το εξής 1 προς το παρον Tongue )
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
http://blog.blockchain.com/wp-content/uploads/2015/08/Industry-Block-Size-letter-All-Signed.pdf
αλλαζει το κλιμα! μαλλον αυτοι δε νοιαζονται για το Tor.
φυσικα και θα ακολουθησουμε αν ειναι για καλο.
και η πτωση δε βλεπω να οφειλεται τοσο στο XT, ειναι καθολικη ολων των κρυπτονομισματων, μα ολων.
ισως ειναι η αβεβαιοτητα και ο φοβος γενικα που προσπαθουν να περασουν τα παπαγαλακια των χρηματιστηριων παγκοσμιως!
hero member
Activity: 546
Merit: 500
Μήπως λέω μήπως όλο αυτό τελικά βγει σε καλό σε όσους κοιτάξουν πιο μακριά?Και τι εννοώ με αυτό.Αρχικά να σας πω πως είτε με core είτε με XT δεν πιστεύω πως το project του Bitcoin θα αποτύχει.Αντί να το βλέπουμε σαν μία καταστροφή, μήπως να το δούμε σαν μία ευκαρία να επενδύσουμε σε Bitcoin σε όσο το δυνατόν χαμηλότερη τιμή με την κατρακύλα που έχει πάρει?Φανταστείτε να φτάσει τα 150$ ή 100$.Είναι μια πολύ καλή τιμή αγοράς αν αναλογιστούμε σε τι επίπεδα θα φτάσει στην επόμενη 10ετία είτε επικρατήσει το core είτε το XT.Δεν πιστεύω πως θα βάλουν οι "μεγάλοι" τον εγωισμό τους πάνω από την επιβίωση του Bitcoin.Στο τέλος καλώς ή κακώς θα αναγκαστούν όλοι να υιοθετήσουν το XT.Και φυσικά θα ακολουθήσουν και οι απλοί χρήστες όπως είμαστε εμείς.
member
Activity: 63
Merit: 10
Δεν μπορώ να διαβάσω το pdf, η σελίδα είναι μάλλον κάτω από το
traffic αλλά κάνω copy-paste από το top voted reply στο reddit:

Τα 8 ονόματα που με κοινή ανακοίνωση υποστηρίζουν το BIP101
του Gavin:


Stephan Pair - BitPay CEO
Peter Smith - Blockchain.info CEO
Jeremy Allaire - Circle.com CEO
Sean Neville - Circle.com President
Sam Cole - KNC Miner CEO
John McDonnell - Bitnet.io CEO
Wences Casares - Xapo.com CEO
Mike Belshe - Bitgo.com CEO


mitzie αν περασει το χτ το φορουν θα ειναι μονο για αλτκοιν ?? γιατι ο διαχειριστης του φορουμ το βλεπει σαν αλτκοιν και οτι ποστ αφορα το χτ το βαζει στο αλτκοιν ντισκουσιον
Άουτς! (Βιτριολικό χιούμορ χαχαχα)  Kiss
Pages:
Jump to: