Pages:
Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 7. (Read 1107570 times)

member
Activity: 187
Merit: 84
Merhaba;

Biraz önce Foundation'ın 2. sezonunu bitirdim, bayıldım. Isac Asimov'un bu kitapları 1951 yılında yazmış olması, bu hayal gücü bence büyük deha. Keşke kitaplarını okuyabilecek zihin dinginliğim olabilse. Foundation'dan aldığım zevki hazmedebilmek için arkasına başka bir görsel şölen ekleyip etkisini azaltamak istemedim. Arada gözümden kaçmış olabilecek detaylar üzerine kafamda düşünceler oluşuyor. Terkrar baştan akışı kafamda canlanırıyorum, o ilmek iilmek işlenmiş detaylar. Bak bunuda tavsiye ederim.  Grin Odaklanmak önemli! Yaptığınız her işin hakkını verin, mutlaka ödülünüzü alırsınız. Görüneni değil, görünmeyeni görmeye çalışın. Bunları anlatmamın bir nedeni var. Şöyleki...

Piyasada ne deniyor? "Buy the rumor, sell the news." Siz sanıyormusunuz ki Blackrock ve diğerleri Spot ETF onaylanınca müşterileri için BTC almaya başlıyacakar? Evet başlayacaklar. İlk aşamada 1,5 milyar dolar, yıl sonuna doğru 10 milya dolar. Küçük kripto piyasasında bir su damlası demek, çok şey değiştimez...Ama! Milyarlarca dolarlık BTC cüzdanları olduğuna adım gibi eminim. Spot ETF onaylanınca müşterilerine satacaklar. Win, win. "Buy the rumor, sell the news." Adamların elindeki hacim tüm piyasaları yönlendirecek kapasitede. Akıllı para her piyasada var. Siz, ben istesekte, istemesekte piyasalara yön veriyorlar, bunda bir yanlış yok. Money talks. Adamların gücünün kaynağında vergilendirilmemek ve sermaye sisteminin biz fukaraların finansal bilgisinin yetmediği (O sisteme girebilmek için yüzlerce milyon dolarının olması lazım, bu bir) istedikleri gibi top oynayabilmelerinde yatıyor. Yıllar içerisinde gösterdiği performansla onların kriterlerine göre (Akıllı para adı üzerinde akıllı para, kolay kolay zokaya basmaz.) güvenilir yeni bir kar kapısı olarak gördükleri BTC piyasası içinde olmak istemeleri bu yüzden. Adamlar müşterilerine yeni kazanç kaynakları yaratmaya çalışıyorlar ki yıllık bonusları yüzlerce milyon dolar olsun.

Elon Musk Twitter'ı nakit para ile mi satın aldı sanıyorsunuz? Bir araştırın, öğrenin lütfen. Elon Musk'ın meme coin Doge sevdasını bilmeyen yok. SpaceX her Starship fırlattığında Doge yükseliyor, roket patladığında Doge çakılıyor. Şaka gibi. (YTD, sakın ha!) "Buy the rumor, sell the news."

Eskiden bu forumda takılan bir meta trader vardı, Londra anlaşmasından yararlanıp İngiltere'ye kapak attı. Kaldıraçlı işleme girip evini bedavaya satmak zorunda kaldığını anlatmıştı bir seferinde, tövbeliydi. Ona rağmen güvenirdik göte. Ortak WP grubumuzda BTC Future ETF onaylanınca piyasaya düzen gelir demişti. Şom ağızlı göt. 20K'dan 3,1K'yı gördük. Çok insan onun boş vaatlerine güvenip salak projelerin içinde paralarını pul ettiler. Bana da az zarar vermedi değil. Hata benimdi, finansal cehalet. Ben artık eski ben değilim. 10 kere ölçüp, 1 kere kesiyorum. Kendi araştırmamı yapıyorum, bilgileri süzüyorum. Doğru temeli sağlam analizleri bulmaya çalışıyorum. Veeee şimdilerde bende aynı şeyi Spot ETF için düşünüyorum. Sonrasında volatalitenin düzene gireceğini tahmin ediyorum. (Ceteris paribus) Volatalite gene olacaktır sonuçta burası Batı Teksas, kendine has dinamikleri var. 2023 yılı başında SP500 ile BTC arasındaki korelasyonu bozuldu, BTC pozitif yönde ayrıştı mesela. Umarım ben de şom ağızlı çıkmam.

BTC projeksiyonum net, dersime iyi çalıştım. BTC için kısa, orta vadeleri için yeterince bilgiye sahibim. Rakamlar BTC 45K'da iken %30 gerçekleşmemiş kar realizasyonu gösteriyordu. Bu ne demek? Kar realizasyonu varsa taban 31,5K demek. Neymiş? Taban 38K değilmiş.

Kaynak: https://glassnode.com/

BTC Aralık ayı boyunca 44,5K seviyesini öğütüyordu (Grind) Matirxport haberi öncesidenki gün 45.946,5 usd ile duvarı aştı. Ama geri döndü. Neden? Çünki o fiyatın oluştuğu yerde 5 Nisan 2022'de oluşmuş NPOC vardı. Düzenli çizimlerimi güncellerim, her kademe bir gün ziyaret edilir. Mıknatıs gibi çalışırlar. Ve o fiyat aynı zamanda Pivot R2 idi birde. Double confirmation. Eskiden olsa short emirim orada açık bekliyor olurdum, 41,5K'da TP yapar çıkardım. Temiz iş, -%9,5 x kaldıraç oranın kadar kar. Eskiden günlerim böyle geçerdi. Ama şu aralar heyecan aramıyorum, işimle meşgulüm. İşini bilen tacir bu dirençten geri dönüp destek yapıp tekrar yükseleceğini bilir, doğrulamaları bekler. Grafiğe saçma sapan grafikler çizmeye gerek yok. Her yükseliş düzeltme ile destek noktası oluşturmaya gider. Yok öyle sürekli yükselen grafik, varsa her yerden short açarım çünki inefficiency diye bir şey oluşur, fiyat geldiği yere geri gider. Gene temzi iş. Piyasalar alttan alır, üstten satar, tekrar alttan alır, tekrar üstten satar, sen alttan long açarsın, üstten short. Asalak balıkların (eski ben) günleri öyle geçer gider. YTD

Bu akşam US'de beklenen 3 tane kritik rakam vardı. 3 Ocak düşüşünün temelinde bu psikolojinin de katalizör olduğunu düşünüyorum. ISM PMI, Unemployment Rate, Non Farm Payrolls. Üçüde beklenenden yüksek geldi. Peki bu ne demek? Tüm piyasalar, enflasyonun düşmeye devam etmesi ile %81 oranında FED'in Mart ayında faiz düşürmeye başlanacağını bekliyodu. Şimdi kaç olmuş bir bakayım. Hımm. Mart 2024 %63,9'a gerilemiş, Mayıs 2024 %51'e gerilemiş. E peki bu demek? Risk iştahı düşmeye başlayacak, NYSE yan hareket edecek (side ways) Bir dakika! Amerika'da 5 Kasım'da seçim var. Eğer FED Haziranda faiz düşürmeye başlarsa (Yaklaştığında, güncel rakamlar sonrası oylamaya oranlarını tekrar kontrol etmek lazım (Her ay oranlar değişiyor)) Ralli + ralli olur. Çin Taylanda dalmazsa (Black swan'lardan biri) BTC çok güzel ralli yapar. YTD (Anladınız siz onu)

Bir de Altcoin sezonu beklemeyin, her altcoin'e gelmeyebilir, önceden gelmedi de. ayağı yere basan projeler bulun. Bonk meme coin bir istisna, tekrarını beklemek ahmaklık olur. Ama sepetimi çeşitlendirmek adına benimde bir meme coin alım planım var. Fiyatın beklediğim yere düşmesini bekliyorum. Gelirse ne ala, gelmezse denizde hala bir sürü balık var. (Tezimin temelinde meme coinden zengin olmayı hayal eden salaklar var. İnsanların yönelinimini iyi analiz etmek lazım) Şunu unutmayın "sen aslında treni kaçırmadın, sadece bir sonraki tren için erken geldin." Çok tuttuğum bir laftır. Mottonuz olsun.

Deneyimlerime kıymet veriyorsanız, sizlerden ricam, finansal bilginizi artırın. Twitter'dan, Bist100 yan kağıt önerenlerden ve götümün influencer'larından uzak durun. (Bu bağlamda mk senin Ian Balina, Suppoman, Trevon James ve adını hatırlayamadıklarım. Çok şerefsiz adamlardı)

Tekrar hatırlatıyorum, SP500, Nasdaq kağıtlarına düzenli ve devamlı olarak yatırım yapmayı aklınızda bulundurun. Sepetinizi çeşitlendirin. BTC'den, ETH'den kopmayın. Kripto sepetinizin yarısının bunlar olmasını bir düşünün. Kendime bu konuda çok güveniyorum ama Silivir soğuktur soğuk espirisi ile birlikte YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR  Cool (Anladınız siz onu)

Dünyanın en büyük piyasası olan tahvil piyasasından hiç bahsetmiyorum. NYSE onun yanında kısa donlu bebe kalır. Konuşmaya gerek yok, boş olur.

@Silence Scream umarım gönlün olmuştur. Doyurucu olsun istedim, biraz uzun oldu.

Elinize mi yapışacak, basın Merit'leri de ayağımız alışsın.  Cheesy Grin

Bir daha görüşmek dileği ile, iyi dileklerimle.
member
Activity: 1011
Merit: 65
50 - 52 bin dolar arasından
2X SHORT
Hedef fiyat 25.000$.
Stop: 56.000$

Bu tutmaz da fiyat yükselirse ;
62-65 bin dolar arasından
3X SHORT
Hedef fiyat 25.000$.

Bu iki nokta benim için önemli. İlk noktam 52.000$
İkinci nokta 60-65 bin dolar arasındadır. 60-65 arasındaki pasta çok büyük oradan alınacak 3x short ihya eder boğa beklemeye gerek kalmaz. Riske etmemek icin 2x te girebilirim ama 3x bereketi buyuk olur.

Yatırım tavsiyesi değildir.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
@CinErik, sizi daha fazla buralarda görme temennisiyle yazdıklarınızı keyifle okudum ve çok doğru tespitler yapmışsınız bence. Short/Long kumarına bir kere girmeye gör, kolay kolay kurtulamazsın. Sadece hislere dayalı tahminler yapan sevgili arkadaşlara güzel tavsiyeler verilmiş. Ben de uzun vadede kripto piyasasının 100k usd olacağı ön görüşüne katılıyorum. Ayrıca altcoinlerde uzun zamandır beklenen bull bu sene belki olabilir diye altcoin sepetim de hazırda bekliyor ancak orada riske girmeyi sevmiyorum.
member
Activity: 187
Merit: 84
Merhaba;

Bu postum laftan anlayanlara, anlamayanlar için sorun yok zaten. Zamanım kıymetli, boşa çaba harcamam. Erken uyandım, vaktim var. O yüzden bu bilgiyi paylaşıyorum. Bir daha tekrarlamayacağım.

BTC 200 haftalık hareketli ortalaması kırılıp 29.854,41 usd altına geçmediği sürece altonilerde short açılmaz

BTCnin yarılanması yaklaşırken hiçbir şeye short açılmaz

Amerikada seçimler olduğunda BTC her zaman yükseliş yaşamıştır, bu sene seçim var. Yani BTCde short açılmaz

Son yaşanan düşüşün kaynağının Matrixport'un BTC spot ETF'in SEC tarafından ret edileceğinin yer aldığı rapor olduğu görünüyor. Ama! Gene Matirxport'un aynı raporunda kısa vadede (2024 içerisinde-benim beklentim 54K civarı) BTC için tahmin ettikleri fiyatın 50K usd, uzun vade fiyat beklentisinin 125K usd olduğunu belirtiyorlar. Yani bilgiyi nereden ve nasıl aldığınıza dikkat edin. Vezir de olursunuz, rezil de.

Eskiden vaktim vardı, future işlem açardım. Çoook para kaybettim, daha çoğunu kazandım. Yaşanmış büyük kayıplara rağmen her iki yönde de (long/short) %70 başarı seviyesi ile future sayfasını kapattım. Tekrar başlarsam başarı seviyemin %90 altında olacağını sanmıyorum. YTD

Hep söylerim, bu forumun bulunduğum yere ulaşmamda büyük katkısı var. O yüzden ara ara gelip vefa görevimi yerine getirirm.

Selam @EFS

Kaynaklar:

https://www.matrixport.com/institutions/research/matrix-on-target/813

https://cryptorank.io/news/feed/c0fba-harnessing-conversational-ai-for-competitive

Can sıkıntısı nedeni ile 6 ay önce tekrar işe geri döndüm. Şimdi evden çıkmam lazım. Kalın sağlıcakla.

İyi dileklerimle
member
çoğumuzun ilk defa duyduğu metaboks mudur ne boktur diye bir yerden haberi fişeklediler carrttt. açıklamada da sahibi dünyanın en zenginlerindenmiş. lan siktir git yavşak. yetmedi üstüne fed tutanakları akşam açıklanacak diye bir hatırlatma daha yapıldı ve bitcoin abimiz yerlerde. tutanaktan:

Fed FOMC Tutanakları Yayınlandı:

•Fed yetkilileri, 2024 yılının sonunda faiz indirimleri olabileceğini kabul etti.
•Katılımcılar politika faizinin 'Zirvede veya Zirveye Yakın' olduğunu düşünüyor.
•Tüm yetkililer, Fed'in %2 Enflasyon hedefine doğru ilerleme sağlandığını söyledi.
•Fed'in ekonomik görünümü bir önceki toplantı için hazırlanan projeksiyona büyük ölçüde benzerlik göstermiştir.

ibnetor şimdi 42.200 civarı ya aya gider şimdi ama gün içinde "lan ne oluyor?" bile diyemeden götümüze giren %10-15 bu işin cilvesi.

İnanın bu piyasada haber paylaşan olay örgüsü kuran hesaplari bırakın takip etmeyi direkt engel basıyorum.

Bin tane fenomen ve hesap engellemiş durumdayım hala çıkıyor hergun en az 1-2 kişiye engeli basıyorum.

Şimdi bu düşüş neden oldu ?

1- Büyük yukselis öncesi longlari temizlediler.
2- Bütün dünya traderlarinin ve bütün kripto para yatırımcılarının bekledigi ETF sonrası düşüş hatta çöküş yavaştan başlıyor.

Her iki olasılıkta bana uyar.

Yükseliş olursa zaten short için hazırlanıyorum. Hemde işime gelir.
Düşüş olursa biraz biraz toplama bölgeme gelirse spotta biraz coin toplar uzun vadeye yatarım.

Sonuç: Haber paylaşan bu habere göre düştü diyenlere sıraya engel basarak kendinize bir plan çizin ve beni dahil kimseyi dikinize bile takmayın.

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
çoğumuzun ilk defa duyduğu metaboks mudur ne boktur diye bir yerden haberi fişeklediler carrttt. açıklamada da sahibi dünyanın en zenginlerindenmiş. lan siktir git yavşak. yetmedi üstüne fed tutanakları akşam açıklanacak diye bir hatırlatma daha yapıldı ve bitcoin abimiz yerlerde. tutanaktan:

Fed FOMC Tutanakları Yayınlandı:

•Fed yetkilileri, 2024 yılının sonunda faiz indirimleri olabileceğini kabul etti.
•Katılımcılar politika faizinin 'Zirvede veya Zirveye Yakın' olduğunu düşünüyor.
•Tüm yetkililer, Fed'in %2 Enflasyon hedefine doğru ilerleme sağlandığını söyledi.
•Fed'in ekonomik görünümü bir önceki toplantı için hazırlanan projeksiyona büyük ölçüde benzerlik göstermiştir.

ibnetor şimdi 42.200 civarı ya aya gider şimdi ama gün içinde "lan ne oluyor?" bile diyemeden götümüze giren %10-15 bu işin cilvesi.
sr. member
Activity: 2100
Merit: 418
Çok sebepsiz bi gerilme yaşadık bana kalırsa. Bitcoin bayadır çıkıyordu. Kar satışları olabilir pek tabiki. Ama ETF, Halving beklentileri varken yanlış bi zamanlama içinde geldi satışlar. Kimsenin tahmin edemeyeceği bişi yaşadık. Gerçi bi boğa gelecekse sert hareketlerle gelir. Düşüşler sert olur. Çıkışlar daha bi sert olur. Bitcoin için her şey bitmiş diiil. Bugün sert bi düşüş yaptı. Yarın daha bi sert çıkış yapabilir. Fakat bazı altcoinlerde %30'a varan düşüşler yaşandı. Bana kalırsa onların toparlanması bi kaç ayı bulur. Ben SOL'dan sonra son zamanlarda Bitcoin ağırlıklı yatırım yaptığım için kendimi daha bi şanslı hissettim bugün.

longlayacak abiler fundingler çığırdan cıkmıstı o kadar funding odemeyelim onumuzdeki gunlerde diye bir ayar cektiler bana kalırsa.
spot etf red edilecek diye skindiirk bir twitter hesabının tweetinide malzeme olarak kullandılar.
bu hareketten sonra cok eminim herkesin beklediği etf sonrası sell the news olmayacak.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Çok sebepsiz bi gerilme yaşadık bana kalırsa. Bitcoin bayadır çıkıyordu. Kar satışları olabilir pek tabiki. Ama ETF, Halving beklentileri varken yanlış bi zamanlama içinde geldi satışlar. Kimsenin tahmin edemeyeceği bişi yaşadık. Gerçi bi boğa gelecekse sert hareketlerle gelir. Düşüşler sert olur. Çıkışlar daha bi sert olur. Bitcoin için her şey bitmiş diiil. Bugün sert bi düşüş yaptı. Yarın daha bi sert çıkış yapabilir. Fakat bazı altcoinlerde %30'a varan düşüşler yaşandı. Bana kalırsa onların toparlanması bi kaç ayı bulur. Ben SOL'dan sonra son zamanlarda Bitcoin ağırlıklı yatırım yaptığım için kendimi daha bi şanslı hissettim bugün.
member
Arkadaşta da bir türlü para bitmiyor ne hikmetse he tabi açıyorsa shortları. Saolsun piyasayı yine canlandırdı, her gün yorumlarını bekliyorum arkadaşın.

Demirörenden parayı vuracağız inşallah, aldı vergi indirimlerini belki bize de koklatır biraz Smiley

Arkadaşım, paranın yüzde yüzü ile short girmek veya long girmek gibi deliliği de yapacak değiliz. Ayrıca ben spot işlem spot analiz yapan biriyim. Kaldıraç nadir denerim.

38 binde denedik olmadı.

Şuan bütün dünya etf haberiyle beraber saglam çöküş bekliyor. bende diyorum ki çöküş olmaz yükselirse tepeden (48-55 bin dolar arasında biryerlerden) dizeriz shortları.  Ordan da yatarsak son kale 65-70 bin arası bir yer kalıyor. Marta kadar 70 bin dolar gelirse şayet son short noktam orası olacak.

2.short 48-54 bin dolar aralığı ama bakalım şu etf haberiyle gelecek büyük çöküş beklentisi ne olacak onu bir görelim. Etf haberiyle bütün dünya aleminin ve bütün dünya traderlarinin bekledigi düzeltme hareketi gelecek mi izleyelim.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Akıyor şelale maşallah, birisi sağlam mal satmış gibi, panik satışlar ile birlikte inanılmaz düşüşler oldu, tekrar toparlanacak mı bilmiyorum ama daha sabah bana göre yüklü bir miktar para yatırmıştım hesaba, şimdiden %13-15 kayıp var, bendeki şans nedir bilmiyorum ama beklemeye devam Smiley
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
Arkadaşta da bir türlü para bitmiyor ne hikmetse he tabi açıyorsa shortları. Saolsun piyasayı yine canlandırdı, her gün yorumlarını bekliyorum arkadaşın.

Demirörenden parayı vuracağız inşallah, aldı vergi indirimlerini belki bize de koklatır biraz Smiley
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
İlk short 38 bin dolardan yatışa gelmiştik. En doğru short noktasıydı ama yapacak birşey yok.

Halvinge tahminen 4 aydan az süre kalmışken short işlem aramak, kutupta kaktüs aramak gibidir. Biz bunu labutla anlattık, 3 boyutlu görsellerle defaatle anlattık. Demirörenin sahipliğindeki milli piyango idaresinden büyük ikramiye aramaya devam edin. Size de çıkabilir  Wink
member
İlk short 38 bin dolardan yatışa gelmiştik. En doğru short noktasıydı ama yapacak birşey yok.

İkinci short hazırlığım 48.000-54 bin dolar aralığından olacak.

Pozisyosuz yatamayan için 40,500 stoplu 48,000 hedefli long pozisyonu bence güzel gidiyor.48,000 geldiğinde pozisyon kapanır hedefe ulaşılmış olur. 41.580 dolara kadar inen fiyat sekerek 46 bin dolara geldi. 40,500 ana stop noktasıdır altı uçurum.

Öylesine paylaşımıdır. Ytdegildir.
member
Son zirvesi 35 ons olan BTC şuan 22 onsta.

Eğer altın 2000 dolar üstüne gitmeseydi şuan fiyat 28-30 ons olacaktı. Ama 2050 dolar hareketi 22 ons civarında tuttu fiyatı.

50 ons finaldir. Bitcoini emekli etme bölgesi bence orası Smiley

Bitcoin daha fazla artmadan alt coin boğası başlar mı?

Ben şuan bekle gör politikasını doğru görüyorum. Mart ayına kadar 48-55 bin dolar gelirse oradan short kovalanır harika bölge satış için.
Altcoin boğası için 48-55 bin doların gelip bitcoin dominasyonunun 40 seviyesine düşmesi gerek. Bu da altcoinleri 2-3 kat yukarı taşıyacaktır.
Mart-Nisan ayına kadar 48-55 bin dolar aralığını takip etmek gerek bu etf falan onaylanırsa bir gazla piyasaya coşkuyu verebilirler.ytd

Özetle bekle gör yerine pozisyonu seven için

Stop noktası; 40.500$ da stop olunur
Hedef; 48-55 bin dolar aralığıdır

Altcoin boğası için 48-55 bin dolara gidis şart. Ytd
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.

Eğer altın 2000 dolar üstüne gitmeseydi şuan fiyat 28-30 ons olacaktı. Ama 2050 dolar hareketi 22 ons civarında tuttu fiyatı.

Bitcoin daha fazla artmadan alt coin boğası başlar mı? Bitcoin çok yavaş hareket ediyor. Bir boğa koşusu içinde değilmiş gibi hareket ediyor. 40-45 bin veya 45-50 bin aralığında kalırsa alt coin boğasında çoğu alt coin eski ath seviyesine ulaşamayabilir. Bitcoin bu seviyede kalırsa alt coin boğası sönük geçebilir. Boğada olduğumuzu hissettiren bir volatilite de yok. 40-45 bin dolar arasında birkaç bin dolarlık mücadele veriyoruz. Bir gün eksi bir gün artı geçiyor ama her gün aynı yavan tat var. Bence bu markete para lazım. Volatilitenin canlanması lazım. Ana akım medyanın Bitcoin haberleri yapmasının tam zamanı.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
binance borsasının vadeli işlemler kısmında btc reis bir anlık olsa bile 420.000 doları görmüş. hatırladığım kadarıyla spot işlemlerde bu tip saçmalıklar artık sistem tarafından onaylanmadığı için olmuyordu. btc artık 40 bine alıştı. buradan aşağıya düşmez. düştüğü vakit geçmiş olsun bir süre ıh mıh şeklinde kabızlık yaşarız ama bence güzel günler çok yakın. her şey güzel olacak Smiley

edit: sonuna küfür yazmıştım, düzelttim.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Merhaba;

Avrupa birliğinde BTC ve kripto coin eko sistemine etkisi olacak bir karar alındı. Dijital kimlik. Henüz oylanıp yasal bir uygulanma durumu yok. Bununla beraber bir dijital kimlik cüzdanı yaratacağımıza göre bu cüzdana dijital para (Central bank digital currency) koyalım dediler. (Henüz haberi sindiremedim. İyi mi olacak, kötü mü bilmiyorum.) Bunun dışında Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagertha'nın ağzından ("1000 Euro'nun üzerinde nakit ödeme yapamazsınız. Eğer bunu yaparsanız, gri piyasadasınız demektir. Riskini alıyorsun. [Eğer] yakalanırsanız para cezasına çarptırılırsınız veya hapse girersiniz.") duymuştum ve uygulamaya alınan bu kararla Avrupa Birliğinde 1000€ üzeri ödemelerin nakit parayla yapılamadığı gerçeği var. Aynı düzenlemeler Amerika tarafında da konuşuluyor. Dediğim gibi henüz sinidiremdim haberi. Ama bu gelişmelerin BTC'nin yeni ATH yaptırması muhtemel olduğunu ve merkezsiz KYC kullanmayan borsaların tekrar yükselişe geçeceğini düşünüyorum.

İyi dileklerimle

Selamlar, iyi dileklerinizi keyifle aldım. Bana çok saçma bir karar olarak geldi. Param varsa neden nakit ödeyemiyorum? İlla kartla ödemek zorunda olmamın sebebi neden ? Karta yönlendirmek değil de sanki artık fiziksel parayı sonlandırıp, dijitale geçmeye çalışıyorlar. Böylece hangi para nereye gidecek rahatlıkla kontrol edecekler. Fiziksel paraların devri yavaş yavaş böylece sonlanacak sanırım. Bu sistem bankacılığı yükseltecek, kripto piyasasını ise uçuracak.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
Beyler reis BTC'yi gömmüş yine, long pozisyonları açmanın zamanının geldiği belli oldu.
Yükseliş geliyor, arkadaş ne zaman böyle güzel yorumlar yapsa BTC hep yukarı yönlü hareket ediyor, ağzına sağlık reisim.
member

legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Geçen arkadasla konuşuyorum sokaktayken kaldıractan falan bahsediyorduk derken yolun sağında mantar satan seyyar satıcı biranda yanastı bize.Longtamısınız shortta mı dedi abi bizde yok pozisyon öylesine konuşuyoruz dedik o da kaldırac riskli ben binancede yatırımlarım var yardım edebilirim falan dedi. Abi sen nereden biliyorusun falan dedik sonuçta bir seyyar mantar satıcısı pazarcı yaşı da 40 falandı. Sen rahat ol biz bu piyasanın içindeyiz falan diyor.

Bakın  bu olay dün yaşandı   Grin piyasanın geldiği durum budur. Sevinsek mi uzulsek mi bilemedim.
Geçen günlerde bende bir platform üzerinden yayınları geziyordum neredeyse başlık kripto olmasa bile herkes kripto konuşuyor birbirlerine tavsiyeler veriyor işte şöyle boğa geldi sizin haberiniz yok arkasından böyle fiyatlar göreceğiz.

Toplumda fena bir beklenti oluştu yada oluşturuluyor şuanda kriptola paralara yönelik genellikle beklenenin tersi olur bu sefer ne olacak merak ediyorum.
Pages:
Jump to: