Pages:
Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 9. (Read 1107570 times)

sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
Sürekli bir yükseliş beklemiyordum ama nerede düzeltme geleceğini tahmin etmek zordu. Shortlayanlar için daha zor bir iş tabi yoksa uzun vadede olanların kafası rahat.  Grin  En kafası rahat olanlar da Bitcoin fiyatı 15-16 bin dolara kadar düşüp karanlık bir dönem yaşarken alım yapanlardır. Bitcoin'i ben her zaman uzun vade için en iyi yatırım araçlarından birisi olarak görüyorum.

Halving sonrası benim en çok merak ettiğim dönem olacak. Pozitif bir etki bırakırsa fiyat baya uçup gidebilir. 2024 yılında yeni sağlam bir ATH görebiliriz.
member
Activity: 1011
Merit: 65

Bitcoin gerçekten iyi yükseldi ve beni yanılttı. Ama sadece bitcoin değil ABD borsalari bile son 120 yılın en iyi Kasım Aralık ayını yasarken herhalde bitcoinden bu performansı beklememek benim hatamdı.

O halde şimdi Başka bir senaryo kuruyorum ;

Ben piyasa yapıcı olsam artık fiyatları 65-70 bin dolara götürürdüm.65-70 bin dolardan short açar 10 bin dolara kadar indirirdim. Tüm 2024 yılı düzeltme ile geçerdi. 2025 yılına 15 bin dolarla başlarız ne olacak.
Böylece 2024 yılında boğa bekleyen arkadaşlara güzel bir cevap verirdim.

Bence bu senaryo da imkan dahilinde. Daha eğlenceli duruyor hatta.
member
Activity: 187
Merit: 84
Merhaba;

Yılbaşı civarı 5x short açacağım...keyif için.

İyi dileklerimle.

Geç kaldım.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Düzeltme iyidir, sürekli yukarı yönlü hareketin kimseye faydası yok. Kademe kademe gidelim ki sağlıklı olsun, hem uzun vadeciler kazansın hem al sat yapanlar. Bir anda 50 bine yükselmesindense 1 ayda yükselmesini tercih ederim.
Zaten 25-30 bandından buraya geliş de o şekilde oldu. Emin adımlarla ilerlerken bir de bakmışız 45 bin doları konuşur olmuşuz. 2 gün sonra yine döneriz 45’e Smiley

40 bin doları gördük ve ben sabırlıyım bu aşamada. Bazı short, bazı long pozisyonlar kazanmalı ve kaybetmeli. Destekleri sağlam görmeliyiz ve geleceğimizde bitcoin daha yukarıda olsun istiyorsak, sabretmeliyiz. 40 bine düşsün, 20 veya 10 bine bile düşsün ki alım yapabilelim. Ben düşüşleri yükselişlerden daha çok seviyorum çünkü güzel fırsatlar oluşturabiliyor.
member
Düzeltme iyidir, sürekli yukarı yönlü hareketin kimseye faydası yok.

Mega boğa sezonundayız ya olur böyle düzeltmeler. Moral bozmamak gerek.

Mega boğa devam ederken bakalım nereye duzeltecegiz.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Düzeltme iyidir, sürekli yukarı yönlü hareketin kimseye faydası yok. Kademe kademe gidelim ki sağlıklı olsun, hem uzun vadeciler kazansın hem al sat yapanlar. Bir anda 50 bine yükselmesindense 1 ayda yükselmesini tercih ederim.
Zaten 25-30 bandından buraya geliş de o şekilde oldu. Emin adımlarla ilerlerken bir de bakmışız 45 bin doları konuşur olmuşuz. 2 gün sonra yine döneriz 45’e Smiley
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Bitcoin son zamanlarda vitesi sağlam artırmıştı dün biraz düzeltme yaptı, düzeltme yapmadan olmazdı kar realizasyonu yaptılar elbette bu düzeltmeden sonra ben açıkcası tekrardan aynı hızda bir yükseliş beklemiyorum hatta aşağıya sarkabilir düşüncesindeyim bu düşüncülerim tabi ki sizleri etkilemesin dostlar YTD.
member
Bitcoinde köpük banyosu devam ederken Yılbaşı öncesi üzmezler herhalde piyasayı.

Millet rahatça tatilini yapsın yılbaşında gezsin tozsun gelsin. Stres yasamasın Grin
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
yahu siz daha @halloweenn666'nın niye böyle yazdığını anlamadınız mı? adam totem yapıp duruyor burada. ne kadar düşecek, sıçacak, artık bitcoin diye bir şey kalmayacak dediyse bitcoin kısa sürede uçuşa geçiyor. şayet burada gaza gelip yanlışlıkla yükselecek yazarsa işte o zaman ben korku duygusuna sahip oluyorum. sizin de yok mu arkadaşlar bu şekilde totemleriniz? mesela dün fenerbahçe ilk penaltıyı kullanırken tadiç yine kaçıracak dedim ve gol oldu. ikinci penaltıda "hadi aslanım" dedim ve kaçırdı. olay tamamen bundan ibaret.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
4k daha yükselirse ilk parçayı satacağım 44700 geldi 48-50 arası ilk satış yerim sadece10/1 kadarını tabi, yeni athlerin geleceğine şüphem olmasa da işi kuralına göre yapmak lazım.

Peki satmanızda ki neden nedir? İhtiyaç mı? Teknik analiz mi? Temel analiz mi? Kar realizasyonu mu? Merak ettim .

50 bin dolar satışa başlamak için iyi bir rakam. alırken de düştükçe topladım ve dipten alım yapmış oldum, satarken de aynı taktiği uygulamak garantici olmak gerekli diye düşünüyorum, yani hepsini 100k dan satmayı da deneyebilirsin veya üç beş eksik olsun garanti olsun da diyebilirsin gelirse 100k dan da satacağım btc olucak zaten kademeli.

Bereketi olsun ben mal taşımıyorum. 50k yi beklemeyi de mantıklı bulmuyorum ama umarım yükselir ve sizde kar alırsınız.

Bence 38 den sonrrası köpük. Köpürtsünler köpürttükleri kadar nasılsa bir üflemeye bakacak. Sadece kaldıraca dönmüş piyasada,
 hacim bitcoini bir avuç kabilenin bildiği 2016 yılları seviyesine düşmüş neredeyse. Botlar kendine alıp kendine veriyor sürekli.

Hocam sen neyi mantıklı buluyorsun ki zaten, sana göre düşecek de düşecek Bitcoin.
Burada iyi bir köpükçü var ise o da sensindir, köpürte köpürte bitiremedin bir türlü, sabunun da bitmiyor maaşallah.
Biraz da biz köpürtelim, ben Bitcoin'de 1 Doları bekliyorum, öyle böyle şöyle düşüş gelmeyecek piyasaya, piyasa diye bir şey kalmayacak kripto bitecek. Tarih veremem yasak.
member
4k daha yükselirse ilk parçayı satacağım 44700 geldi 48-50 arası ilk satış yerim sadece10/1 kadarını tabi, yeni athlerin geleceğine şüphem olmasa da işi kuralına göre yapmak lazım.

Peki satmanızda ki neden nedir? İhtiyaç mı? Teknik analiz mi? Temel analiz mi? Kar realizasyonu mu? Merak ettim .

50 bin dolar satışa başlamak için iyi bir rakam. alırken de düştükçe topladım ve dipten alım yapmış oldum, satarken de aynı taktiği uygulamak garantici olmak gerekli diye düşünüyorum, yani hepsini 100k dan satmayı da deneyebilirsin veya üç beş eksik olsun garanti olsun da diyebilirsin gelirse 100k dan da satacağım btc olucak zaten kademeli.

Bereketi olsun ben mal taşımıyorum. 50k yi beklemeyi de mantıklı bulmuyorum ama umarım yükselir ve sizde kar alırsınız.

Bence 38 den sonrrası köpük. Köpürtsünler köpürttükleri kadar nasılsa bir üflemeye bakacak. Sadece kaldıraca dönmüş piyasada,
 hacim bitcoini bir avuç kabilenin bildiği 2016 yılları seviyesine düşmüş neredeyse. Botlar kendine alıp kendine veriyor sürekli.
full member
Activity: 1176
Merit: 159

legendary
Activity: 2310
Merit: 1028

full member
Activity: 1176
Merit: 159
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Fiyat, biraz dinlenme aşamasına geçmiş olacak ki 43 bin $ seviyesinde işlem görmeye devam ediyoruz.Bence Halving öncesinde en iyi ataklardan birisini yaptı bitcoin.Olası ETF haberi de bundan sonra gelir ve üstüne Halving-Yarılanma- gerçekleşirse eski zirveyi geçebileceğimizi düşünüyorum, hatta bu konuda iyimserim.Artık 2 senedir süren suskunluk sona erecek diye düşünüyorum.
member
BTC de fiyat düşerken dominansın da bununla beraber düştüğü, altcoinlerin de bu düşüşe rağmen yeşillendiği günlere kaç kaldı?
- Hadi kısa bir beyin fırtınası yapalım mı?

Buyrun dinliyoruz hocam
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
BTC de fiyat düşerken dominansın da bununla beraber düştüğü, altcoinlerin de bu düşüşe rağmen yeşillendiği günlere kaç kaldı?
- Hadi kısa bir beyin fırtınası yapalım mı?
member
Bitcoin 100 ons altın olur mu ?

Altın 2.500 dolar ons değerinde olur
Bitcoin 250 bin dolar seviyesine gelir olur .

Ozaman BTC değeri 100 ons altına esitlenmis olur.

BTC 250 bin dolar olduğunda piysa değeri de 5 trilyon dolara gelmiş olur. Olur mu ollabilir ama yinede 25 ons verip 100 ons alınırmı ben sanmıyorum. Yani bu rakamlar cidden uçuk rakamlar

Hayal etmek ile hayalperest olmak arasında farklar var ve bitcoin boğalarının son 3 yılda hayal etmekten öteye geçip hayalperest olduğunu düşünmeye başladım.

Biraz hayal ettiğimde Btc ye 25 ons vermek yerine SPX veya dax endeksine 25 ons yatırmak bana daha mantıklı geliyor. Hatta bist30 endeksine bile 25 ons vermek uzun vadede BTC nin sunacağı getirinin önüne geçebilir ve o getiriyi katlayabilir.
member
Bugün farklı bir açıdan bakmak istiyorum özellikle uzun vadeli hesap yapanlar için konuşmak gerekirse dolar bazında da bakmıyorum diyebilirim bana göre 50 ons bu işin zirvesidir.

1 BTC = 50 ons.
Şuan ki seviye 25 ons a yakın.

Bitcoinin 50 li  onslar seviyesini aşabilecegini düşünmüyorum. Belki anlık 55 ons olur 58 ons olur ama orada tutunamayıp yeniden aşağı yuvarlanır.
Yani 50 li seviyeler zirve gibi durmaktadır.

Peki şuan bitcoine 25 ons altın sayarmıyım. Bilemiyorum. Neyse.
member
Twitter'da bir hafta yükselecek diyenler haklı çıkıyor diğer hafta düşecek diyenler. Bir hayli ilginç atışmalar var orada. Fakat son birkaç aydır yükselecek diyenler daha çok haklı çıkıyor çünkü son birkaç aydır boğalar Bitcoin fiyatını yukarı doğru taşıyor.

Şuan boğa ve ayı savaşı var.
Pages:
Jump to: