Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 204. (Read 1109040 times)

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Amerika bu isi yasal bir ortama oturtmaya calisiyor. Isi kirli noktadan olabildigince cekip parayi vergilendirmeye ve kontrol altina almaya calisiyor. Ben olumlu buluyorum
sr. member
Activity: 812
Merit: 262
sevsenizde sevmesenizde yılbaşından beri düşüşü durdurmaya çalışan abd oluyor.
tether olayında bitfinexe dava açtı.daha sonra vadeli işlemlere müdahale ediyor diye dolaylı olarak yine bitfinexe celp yolladı.önceki sec açıklamasındada şimdikindede aynı şekilde destek açıkladı.
düşmesinin tek sebebi balinalar istediği için piyasada aslında olumsuz bir hava yok.
sr. member
Merit: 260

Ben mi yanlış okuyorum bu nasıl bir başlık ethereum is Not security??is not secure bile yazmamışlar. Ben mi yanlışım yoksa koca Yahoo finans da haber yapmayı bilen mi yok. Benim için önemi yok sec şuanda daha bir kaç seneleri var devrimi kabullenmelerinin

Onun anlamı finansal bir varlık olmaması. Vergilendirmeye tabii olmuyor böyle olunca en basiti. Daha pek çok yararı var ama genelde abdli kullanıcıları kısa vadede etkiliyor.

Dünyanin başı Abd kriptoparalari böyle gorünce zaten otamatikmen kurumsal sirketlerin ,fonlarin girisi engellenmis oluyor. Alistik artik bu durumlara..
Yaptıkları iyi bişey kötü olarak neden algıladınızki? Adamlar desteklemişler karşı çıkmamışlar zaten.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028

Ben mi yanlış okuyorum bu nasıl bir başlık ethereum is Not security??is not secure bile yazmamışlar. Ben mi yanlışım yoksa koca Yahoo finans da haber yapmayı bilen mi yok. Benim için önemi yok sec şuanda daha bir kaç seneleri var devrimi kabullenmelerinin

Onun anlamı finansal bir varlık olmaması. Vergilendirmeye tabii olmuyor böyle olunca en basiti. Daha pek çok yararı var ama genelde abdli kullanıcıları kısa vadede etkiliyor.

Dünyanin başı Abd kriptoparalari böyle gorünce zaten otamatikmen kurumsal sirketlerin ,fonlarin girisi engellenmis oluyor. Alistik artik bu durumlara..
sr. member
Merit: 260

yok doğru yazılmış ethereuma security olarak bakmayacak SEC bundan sonra onu demek istiyor.Security den kasıt güvenlik demek değil ekonomide senet veya menkul kıymetler anlamına geliyor.
member
Activity: 448
Merit: 89
Full Stack Engineer
https://www.youtube.com/watch?v=M3mA0FeYSIQ
 Grin
hero member
Activity: 896
Merit: 519
10k sonrası hayal gibi oldu 8k aşıldığı zaman sevinmeye başladık daha geçen hafta herkes boğa piyasasından bahsediyordu. Bence her şey kontrollü şekilde gidiyor gerek balinalar olsun yatırımcılar olsun trader'ler olsun bir şekilde yollarını buluyorlar. Tedirgin olmamak posizyonumuzu korumamız en iyisi.
sr. member
Merit: 262
bizim gibi ülkeler kendi sınıflandırmasını yapamayacağı için abd emtia deseydi misliyle vergi bizede girecekti.
onlar emtia değil dediyse nispeten düşük bir vergilendirme ile yırtarız.adının konulmaya başlaması iyi oldu.
full member
Activity: 332
Merit: 108

legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case

full member
Activity: 398
Merit: 101
Vadeli kontratlar bitmeden bişey olucağı yok. Longlar çoğalınca onları patlatmak için hayvan gibi satış yapıp fiyatı düşürüyolar. Shortlar çoğalınca fiyatı yükseltip shortları patlatıyolar. Aylardır aynı tas tamam aynı hamam gidiyo.
member
Activity: 138
Merit: 12
3 4k diyenler yine avucunu yalayacak gibi ama 7200 üzeri gelmeden tehlike geçti diyemem. 11700 9990 derken sıradaki yükseliş bizi 8500 civarına götürecek gibi, yani tepe noktası giderek düşüyor 6k daki destek devam ederse iyice sıkışacak ve sert bir hareket gelecek.. tahminim 8500 sonra tekrar 6k destek devam ederse breakout ile 11500 kırılırsa 5k veya 4k
Birşey sormak istiyorum, 3-4k diyenlerin avucunu yalayacağını nasıl biliyorsunuz?
Sizin mesajlarınızı okuyorumda hep çelişkili geliyor ama belki bizim bilmediğimiz birşeyleri biliyorsunuzdur.

8500 civarına yükseleceğiz sonra tekrar 6k ya geri geleceğiz. 6k da destek devam ederse bu defa 11500 dolara yükseliş başlar, destek kırılırsa haliyle 4k 5k gelecektir.

çelişki nerede? ilk yorumu bir daha oku istersen pozisyonun net ofsayt.
8.5 Dan 6ya bir daha düşmez..Düşerse 6k da kalmaz..Şu an 3 dip yaptı ya çıkar ya batar..
full member
Activity: 1176
Merit: 159
3 4k diyenler yine avucunu yalayacak gibi ama 7200 üzeri gelmeden tehlike geçti diyemem. 11700 9990 derken sıradaki yükseliş bizi 8500 civarına götürecek gibi, yani tepe noktası giderek düşüyor 6k daki destek devam ederse iyice sıkışacak ve sert bir hareket gelecek.. tahminim 8500 sonra tekrar 6k destek devam ederse breakout ile 11500 kırılırsa 5k veya 4k
Birşey sormak istiyorum, 3-4k diyenlerin avucunu yalayacağını nasıl biliyorsunuz?
Sizin mesajlarınızı okuyorumda hep çelişkili geliyor ama belki bizim bilmediğimiz birşeyleri biliyorsunuzdur.

8500 civarına yükseleceğiz sonra tekrar 6k ya geri geleceğiz. 6k da destek devam ederse bu defa 11500 dolara yükseliş başlar, destek kırılırsa haliyle 4k 5k gelecektir.

çelişki nerede? ilk yorumu bir daha oku istersen pozisyonun net ofsayt.
legendary
Activity: 1540
Merit: 1016

Bir şey bildiği yok. Mesajın başında 3 4K diyenler yine avucunu yalayacak demiş ama mesajın sonunda 6K destek kırılırsa 5K veya 4K demiş. Elinde BTC olduğu için teknik analize dayalı değil de kalbinin isteğine göre yorum yapıyor.

Sonraki büyük destekler 5900 - 3400 - 2100, bunlar test edilecek.
member
Full Stack Engineer
full member
Activity: 546
Merit: 100
Ben ortada tam olarak dönebilmiş bir Bitcoin görmüyorüm çünkü uzun süredir Mt.Gox tarafından fiyatı baskılayan bir satış yapılmadı.. Şu an Bitcoin satın almak için doğru bir zaman değil eğer alacaksanız kademeli olarak almanızı ve ağırlıklı olarak 6 binlerden toplamanızı tavsiye ediyorum.

Yazmıştım, yok şurdan destek aldı yok burayı taban belirledi bilmem ne bunların hepsi hikaye ve daha satılması beklenen 130.000 adet Mt. Gox BTCsi var. Birdahaki yükseliş çok anlık olacak, inişli çikişli olarak Ağustos 2018 - Mart 2019 arası bekliyorum.

Aynen dostum sana katılıyorum, piyasada yine bir süpürme operasyonu gerçekleştirmek için ani bir yükselişin ardından yine bir düşüş bekliyorum adamlar güzel oltalıyorlar küçük çaplı yatırımcıları
full member
Activity: 1176
Merit: 159
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
Manipulasyon yada değil sonuçta 2014 benzeri bir dönem geçirdi ve sonuçları da benzer olmuştur diye düşünüyorum.
Burada olan yenilik margin işlemlerinin başlamış olması ve durmadan yükselişlere izin vermeyecek olmaları. Yani 6k dan 50k ya 2017 deki gibi patır patır çıkamayacaktır, çıkacaksa bile öncekinden daha uzun süreceğini düşünüyorum. Sonuçta bu adamların derdi long/short ları dengede tutmak, birisi çok arttığında hemen ters köşe yapıyorlar, yoksa para kazanamazlar batarlar.
Bitcoin fiyatı daha da düşer mi onu kestirmenin yollarından biri de long/short oranı olabilir.

3-4 sene sonra belki öyle büyük yatırımcılar girecek ki çok rahat bir şekilde kırılacak o kırılmaz sandığımız duvarlar. Bu seferde shortlar patlayacak. Daha çıkmaz artık dedikçe short açtıkça bu adamlar kazanacak. Ama uzun süre uykuya yatacağını düşünüyorum. Uykudayken toplamak kimse satın almazken almak her zaman karlıdır.
member
Full Stack Engineer
Manipulasyon yada değil sonuçta 2014 benzeri bir dönem geçirdi ve sonuçları da benzer olmuştur diye düşünüyorum.
Burada olan yenilik margin işlemlerinin başlamış olması ve durmadan yükselişlere izin vermeyecek olmaları. Yani 6k dan 50k ya 2017 deki gibi patır patır çıkamayacaktır, çıkacaksa bile öncekinden daha uzun süreceğini düşünüyorum. Sonuçta bu adamların derdi long/short ları dengede tutmak, birisi çok arttığında hemen ters köşe yapıyorlar, yoksa para kazanamazlar batarlar.
Bitcoin fiyatı daha da düşer mi onu kestirmenin yollarından biri de long/short oranı olabilir.
Jump to: