Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 207. (Read 1109040 times)

full member
Activity: 398
Merit: 101
ABD adalet bakanlığı borsalara soruşturma açmıştı, şimdide borsalardan bütün verileri talep ediyomuş. Düşüş bundan oldu galiba.
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
Bitcoin artık yatırımcılarıyla vedalaşmak istediğini açık açık belirtiyor.6 aylık sürede kâr yerine zarar yazıp,10 günde topladğını 5 dakika da kaybetmekle milyarlarca yatırımıda kaybetti ve kaybedecektirde.Ne yapmaya çalıştıklarını anlamış değilim ama ben ve arkadaşlarım son 1 haftalık süre ile daima bırakma kararı aldık.Kalanlara sabır ve bol kazanç Smiley
Fiyatın düşmeye başladığına ikna ediyor manip , bak senide ikna etmiş gibi , geçen ay yükselirken fiyatın yükseldiğine ikna ediyor demiştim millet yükselişi baltalama diyordu. Manipin amacı bu insanları ikna edip piyasayı kendi çıkarlarına göre yönlendirmek, bugün herkesi düşüşe ikna edip ellerindeki btcleri toplamaya çalışıyor , her düşüşte birçok kişi panikle elindekini satıyor. Şu kadar sert düşmesi normalde imkansız, bazıları alırken bazıları satıyor dengeli düşer birden sert düşmesi birinin özellikleri piyasayı demoralize etme isteğini gösteriyor.
legendary
konuda sürekli insanlara sataşan laf atan tiplerin konuda gereksiz yorum yapılıyor demesi, dert yanması ne kadar da ironik.. 7k dan döneceğini, döndüğünü kaç sayfa önce yazdık..

7k seviyelerinden trend dönmüş gibi yeaa.. değerli yorumunla kaliteyi arttırdın aferin.

bozuk saatin bile günde belli zamanlar doğru göstermesi gibi tutturduğun tahminlerin olması doğal, gerçi 7k dan dönebilir diye ayrı bir başlığım bile var herhalde ordan gördün sende yoksa analiz yapabileceğini sanmıyorum. Yorumlarında artırdığın o kaliteyi bozuyorsak kusura bakma Smiley
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
kac gun yukselmesını bekle.ıpneler 12 saatte gunlerın yukselısının amk koysunlar. ıyıce ınsanlar bıkmaya basladı. oyuncak ettıler herseyııı.bu bole gıtmez kı.cıkan gırmezse eger bu pıyasa yok olur mk.bu amk balınaları o zaman kendılerı calıp kendılerı oynarsa ne kazanacaklar

Senin gibi düşünenlerin çoğunluk olması en büyük dileğimiz gorkem. Siz böyle düşünüp coinlerinizi satmadığınız sürece yükseliş yaşanmayacak. Ama hepiniz sattığınız zaman biz zenginliğimize zenginlik katacağız. Kaç yıldır bu piyasada olup oyunun kurallarını öğrenememiş olman acınası bir durum. Piyasanın yok olacağını düşünmeye devam et. Smiley
full member
Activity: 672
Merit: 110
kac gun yukselmesını bekle.ıpneler 12 saatte gunlerın yukselısının amk koysunlar. ıyıce ınsanlar bıkmaya basladı. oyuncak ettıler herseyııı.bu bole gıtmez kı.cıkan gırmezse eger bu pıyasa yok olur mk.bu amk balınaları o zaman kendılerı calıp kendılerı oynarsa ne kazanacaklar
sr. member
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Bitcoin artık yatırımcılarıyla vedalaşmak istediğini açık açık belirtiyor.6 aylık sürede kâr yerine zarar yazıp,10 günde topladğını 5 dakika da kaybetmekle milyarlarca yatırımıda kaybetti ve kaybedecektirde.Ne yapmaya çalıştıklarını anlamış değilim ama ben ve arkadaşlarım son 1 haftalık süre ile daima bırakma kararı aldık.Kalanlara sabır ve bol kazanç Smiley
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
7600'den 7200'e düştü. Allah'a çok şükür bu hafta sonunda da düşüş görmüş olduk. Bakalım yarın nasıl bir hareket yapacak. Aşağı yada yukarı gitmesini kestirmek çok güç. Günlük trade yapanlara Allah sabır versin.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
3 aşağı 4k 3 yukarı 10k.. hacimim düşük olmasını buna bağlamaya başladım. bitcoin çok kritik bir noktada artık önümüzde bir yol ayrımı var. yatırımcı ilk önce ne tarafa sapacağını görmek, netleşmesini istiyor hacim daha sonra artmaya başlar..

full member
Merit: 110
arkadas ne urkek yatırımcı var bu pıyasada mk. btc 200-300 dolar asagı saldıgı anda altcoınlerde btc bazında hemen dususe gecıyor anlamadım gıttı. arkadas btc zaten dusmus sen elındekı satıp neden hemen btcye gecıyorsun .sankı pıyasa hemen yarın batacak gıbı davranıyorlar
member
Activity: 462
Merit: 42
faydalı bir konu olmuş bu başlıktaki yorumları detaylı olarak okuyacağım, ben şunu merak ediyorum doların yükselmesi btcye nasıl bir etki katar acaba.?
sr. member
Activity: 532
Merit: 251
7 Temmuz da G20 var ve henüz flodlar başlamadı eli kulağındadır flodlar bi başladımı fiyat daha da baskılanacak bu hacimle.

flod nedir?

7k'dan trend döndü mü dönmedi mi şimdi neye karar verdiniz ben anlayamadım Smiley
mtgox hala elindeki btclerin yarısını satmadı, kimbilir ne zaman satar. ne kadar vahşi bir piyasa bu yahu
sr. member
Activity: 588
Merit: 250
7 Temmuz da G20 var ve henüz flodlar başlamadı eli kulağındadır flodlar bi başladımı fiyat daha da baskılanacak bu hacimle.
full member
konuda sürekli insanlara sataşan laf atan tiplerin konuda gereksiz yorum yapılıyor demesi, dert yanması ne kadar da ironik.. 7k dan döneceğini, döndüğünü kaç sayfa önce yazdık..

7k seviyelerinden trend dönmüş gibi yeaa.. değerli yorumunla kaliteyi arttırdın aferin.
legendary
Çok gereksiz yorum dönüyor şu başlık altında taki eden yeni yatırımcılar için üzülüyorum açıkçası, ,ülkenin durumu gibi başlık, imzalar yüzünden sanırım. Neyse
7k seviyelerinden trend dönmüş gibi duruyor. Manip şu an düşükten topluyor milletin elindeki btcleri. Bunu yapabilmek için ara ara yükseltip düşürerek panikleyenlerin bıraktığı btcleri biriktiriyor. Yeterince btc topladığında fiyatı yukarı zıplatmaya başlayacaktır. Topladığı için belli bir fiyatın altına indirmiyor, yakında zıplatır, hala geliştirici bişey yapsın diyen tiplere de gülebilirsiniz.
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
boğada hepsi aynı anda pump yese güzel olucak ama sırayla oluyor. doğru anda doğru coinde beklemek sıkıntı elindeki coinde terse kaldınmı zaten çıkmaza giriyorsun. geçen sene ilk iota ile başlamıştı sanırım sonra tron xrp dgb xvg vs sırayla uçtular neo ether fln sonlara bıraktılar

elindeki coine sıra gelene kadar fırsatlar zaten kaçıyor doğru zamanda doğru coinde olmayı başarabiliyorsan ayı piyasasında da malı götürürsün o iş öyle kolay değil.

O iş öyle kolay hocam. Iota falan Btc zirve yaptıktan sonra pumplanan coinler. Dgb geçen yıl x10 yaptı Btc 2500$'dı. Dgb'nin sonraki pump olayı USD olarak oldu. Çünkü Bitcoin fiyatı yükseldi. Günde en az 2-3 coin pumplanıyordu. x2-x3 az geliyordu millete.

Boğada pump olmaz. Bitcoin yükselirken kimse elindekini altcoine yatırmaz. Bitcoin sabit olursa altcoinler canlanır. Şuan coinmarketcap'da yeşil olan 10 tane coin var ve en yüksek değişim %9.
full member
boğada hepsi aynı anda pump yese güzel olucak ama sırayla oluyor. doğru anda doğru coinde beklemek sıkıntı elindeki coinde terse kaldınmı zaten çıkmaza giriyorsun. geçen sene ilk iota ile başlamıştı sanırım sonra tron xrp dgb xvg vs sırayla uçtular neo ether fln sonlara bıraktılar

elindeki coine sıra gelene kadar fırsatlar zaten kaçıyor doğru zamanda doğru coinde olmayı başarabiliyorsan ayı piyasasında da malı götürürsün o iş öyle kolay değil.
sr. member
Activity: 658
Herkeste bir boğa sezonu beklentisi var. Şimdiden söyleyeyim öyle yarın boğaya girdik diye bir şey yok.

Öncelikle artık şu boğa konusunu bir netleştirelim de herkes ona göre yatırım yapsın. Neyin boğası bu gelen? Bitcoin'in fiyatının artması boğa sezonu anlamına mı geliyor? Asıl sezon altlarda olacak. Bunun olması içinde Bitcoin fiyatının artması değil sabit veya ağır ağır yükselmesi gerekiyor. Altlarda yapacağınız karı küçümsüyorsunuz Bitcoin 100.000$ olsun istiyorsunuz. Bitcoin bir kere x10 yapar size yeter galiba. Bense her altcoinin x3 yaptığı boğa sezonunu bekliyorum. Şuan en mantıksız şey Bitcoin'in fiyatının artmasını beklemek bence. Hazır fiyat 7000$ ile 8000$ arasına sıkışmışken böyle 1 sene devam eder umarım Smiley

Hemen örneğini vereyim beni topa tutmasınlar böyle yazdığım için. Şubat 2015 Btc 300$ - Şubat 2017 Btc 900$ 2 senede 3'e katlamış. Zaten Mart 2017'de Bitcoin atağa kalktı ve altları perişan etti. Yani Bitcoin'in sert hareketi piyasaya olan güveni sarsıyor. Bitcoin şuan 100.000$ olsa kazanacağınız x5-x10 olur. Ama altlarda fırsat daha fazla. Her altcoinin x3 yaptığını düşünün. Elinde 1000 Btc olan balinalar bu fiyattan satıp çıkmayacak. Ne yiyecek bu adamlar. Bitcoin sayısını arttırmak için altları pumplayacak. Hatta büyük ihtimalle bir çoğu şuan siz Bitcoin grafiğini izlerken altcoin topluyor.

Öyle bir günde zengin olunmaz. Döngüyü bir yerden yakalamanız gerekiyor. Yoksa herkesin saldırdığı 1 tabak yemeğe sizde saldırırsanız aç kalırsınız. Yazdıklarımın hiç biri yatırım tavsiyesi değildir. Sadece hem kendime hem size hatırlatmak için yazdım. Döngüyü de yine burada konuşmuştuk.

2014 yılbaşısından sonra fiyatlar 2 yıl duraksamıştı. O zaman millet Btc kazandırmıyor diye altcoinlere yüklenmişti. Bilen bilir her hafta poloniexde farklı altcoinlere pump gelirdi yüksek hacimlerle. Bu senaryonun tekrar edeceği hissi var bende. 2020 yılına kadar ne yazık ki uzun soluklu bir yatay seyir izleyebiliriz Bitcoinde. Altcoinlerin hali ise muallak dediğim gibi btc den çıkan para altcoinlere kayarsa oh ne ala yoksa piyasa uzun soluklu bir çizgi izleyecektir.

2016 Ekim ayından bu zamana gözlemlerime dayanarak şöyle bir sıralama yapabilirim.

Bir balina güzergahı.
Nakit ile ucuzdan BTC alımı --- Altcoinlerde pump (BTC sayısını yükseltme) --- BTC pump (İlgiyi arttırmak) --- Nakite geçiş --- Başa dön.

Bu yolda nakite geçiş kısmı vadeli işlemlerle aksayabilir. Az nakit ile daha çok BTC.

bende öyle yapıyorum şuan ama o araya artık bir de "ethereum" girdi. btc pump durulunca, ether pump, sonra nakite geçiş. Smiley

Bu kadar şeyi niye buraya yazdığıma gelecek olursak Btc tartışma alanı olması ve en çok okunan konu olması Smiley
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Jun 05 2018   4,940,704,885,521   14.71%   35,366,943,171 GH/s

14.71% ZORLUK artisi ile 25 Ocaktan bu yana en yuksek deger olarak gerceklesti.

Hemen fiyata etkisi olmus gibi. 7350 lerden 7600 bandina gecmis bile. Yalniz bayadir 7k li seviyelerdeyiz, bu bana 8k larda uzun süre dolanip bu seviyelere düstügümuz anlari hatırlattı..

Umarım bu hareketin anlamı 7500 anca maliyet kurtarıyor altına sarkıtmayalım tarzı bir düşüncedir. 10k uzerine atıp aşağısını destek yapmadıgı sürece hep aşağı gidecek gibi bir hissiyat veriyor.

Fiyatlar düştükçe madenciler makinaları kapatır ve maliyet de düşer. Ayrıca Bitcoin üretim maliyeti 7500 doların çok altında, 5000 - 5500 dolar civarında.

fiyatlar bu seviyelerde kaldıkça zorlukta artarak maliyet olarak ona yaklaşacaktır, kar/zarar hesabında 500 dolar bile kar görseler büyük miner lar cihaz eklemeye devam ederler.
full member
hacim her geçen gün daha da düşüyor. bitcoin de hiçbir gelişme haber vs yok eskiden fork fln oluyordu onlarda bitti gitti. artması için sebep yokken yükselmesini beklemek olmayacak duaya amin demek gibi oluyor.. topluluk geliştiri ekip hiçbir girişimde bulunmuyor mu? anlamış değilim kendi haline bıraktılar resmen.
sr. member
Activity: 546
Ben de yön yukarı diye düşünüyorum.
10 günlük ortalamaya bir kaç kez değip yukarı çevirdi tekrar başını.
Ama tehlikeli seviyeler, bu gece için 7400 ün altına inerse ben usdt ye geçerim. O zaman kısa vadeli düşüşe girmiş gibi görünür bence...

Çok fazla bir hareket olmasa da, benim kısa vadede ciddiye aldığım 10 günlük ortalamanın hala yaklaşık 150$ üzerindeyiz.
Bu da yine kısa vadede yön yukarı anlamına geliyor benim için.
Artık şu piyasa hareketlense de yine gülen gözlerle baksak fiyatlara...
Jump to: