Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 206. (Read 1109040 times)

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Btc nin tekrar 20 bin dolar olabilceğine inanıyor musunuz? inanıyorsanız kapayın ekranı koyun btcyi kenara,acil gerekmicek paranızla alabiliyorsanız daha fazla alın.
İnanmıyorsanız satın hepsini cıkın gidin hem kafayı yersiniz hemde inanmadıgınız seye yatırım yapmak kadar saçma birşey yok.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Forumdan biraz uzak kaldim ve btc fiyatindan da.. Neler olmus neler.. Resmen Türkce forum birbirine girmis. Biraz relax arkadaslar. Bu aralar bence bir muddet btc fiyat grafiginden uzak durunuz. Insanin psikolojisini fazlasiyla etkiliyor. Sakin bir kosede izleyin..
full member
Activity: 1176
Merit: 159
daha öncede 2 defa 6k gördük sonrasında 11700 ve 9990 dolara yürüdü korkacak birşey yok şuan için. hacimin artması için ya pump yapılacaktı yada dump..düşmesi için sebeb yoktu diyenler, en önemli sebeb hacim. saatlikte 300 400 btc hacim olursa, 5k btc satan biri fiyatı alaşağı edebilir. hacim saatlikte 3 4k arası olsa, 5k satış yapan kişi ancak 200$ düşürebilirdi. bu iş bu kadar basit.

şuan da hem 6k daki destek daha güçlü hemde hacimde arttı yani düşüşün devam etmesi zorlaştı, bu durumu fırsata çevirip altcoinlerden %80 sepet yapacağım kalan %20 ilede daha sonra ekleme yaparım. düşüşün devam edeceğini düşünmüyorum daha fazla.

sr. member
Activity: 812
Merit: 262
türkiye ebatlarında bir ülkenin parası 3,85 tl den 4,90 çıkıp 4.50 ye düşünce para olduğuna para olabileceğine inanılıyorda.
daha ortada hiç bir kuralı olmayan, kendi psikolojik sınırları çizilmemiş ,ekonomisi oluşmamış kriptoparanın para birimi olabileceğine niye inanılmıyor bende bunu anlayamıyorum.
legendary
Activity: 2240
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics
BTC dahil tüm ALT kripto paralarda ki bu istikrarsız dalgalanmalar, küçük ve orta bütçeli yatırımcının gözünü korkutur.

Bugün birkaç  saat, birkaç büyük borsa  sitesinde  BTC / ETH başta olmak üzere bazı kriptolarda ki  dalgalanmaları oturup izledim.

Hayatımda hiç bu kadar anlamsız yere yükselen ve anlamsız yere düşen bir emtialar görmedim.

Birde bu iniş çıkışları çeşitli spekülasyonlar ile süslemeye çalışmıyorlar mı... Artık komik oluyor.  Hadi önceden yiyiyorduk bunları, yok efendim Çin BTC yi yasaklıyormuş, yok bilmem ne  bankası zart coin ile çalışmaya başlamış,  yok efendim monero Deep webde kabul görecekmiş,  yok fork geliyor çatallanma geliyor ... İyi ve kötü işaretler ile dolu bir sürü söylenti ardı ardına gelip geçiyor.  

Mesela....Bir coin düşer piyasaya,  Aaa bunun arkasında ki proje çok sağlam, yok efendim merkezsiz bu (decentralized) .  Merkezsiz olsa ne yazar  adam BTC yi hoppidi hoppidi indirip kaldırıyor gözümün önünde bütün gün. Yemişim merkezsizliğini de projesinide.    Para kimdeyse merkez odur.

Lafım kimseye değil. Kimsenin yorumuna cevapta değil.   Yüksek sesli düşünüyorum kabul edin  Smiley Biraz da serzeniş.  (kripto paralara karşı)
Bu forumda bazı coinlerin fanatiği olan arkadaşlar olduğunu biliyorum. Üzerlerine alınmasınlar. Dediğim gibi ben hissettiklerimi yazıyorum.  Wink
Ben sadece kuru-pilav ın fanatiğiyim.

2 sene öncesine  kadar  Kripto paralara sıcak bakan birisiydim. (Yatırım amaçlı olarak)  Taa ki muhteşem BTC/ ETH pumpına kadar.  Sonrasında gerçekleşen abuk sabuk tablolar ve grafikler bu bakış açımı olumsuz yönde değiştirdi. Artık kriptoları sadece al-sat  takas aracı olarak kullanmaya sıcak bakıyorum, ve tabi madencilik getirisi olarak .

Yani arkadaşlar ..... Kendinize  dikkat edin  Smiley  Bir şeye fazla  inanmaya başladığınız an, kaderinizin çizilmeye başladığı andır.

Hepinize bol kazançlar ve sağlıklı günler dilerim.
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
Bitcoin'in fiyatının düşmesi Bitcoin'in zayıfladığını göstermez. Aksine Bitcoin'i devrim olarak benimseyenler fiyattan çok kullanıcı sayısına ve kullanım oranına bakarlar. Düşük fiyatlı Bitcoin aynı zamanda yeni kullanıcılar için daha uygun giriş seviyesi sunar. Gerçek bir Hodler fiyat %10 düştüğü için üzülmez. Bu düşüşü uzun vadeli portföyünde hissetmez bile.
full member
Activity: 332
Merit: 108
Bitcoin düşünce daha çok alabileceğinizi bile idrak edemiyorsanız zaten sizinle tartışacak bir şey yoktur. Bitcoin forumunda sadece Bitcoin'in yükselişi mi kutlanacak? Daha çok Bitcoin alacak fırsatlar elimize geçtiği için de sevinebiliriz. Şu yazıları gören de Bitcoin öldü sanır. Smiley

Bu arada tarihin bize göstermiş olduğu gibi, Hodl hiçbir zaman kaybettirmez. Wink

Ben inandığım bir paranın ya da sistemin değer kaybetmesine neden sevineyim? İnandığım için buradayım, düştükçe tabii ki daha fazla alırım. Yükselirse de alırım çünkü ben bitcoin i günlük hayatta da kullanıyorum.

Evet bitcoin forumunda sadece bitcoinin yükselişi kutlanır. Bitcoin değer kaybetmesinden sevinecekseniz, buyrun burası özgür bir platform sevinin. Ama yiyeceğiniz laflara da hazırlıklı olun. Çünkü benim inandıklarımın zayıflamasını kutluyor olursunuz.
legendary
Bitcoin düşünce daha çok alabileceğinizi bile idrak edemiyorsanız zaten sizinle tartışacak bir şey yoktur. Bitcoin forumunda sadece Bitcoin'in yükselişi mi kutlanacak? Daha çok Bitcoin alacak fırsatlar elimize geçtiği için de sevinebiliriz. Şu yazıları gören de Bitcoin öldü sanır. Smiley

Bu arada tarihin bize göstermiş olduğu gibi, Hodl hiçbir zaman kaybettirmez. Wink
full member
Activity: 332
Merit: 108
İyi de kardeşim burası bitcoin forumu. Amacınız para kazanmaksa gidip finans sitelerinde takılabilirsiniz. Burada bitcoin düştükçe sevinmeniz, cami önünde sıçmaya benzer. O yüzden küfür yediğinizde de şaşırmayın lütfen.
legendary
Şu forumda gelip bitcoin düşüyor diye mal mal eğlenenleri anlamıyorum arkadaş cidden sorunlu kişilikler. Futboldan nefret edip stadyuma maç izlemeye gitmekten ne farkı var bunun

Ne alaka .Elinde btc olup yükselince sevinirken sorun yok nakitte bekleyen adam btc düşünce neden sevinmesin?

Bunlar borsadan anlamaz, sadece yükselişte para kazanıldığını sanacak kadar cahil tipler olduğu için en iyisi görmezden gelmek olur. Bırakın kendi kendilerine konuşsunlar. Smiley
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
Manip 7k seviyelerinden 15 gündür topladığı btcleri dump etti. Bunu neden yaptı yapmayabilirdi yükseltip eldekini satabilirdi ama herhalde biraz daha derine gideyim daha karlı olur burda çevirmek dedi 7k dan çevirir derken 6k ya getirdi burda da 15 gün toplayıp 5k ya getirebilir mi , mevcut piyasa kendisini btclerini satıp besledikçe neden olmasın, canavarı beslersen o da gelir seni yer, insanların daha satıp maniplere verecek btcsi kalmayana kadar bunu yapabilirler. Nakitteyseniz 7klarda alın diyordum şimdide biraz alabilirsiniz sonuçta burdan yükselmeye başladığında dipten almış olacaksınız.İlla düşüş için sebep arıyosanız şunu unutmayın son birkaç günde yaşananlar daha önce de daha güçlü bir şekilde yaşanmıştı ama tepki böyle olmamıştı, o yüzden size her sebep diye sunulanı yemeyin.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Şu forumda gelip bitcoin düşüyor diye mal mal eğlenenleri anlamıyorum arkadaş cidden sorunlu kişilikler. Futboldan nefret edip stadyuma maç izlemeye gitmekten ne farkı var bunun

Ne alaka .Elinde btc olup yükselince sevinirken sorun yok nakitte bekleyen adam btc düşünce neden sevinmesin?
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Merhaba;

BTC'nin haftasonu ter köşesinde son zamanlarda hep olduğu gibi Bitmex'deki XBT/USD kaldıraçlı işlemlerinden kaynaklanıyor. Eskiden Çin borsaları BTC fiyatını belirlerdi, artık Bitmex.

İyi dileklerimle

bitmex in o kadar etkisi var mı gerçekten?
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

BTC'nin haftasonu ter köşesinde son zamanlarda hep olduğu gibi Bitmex'deki XBT/USD kaldıraçlı işlemlerinden kaynaklanıyor. Eskiden Çin borsaları BTC fiyatını belirlerdi, artık Bitmex.

İyi dileklerimle
full member
Activity: 602
Merit: 122
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
an itibari ile götünde donu olmayan fesat orospu evlatları.

full member
Activity: 350
Merit: 110
An itibariyle Bitkoyun ve HODL'cular ;

full member
Activity: 398
Merit: 101
Bir ayda anca 800 dolar yükselmişti, bi kaç saatte 800 dolar indirdiler. Destek falanda çalışmıyo artık.
member
Activity: 448
Merit: 89
Full Stack Engineer
2014 e benziyor mu diye sorasım var. Ara ara sorarım.
full member
Activity: 672
Merit: 110
suan da resmen tecavuze ugruyoruz amk 6 865 dolara kadar dustuk
Jump to: