Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 201. (Read 1109040 times)

full member
Activity: 1176
Merit: 159
grafiğe bakarken dikkatimi çekti, düşüş süreci yükseliş sürecinine göre 2 kat daha uzun. satış ve alım yaparken sabırlı olmak için güzel veriler olduğunu düşünüyorum.

6400$>>>9990$ - 25 gün
9900$>>>6000$ - 55 gün

6000$>>>11700$ - 15 gün
11700$>>>6400$ - 45 gün
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
valla düşüyor gönlümün efendisi ben bu fiyatlardan ufaktan almaya başlıycam daha ne kadar düşebilirki diye düşünmeden edemiyor insan.
elbet dönecek. bir iki güzel habere bakar.
sr. member
Activity: 658
Merit: 252
Geçen haftalarda 7300$lerden 7700$lere gelince içimize bir heyecan kopuyordu. Ardından 6000$lara alıştık ve 6400den 6700$lere gelince aynı heyecanı yaşadık. Bir hafta sonra 5900 ve 6000lerdeyiz. Bu gidişle haftaya 5000$lara iyice alışır acaba 6000$ a ne zaman gelecek diye muhabbetler görürsem şaşırmam. Her hafta yeni bir dip seviyesine ısındıra ısındıra alıştırıyorlar bizi.
sr. member
Activity: 392
Merit: 257
Bu donemleri degerlendırıp maliyet dusurmek en mantıklısı. Oyle yada boyle devran donecek. Surekli yukselmesi ne kadar mantıksızsa dusmesıde oyle
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
Artık coinmarketcapı bitcoin kaça düştü acaba diyerek açıyorum. yükseliş beklemekten içimiz çürüdü. Ümit garibanın ekmeği misali hala beklemedeyim bir gün bakmışız geri 10k 15k 20k Smiley

Bir gün bakmışız 50k, 100k, 500k, 1m. Ama şimdi 5k, 4k, 3k.
Bu durum gayet normal, düşüş trendini yaşıyoruz. Trend değişene kadar bu düşüşlere alışmanız lazım.
copper member
Activity: 1358
Merit: 523
Artık coinmarketcapı bitcoin kaça düştü acaba diyerek açıyorum. yükseliş beklemekten içimiz çürüdü. Ümit garibanın ekmeği misali hala beklemedeyim bir gün bakmışız geri 10k 15k 20k Smiley
full member

bitfinex sırf 6k kırılsın diye son anda 1k kadar btc birden sattı. fake satış duvarıda döşediler 5xxx göstermeleri çok kötü oldu. buradan yine dönse piyasa canlanırdı biraz, 4k bekleyenlerin sabrı tükenmeye balamıştı kapıyı açtılar onlara şimdi bu saatten sonra bounce gelse, yükseliş başlasa da asla güven vermez malesef..

gidişatı değerlendirecek olursak 5200$ e kadar yolu var şuan neyseki sonsuza kadar düşüş devam etmeyecek bir yerden döneceğiz. 8500$ gibi usd ye geçeceğim, gelirse tabi. böyle olacağını biliyordum, 9990$ satıp 1 2 ay izleyeceğim dedim ama 8200 den geri aldım dayanamadım ve tersteyim işte. Tongue
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Şu anda 6000 doların da altına indi. %10'u da aşan düşüşten sonra ne kadar zamanda toparlayabileceğini merak ediyorum. Birçok yatırımcı çıkış yapmayı tercih ediyor, fiyatlar aşağı çekilmeye devam ediyor. Hacimlerin her geçen gün azalıyor olması büyük bir problem.
Güzel kardeşim hacim macim bunlar balinaların 1 haftasını alır.3000 $ dan 12.000 $ a bile getirmeleri max 1-2 haftalarını alır.Önemli olan tek şey bitcoin toplama işlemi ne zaman son bulacak? Çünkü hala çok yatırımcı direniyor.Bu toplama ve bıktırma işlemi aralıksız 2019 a hatta ve hatta 2020 e kadar sürebilir.O yüzden hacimden ziyade toplama işlemi daha önemli diyorum ben.
sr. member
Merit: 254
Şu anda 6000 doların da altına indi. %10'u da aşan düşüşten sonra ne kadar zamanda toparlayabileceğini merak ediyorum. Birçok yatırımcı çıkış yapmayı tercih ediyor, fiyatlar aşağı çekilmeye devam ediyor. Hacimlerin her geçen gün azalıyor olması büyük bir problem.
sr. member
CAT.EX Exchange
Bitcoin 5000'li rakamları görmeseydi psikolojik olarak kimse rahatlamayacaktı.Şuan herkesin bir oh çektiğini düşünüyorum.Yükseliş bundan sonra başlayabilir.Çok dikkatli olmakta fayda var.
legendary
Activity: 1540
Merit: 1016
Hacimler o kadar düşük ki birisi bir işi için 100 BTC alım yapsa pump gibi oluyor. Çıktığı yerde destek bulamayan BTC'de tekrar daha aşağı fiyatlara düşüyor. 6000'de büyük destek var. Kaçmazsa fiyat yukarı çıkar.

Mesajı yazarken fiyat 6000 altına geldi ve 6000 dolar seviyesine satış duvarı örüldü. Geçmiş olsun.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
Artık borsaların bazı yasal zeminlere oturması gerekiyor sanıyorum.
Her gün yeni borsalar pırtlıyor bir yerlerden. Hacimli olsun olmasın bir borsayla ilgili inceleme olunca da sanki devletler btc ye karşı tutum almış gibi algılanıp dump yapılıyor.
full member
Activity: 398
Merit: 101
Bugünkü düşüşün sebebi Japonyanın bazı borsalara inceleme başlatmasıymış. Ukraynadada polis dolandırıcı olduğu bahsedilen 6 tane borsanın sitesini kapatmış.
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
Patates soğan harbiden pump yemiş durumda. pazardan yeni geldim, 8 den aşağı fasulye yok...   Üstelik pazardakiler de alınacak kadar iyi bile değil.
Btc daha fazla düşme ihtimaline karşı tarım ürünlerine yatırım yapmakta lazım.
Ama Bitcoin den umudumu yitirmedim hala. Bence kısa zamanda 8000 leri görebiliriz. Ama ne kadar kalıcı olur bilemem.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
zamanlama manidar, seçime 2 gün kalmış soğab-patates pumpından sonra btc dumpı, arkadaşlar pazar günü sandığa sahip çıkalım bu oyunu bozalım. yetti artık. 2018 çok leş geçiyor yüzümüz gülmedi hiç

Soğan patatesi pumplayan kim Cheesy Balinalar mı acaba? Patates baronları oynuyor dış güçlerin işleri bunlar hep 2023 bekleyin.

Ankara da her yağışta sel olunca sorumluyu bulmuşlar.. Dış Güçler Yağmur Yağdırıyor! (Zaytung haberi değil..) Cheesy Cheesy

http://www.mynet.com/haber/guncel/ankara-da-etkili-olan-yagislar-icin-akilalmaz-sozler-4214794-1

Bir arkadaş facebook grubuma göndermişti bu videoyu.
Gülsem mi ağlasam mı bilemedim.
Hadi adam manyak ya da bir yerlere yaranmaya çalışıyor, milletin akıl sağlığıyla oynuyor, spikerin ciddi ciddi tasdiklemesine ne demeli?
full member
zamanlama manidar, seçime 2 gün kalmış soğab-patates pumpından sonra btc dumpı, arkadaşlar pazar günü sandığa sahip çıkalım bu oyunu bozalım. yetti artık. 2018 çok leş geçiyor yüzümüz gülmedi hiç

Soğan patatesi pumplayan kim Cheesy Balinalar mı acaba? Patates baronları oynuyor dış güçlerin işleri bunlar hep 2023 bekleyin.

Ankara da her yağışta sel olunca sorumluyu bulmuşlar.. Dış Güçler Yağmur Yağdırıyor! (Zaytung haberi değil..) Cheesy Cheesy

http://www.mynet.com/haber/guncel/ankara-da-etkili-olan-yagislar-icin-akilalmaz-sozler-4214794-1
copper member
Activity: 1358
Merit: 523

full member
mtgox btc satamayacak artık diye haber dolanmaya başladı, bu güzel haber karşısında dump yaptılar hemen 7k üzeri gelmesin diye şimdi yükselirse yine 6800 civarı gelecek. birileri bir işler çeviriyor ama anlamadım 6800 üstü hep müdahele geldi.

haber kaynağı nedir?

Satış yapmayıp insanlara Bitcoin ile ödeme yapacaklarmış eğer o günkü kayıp Bitcoin sayısına göre ödeme yaparlarsa bu da Bitcoin'i 1000 dolara kadar iteleyecekleri anlamına geliyor. Şu an nasıl ödeme yapacakları belirsiz dolayısıyla fiyat düşmeye devam edecek belki de bu haber yüzünden düşüş geldi.

850k btc ödeme yapmaları mümkün değil btc 1000$ olsa bile mümkün değil. 1000$ üzerinden btc ile ödeme yaptıklarını düşünürsek btc nin fiyatının artması işlerine gelir.
sr. member
CAT.EX Exchange
Piyasa iyice boka sardı Mt.Gox 2019 ortasına kadar çözülemezmiş ve o olay çözülmezse bitcoin asla kendine gelmez o yüzden 2019 ortasına kadar umut kesmek lazım kendime göre öyle düşünüyorjm
sr. member
Activity: 854
Merit: 256
mtgox btc satamayacak artık diye haber dolanmaya başladı, bu güzel haber karşısında dump yaptılar hemen 7k üzeri gelmesin diye şimdi yükselirse yine 6800 civarı gelecek. birileri bir işler çeviriyor ama anlamadım 6800 üstü hep müdahele geldi.

haber kaynağı nedir?
Jump to: