Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 205. (Read 1109040 times)

sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
göstere göstere düsürüyorlar. bu ellerine aldıkları nakitleri sistemden dısarı cıkarmıyorlarsa sorun yok. cıkarıyorlarsa keske 6500dolarda bozsaymışız deriz. Herkes umidini kaybetti piyasadan. benide umitlendiren sey bu

Bazen herkesin umudunu yitirmeside ters tepki yapabilir.Bitcoin alacak adam veya hadi 6k dan satıp tekrar 10 k dan aldıracak adam bulamayabilirler.Keşke herkese küstürmeselerdi piyasayı.Ya çok büyük banka-devlet-şirketler kullanacak ki yatırımcılar umurlarında değil yada piyasa uzun bir uykuya dalacak.
sr. member
Activity: 392
Merit: 257
göstere göstere düsürüyorlar. bu ellerine aldıkları nakitleri sistemden dısarı cıkarmıyorlarsa sorun yok. cıkarıyorlarsa keske 6500dolarda bozsaymışız deriz. Herkes umidini kaybetti piyasadan. benide umitlendiren sey bu
full member
Activity: 1176
Merit: 159
düşüşün gücü bitmiş görünüyor 4. dump dalgası çok cılız oldu. döner buradan artık boşta btcsi olan aşırı düşen altları toplasın, nakiti olan btc alsın derim. 3 4k bekleyenler yine avucunu yalayacak short pozisyonlar bu kadar artmışken yedirmezler o parayı, patlatırlar yine altın yumurtlayan tavuğu kesmez bunlar.. 2014 deki süreç balinaların veya manipülatörlerin oyunu değildi süreç kendiliğinden gelişti. şuanda 2014 üzerinden manipüle ediyorlar ama adı üstünde manipülasyon, yani gerçekleşmeyecek olan..

sr. member
Activity: 434
Merit: 255
millet yavaş yavaş fiata geçip çıkıyor piyasadan. Tekte satarlarsa fiat birden çakılacağı için yedire yedire geriliyor atı alan üsküdarı geçti demiştim 20k dan 18k ya indiğinde o günden beri gün yüzü görmedi bu sistem yorumlara bakıyorum her 2 günde bir 200-300 dolar aşşağı inmiş dipten sekecek dedikçe 50-100 dolar yükselip 250 dolar düşüyor. Al satlarla zarar azaltılabilinir ama zamanında satanlar 8de olsa 15 de olsa karlı bir şekilde alacakları için bize gene hava cıva kalıyor
full member
Activity: 350
Merit: 110
Muhtemelen 3.5 k $ seviyelerine kadar inecek.Yazık oldu.
full member
uzun vadeli desteğini kırdı, hiç direnç görmedi ki bu hayra alamet değil. 7300 kırılırsa 5k ları gösterirler demiştim. hala aynı fikirdeyim. siper aldık bekliyoruz bakalım Smiley

destek kırıldı ama formasyonu bozacak kadar büyük bir düşüş yok henüz. bayrak formasyonu gibi düşün şekli itibari ile oluyorsa sıkıntı yok. bu hacimle birşey olacağı yok zatende yine de bir olasılık işte, umut farikin ekmeği demişler.. Grin Cheesy
full member
Activity: 344
Merit: 134
uzun vadeli desteğini kırdı, hiç direnç görmedi ki bu hayra alamet değil. 7300 kırılırsa 5k ları gösterirler demiştim. hala aynı fikirdeyim. siper aldık bekliyoruz bakalım Smiley
full member
rsi günlükte aşırı alım bölgesine yaklaştı yine yükselmesi an meselesi artık ama, short posizyonları arttırmak için biraz daha zorlayabilirler.
tradingview de 1k diyeler türemeye başlamış artık. bayağı bir analiz inceledim az önce. teknik analize inanırsak eğer, en olası analiz aynı zamanda en iyi senaryo olabilir aşağıda linke bir bakın. breakout olasılığı var bitcoin ters köşe yapmayı sever.

https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/fgl8P6KT-Sick-of-the-correction-read-this/
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Geçmiş olsun arkadaşlar battık,batıyoruz.Allah sabır versin herkese kendinizi üzmemeye çalışın.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
~snip
sen %50 %50 dediğin durumda (birden fazla olasılığın aslında toplamda birbirini sıfırlaması-teknik olarak neyse sen biliyorsun ben izah edeemedim şimdi ((: ) gidişat istatistiksel olarak yukarı yönle gidecek diye düşünüyorum

Uygulamada şunu yapıyorum aslında. %50 - %50 olasılık veriyorsam, trade portföyü olarak ayırdığım rakamın yarısının fiat yarısını btc tutuyorum.
Örneğin son hafta %65 aşağı, %35 demişim. Bu şu demek benim için, %65 fiat, %35 btcdeyim.

Hiçbir zaman ne olacağını önceden KESTİREMEYECEĞİMİZ için -potansiyel karı düşürüyorum belki ama- bu şekilde sürdürülebilir bir büyüme elde edebiliyorum. Yanıldığım zaman da kayıp miktarı daha düşük oluyor haliyle. Ama haftalık bazda bakınca yanılma olasılığı epey düşüyor...

Artık piyasa 5 yıl öncesi gibi değil. Bam bam bam çok güzel ve eğlenceli bir strateji olabilir ama rakamlar büyüdükçe sıfırla çoğaldıkça psikolojik ağırlık çok büyüyor. Zarda 60 BTC atan arkadaşlar bilir en iyi bunu Smiley

Bitcoin artık ağır bir yük gemisi. Herhangi bir yönde giderken durup geri dönmesi için zaman ihtiyacı var. Bugün değil ama belki çok kısa bir süre sonra gittikçe işimize gelir bir hale gelecek bu durum, kullanmak lazım.
member
Activity: 234
Merit: 10
bu işin bence bir tabanı yok hocam 7/24 çalışan bir borsa değilmi bu. zamanında sisteme girenler işin zevkini çıkartıyolar.
sr. member
Activity: 710
Merit: 255
sindire sindire yukselecek derken sindire sindire düşürüyor. Düşüşe alıştırarak iniyor. 7500 taban zannediyorduk simdi 6700 taban zannediyoruz. yalnız major coinlerden biri yada birkaçına sanki bir artış yaptırırlar su sırada. hazır piyasa kanken parayı ordan cıkarırlar.
full member
bu defa da 6k dan dönerde yükselirse (9k üzeri) bana göre piyasaya olan güven artacaktır. en azından 4k korkusu yaşayanlar biraz daha rahatlar, tabanın 6k olduğu düşüncesi oturursa çekimserler yeniden piyasaya giriş yapmaya başlar. daha önemli bir konu ise sürecin 2014 benzerliği, önümüzdeki 3 ayı da 6k altını görmeden atlatırsak 2014-2018 sürecindeki benzerlikte ortadan kalkmaya başlıyor, buda psikoloji açısından oldukça önemli bir olay pisaya için..
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
Bazı arkadaşlar hayali bir karakter yaratmış onun ne yapacağını tahmin etmeye çalışıyor. Bazıları ise inanırsa fiyatın yükseleceğini sanıyor.
Yeni yatırımcı yok. Bitcoin mevcut yatırımcı arasında dönüyor. Bu şekilde fiyatın yükselmesini beklemek hayalden başka bir şey değil.

Twitter'da ve forumda Bitcoin fiyatı yükselecek yorumlarını okuduğumda hep bu karikatür geliyor aklıma.

legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
~snip
%60 aşağı, %40 yukarı diyorum.

~snip
%60 aşağı, %40 yukarı.

~snip
%50 aşağı, %50 yukarı diyorum.

~snip
%70 aşağı, %30 yukarı diyorum.

~snip

~snip
%75 aşağı, %25 yukarı diyorum.

~snip

Burası sıkıntılı ve kararsız kaldığım bir bölge benim için. Umudum yukarı, hissiyatım "aşağı devam" diyor olmasına rağmen kural gereği biraz gevşeteceğim bu hafta tahmini.

%65 aşağı, %35 yukarı diyorum.

Genelde tamam artık bu kadar, şimdi yukarı dönüyoruz dediğim noktadan sonra kafama yediğim birkaç dump oluyor, sonrasında yoluna giriyor. Ama yakın gelecekte böyle bir şey göremiyorum hala.

Ruhuma da şöyle hitap edeyim; amk!

sen %50 %50 dediğin durumda (birden fazla olasılığın aslında toplamda birbirini sıfırlaması-teknik olarak neyse sen biliyorsun ben izah edeemedim şimdi ((: ) gidişat istatistiksel olarak yukarı yönle gidecek diye düşünüyorum
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
~snip
%60 aşağı, %40 yukarı diyorum.

~snip
%60 aşağı, %40 yukarı.

~snip
%50 aşağı, %50 yukarı diyorum.

~snip

~snip

~snip

~snip

Burası sıkıntılı ve kararsız kaldığım bir bölge benim için. Umudum yukarı, hissiyatım "aşağı devam" diyor olmasına rağmen kural gereği biraz gevşeteceğim bu hafta tahmini.

%65 aşağı, %35 yukarı diyorum.

Genelde tamam artık bu kadar, şimdi yukarı dönüyoruz dediğim noktadan sonra kafama yediğim birkaç dump oluyor, sonrasında yoluna giriyor. Ama yakın gelecekte böyle bir şey göremiyorum hala.

Ruhuma da şöyle hitap edeyim; amk!
full member
Activity: 344
Merit: 134
fiyat hareketleri ile ilgili bazı yanılgılar var forumda. genel yatırımcı mantığında bir mal x fiyattan alınır, 2x fiyattan satılır. aradaki fark kar olarak cebe koyulur. sonra bekleme aşaması başlar. fiyat düşerse uygun yerlerden tekrar alınır. yüksek fiyattan tekrar satılmaya çalışılır. bu denklemde sadece alım ve ardından satış işlemiyle kar yapılır. oysa kaldıraçlı piyasalarda satıştan da kazanırsınız. yani çift taraflı hareket edebilirsiniz (bir yanda hodl yaptığınız btc niz varken, kaldıraçlı piyasada açtığınız short işlemi sebebiyle btc düşsün diye dua ederken bulabilirsiniz kendinizi  Cheesy). yatırımcı mantığı genelde elindeki emtia ile kolay kolay vedalaşmaz. her zaman fiyatın daha da yukarılarlara tırmanması beklenir. oysa işin içine kaldıraçlı işlemler girdiğinde fiyatın nerede olduğunun önemi kalmaz. önemli olan sizin aşağı  yada yukarı doğru yönü doğru tahmin edebilmenizdir. dolayısıyla bugün bitfinex liderliğinde devam eden aşağı yönlü hareketin temelinde bu yatmaktadır. şu anda satanlar için bitcoin in 1000 dolar (aşırı örnekledim, kızmayın) olması çok büyük bir kazanç olacaktır. çünkü bu adamlar 6600 den 1000 dolara inen piyasadaki karı direk olarak alırken, yatırımcı profili, 1000 dolardan bitcoin i alıp kar etmek için daha yüksek fiyatları beklemek zorunda kalacaktır. piyasadaki genel algı da trend i takip etme yönünde olduğu için şu anda kimse düşen bıçağı tutmak istemiyor. olay bundan ibaret.

bitmex te ki kaldıraçlı işlemlerin piyasaya direk bir etkisi bulunmuyor. çünkü bitmex pozisyon açarken mevcut fiyat üzerinde açarsınız ama kapatırken bitstamp ve bitfinex fiyatları ile kapatırsınız. dolayısıyla asıl hareket bu exhangeler de yapılıyor.

"bu fiyatlardan da satılmaz ki kardeşim, kaçtan almış bu adamlar bitcoini de şimdi bu fiyattan satıyorlar" ya da "1 yıl içinde bu fiyatları bir kaç kez görmüş, bu satanlar sanırım eski yatırımcıdır, eğer öyleyse neden 10-20k larda satmamışlar da şimdi dipten satıyorlar" sorularını kendimce cevaplamaya çalıştım.
hero member
Activity: 2086
Merit: 608
Online Security & Investment Corporation
Fiyat çok fazla düştü. 45k TL bandından aşağı düşmese çok iyi olacaktı aslında.
Aralık ayındna bu yana 78k TL bandına çıkacak diye bekliyorum. Hedefim Haziran'dı. Tahminim tutmadı.
full member
Activity: 616
Merit: 124
daha öncede 2 defa 6k gördük sonrasında 11700 ve 9990 dolara yürüdü korkacak birşey yok şuan için. hacimin artması için ya pump yapılacaktı yada dump..düşmesi için sebeb yoktu diyenler, en önemli sebeb hacim. saatlikte 300 400 btc hacim olursa, 5k btc satan biri fiyatı alaşağı edebilir. hacim saatlikte 3 4k arası olsa, 5k satış yapan kişi ancak 200$ düşürebilirdi. bu iş bu kadar basit.

şuan da hem 6k daki destek daha güçlü hemde hacimde arttı yani düşüşün devam etmesi zorlaştı, bu durumu fırsata çevirip altcoinlerden %80 sepet yapacağım kalan %20 ilede daha sonra ekleme yaparım. düşüşün devam edeceğini düşünmüyorum daha fazla.

evet hacimin düşük olması düşüşü tetikleyen faktör. birde gene kore borsalarından bir tanesi hacklenmiş. O da işin tuzu biberi oldu. sağlık olsun. yeni bir taban yapmış oldu. ben halen daha gidişatın yukarı yönlü olduğunu düşünüyorum. 9-10 k ları göreceğiz yakında.
member
Activity: 448
Merit: 89
Full Stack Engineer
Jump to: