Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 219. (Read 1109040 times)

legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Benim anlamadığım bir şey var,MtGox hacklenmişti ve tüm BTC’ler çalınmıştı.Ee nasıl oluyor da MtGox’a atanan kayyum MtGox’a ait 200.000 BTC’yi satıyor?

Carpales "yandım tutuştum soydular beni" dedikten bir süre sonra yakalandı ve "aa dur şurada birkaç btc kalmış" dedi. Birkaç btc dediği de 160K bitcoin çıktı. Yargı süreci devam ettiği için hükümet gox'un varlıklarını muhafaza etti. Geçen yıl da bir kayyum atadı başına ve bunları paraya çevirin, mağdurların paralarını geri ödeyin dedi. Kayyum da o gün bugündür gerizekalı Carpales'in iş bilmezliğinin faturasını komüniteye kesmekle uğraşıyor.
full member
Activity: 602
Merit: 122
Benim anlamadığım bir şey var,MtGox hacklenmişti ve tüm BTC’ler çalınmıştı.Ee nasıl oluyor da MtGox’a atanan kayyum MtGox’a ait 200.000 BTC’yi satıyor?

MtGox'un hotwalletındaki btcler çalındı ama coldwalletlarında duranlar çalınmamış demek ki.
full member
Activity: 350
Merit: 110
full member
Activity: 336
Merit: 154
Ekosisteme zarar verip vermemek umrunda değil bence. Elindeki Bitcoin'i en yüksek kar ile satmanın peşinde. Yoksa tek seferde satsa anlık düşüş olup toparlar ve ekosisteme daha az zarar verir. Tabi bu bile elindeki Bitcoin'i eritmeye yetmez bununda farkında. Bu arada bu kadar çok Bitcoin'in bir kişinin elinde olması kötü bir durum. Bundan sonraki bahane için şuan en çok Bitcoin toplayan sistemlere bakın.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
200 bin btc'nin 150 bini daha duruyor yani 4/3 daha var. Bch de satıyor aynı anda hatta muhtemelen btc gold dimanond flnda satıyordur. Benim anlamadığım konu onca insanın yatırımını parasını batıran Mark Karpelès'in kimseye tek kuruş ödeme yapmadan 200 bin btcyi zinmetine geçirip yıllarca saklaması, yetmiyormuş gibi btc başına 400 dolar gibi komik bir rakam ödeyecek olması. kalan para ile dünyanın sayılı zenginlerinden olucak. Zamanında yatırım yapan binlerce kişinin hayatı ile oynadı resmen, elini kolunu sallayarak hayatına devam ediyor. Japonya da bile böyle olursa Malta Binance'a ne yapar diye düşünüyorum.
member
Activity: 322
Merit: 16
BTC artik eskisi gibi değil artık daha çok kullanıcı var gün geçtikçe de katlanıyor. Şimdi gelip bu borsayı 2013 gibi olacak böyle olacak demek doğru bulmuyorum. Özelikle o zamanlar kullanıcılar deneyimli idi şimdi gelenler yeni ve ona göre hata paylarını düşünüp ihtimalleri göz önünde bulundurmak lazım. Onu düşününce kolay kolay 10bini geçemez gibi.
member
Activity: 180
Merit: 10
Risk takes great win or die.
Bunlarda satacaksa borsa dışı satsın bu nedir ikide bir BTC yi shortluyorlar
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
20k çıkartan lar mtgox bilmiyor muydu biliyorlar .
Şimdi sadece baskılamak istiyorlar korkutmak istiyorlar küçük yatırımcı yı.

Ben ilk bitcoin lerimi kredi çekip aldım. Kaybetme ihtimali ne bakarak ödenebilir mi diye hesaplayarak. Hiçte pişman değilim
sr. member
Activity: 574
Merit: 250
Madem bu gox'un elinde tuttuğu Bitcoin'ler bu kadar baskı oluşturuyor, Bitcoinden çok Bitcoin Cash var adamın elinde, son 2-3 haftada Bitcoine karşı x2 nasıl yapıyor?

harika bir soru. olay tamamen manipülasyondan kaynaklanıyor. mtgox hikaye. fiyatı düşürmek isteyenler bunu malzeme olarak kullanıyor, yükseltmek isterlerse başka bir sürü haberi malzeme olarak kullanacaklar.

mesela şu an ny borsası ve nasdaq bitcoin işlemlerine hazırlanıyor, yükselmek için mükemmel bahane ama tutuyorlar, çünkü henüz yeterince silkelemediler. zamanı gelince de olumlu haberleri fiyatlayacaklar. sebeplere bu kadar takılmamak lazım kısacası.
member
Activity: 202
Merit: 17
Madem bu gox'un elinde tuttuğu Bitcoin'ler bu kadar baskı oluşturuyor, Bitcoinden çok Bitcoin Cash var adamın elinde, son 2-3 haftada Bitcoine karşı x2 nasıl yapıyor?
legendary
~snip
o zaman ekosisteme zarar  vermiyor en azından en az zararı veriyor. günde ortalama 2k btc satıyor buda 20 milyon dolar piyasadan cıkarıyor anlamına gelir. normalde bu rakamlar etki etmez ama al sat yapmadıgı direk likiliteyi azalttığı için etkileniyoruz.

Ben de bir önceki mesaja böyle düşünerek başladım. Sonra konuşmak gerek diye bitirdim. Keza adam (efektiyle beraber tabi) 20K'dan 6K'ya indirdi, bekledi 10K'ya dokunduk, %10 aşağı çekti. BU hareketlerin sebebi gerçekten bu aradamsa kalkıp da "bir şeye zarar vermiyor" demeye içim elvermedi. 20K'ya koşulan maratonda ortaya çıkmamış olsaydı şimdi nerelerde neler oluyordu kim bilir?

Bu adam derken Mt.Gox'u kastediyorum tabi. Geriye dönüp bakarsak iki kere ATH'den gol yedik ikisi de Gox.
sr. member
Activity: 710
Merit: 255
~snip
9000 btc yi ne kadar sürede sattı? aylardır satıyor diye biliyorum eger toplam 9000se biz bitmişiz.  ama son birkaç günde 9bin bozduysa o zaman sıkıntı yok

Yukarılarda bir yerde cold walletten çıktığı gün paylaşmıştım. Sanırım 2-3 haftadır satıyor.
Son 2-3 gündür 6 bin civarı sattı.

Şurdan siz de kontrol edebilirsiniz: https://www.cryptoground.com/mtgox-cold-wallet-monitor/
Buradan birkaç adres boşaltıyor. Muhtemelen kendi cüzdanında hazır ediyor. Sonra dağıtık bir şekilde satıyor. Genelde 2-3 satış noktası görünüyor.
o zaman ekosisteme zarar  vermiyor en azından en az zararı veriyor. günde ortalama 2k btc satıyor buda 20 milyon dolar piyasadan cıkarıyor anlamına gelir. normalde bu rakamlar etki etmez ama al sat yapmadıgı direk likiliteyi azalttığı için etkileniyoruz.
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
Adam bildiğiniz bitcoinin kanserli hücresi gibi, tam iyileşecek gibi durunca, adam başka yere sıçrayıp devam ediyor.

Diğer balinalar da sanırım para kaptırmamak için rahat hareket edemiyorlar. Hepsini satıp çekilse de şu piyasadan biz de rahat etsek.
legendary
~snip
9000 btc yi ne kadar sürede sattı? aylardır satıyor diye biliyorum eger toplam 9000se biz bitmişiz.  ama son birkaç günde 9bin bozduysa o zaman sıkıntı yok

Yukarılarda bir yerde cold walletten çıktığı gün paylaşmıştım. Sanırım 2-3 haftadır satıyor.
Son 2-3 gündür 6 bin civarı sattı.

Şurdan siz de kontrol edebilirsiniz: https://www.cryptoground.com/mtgox-cold-wallet-monitor/
Buradan birkaç adres boşaltıyor. Muhtemelen kendi cüzdanında hazır ediyor. Sonra dağıtık bir şekilde satıyor. Genelde 2-3 satış noktası görünüyor.
sr. member
Activity: 710
Merit: 255
Şu MtGox olayını biraz araştırdım yeniden, geçen walletteki hareketlilik kafamı kurcaladı biraz. Aşağıdaki haberde Koyabashi coinleri elinden geldiğince en yüksek fiyattan satmaya gayret gösterdiğini söylüyor ve ekliyor önümüzdeki dönemlerde de satış yapabilirim.

https://www.coindesk.com/mt-gox-trustee-sells-400-million-bitcoin-bitcoin-cash/

Bu haberde ise ertelenen mahkeme ile ilgili, 18 Eylül mahkeme celsesi alakasız çünkü Kobayashi zaten satış için gereken yetkiye sahip diyor. Yani Btc ne zaman yükselirse Koyabashi satış yapacak elindekileri eritene kadar bu böyle devam edecek ve sadece elindeki btcler 1,5 milyar dolar..

https://uzmancoin.com/mt-gox-satis/

Gece 2000 BTC daha çıktı cüzdandan. (https://blockchain.info/tx/7ecccb2499854468eb221d73b5dbc51561c15feaba8e3a34ef248d2caf2f8e81)
Kısa vadede eriteceklerini cold wallettan alıp bir yerde topluyor. Şu anda eriteceği 7600 BTC'si daha var. 9000 civarını sattı.

BTC her 10 bine dokunduğunda 1-2 bin çekecek aşağı gibi duruyor. Stratejisi hiç fena değil aslında. Üzerinde konuşmak lazım.
9000 btc yi ne kadar sürede sattı? aylardır satıyor diye biliyorum eger toplam 9000se biz bitmişiz.  ama son birkaç günde 9bin bozduysa o zaman sıkıntı yok
legendary
Şu MtGox olayını biraz araştırdım yeniden, geçen walletteki hareketlilik kafamı kurcaladı biraz. Aşağıdaki haberde Koyabashi coinleri elinden geldiğince en yüksek fiyattan satmaya gayret gösterdiğini söylüyor ve ekliyor önümüzdeki dönemlerde de satış yapabilirim.

Bu haberde ise ertelenen mahkeme ile ilgili, 18 Eylül mahkeme celsesi alakasız çünkü Kobayashi zaten satış için gereken yetkiye sahip diyor. Yani Btc ne zaman yükselirse Koyabashi satış yapacak elindekileri eritene kadar bu böyle devam edecek ve sadece elindeki btcler 1,5 milyar dolar..

Gece 2000 BTC daha çıktı cüzdandan. (https://blockchain.info/tx/7ecccb2499854468eb221d73b5dbc51561c15feaba8e3a34ef248d2caf2f8e81)
Kısa vadede eriteceklerini cold wallettan alıp bir yerde topluyor. Şu anda eriteceği 7600 BTC'si daha var. 9000 civarını sattı.

BTC her 10 bine dokunduğunda 1-2 bin çekecek aşağı gibi duruyor. Stratejisi hiç fena değil aslında. Üzerinde konuşmak lazım.
jr. member
Activity: 182
Merit: 1
bitcoin haftalardır güzel gidiyor bu hafta biraz yoruldu gibi yataya geçti. yan çiziyor. sonraki günlerde ne yapacağını hep birlikte izleyeceğiz. bitcoin hep mi böyle grafikler çizer diye geçmişe yönelik yaptım. neredeyse birebir. düşündüğüm olursa çok yavaş olarak geri çekilme başlayacak ve 3'lere doğru gideceğiz. yok artık bunu yapmazlarsa ralliye biraz ara verip tekrar yukarılara yön çizmeye başlayacak.
full member

legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Beklediğim 3. dump dalgasıda geldi gelmesine ama 9k altı gelmedi. 4. dalga başladı bu defa 8800 dener artık diye düşünüyorum. altcoinlerdeki boğa havası bitmeden btc 8k altını görmez gibi geliyor bana..

bende aksine btc 7-8k dogru çekerlerse boga havasi filan kalmaz diye düşünüyorum Smiley
full member
Beklediğim 3. dump dalgasıda geldi gelmesine ama 9k altı gelmedi. 4. dalga başladı bu defa 8800 dener artık diye düşünüyorum. altcoinlerdeki boğa havası bitmeden btc 8k altını görmez gibi geliyor bana..
Jump to: