Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 217. (Read 1109040 times)

legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
8200 den alım yaptık sırada 8800$ var biraz yükseleceğiz buradan.. altlarda iyi düştü btc arttırmak için vurkaç zamanı bence 8800 den yine düşüş bekliyorum.

maşallah ne dediysem tutuyor. koyabashi'nin 8800 civarından tekrar satışa geçeceğini biliyordum nitekim öyle oldu, havuzdaki 13,500 btc den satışlara başladı..

ufak bir miktar satışa geçer geçmez büyük dump geldi demekki bütün piyasa mtgox hareketlerini izliyor şuan. bir sonraki adımda koyabashi'nin ne yapacağına bakmak lazım. adam bir türlü istediği fiyattan satamıyor umarım borsadan satma fikrinden vazgeçer. eğer 13.500 btc den satışa devam ederse 7900,7500,7100,6800 buralar gelicektir ama satışa geçmeyip bekleyebilir o yüzden içerde kalacağım şimdilik su bulanık.

Btc nin hareketi az-çok belli zaten.3-5 günlük yükselişlere aldanmamak lazım.Btc şubattann beri meşhur grafik doğrultusunda 2014 e paralel ilerliyor.20-30k bekleyenler en az 2 sene daha bekleyecekler.Bu süre içinde hatta yıl sonuna kadar btc 3-4k arasını dahi görecektir.Benim dip noktam 2,5k.Btc 14k larda gezerkende 4k lara düşebilir diye söylemiştim.Yine aynı noktadayım bir dahaki rallye kadar btc güç toplayacak sonrasında 2021 civarı Ath yapacaktır.O zamana kadar düşüş dalgalarında sörf yapıp, karı alıp usdt de beklemek en mantıklısı.Altlara yatırım yapıp 4-5x bekleyenler aylarca hatta birkaç yıl yatırdıkları paranın yerine gelmesini bekleyecekler.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
8200 den alım yaptık sırada 8800$ var biraz yükseleceğiz buradan.. altlarda iyi düştü btc arttırmak için vurkaç zamanı bence 8800 den yine düşüş bekliyorum.

maşallah ne dediysem tutuyor. koyabashi'nin 8800 civarından tekrar satışa geçeceğini biliyordum nitekim öyle oldu, havuzdaki 13,500 btc den satışlara başladı..

ufak bir miktar satışa geçer geçmez büyük dump geldi demekki bütün piyasa mtgox hareketlerini izliyor şuan. bir sonraki adımda koyabashi'nin ne yapacağına bakmak lazım. adam bir türlü istediği fiyattan satamıyor umarım borsadan satma fikrinden vazgeçer. eğer 13.500 btc den satışa devam ederse 7900,7500,7100,6800 buralar gelicektir ama satışa geçmeyip bekleyebilir o yüzden içerde kalacağım şimdilik su bulanık.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
 Guzel terste bıraktılar herkesi. Dahada dusecek imajıyla millete sattırıp yukselttirdiler. Yarın yukseliyor diye alıncada dusururler
newbie
Activity: 82
Merit: 0
8600'ü geçti nihayet. Hafta içi tekrar yükselmeye devam edecek gibi. Yavaş yavaş yükselmesini umut ediyorum. Hem bitcoinin hem altcoinlerin yükselişte olduğu zaman yüzlerimiz tam anlamıyla gülmeye başlayacak.
full member
bitcoin 8800'e gediyeah!
legendary
Activity: 1540
Merit: 1016
Yükselişler desteksiz, satışlar ise hacimli. Yükselişlerin ömrü kısa olacak. Fiyat belli bir yere geldikçe kafasına vuruluyor ve böyle devam edecek gibi görünüyor.
member
Activity: 476
Merit: 10
Btc fiyatı pazatesi yine toparlar diye düşünüyorum zaten Mt.GOx satışları durduğu anda olumlu haberlerin kesilen havasının devam edeceğini düşünüyorum.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
2 hafta 9800 e yükselip 9500 lerde durunca altlar da yukarı yönlü hareketlenmişti.
Ben de biraz kar realizasyonu yaptım.
Şimdi bir haberle birlikte 9000 altına inince altlar da kızardı hemen.
Şimdi dinlenme zamanı.
Yeni bir yükseliş olursa yine realizasyon yaparım, o zamana kadar duran dursun cüzdanlarda...
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
Ether direnmeye calısıyor. Sadece ether deniyorum suan. Sanki btc ye oranla daha avantajlı oluyor. Yada psikolojik oyle hissediyorum.
ethereum artış olarak daha iyi gidiyor son 1 aydır bitcoin e göre bende ether de tutuyorum hep.
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
8000 aşağıya kırarsa ki düşükte olsa böyle bir ihtimal var düşüşün devamı gelir. Ama beklentim hala yukarı yönlü. Yine de neler olacak hep birlikte göreceğiz.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Ether direnmeye calısıyor. Sadece ether deniyorum suan. Sanki btc ye oranla daha avantajlı oluyor. Yada psikolojik oyle hissediyorum.
full member
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
full member
Herkes paranoyak oldu, bu piyasada psikoloji çok önemli bir faktör. içten içe herkes birgün patlayacağını düşünüyor ama aynı zamanda da 100k gibi astronomik rakamların gelebileceğine de inanıyor, o yüzden rüzgar nerden eserse insanlar o tarafa savruluyor. bence eğer bir değişiklik olmaz ise mtgox sene sonuna kadar elindeki malları bitirecek btc de sene sonuna 6 7k ortama ile ilerler. bana göre en dip seviye 3 4k olabilir, dediğim gibi içten içe herkes bir gün 100kları göreceğine inandığı sürece btc bir daha 1k ları göremez..
sr. member
Activity: 812
Merit: 260

bunu görüpte korkmamak mümkün değil bence. şu 10k üzeri gelirse satıp bir süre izleyeceğim galiba.

grafik aynısı oldu yalnız bu işin sonu 3 4k gibi gelmeye başladı
bu işin sonu 1K dostum rahat ol Smiley
full member
10kdan en tepeden sattım alım yapmamak için zor tutyorum artık kendimi. 8200 den alım yapacağım, aşırı düştü biraz toparlanma gelebilir belki düşüşe geçersede btcleri arttırdığım için üzülmeyeceğim artık..
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
btc'nin ülkelere göre maliyeti geçenlerde paylaşılmıştı bir yerlerde. ortalama fiyat 6k-7k usd civarıydı diye hatırlıyorum. sizce miner'ların maliyetin altına makinelerini çalışmaları olası geliyor mu?

Geliyor.Daha önce yaşandı.Öyle bir durumda btc kazıp bekliyorlar ya da makineleri kapatıyorlar ve zorluk düşüyor maliyet azalıyor.Aylarca maliyetin altında gezdi btc 2014-2015 te.
sr. member
Activity: 658
Merit: 280

Eskiden çok takılırdım ben de formasyonlara. Grafik grafiğe benzer, çok da takılmayın, bir referans olmaz.
Ama süreçler benzer. İşin kötüsü bu sefer korkudan dağılan bir kitlenin dışında bile isteye tepemize çakılan 100 dolar altı maliyetli bir başkasına ait BTC'ler var.

Hocam çünkü bu sefer o zamanki korku gibi bir korku salamadılar insanların içine. Sadece tepeden girenlere değil 3000$'dan girenlere bile hissetirmeleri gerekiyor galiba bu korkuyu.
sr. member
Activity: 854
Merit: 256
btc'nin ülkelere göre maliyeti geçenlerde paylaşılmıştı bir yerlerde. ortalama fiyat 6k-7k usd civarıydı diye hatırlıyorum. sizce miner'ların maliyetin altına makinelerini çalışmaları olası geliyor mu?
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110

Eskiden çok takılırdım ben de formasyonlara. Grafik grafiğe benzer, çok da takılmayın, bir referans olmaz.
Ama süreçler benzer. İşin kötüsü bu sefer korkudan dağılan bir kitlenin dışında bile isteye tepemize çakılan 100 dolar altı maliyetli bir başkasına ait BTC'ler var.
Jump to: