Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 235. (Read 1109040 times)

full member
Activity: 336
Merit: 154
bildiğim kadarıyla futures işlemlerde fiziksel olarak bitcoin e sahip olmak gerekmiyor. sadece kontratlar üzerinden işlem yapılacak. bu durumda kontratlarda short yada long pozisyon açan büyük yatırımcılar için, manipülasyonun fiziksel alım satımın yapıldığı exchange lerde yapılması gerektiği anlamına geliyor. CME meselesinin belli olduğu günden beri  depolarını btc ile dolduran yatırımcı için short imkanı ortaya çıkacak. kontratta shortladıktan sonra fiziksel satışa da geçerek hedeflerine doğru yönlendirmeye çalışacaklar bana göre. burada önemli olan alıcıların ne kadar iştahlı olacağı. şahsi fikrim bu kadar yükselmiş bir piyasada ilk sağlam düzeltme futures işlemleri ile başlayacak.

umarım tersi olur  Smiley

şahsi fikrimdir YTD

BTC 16k dayken beklentim böyleydi. Maalesef kendilerine yakışanı yaparak beklentileri gerçekleştirdiler. Şimdi, para babaları btc stoklarını yeniden dolduruncaya kadar bu iş böyle devam edecek gibi görünüyor. Sonra piyasayı kaldırmak zaten kolay olacak onlar için. Fiyat yükselmeye başladığında küçük balıklar tekrar toplanacak. Fiyat yeterince yukarıya gelince stokları tekrar boşaltacaklar. Bu döngü bu şekilde devam edip gidecek. Geçmiş yıllarla karşılaştırma yapmayı bu anlamda uygun bulmuyorum. 2013 yılında bu adamlar bu piyasada değillerdi. Ama artık oyunun kurallarını onlar belirliyor. Aynı zamanda para babalarının btc yi yok etme planlarının da olduğunu düşünmüyorum.  bu piyasa onlar için kuralların ve düzenlemenin olmadığı, sığ, volatil, manüpilatif, korku ve aç gözlülüğün en uç noktada olduğu mükemmel bir oyun alanı. Bir çocuk oyun oynadığı parkın yıkılmasını ne kadar istiyorsa bu adamlarda bu piyasanın yok olmasını o kadar istiyorlar.

Keşke bu postunuzu daha önce görseydim. Fiziksel satışa geçene kadar uzun bir süre bekleyecekler çünkü bu fiyatlardan satmak işlerine gelmeyecek.

Şuan Bitcoin 50.000$ olsa alır mısınız? Ben almam ve son pump yatırımcısı da almaz. Bu korkuyu bir kere yaşayan kimse almaz. Geçen yıl sırf bu yüzden 1000$'dan almayanlar oldu.
full member
Activity: 344
Merit: 134
bildiğim kadarıyla futures işlemlerde fiziksel olarak bitcoin e sahip olmak gerekmiyor. sadece kontratlar üzerinden işlem yapılacak. bu durumda kontratlarda short yada long pozisyon açan büyük yatırımcılar için, manipülasyonun fiziksel alım satımın yapıldığı exchange lerde yapılması gerektiği anlamına geliyor. CME meselesinin belli olduğu günden beri  depolarını btc ile dolduran yatırımcı için short imkanı ortaya çıkacak. kontratta shortladıktan sonra fiziksel satışa da geçerek hedeflerine doğru yönlendirmeye çalışacaklar bana göre. burada önemli olan alıcıların ne kadar iştahlı olacağı. şahsi fikrim bu kadar yükselmiş bir piyasada ilk sağlam düzeltme futures işlemleri ile başlayacak.

umarım tersi olur  Smiley

şahsi fikrimdir YTD

BTC 16k dayken beklentim böyleydi. Maalesef kendilerine yakışanı yaparak beklentileri gerçekleştirdiler. Şimdi, para babaları btc stoklarını yeniden dolduruncaya kadar bu iş böyle devam edecek gibi görünüyor. Sonra piyasayı kaldırmak zaten kolay olacak onlar için. Fiyat yükselmeye başladığında küçük balıklar tekrar toplanacak. Fiyat yeterince yukarıya gelince stokları tekrar boşaltacaklar. Bu döngü bu şekilde devam edip gidecek. Geçmiş yıllarla karşılaştırma yapmayı bu anlamda uygun bulmuyorum. 2013 yılında bu adamlar bu piyasada değillerdi. Ama artık oyunun kurallarını onlar belirliyor. Aynı zamanda para babalarının btc yi yok etme planlarının da olduğunu düşünmüyorum.  bu piyasa onlar için kuralların ve düzenlemenin olmadığı, sığ, volatil, manüpilatif, korku ve aç gözlülüğün en uç noktada olduğu mükemmel bir oyun alanı. Bir çocuk oyun oynadığı parkın yıkılmasını ne kadar istiyorsa bu adamlarda bu piyasanın yok olmasını o kadar istiyorlar.
full member
Activity: 630
Merit: 103
95 cartel dile geldi sana suanda erci e konuşmakta..
valla piyasa eski piyasa değil. 2-3 yıl önce olsa 100 dolara düşürürler burdan deseniz inanırım. Şuan finans şirketleri büyük yatırımcılarda işin içerisinde btc 1000doları görürse cryptocurrency dunyası birdaha çıkmamak üzere biter. Şuanki düzeltmeyle beraber aralıkta başlayan çılgın pump dönemini tamamladık. şuan tam pump öncesi dönemde.

umarım pump görebiliriz, karamsar olmak istemiyorum ama birçok kişi gibi ben de düşüşün devam edeceğini düşünmeye başladım. mutlaka benim gibiler düşecek diye piyasadan çıkınca fiyatlar yükselir, o ayrı tabi Cheesy
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
o eleman 1 btc aldığını gösteren bir fotograf paylaşşın btc  fiyatı 5 dakikada 20k üzerini görür. o dakikadan sonra satış emri giren kalmaz. tabiki elden toplayacaktır ve toplaması gereken rakamın buyuk cogunlugunu toplamıştır ki btc alıcam diyodur. Bu adam newbie değil. milyar dolarlık btc alacam desin. Btc almıştır alıcam diyordur
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
~snip
Tezgah altı piyasa nasıl işliyor tam olarak?

Tezgah altı piyasaların "tam" olarak kuralları yoktur. Adı üstünde tezgah altı işte.
Alıcı ve satıcı kendi aralarında bir noktada anlaşırlar.  Wink
full member
Activity: 350
Merit: 110
hey corç versene borç olmaz maykıl bende de yok.

george soros bakalım ne kadarlık btc alımı yapacak. bu herif dünyanın en zenginlerinden şöyle bir 100k btc alımı yapsa hacim bu kadar düşük iken btc güzel yükselebilir.

Soros gibi büyükler piyasadan, borsalardan değil, piyasanın %10 düşüğüne el altından alırlar. Piyasaya gerçek etkisi olmaz.

Arkadas, sorosun , bitstampta email ve sifre ile hesap acip, borsadan kademeden alis yapacagini saniyor. Hemde 100K !!!  Smiley

Su an dunyadaki tum borsalarin satis orderlarini toplasan bile 100K satis emri yoktur.
Tezgah altı piyasa nasıl işliyor tam olarak?
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Düşmesini fiyatlamak mantıksız, eğer düşerse senelerce Ayı piyasasından çıkamayız. Yolun sonuna yaklaştık Boğaların tarafındaysanız hücum zamanıdır. Ayılar kazanırsa piyasadan 1 sene silinir, bereket beklemeyin. O yüzden Boğaların tarafındayız. Umarım.
newbie
Activity: 126
Merit: 0

george soros bakalım ne kadarlık btc alımı yapacak. bu herif dünyanın en zenginlerinden şöyle bir 100k btc alımı yapsa hacim bu kadar düşük iken btc güzel yükselebilir.

Böyle bir miktar btc alacak olan zengin bir insan çok çok iyi finans biliyordur ve bir strateji izleyecektir. Yani o kadar parayı şak diye piyasaya sokmaz. Eğer haber doğruysa taşlar yerine oturuyor. Bu adam milletin elindekileri en ucuzdan almak için bir çok kişinin canını yakar.

Arkadaslar dikkat edin, adam Bitcoin e long gircem demiyor.. Cyptoda trade  yapacakmis , hic BTC satin almadan BTC ye short basma  imkani olan platformlar  var..Ki bu bizim bildigimiz..Özellikle  aciklamarinda cypto ya yatirim degil trade ibaresini kullandilar..

Biride bana bugün 9 Nisanki fiyat hareketinin kaynagini aciklayabilecek mi? ETH bi costu BTC inerken ..Anlayamadim. BTC neden bugün keskin asagi atti , haber mi var ?
full member
Activity: 475
Merit: 127
Bugün 29.000den bi alıyım dedim aldığım an beynim döndü nasıl bir düşüştü o fena tepiklediler bugün.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
Arkadaş ne mal varmış elinizde sata sata bitiremediniz. Fiyat gelmiş 6600 e hala 500 er 1000 er satmaya çalışıyorsun. Anladık ucuza aldın da neden 15-20k larda satmadın be adam  Cheesy

vadeli işlemler yüzünden long artınca patlatıyorlar, short artınca yalandan yükseltiyorlar. içine ettiler aslında ama güzel trade fırsatıda doğru bir yandan düşüşüde fake yükselişide fake şuan.
full member
Arkadaş ne mal varmış elinizde sata sata bitiremediniz. Fiyat gelmiş 6600 e hala 500 er 1000 er satmaya çalışıyorsun. Anladık ucuza aldın da neden 15-20k larda satmadın be adam  Cheesy
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037

Soros gibi büyükler piyasadan, borsalardan değil, piyasanın %10 düşüğüne el altından alırlar. Piyasaya gerçek etkisi olmaz.

Arkadas, sorosun , bitstampta email ve sifre ile hesap acip, borsadan kademeden alis yapacagini saniyor. Hemde 100K !!!  Smiley

Su an dunyadaki tum borsalarin satis orderlarini toplasan bile 100K satis emri yoktur.
legendary
Activity: 1540
Merit: 1016

full member
long cuları patlattılar yine 10 dakikada. tepişmeye başladılar yine. bize de izlemek düşüyor.

2 günde gittiği yolu 1 saatte dönmüyor mu hasta ediyor adamı  Angry
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
95 cartel dile geldi sana suanda erci e konuşmakta..
valla piyasa eski piyasa değil. 2-3 yıl önce olsa 100 dolara düşürürler burdan deseniz inanırım. Şuan finans şirketleri büyük yatırımcılarda işin içerisinde btc 1000doları görürse cryptocurrency dunyası birdaha çıkmamak üzere biter. Şuanki düzeltmeyle beraber aralıkta başlayan çılgın pump dönemini tamamladık. şuan tam pump öncesi dönemde.
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

Bitcoin karteli diye bir şey varsa ve içinde geçtiği teze göre düzeltme %95'e kadar (1000$) devam edecekmiş. Bana mantıklı geliyor, keşke olmasa.

İyi dileklerimle
Hocam birkaç hafta önce BTCnin 5000 dolar altına inmesi imkansız diyodunuz. Şimdi neden fikriniz değişti acaba.
Birde Amerikada 17 Nisanda vergi yılı bitiyomuş. Sizce bu olay BTC fiyatını etkilermi. Sizin gibi tecrübeli birinin bu konuda fikirleri nedir?
Merhaba;

Piyasaya servis edilen haberler kendi etkilerini yaratıp gerçekleşmesi doğrusunda dalgayı yaratıyor. Bitcoin'deki destek noktaları başka konu, Bitcoin Kartel'i ise başka konu. Mali yıl sonu konusu 1 Mart'ta başladı, Amerikanınki Nisan ortasıyımış. Alım yapacak insanların dip görülmeden alıma başlaması için bir neden göremiyorum.

İyi dileklerimle
full member
Activity: 336
Merit: 154

Böyle bir miktar btc alacak olan zengin bir insan çok çok iyi finans biliyordur ve bir strateji izleyecektir. Yani o kadar parayı şak diye piyasaya sokmaz. Eğer haber doğruysa taşlar yerine oturuyor. Bu adam milletin elindekileri en ucuzdan almak için bir çok kişinin canını yakar.
full member
Activity: 1176
Merit: 159

jr. member
Activity: 92
Merit: 4
"The only way out is to invest in Bitcoin."
analizlere vs. çok takılmamak gerekiyor. birileri yönetiyor biz sadece oyuncularız.
full member
Activity: 196
Merit: 100
17 nisan sonrasi saglam bi artis bekliyorum. vergi muhabbetleri falan dususune biraz sey etti. bunuda atlatalim yukselis beklemesemde toparlama bekliyorum.

Hocam bu piyasaya girdim gireli zaten bitcoini baskılayan hep bir haber var.Geçen Yıl 1 Ağustos forku,Bu yıl G20 zirvesi v.s bu tarz spekülasyonlardan etkilenmeyeceği zaman geldiğinde bitcoin gerçekten çok yüksek seviyelere ulaşacaktır.
Jump to: