Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 256. (Read 1109040 times)

legendary
Activity: 1456
Merit: 1005
korkunchortlak ismi ilginç olmuş, tahminlerin gerçekleşecek mi bakalım. bana göre henüz btc alım için erken olabilir, fiyat biraz daha gerileyebilir. Ben alım yapmak için beklemede kalacağım.
sr. member
Activity: 392
Merit: 252
dönem düşme dönemi, negatif haberler pazarı ve yatırımcıları sert etkiliyor. acemi yatırımcılar hızlı satış alışkanlığı edindi. Balon olduğunu düşünmüyorum. Balinalar pump veya dump yapma peşinde.
jr. member
Activity: 198
Merit: 2
Merhaba ben Korkunç Hortlak:

Az öz konuşurum.

2 gün önce tahminim:

Bugün:

sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
member
Activity: 224
Merit: 23
Life one ! Live it...
Oynama şıkıdım şıkıdım. Ah yanar döner bi acayipsin
Cheesy seviyorum böyle boş postları bende şarkı copy paste yapayım bari

İnsanların ruh halleri bu ara bozuk normal görmek lazım  Grin
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
Oynama şıkıdım şıkıdım. Ah yanar döner bi acayipsin
Cheesy seviyorum böyle boş postları bende şarkı copy paste yapayım bari
member
Activity: 126
Merit: 10
zemin var btc seven çok, niye sevmesinlerki geçen sene x20 gini kazanç sağladı kim parasını bir yılda yirmi kat artırabilir altın madeni bulan yapar ancak bitcoin dijital altın bize göstereceği pek çok yol var.
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Arkadaş bu btc nin hiçmi seveni yok.Birtürlü bir zemin bulamadk kendine 3 aydır.Artık 5 mi olacak 3 mü olacak ne olacaksa olsunda altcoinler çoşsun biraz.Zemin lazım zeminnn,oynaklık güveni bitiriyor.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
bitfinex de saatlik hacimlere bakarsak çoğu zaman 15 bin btc üzerine çıkıyordu.  son dört saatte ise hacim sadece 6 bin btc ve fiyat 700$ düşmüş. hacim çok önemli son 3 aydır adam gibi güzel haber yoktu. hacim girerek azaldığı için 1000 btc satışı ile bile fiyat düşüyor artık.

birde binance ve diğer borsaların pastadaki payını arttırması bitfinexdeki hacmi düşürdü çoğunluk bitfinexi baz aldığı için hiçte iyi olmadı.
jr. member
Activity: 154
Merit: 1
Bırakın bu panik satışları ayaklarını adamlardaki 100$ piyasada gözükmez bile daha geçen paylaştınız batan borsadaki adamın walletini 165 bin adet bitcoini var bunun gibi adamlar etkiliyor işte piyasayı.
sr. member
Activity: 658
Merit: 252
Bitcoinin yalnizca %1 inden azi panikcilerin elindedir. Asil piyasayi etkileyen, yön veren büyük oyuncular. Bunların kararları etkiliyor. Bu nedenle bana göre balinalar ne derse o oluyor. Yoksa kötü habermiş, yok birileri panik yapıp satmışmış hepsi tırı vırı...
sr. member
Activity: 420
Merit: 250
Beyler içinde olduğumuz dönem belirsizlikler dönemi. En küçük bir haberde kırılabilecek kadar narin. Balinalar dump yapacak haber arıyor onların da işine geliyor. Haberler çıktıktan sonra satışlar gelince tecrübesiz yatırımcı panik satışına başlıyor yağ gibi eriyoruz sonra. Balon şişti şimesinede çok rahat patlamaya müsait zemini var. Belkide piyasanın %25 i panikçilerden oluşuyor haksız mıyım
sr. member
Activity: 504
Merit: 251
yatırım yapanların büyük bir kısmı deneyimsiz, paniğe kapılıp satış kararı verip hemen borsa ekranının karşısında satış emri giriyor, bu kadar çok fazla borsa olunca milyonlarca üye oluştu. mtgox satış miktarı piyasayı etkilememeliydi.
sr. member
Activity: 588
Merit: 250
Yav aslında mt.gox kayyum satması piyasaya tek başına bu kadar etki etmezdi de panik yapıp zararına satanlar buralara getirdi.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
full member
Activity: 294
Merit: 100
Dun panikle sattırdılar milleteki cevremde cok satan oldu. 8800-8500 aralıgında. Suan 9500 zorluyor.dun herkes satarken alanlar ise suan %15 cebine koydu. Bu piyasada korkaklıga yer yok

+1 milleti de anlamıyorum 11.7 olunca ya 12.7 olursa diye satmayan adam 8300 olunca pat diye satıyor. Bırak isterse 5-6 yada kadar düşsün zaten yakınsın dibe. Diplere yaklaştıkca satmak çok tehlikeli. Ha ath yapmıştır 20 binden 17 bin olmuştur 15 bin olmuştur dersin piyasa kötüye gidiyor satayım kar'ı realize edeyim o mantıklı, ama zaten diplere yakın piyasada hele zarardaysan ve acil paraya ihtiyaç yoksa mal satılmaz. Çünkü insan psikolojisi sattığı fiyattan 100 dolar yukarıya gelse düşer diyip almıyor arkasından bakıyor sonra 3 bin dolar yukarıdan geri alıyor düşünce yine satıyor. Eminim bu haraketi yapan yüzlerce insan vardır şurda.

Erken panik satışın iyi olmadığı her zaman pişman ettiği bilindiği halde yine ters rüzgar eser esmez satış yapan ticareti bilmeyen kişiler. Bitcoin'e inanmayan blok zincir teknolojisinin dünya için önemini kavramayan insanlar kısa vadede zengin olmak için borsaya giriyor. Sonuç hüsran olunca kripto dünyasını kötülüyor. Biz her zaman burada olmaya devam edeceğiz.
member
Activity: 140
Merit: 13
Dun panikle sattırdılar milleteki cevremde cok satan oldu. 8800-8500 aralıgında. Suan 9500 zorluyor.dun herkes satarken alanlar ise suan %15 cebine koydu. Bu piyasada korkaklıga yer yok

+1 milleti de anlamıyorum 11.7 olunca ya 12.7 olursa diye satmayan adam 8300 olunca pat diye satıyor. Bırak isterse 5-6 yada kadar düşsün zaten yakınsın dibe. Diplere yaklaştıkca satmak çok tehlikeli. Ha ath yapmıştır 20 binden 17 bin olmuştur 15 bin olmuştur dersin piyasa kötüye gidiyor satayım kar'ı realize edeyim o mantıklı, ama zaten diplere yakın piyasada hele zarardaysan ve acil paraya ihtiyaç yoksa mal satılmaz. Çünkü insan psikolojisi sattığı fiyattan 100 dolar yukarıya gelse düşer diyip almıyor arkasından bakıyor sonra 3 bin dolar yukarıdan geri alıyor düşünce yine satıyor. Eminim bu haraketi yapan yüzlerce insan vardır şurda.
legendary
Activity: 1320
Merit: 1001
aynen hocam haklısın korkan zarar ediyor. illa ki aynı yere gelmese bile yakına gelecektir. sabırlı olmak gelişmeleri mantıklı takip etmek gerekiyor. Smiley
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
sr. member
Activity: 746
Merit: 251
Adamlar 2-3 ayda 35bin BTC satmışlar ve fiyat yarı yarıya geri gelmiş. Günde ortalama 500bin-1milyon adet işlem hacmi olan piyasada, 35bin değil 50bin kabul edelim, 2-3 ay süreyi de 50 gün kabul edelim. Yani günde 1000 BTC satarak fiyatı düşürmek bence çok zor, ortalama işlem hacminin %0,1'i yapar.

Hele ki fiyatı düşürmek istemeden olabildiğince fazla USD ile çıkmak isteniyorsa piyasanın bu miktarlarla bu kadar düşmesi çok zor bence.

Onlarca spekülasyon ve kötü haberin yanında insanların kaygı döneminde birde Mt.gox'tan sell gelince buy emri olmadığı için fiyat diplere çekildi.. Bence 6k'dan bitcoin toplayanlar köşe olacak, bu sene sıkıntılı geçebilir ama şu regülasyon hele bi bitsin o zaman gör curcunayı.
Jump to: