Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 314. (Read 1109038 times)

sr. member
Activity: 459
Merit: 258
🌟 Blockchain Expert, Miner.
Bİtcoinin artışı artık beni ve diğer yatırımcıları korkutuyor bu kadar yüksek artış ve ardından bu yükseklikte düşüş tamamen riskli.
Altcoinlere geçmek mantıklı gözüküyor eğer paraya ihtiyaç yoksa. Şuan ETH, BCH dip yapmış durumdalar. BTC düşmese bile duraklama dönemine geçsede alcoinlerden ETH, BCH en az %200 yükselecekler muhtemelen
dahada artmaz diye diye 2-3 aydır altlara geçtik yavaş yavaş resmen elimizde patladı. bu kadar emin konuşma bence , bir anda 20k olabilir btc
Hocam bence zararın olmaz. Kaçtan aldığını bilmiyorum fakat, arkadaşın dediği gibi BTC kaç olursa olsun duraklama dönemine geçse bile ETH ve diğer birkaç altcoin en az %200 kazandıracaktır. Yani senin gene kaybın olmayacak. En kötü aldığın yerden satarsın, BTC'den karda olursun. Zaten şu aşamada tüm altcoinler dip yapmış durumdalar. Hangisine girseler kazanırlar.
newbie
Activity: 44
Merit: 0
Hem ayın 8 inden bu yana gelen düşen trendi kırdı an itibariyle hem de ikili dip formasyonunu teyit etti. Çok oynak teknik taktik pek işlemiyor ama yine de, trendin kırılma yerine stop loss koymakta fayda var.

https://s.tradingview.com/x/7ad4EaAu/

member
Activity: 124
Merit: 10
yeniden 15 000 doların üzerine attı.Fakat bu kalıcı mı olacak bilemiyoruz.Pazartesi CME ve diğer wall street cilerle  buluşacak.Bizim balinalar  buna nasıl tepki verecek tabiki bilemiyoruz.Forklar, Çin ve bch isyanılarını bastırdık ama bu wall street kurtlarıyla olan mücadele nasıl olacak hep beraber izleyeceğiz.Umarım twitterda dolaşan shortlayacaklar dedikodusu fıs çıkar.Temennimi ettikten sonra söyleceğim tek şey HODL, HODL HODL!
newbie
Activity: 60
66binden btc aldım pişman değilim valla 33 binden satmıştım tecrübesizlik edip izledim yükselişi şimdi ise para buldukça atıyorum
newbie
Activity: 1
Off yavrum arbitraja gel tr borsalarında 16bin dolar hala Cheesy keşke hep böyle olsa tadından yenmez hahahahhaha

Yurtdışından alımları nereden yapıyorsunuz ?
hero member
Activity: 510
Merit: 500
Yeni bir dalgalanma gelecek, grafiğe bakınca anlamak zor değil.
Türk borsaları için alış yapacaklar hafta sonu, satış yapacaklar hafta içini beklerse daha iyi olur. Pazartesi grafik böyle devam ederse, TL yüksek açılış yapabilir.
hero member
Activity: 882
Merit: 507
Siz buna düşüşmü diyorsunuz? Bu bir düşüş değil yükselişin habercisi olacak alttan alma hamlesi tamamen balinaların yine oyunu ama bu ne kadar sürecek acaba amaçları bitcoini patlatmakmı orasını tahmin edemiyorum.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Ben bu güne kadar toplayanların pazartesi fiyatı düşürüp sonra tekrar alacağını düşünüyorum yani yeni bir dump gelebilir yani vadeli piyasada düştükten btc almak isteyenler çoğunlukta olursa böyle bir senaryo gerçekleşebilir
Her şey karıştı işin aslı. 😃. Savaşı kim kazanacak göreceğiz düştükten almak isteyenler mi yüksekten satmak isteyenler mi
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
Off yavrum arbitraja gel tr borsalarında 16bin dolar hala Cheesy keşke hep böyle olsa tadından yenmez hahahahhaha
newbie
Activity: 44
Şuan ki düşüşün sebebini bilen varmı ?

Bitcoinin düşmesi ya da yükselmesi için illaki sebep olmasına gerek yok, piyasası sığ olduğu için yönlendirme kolay olabiliyor. Yine de vadeli ve türev işlemler oluşacak diye satın alınan beklentinin, satılmasını izliyor olabiliriz. Şu da bir gerçek 12500-13000 bandında çok sağlam destek oluşturdu.
newbie
Activity: 5
 Şuan ki düşüşün sebebini bilen varmı ?
sr. member
Activity: 561
Merit: 274
bakın bu bir dramdır,  Tongue

hani heryerde tradinge başlayan ''yenilerin'' paylaştıgı bir grafik var;( dr jean paul rodrigue dept of global studies diye aratınca cıkıyor google da hatta ben sizi yormuyayım,şurda https://people.hofstra.edu/geotrans/eng/ch7en/conc7en/img/stages_bubble.png)

korede fiyat grafiktede görüldügü gibi 22.500 dolara kadar çıktı son 2 gunde(ne yazikki bu tırmanışı tam gösteremiyorum ama siz 9k başlangıc olarak düşünün tablonun tam halini)

ve son durum:

sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Pazartesi günü için düşünceleriniz nedir,? Vadeli işlemler btc için olumlu mu yansıyacak yoksa olumsuz mu yansıyacak sizce?  Yani bana göre ikiside olabilr  çok riskli bir gün olacak diye düşünüyorum
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Bu düşüş tamamlanmışa benzemiyor sanki 12 binlere kadar inecek gibi ama bitcoin bu ne yapacağı belli olmaz 1 günde yüzde 30 artış yapan bir başka gün yüzde 30 düşüş yapabilir pazartesi gün ortasındaki fiyatın ne olacağını merakla bekliyorum.
member
Activity: 124
Merit: 10
tam bir show yapıyor.Pazartesi gününü beklerken beyfendi bugün ortalığı iyi karıştırdı.13 binlere inip şimdilik 14 binlere tutundu gibi gözüküyor.Fakat ilerleyen saatlerde ne olur bilemeyiz.Şimdilik desteğe tutundu gibi gözüküyor.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Bir cumartesi gecesi showuna daha hosgeldiniz.. 55k dan alip 70k dan satis emri yazanlari köseye alalim artik. Bitcoin yine bizim bildigimiz bitcoin..
full member
Activity: 252
Merit: 100
Bu bitcoin yükselişleri artık berbat bir noktaya geldi.umarım artık bu bitcoin fiyatları ile oynamayı bırakırlar gerçi hiç beklemiyorum.
sr. member
Activity: 359
Merit: 250
O değil de bitcoinin cmede işlem görmeye başlamasını bekleyen balinaların btc depolaması teorisi bana olası geliyor. Yani adamlar bir taşla iki kuş vurmak istiyor olabilirler. Cmede bitcoin için short pozisyon açıp ellerindeki yüklü miktarda bitcoini de bir anda satışa sürerlerse hem alttan topladıkları bitcoini iyi bir kar oranıyla satmış olacaklar hem de cmedeki short pozisyonlarından iyi kar elde edecekler. Mantıklı geliyor. Hep birlikte göreceğiz bakalım neler olacak, hakkımızda hayırlısı.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
tekrardan artıyor zaten belliydi düşeceği olsa neden balinalar deli gibi alım yapsın? dahada artacağını bildikleri için yüklü alım gerçekleştirdiler.
full member
Activity: 406
Merit: 189
Bİtcoinin artışı artık beni ve diğer yatırımcıları korkutuyor bu kadar yüksek artış ve ardından bu yükseklikte düşüş tamamen riskli.
Altcoinlere geçmek mantıklı gözüküyor eğer paraya ihtiyaç yoksa. Şuan ETH, BCH dip yapmış durumdalar. BTC düşmese bile duraklama dönemine geçsede alcoinlerden ETH, BCH en az %200 yükselecekler muhtemelen
dahada artmaz diye diye 2-3 aydır altlara geçtik yavaş yavaş resmen elimizde patladı. bu kadar emin konuşma bence , bir anda 20k olabilir btc
Jump to: