Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 315. (Read 1109038 times)

jr. member
Activity: 92
Merit: 4
"The only way out is to invest in Bitcoin."
Bİtcoinin artışı artık beni ve diğer yatırımcıları korkutuyor bu kadar yüksek artış ve ardından bu yükseklikte düşüş tamamen riskli.
Altcoinlere geçmek mantıklı gözüküyor eğer paraya ihtiyaç yoksa. Şuan ETH, BCH dip yapmış durumdalar. BTC düşmese bile duraklama dönemine geçsede alcoinlerden ETH, BCH en az %200 yükselecekler muhtemelen
full member
Activity: 224
Merit: 100
Bİtcoinin artışı artık beni ve diğer yatırımcıları korkutuyor bu kadar yüksek artış ve ardından bu yükseklikte düşüş tamamen riskli.
sr. member
Activity: 910
Merit: 255
Altlarda çok ezildik bitcoin bir durulmadı ki tam toparlandı piyasa diyoruz hop btc 1000 dolar daha artıyor gene her yer kıpkırmızı oluyor  Cheesy Eyy bitcoin sen kimsin ya? sen kime hizmet ediyorsun?
hero member
Activity: 882
Merit: 507
Hey gidi günler hey.

BTC bir günde 100-200 dolar artıp azalabiliyor, güven olur mu deniyordu bir zamanlar.
Şimdi bakıyorum bittrex de neredeyse 3000 dolar var min-max fiyat arasında Smiley

Vay arkadaş 500$ iken katıldık şimdi oldu 16k dolar bu kadar hızlı artacağını açıkcası tahmin etmedim altta olduk elmize verdiler resmen.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Vadeli işlemler için biriktiren balinalar bu çıkışın sebeb-i,  pazartesinden sonra büyük düşüş ve yükselişler gelebilir burada eskiden bu işin içinde olanlar sabırlı olabilirler ama yeni girenler kafayı yeyip malın hepsini satıp intihar edebilir. 

Vadeli işlem olayı btc için iyi olmadı,  bence önünü kesmek için bile yapılmış olabilir,  normalde her halta karşı çıkanlar vadeli işlem piyasında işlem görmesine anında izin verdi ilginç değil mi??
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
Bence bu seviyelerde 15k civarı biraz daha takılırsa yukarı yöne devam edecektir. CME nin  de  girişiyle 20k-30k lara yönelecek gibi geliyor. Aşağı 10k gibi tekrar görürsek kısa zamanda yine 15k civarına dönüş olacak bence. Tabii  yatırım tavsiyesi olarak almayın. Kendiniz karar verin.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Yok patladı yok patlıcak derken 16k yı gorduk geçirdik. Yalnız cok pis oyunlar dönuyor borsalarda sonu kotu olacak. Bize birşey olmaz simdi 7bin dolar olsa koymazda cogu kişi dagılacak kredi cekip giren cok adam var..
full member
Activity: 1176
Merit: 159
dua edelimde 15 binde 69.900 tl olan yerli borsalar gece yarısı 17 bine fırlayınca yerinde saydı. gündüz olsaydı 79.000 tl fln olurdu neyse yinede btcsi olan güzel kazandı yine bende tlye döndüm artık 10k altıda zor gibi bakalım tekrar yükselecek mi yoksa biraz daha mı düşecek göreceğiz.
legendary
Activity: 1108
Merit: 1002
Hey gidi günler hey.

BTC bir günde 100-200 dolar artıp azalabiliyor, güven olur mu deniyordu bir zamanlar.
Şimdi bakıyorum bittrex de neredeyse 3000 dolar var min-max fiyat arasında Smiley
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
bu girişi olan USDTether lerin çıkışı olmuyor mu hiç. merak ettiğim
cok net soyluyorum ay sonuna olurda 15-16k olursa btc,butun paramı alıp cıkıcam yeminler ettim.
tamam kazanıyoruz allaha şükür ama saglıklı gozukmuyoruz hiç kesinlikle.

3 gün önce yazmıştımo zaman 11.500 usd idi.ay sonuna 15-16k olursa demiştim.3 gun sonra oldu Smiley
butun btc lerimi paribuya cektim gelmesini bekliyorum dunden beri.
olurda 10k altına düşerse geri gelirim.
benden bu kadar alacagımı aldım.kalanlara bol  kazançlar.
full member
Activity: 344
Merit: 134
bildiğim kadarıyla futures işlemlerde fiziksel olarak bitcoin e sahip olmak gerekmiyor. sadece kontratlar üzerinden işlem yapılacak. bu durumda kontratlarda short yada long pozisyon açan büyük yatırımcılar için, manipülasyonun fiziksel alım satımın yapıldığı exchange lerde yapılması gerektiği anlamına geliyor. CME meselesinin belli olduğu günden beri  depolarını btc ile dolduran yatırımcı için short imkanı ortaya çıkacak. kontratta shortladıktan sonra fiziksel satışa da geçerek hedeflerine doğru yönlendirmeye çalışacaklar bana göre. burada önemli olan alıcıların ne kadar iştahlı olacağı. şahsi fikrim bu kadar yükselmiş bir piyasada ilk sağlam düzeltme futures işlemleri ile başlayacak.

umarım tersi olur  Smiley

şahsi fikrimdir YTD
full member
patlayacak diyenler kesin treni kaçıran kişiler bana göre. anlarım düşmesini istersin veya düşüş olacağını ön görürsünde, patlayacak nedir?

cboe cme vadeli işlemlere başlayacak bir kaç güne öte yandan nasdaq da var talep arttığına göre fiyatı artmaz ise asıl patlaması lazım çünkü o zaman bu işte bir gariplik var demektir..

geçen gün bir tweet görmüştüm, 42 yıllık traderım, böyle birşey görmedim diye. piyasanın beklenen bir hareketi olur, btc bile olsa arada bir düzeltme yapar, biraz sideways gider ama şu son yaşadığımız 1 hafta kesinlikle normal değil. ve ben hala bu kadar iştahla alınmasının tek bir sebebi olduğunu düşünüyorum. wallstreetteki balinalar geldi !!!

5 gündür tether basılmayıp da fiyatın bu kadar uçmasının başkab bir açıklaması yok !

bende böyle grafik görmedim düz uzuyor artık yukarı doğru
newbie
Activity: 2
Merit: 0
patlayacak diyenler kesin treni kaçıran kişiler bana göre. anlarım düşmesini istersin veya düşüş olacağını ön görürsünde, patlayacak nedir?

cboe cme vadeli işlemlere başlayacak bir kaç güne öte yandan nasdaq da var talep arttığına göre fiyatı artmaz ise asıl patlaması lazım çünkü o zaman bu işte bir gariplik var demektir..

geçen gün bir tweet görmüştüm, 42 yıllık traderım, böyle birşey görmedim diye. piyasanın beklenen bir hareketi olur, btc bile olsa arada bir düzeltme yapar, biraz sideways gider ama şu son yaşadığımız 1 hafta kesinlikle normal değil. ve ben hala bu kadar iştahla alınmasının tek bir sebebi olduğunu düşünüyorum. wallstreetteki balinalar geldi !!!

5 gündür tether basılmayıp da fiyatın bu kadar uçmasının başkab bir açıklaması yok !
hero member
Activity: 1330
Merit: 533
Bitcoinin çok hızlı bir şekilde tökezlemeden değerlenmesini bir türlü mantığıma sığdıramıyorum. Analistlerin dediğine göre 1 milyona kadar yolu var ama bana göre 1 milyona kadar yolu olsa da mutlaka bir yerlerde soluklanmalı çünkü bu sağlıklı bir büyüme değil hormonlu. Ve hormonlu olan herşey mutlaka kendisine ve çevresine zarar verir.

CME da işleme başladığında bakalım nasıl olacak, bir aydır beklenti vardı. Gerçi CME dan önce ayın 10 unda Başka bir platformda da işleme alınacak.

Gün ola harman ola

http://www.cmegroup.com/education/featured-reports/bitcoin-will-stunning-rally-sustain-or-sour-in-2018.html
full member

sr. member
Activity: 359
Merit: 250
Bitcoinin çok hızlı bir şekilde tökezlemeden değerlenmesini bir türlü mantığıma sığdıramıyorum. Analistlerin dediğine göre 1 milyona kadar yolu var ama bana göre 1 milyona kadar yolu olsa da mutlaka bir yerlerde soluklanmalı çünkü bu sağlıklı bir büyüme değil hormonlu. Ve hormonlu olan herşey mutlaka kendisine ve çevresine zarar verir.
member
Activity: 213
Merit: 11
Hacim de çok fazla arttı , hacimden dolayı da bir fiyatlama var.. Bu hacimden gelen fiyat artışı da bir duraklayacak illahaki sonra çıkar tekrar ama bu ne fiyat abicim. Bir yerde patlayabilir ..
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Az önce eve geliyorum radyoda bitcoin in 1 gunde bilmem ne kadar yukseldiginden bahsediyor. Grafigin medya ayağini yaşiyoruz izlenimine kapildim. Çok tehlikeli bir fiyattayiz bana göre. Hala elinde tutan varsa helal olsun. Sonuna kadar hak etmistir ama bu şuanda pimi cekilmis bomba gibi duruyor. Bu noktadan giren heyecan aramak isteyen buyursun önden alalim..

pump + marketing + dump = done

diyorsun Smiley
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Bitcoin borsasını 2 yıldır takip ediyorum bu fiyat beni tedirgin ediyor ayrıca üzüyor neden? terste kaldık alt koinler de hapis olduk böyle bir çıkış grafiği yok dünya da ve  hiç bir şey bu kadar uzun süre sürekli kazandıramaz merakla bir çakılma olacak mı bekliyorum yarın günlerden kara cuma bakalım neler olacak !
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Az önce eve geliyorum radyoda bitcoin in 1 gunde bilmem ne kadar yukseldiginden bahsediyor. Grafigin medya ayağini yaşiyoruz izlenimine kapildim. Çok tehlikeli bir fiyattayiz bana göre. Hala elinde tutan varsa helal olsun. Sonuna kadar hak etmistir ama bu şuanda pimi cekilmis bomba gibi duruyor. Bu noktadan giren heyecan aramak isteyen buyursun önden alalim..
Jump to: