Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 320. (Read 1109038 times)

sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Yine 2013 senaryosuna geri döndük , geçmiş olsun herkese.

2013 senaryosu nedir tam olarak büyük ve uzun süreli bir dump mı ?

Evet , ama kesin bişi demiyim YTD.Ozamanlarda hack olayları ile bitirdiler btc yi bakalım bu sefer de aynı numara ile mi bitirecekler.Aslında aynı numaraya başlamışlar bile , blockchain.info hacklendi diyo bazıları.
newbie
Activity: 26
Merit: 0

2013 senaryosu nedir tam olarak büyük ve uzun süreli bir dump mı ?
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
Biraz da teknik analiz.

Aylik RSI  dun 96,1% bugun ise 95.5% da.

RSI  BTC 8 yillik tarihinde aylik bazda sadece 3 kez bu kadar yuksek olmustu.

* Ocak - Subat 2013 - 95 to 96,8% max.
* Kasim 2013 - 96,0% max.
* Agustos 2017 - 94,5% max.

RSI ne zaman boyle bir tepe yapsa, bir correction baslar, RSI nin siddetine gore duzeltmenin siddeti de o kadar yuksek olur.

Su durumda en iyi ihtimalle , tepeyi 11.000 Dolar yazarsak, en iyi ihtimalle 40% lik bir duzeltme beklenebilir.

Tabiki yatirim tavsiyesi degildir. Sadece istatistik ve matematik bilimidir.

En iyi ihtimal %40 ise en kötü % kaç olur sizce, yada 1 haftada kaç dolara kadar ineriz sizce?

Guzel kardesim dusecek diye bir kaide yok, sadece dusme ihtimalinin cikma ihtimalinden daha yuksek hemde 10 kat daha yuksek oldugunu gosterir bir data bu.

O yuzden oyle olacak diye kimseye alin / satin diyemem , seviye de vermem. Insanlarin birikimleri burada, kimin dugun parasi, kiminin emeklilik , kiminin yillarin birikimi.. o yuzden kararlari kendiniz verin.

RSI 98 de olabilir , bu bir hafta bir ay daha surebilir . ancak su an sIKISmis bir yay dusunun yeni kullanici geldikce bu yay daha sIKIsiyor kullanici girisi durdugunda yay bosalacak. ne kadar bosalacagi ne kadar SIKISIcagina bagli.

full member
Activity: 128
Merit: 100
private key adres üretmede açık varmış sanırım Blockchain.infoda birileri üretilen adreslerin private keyine ulaşabiliyormuş ingilizcesi iyi biri şunu tam olarak çevirebilir mi? büyük bir açık mı var

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/7gka3b/evidence_some_bitcoin_address_generation_code_is/

Once dusur sonra haber uydur,

haberi de uydurduklarina gore , buyuk bir yikim basliyor demekki.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
bence yine  %33 düzeltme yapar 7500 - 8100 arası %40 aşırı olur oraya gelene kadar toplarlar. grafiğe bakınca basamak gibi aşağı gidiyor şimdi miktar artar ama sonra daha da aşağı düşer. daha öncede böyle düştüğünü hatırlıyorum grafik yabancı değil (son 1 saatlik dilim seçili.)
full member
Activity: 398
Merit: 101
Biraz da teknik analiz.

RSI ne zaman boyle bir tepe yapsa, bir correction baslar, RSI nin siddetine gore duzeltmenin siddeti de o kadar yuksek olur.

Su durumda en iyi ihtimalle , tepeyi 11.000 Dolar yazarsak, en iyi ihtimalle 40% lik bir duzeltme beklenebilir.

En iyi ihtimal %40 ise en kötü % kaç olur sizce, yada 1 haftada kaç dolara kadar ineriz sizce?
legendary
Biraz da teknik analiz.

newbie
Activity: 28
private key adres üretmede açık varmış sanırım Blockchain.infoda birileri üretilen adreslerin private keyine ulaşabiliyormuş ingilizcesi iyi biri şunu tam olarak çevirebilir mi? büyük bir açık mı var

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/7gka3b/evidence_some_bitcoin_address_generation_code_is/
legendary
50 btc ancak 42.000 TL ya düşürebiliyor paribu fiyatını yine yurtdışı fiyatından 6000 TL fazla olur  Grin

birazdan degil 42.000 , 40K bile altina gelebilir, 50 btc ye bile gerek yok.

veeeee evet sampiyon yine yeri optu

site cakildi  Grin
full member
Activity: 686
Merit: 104
simdilik hype bitmis gibi duruyor.

Bizim borsalar piyasanin 17%-20% arasinda yuksek yaklasik 7.000 - 8.000 lira fark var. Borsalarimiz dususe karsi cok direncli. Turkun el birligi gucu ile bitcoinin dususu engelleniyor.

Bakalim biri gelip 50 BTC yi cakinca , ne olacak.

şaka gibi karaborsaya düşmüş gibi ülkemizde BTC. ahah.  ulan birinin imkanı olsa şuan yurtdışından yaslasa buraya btc leri. yabancılar da farkında değil herhalde. yada buraya ülke olarak para gömmeye ürküyorlar Smiley girip çıkamayız diye.

halbuki BTC olarak gir ether olarak çık. bi kaç güne birileri bu fırsatı değerlendirir umarım. saçma sapan bir fiyatlama var çünkü.
newbie
Activity: 28
50 btc ancak 42.000 TL ya düşürebiliyor paribu fiyatını yine yurtdışı fiyatından 6000 TL fazla olur  Grin
legendary
simdilik hype bitmis gibi duruyor.

Bizim borsalar piyasanin 17%-20% arasinda yuksek yaklasik 7.000 - 8.000 lira fark var. Borsalarimiz dususe karsi cok direncli. Turkun el birligi gucu ile bitcoinin dususu engelleniyor.

Bakalim biri gelip 50 BTC yi cakinca , ne olacak.
hero member
Activity: 882
Merit: 507
Herhalde Büyük bir dumpın habercisi gibi duruyor yada keriz silkelememi tam olarak anlamadım açıkcası bu gidişle baya aşağı salacak gibi duruyor.
full member
5000$ e gidiyor 49000 den alanlara yazık oldu ben olsam bir dakka düşünmez satardım. Tongue

kardeşim siteyi trollemeyi bırak sana inanan sadece okuyucu insanlar olabilir. herkes seni uyarıyor, biraz durup düşünsen iyi olmaz mı sence ?

dalga geçtiğimin herkes farkındadır diye düşünüyorum daha üst mesajda bu fiyattan nasıl alacağız demişim. hemen altta ben olsam satardım demişim neyse gevezelik yapmayacağım dediğin çok doğru insanları etkilemekte var.
newbie
Activity: 26
5000$ e gidiyor 49000 den alanlara yazık oldu ben olsam bir dakka düşünmez satardım. Tongue

kardeşim siteyi trollemeyi bırak sana inanan sadece okuyucu insanlar olabilir. herkes seni uyarıyor, biraz durup düşünsen iyi olmaz mı sence ?
full member
member
Activity: 124
Merit: 10
müthiş bir gündü. Uzun zamandır böyle güzel aksiyon filmi izlememiştik.11400 lere tırmanıp 9k ya inip yeniden 10k usd bandına geri dönüş yaptık.Bundan sonra sakin bir şekilde yoluna devam edeceğine inanıyorum.Yalnız türkiye için ayrı bir durum söz konusu var.Birkaç gündür televizyonlarda sürekli btc ile ilgili haberler ve ropörtajlar yapılmaya başladı ve çok fazla yeni kişi sisteme katıldı.Onlardan bazıları 49 bin tl den sisteme girmiş olabilirler.Morallerini bozmasınlar muhakkak o seviyelere önümüzdeki günlerde geri gelir.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
3 kuruş fazla olsun benim olsun modu aktif şu anda. Gayet güzel arbitraj fırsatı bu da. Değerlendirenler var, ne kadar güzel Smiley
Bu ekip aynı zamanda 3 kuruş eksik olsun, paramı kurtarayım ekibi. Yarın öbür gün bugünü değerlendirenlerin tekrar işine yarayacak bu durum.

Borsa dediğimiz şey, sabırsız kişinin parasının sabırlıya transfer edildiği platformdur sonuçta...
full member
40.000 olması gereken btc borsalarımızda 47000 fln iyice boku çıktı bu işin. alım yapamıyoruz
Jump to: