Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 322. (Read 1109038 times)

sr. member
Activity: 506
Merit: 251
Aha düzeltiyorlar Smiley)))
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Sağlam satışlar geliyor.  Çok kritik zamanları yaşıyoruz bitcoin fiyatında bence. Yeni girenlerin yerinde olmak istemezdim açıkcası.. Fiyatın bu şekilde olması arbitrajı da zora sokuyor. Yurt dışına yüksek para transferleri özellikle Türk kullanıcılarını etkiliyor. Bu nedenle Türk borsaları ile makas çok uçuk..
newbie
Activity: 5
Merit: 0
 Nasdaq 2018 yılı ortasında vadeli işlemlere başlayacakmış galiba ingilizcem pek iyi değil haber linkeri aşağıda. tahminen bu gelişme BTC fiyatına yansıdı.

https://www.cryptocoinsnews.com/nasdaq-worlds-second-largest-stock-market-will-enable-bitcoin-futures-trading/
https://www.cryptocoinsnews.com/breaking-nasdaq-plans-bitcoin-futures-launch-2018-wsj/

legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case

artık düşüş trendi zor gibi gözüküyor. Büyük bir kırılmada dahi artık 2000$ altını görmemiz bir felaket haberi gelmediği sürece çok zor. Önceki yorumumda belirttiğim gibi 2350$ sınırını geçtik, sırada 2450$ var. O fiyatlara yaklaştığında tekrar düşüşler olacaktır, sonrasında da kaldığımız yerden devam ederiz diye düşünüyorum  Cheesy .
Yukarıda arkadaşların belirttiği gibi Türk borsalarında ciddi bir tırsma var. İşlem hacmi nerdeyse 10 da birine düşmüş. Tekrar rekor haberlerini aldığımızda yükseklerden uçacaktır. Şimdilik sadece keriz silkeliyorlar. YTD

Düşer kalkar bilemem çok büyük oyuncu değilim yükselirse kardan 1-2 bin lira zarar ederim. Zaten parayı x2 yaptım. Böyle bir düzeltme gelir ise şayet 5 bin lira kar ederim. Düşecegine olan inancımdan sattım. 3-4 bin dolar seviyesini geçenki düzeltmeden sonra kaybettiğimizi düşünüyorum. Uzun vade bu rakamlar görülür tabikide 2-3 sene sonra. Ama şuan baştan sona bir grafiğe baktigimda ürküyorum diyebiliyorum. Ben duygularımı bir kenara bıraktım. O yüzden sattım. Düzeltme sonrasında alım yaparım. Eğer ki düşüncem yanıltmazsa 4-5 bin tl seviyeleri yeniden gelecektir.

Teorim ve düşüncelerim bu resimdedir yanılarsam yüzyılın salağı olarak ağlarım Grin :

bu grafiğin  altına şöyle yazmıştım yanlış hatırlamıyorsam, bu grafiğin gerçeklerşmesine daha var, benim beklentim minumum 4 k maksimum 10k , benim tahminide solladı , aldı başını gidiyor

Bende 10k demiştim de milletin alması sebebi ile düşüş başlamadı diye düşünüyorum haberler dönmeye başladı şimdi bir yil içinde 40k usd diye...
full member
Activity: 398
Merit: 101
Bitfinexde 1 dakikada 11400den 10000e çakıldı. Nasıl becerdiler acaba.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070

artık düşüş trendi zor gibi gözüküyor. Büyük bir kırılmada dahi artık 2000$ altını görmemiz bir felaket haberi gelmediği sürece çok zor. Önceki yorumumda belirttiğim gibi 2350$ sınırını geçtik, sırada 2450$ var. O fiyatlara yaklaştığında tekrar düşüşler olacaktır, sonrasında da kaldığımız yerden devam ederiz diye düşünüyorum  Cheesy .
Yukarıda arkadaşların belirttiği gibi Türk borsalarında ciddi bir tırsma var. İşlem hacmi nerdeyse 10 da birine düşmüş. Tekrar rekor haberlerini aldığımızda yükseklerden uçacaktır. Şimdilik sadece keriz silkeliyorlar. YTD

Düşer kalkar bilemem çok büyük oyuncu değilim yükselirse kardan 1-2 bin lira zarar ederim. Zaten parayı x2 yaptım. Böyle bir düzeltme gelir ise şayet 5 bin lira kar ederim. Düşecegine olan inancımdan sattım. 3-4 bin dolar seviyesini geçenki düzeltmeden sonra kaybettiğimizi düşünüyorum. Uzun vade bu rakamlar görülür tabikide 2-3 sene sonra. Ama şuan baştan sona bir grafiğe baktigimda ürküyorum diyebiliyorum. Ben duygularımı bir kenara bıraktım. O yüzden sattım. Düzeltme sonrasında alım yaparım. Eğer ki düşüncem yanıltmazsa 4-5 bin tl seviyeleri yeniden gelecektir.

Teorim ve düşüncelerim bu resimdedir yanılarsam yüzyılın salağı olarak ağlarım Grin :

bu grafiğin  altına şöyle yazmıştım yanlış hatırlamıyorsam, bu grafiğin gerçeklerşmesine daha var, benim beklentim minumum 4 k maksimum 10k , benim tahminide solladı , aldı başını gidiyor
full member
Activity: 1176
Merit: 159
4 gün önce 31500 den satarken seviniyordum zira kısa sürede 15 bin tl gibi bir kar yapmıştım. 4 günde kaçan para 25 bin tl işe bak arkadaş bu nasıl artış?
full member
Activity: 434
Merit: 107
yükselişin bir yerde duracağı yok bana göre. talep oldukça artmaya devam edecek. ortaokul terk baronlar da işin içine girerse kopar gider. 10 bin dolar psikolojik bir sınırdı. bundan sonraki en büyük psikolojik sınır 50 bin olur herhalde. Grin

yatırım tavsiyesi değildir.
full member
Activity: 350
Merit: 171
Btc yanına birkaç tane alt coini de aldı koptu gidiyorlar. Stratis ve populous btc artışına göğüs gerebilen tokenler gibi görünüyor şuan için. Yükseliş nerede durur yoksa durur mu merak konusu.
newbie
Activity: 26
Merit: 0
paribu patladı bitcoin fiyatı uzaya fırladı, hadi hayırlısı.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
~snip

Hocam anlatmak istediğim aslında markette olan bitcoin miktarı 2 milyon ve 14 milyonda cüzdanlarda hiç markete inmemiş. 2 milyon sürekli el değiştirerek dönüyor. Yani şuan 20 milyar $ olması gereken market 16 milyon btc markette gibi düşünülüp 160 milyar görülüyor. 16 milyon btc'nin hepsi markette alınıp satılsa tamam.

Bir resim vardı bununla ilgili bulamadım şuan rakamlara takılmayın lütfen aşağı yukarı böyle.

Argümanlarınız doğru, hesap da doğru ama marketcap bir gösterge ve formülü belli. Göstergelerin bir amacı var.
Ona bakarsanız F = ma gerçek dünyada çalışmıyor ama yaklaşık sonuç üretiyor. Biz yine de bu formülü kullanıyor ve roket gönderebiliyoruz.
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
10 K da kirmasi artık gidişatın çok tehlikeli olduğunu gösteriyor. 15k Mi görecek, altlar daha da mı şişecek... market cap gerçekten bu kadar para yaptı mı.. uff kafamda deli sorular

https://coinmarketcap.com/charts/

Bakarsanız marketcap de yükseliş, eskilere birşeyler hatirlatacak cinsten..

Marketcap mantıksız hocam. Örneğin total supply 2 olan bir coin var ortada. Siz 1 tanesini 1$'a aldınız bende diğerini 10$'a aldım. Nedir bu coinin marketcap'ı?

En son yapılan satışa bakıldığı için bu coinin fiyatı 10$ dır değil mi?

Ortada 11$ var ama marketcap 20$.

Bu söyleceklerim size değil genele hocam siz üstünüze alınmayın. Bazı arkadaşlar marketcap'a bakıp gözleri kör oluyor.

Yok yok doğru diyorsun işte o yükseliş bi anda niye düşüş e geçiyorun açıklaması da o, çünkü sen 1 taneyi satmaya kalktıgında karşnda ki alım hacmi karşılamıyorsa tekrar 1 $ a düşüyor. Bu tırmanmalarda da şunu düşünebilmeliyiz gerçekten içerde bu kadar para girdi mi. Tether kapalıydı bir haftadır hardfork muhabbetinden ötürü bugün açildi bakalım ne olacak..

edit: tether hala kaplı send / receive mevcut değil.
Sending/Receiving is still offline.
All Transaction and Balance Data displayed in your wallet is currently frozen as of Nov 19 2017.
DO NOT SEND ANYTHING TO YOUR WALLET AT THIS TIME!.

Hocam anlatmak istediğim aslında markette olan bitcoin miktarı 2 milyon ve 14 milyonda cüzdanlarda hiç markete inmemiş. 2 milyon sürekli el değiştirerek dönüyor. Yani şuan 20 milyar $ olması gereken market 16 milyon btc markette gibi düşünülüp 160 milyar görülüyor. 16 milyon btc'nin hepsi markette alınıp satılsa tamam.

Bir resim vardı bununla ilgili bulamadım şuan rakamlara takılmayın lütfen aşağı yukarı böyle.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
10 K da kirmasi artık gidişatın çok tehlikeli olduğunu gösteriyor. 15k Mi görecek, altlar daha da mı şişecek... market cap gerçekten bu kadar para yaptı mı.. uff kafamda deli sorular

Geçen sefer bu dönemde btcturk - btc-e arasında gecede 1 BTC kazanıyoruk. O da btc-e parayı 24 saat bloke ediyor diye. Benim hatırladığım bu oldu üstat Smiley

Tarih tekerrür edecekse bu tarz hikayeler daha yaratacaktır, sonra yavaş yavaş olması gereken yeri bulup bir sonraki hazırlık planları tamamlana kadar oralarda sürünecektir. Ben bu senaryoyu seviyor ve istiyorum Smiley

"Ne zaman olacak bu?" sorusunun cevabı ise yine aynı. Hayır böyle bir şey olmayacak diye ikna olduğumuz gün olacak Smiley
legendary
just in case

Marketcap mantıksız hocam. Örneğin total supply 2 olan bir coin var ortada. Siz 1 tanesini 1$'a aldınız bende diğerini 10$'a aldım. Nedir bu coinin marketcap'ı?

Bu söyleceklerim size değil genele hocam siz üstünüze alınmayın. Bazı arkadaşlar marketcap'a bakıp gözleri kör oluyor.

Yok yok doğru diyorsun işte o yükseliş bi anda niye düşüş e geçiyorun açıklaması da o, çünkü sen 1 taneyi satmaya kalktıgında karşnda ki alım hacmi karşılamıyorsa tekrar 1 $ a düşüyor. Bu tırmanmalarda da şunu düşünebilmeliyiz gerçekten içerde bu kadar para girdi mi. Tether kapalıydı bir haftadır hardfork muhabbetinden ötürü bugün açildi bakalım ne olacak..

edit: tether hala kaplı send / receive mevcut değil.
Sending/Receiving is still offline.
All Transaction and Balance Data displayed in your wallet is currently frozen as of Nov 19 2017.
DO NOT SEND ANYTHING TO YOUR WALLET AT THIS TIME!.
sr. member
Activity: 658
Merit: 280

full member
Activity: 1176
Merit: 159
piyasaya çok fazla yeni yatırımcı girdi bunları bir güzel silkeleyecekler bence. 2 hafta sadece 2 hafta önce 5500$ ve şuan 11000$ 2 haftada %100 artış insanlar bitcoine belkide akın etmiyor sadece birileri yükleniyorda olabilir milyarder birileri bitcoine girmiştir belkide ve bu adamlar çıkacağı zaman işte o zaman ortalık kan gölüne dönecek.
legendary
just in case

sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
tamam yükseliyor, elinde btc olanlar için iyi bir şey ama, bence elinde btc olanları bile bu yükseliş tedirgin ediyordur, uzun süreli btc ye yatırım yapmak isteyen kimse bu denli hızlı yükselişi istemez diye düşünüyorum,  çünkü düzeltme gelirse sağlam gelir korkusu sarıyor insanları, 
gerçei ne yorum yapsak manasız kalıyor burada bilemiyorum.
sr. member
Activity: 387
Merit: 252
2600 makasla alım hacmi, grafikler akıl alır gibi değil.. ipini koparan gram altın peşinde.
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
Matemetik olarak düzeltme gelmesi lazım, ancak bitcoinin farklı bir matemetiği var. Bunu da dikkate almak lazım. Ve ilgi Gitgitde artıyor.
Jump to: