Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 400. (Read 1108999 times)

sr. member
Activity: 406
Merit: 265
Btc transferlerinde bir sorun mu var bayadır bekliyorum btc hesabıma gelmedi bir sorun var mı diye kontrol ettim ben bir sorun göremedim. https://blockchain.info/tx/8451bc1a86bf2ed6a89bd5eef89af17bf2e902cdb2bef7aef6bf62bd8aff4521   sizde bakabilir misiniz ?  bu gelir mi bana yoksa gelmeyebilirde mi ?

İşlem ücretleri yükseldi biraz gelir tabii ki. Gönderilen fee ye göre 50-1320 dk arasında bir süre gözüküyor. Bu da 22 saatte falan ulaşma ihtimali var. Daha erken veya daha geçte olabilir.

0.00125000 fee kestiler 5.5 dolar yapıyor hocam segwit aktifleşince bu düzelir mi ?  acil lazımdı btc arbitraj yapıyordum bunu erkene çekmek için blockchain de ödeme iste diye bir şey var oradan bir kaç dolar daha versem faydası olur mu ?
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
Btc transferlerinde bir sorun mu var bayadır bekliyorum btc hesabıma gelmedi bir sorun var mı diye kontrol ettim ben bir sorun göremedim. https://blockchain.info/tx/8451bc1a86bf2ed6a89bd5eef89af17bf2e902cdb2bef7aef6bf62bd8aff4521   sizde bakabilir misiniz ?  bu gelir mi bana yoksa gelmeyebilirde mi ?

İşlem ücretleri yükseldi biraz gelir tabii ki. Gönderilen fee ye göre 50-1320 dk arasında bir süre gözüküyor. Bu da 22 saatte falan ulaşma ihtimali var. Daha erken veya daha geçte olabilir.
sr. member
Activity: 406
Merit: 265

full member
Activity: 154
Merit: 100
Böyle cahil bebeler bir de ahkam kesmeye çalışıyor ya çok gülüyoruz.
Siktirgit altcoin forumuna Bitcoin bölümü sana fazla gelir velet.

Ignore +
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
Ignore +

Reported to moderator

oldukca guzel islevler.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
Konu nedir filan bilmiyorum. Direk son sayfayı açmıştım, sadece orayı okudum henüz.
Ama dünya çapında böyle önemli bir forumda böyle üsluplar görünce gerçekten üzülüyorum.
İnsanların yüzlerine söylenemeyecek şeyleri burada yazmak ne kadar kolay geliyor bazılarına.
(Yüzlerine söylenemez derken, gücünüz yetmez, dövemezsiniz filan anlamında söylemiyorum. Neticede hala kanun var bu ülkede. Gerçekten almanız gereken cezayı almasanız bile canınızı sıkarlar bir şekilde.)
Ve aslında o yazıyı kime yazdığınızı bile bilmiyorum. Herhangi birisine arka çıkmıyorum yani. Sadece benim de dahil olduğum bu topluluğun birileri tarafından getirildiği duruma çok üzülüyorum. Keşke ciddi moderasyon çalışmaları yapılsa, banlanmalar kalıcı yapılabilse, o zaman küfürsüz de konuşup anlaşabilen kişiler biraz daha rahat eder...
full member
Activity: 434
Böyle cahil bebeler bir de ahkam kesmeye çalışıyor ya çok gülüyoruz.
Siktirgit altcoin forumuna Bitcoin bölümü sana fazla gelir velet.
full member
Activity: 352
Biriniz bitcoin hacmini, diğeriniz borsanın tüm hacmini linklemiş.

stoploss koyanları bitfinex ekibi harcıyor bu kaçıncı oldu insanlar hala akıllanmadı.

Maalesef bütün büyük borsalar bu boku yiyor. Aylar önce ripple'da, birkaç ay sonra da gdax'da siktiler böyle milleti. Tamamen inside job. 9/11'dan bile fazla. Tongue
full member
Yanlışınız var. Buradan bakabilirsiniz son duruma; https://exchangewar.info/

Yanlışın var. Buradan bakabilirsin: https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/#markets

Sen hacim olayınu yanlış anlamıssın Cheesy önce forum hızlandırılmış turuna katılın  Kiss
En çok hacimi genelde çin kore borsaları yapar sonra polo ve bitfinex izler.
full member
sr. member
Activity: 854
Merit: 256
En büyük hacim Bitfinex sonra Bithumb. Bitfinexe bir şey olursa durum Mt.Gox vakasına döner.

Yanlışınız var. Buradan bakabilirsiniz son duruma; https://exchangewar.info/
sr. member
Activity: 630
Merit: 252
Bitfinex yada okcoin bunlar piyasanın çakalları,
Neden derseniz daha önce de bu tarz işler yapmışlardı onlar çok daha büyüktü buna göre ama şimdi hacim arttığı için inside trading de ona göre bir yere kadar oluyor.
Daha önce anlatmıştım ama arşive bakacak haliniz yok tekrar özetleyelim.
Şimdi bu bitfinex gibi borsalar yüksek işlem hacmine sahipler aynı zamanda margin trading te de öyleler.
Dikkat ettiyseniz bu siteler de stop order trigger order iceberg order gibi emir tipleri de var. Dolayısıyla bunlar da ciddi bir hacim var.
Siz kendi verdiğiniz emirleri long ları shortları margin emirleri stop orderları görebilirsiniz ama başkalarınınkini göremezsiniz.(dimi lan yoksa gösteren yer varmı ,neyse ben bunları girmediğimden tahmin ediyorum).Fakat site yönetimi görebilir. Fiyat yükselirken birçok kişi düşmez burdan diyerek pozisyon açıyor. kimisi emir veriyor 4300 altına inerse eldekini sat , kimisi margin açıyor 4400 den 4500 e göre kaldıraçlı işte bu adamların hepsi 4300 e fiyat birden gelse ya eldeki marjı kaybedecek yada zararına satmış olacak. bu bilgilerin hepsini site yönetimi görüyor ve diyorki. Trend yükselişte herkes alıyor btc yükselecek ve herkes düşmez diye emir girmiş iken biz fiyatı düşürürsek margindekileri silkeleriz stop orderları da toplarız , orderların satışıyla düşecek piyasayada uygun alım emirleri verip satılanları toplarız sonrasında zaten tepki alımlarıyla piyasa yükselir bizde düşükten topplamış oluruz diyor ve kıvılcımı çakıp piyasayı tetikleyecek satışları yapıyorlar.İlk yapılan satışlar yüzünden bazı orderlar trigger oluyor ve onlarda satış vermeye başlıyor tabiki piyasasyı trigger etmek için ne kadar btc satmak gerek hesaplayıp eldeki buna yetiyor mu bakabiliryorlar. piyasa tetiklerle birlikte çakılınca otomatik marginleri site topluyor zaten.Sonrasında sert düşüşle panik yapıp satanlar da cabası. Piyasanın ne kadar düşebileceğini de emirleri toplayıp gördükleri için alttan alım için uygun yerleri de iyi biliyorlar. Piyasa düşünce dipten toplayıp düşüşü frenliyorlar ve sonrasında serbest piyasa tepki alımlarıyla  market yükseliyor zaten. site yönetimi düşüş başlatan ilk satışlarıyla zirveden satmış ve alttaki alım emirleriyle dipten almış ve bildiğin kar elde etmiş oluyor.Yani elinde 3000 btc ile bunu yapmışsa bir saat sonunda 3500 civarı BTC oluyor ve şu an gördüğünüz üzere piyasa toplanıyor büyük ihtimal vurgun önceki değerine dönecek.Site yönetimi işin içinde olduğundan hiç yoktan yaptırdığı tradingler ile komisyondan da marginden de voleyi vurmuş oluyor ekstra olarak. 500 btc de oraya yazabiliriz sanırım. (Rakamlar afakidir ama mantık budur).
İşte buna manipülasyon deniyor gençler legal olarak herhangi bir sorun yok adamlara suç isnat edemezsin ama ky nin camına koymuşsundur.
Şimdi bilale anlatır gibi olmadı biliyorum ama zaten çok fazla bilal olduğu için bunu rahat yapabiliyor adamlar.
Bu arada diyeceksiniz ki yükselecek diye margin order giren de var düşecek diye de var, düşünce herkes kaybetmiyor ki düşecek diye tahminde bulunanlar kazanıyor. Evet fakat dikkat ederseniz piyasanın keskin bir trendde olduğu zamanlarda bu işler gerçekleşiyor. Yani bugün için konuşursak büyük ihtimal birçok kişi yükselecek diye emirlerini girmiştir.Düşecek diyenler azınlıktadır. Yani stabil bir günde %50-%50 ise bugün belki %70 yükselir- %30 düşer diyordu. Dolayısıyla piyasayı düşürmek yüseltmekten çok daha karlıydı. Bunu biz tahmin ederiz ama site yönetimi bilir, bu emirler arasındaki fark açılınca harekete geçip süpürebilirler bu da işin inside trading kısmı oluyor.

Haklısın bitfinexde 2 aydır margin yapıyorum sadece bir keresinde yakalandım bu olayı birde aşırı yükseliş oldu bizdede sell vardı ee dayanamadı limite gelinde oto sattı bizde baya zarar ettik.

Bütün veriler adamların elinin altında olunca, sadece alım satım transfer komisyonlarıyla yetindiklerine pek ikna olmuyorum ben de bu piyasada. Var bi çıkıklık bu işte.
sr. member
Activity: 728
Merit: 261
stoploss koyanları bitfinex ekibi harcıyor bu kaçıncı oldu insanlar hala akıllanmadı.
full member
Neden derseniz daha önce de bu tarz işler yapmışlardı onlar çok daha büyüktü buna göre ama şimdi hacim arttığı için inside trading de ona göre bir yere kadar oluyor.
Şimdi bu bitfinex gibi borsalar yüksek işlem hacmine sahipler aynı zamanda margin trading te de öyleler.
Dikkat ettiyseniz bu siteler de stop order trigger order iceberg order gibi emir tipleri de var. Dolayısıyla bunlar da ciddi bir hacim var.
Siz kendi verdiğiniz emirleri long ları shortları margin emirleri stop orderları görebilirsiniz ama başkalarınınkini göremezsiniz.(dimi lan yoksa gösteren yer varmı ,neyse ben bunları girmediğimden tahmin ediyorum).Fakat site yönetimi görebilir. Fiyat yükselirken birçok kişi düşmez burdan diyerek pozisyon açıyor. kimisi emir veriyor 4300 altına inerse eldekini sat , kimisi margin açıyor 4400 den 4500 e göre kaldıraçlı işte bu adamların hepsi 4300 e fiyat birden gelse ya eldeki marjı kaybedecek yada zararına satmış olacak. bu bilgilerin hepsini site yönetimi görüyor ve diyorki. Trend yükselişte herkes alıyor btc yükselecek ve herkes düşmez diye emir girmiş iken biz fiyatı düşürürsek margindekileri silkeleriz stop orderları da toplarız , orderların satışıyla düşecek piyasayada uygun alım emirleri verip satılanları toplarız sonrasında zaten tepki alımlarıyla piyasa yükselir bizde düşükten topplamış oluruz diyor ve kıvılcımı çakıp piyasayı tetikleyecek satışları yapıyorlar.İlk yapılan satışlar yüzünden bazı orderlar trigger oluyor ve onlarda satış vermeye başlıyor tabiki piyasasyı trigger etmek için ne kadar btc satmak gerek hesaplayıp eldeki buna yetiyor mu bakabiliryorlar. piyasa tetiklerle birlikte çakılınca otomatik marginleri site topluyor zaten.Sonrasında sert düşüşle panik yapıp satanlar da cabası. Piyasanın ne kadar düşebileceğini de emirleri toplayıp gördükleri için alttan alım için uygun yerleri de iyi biliyorlar. Piyasa düşünce dipten toplayıp düşüşü frenliyorlar ve sonrasında serbest piyasa tepki alımlarıyla  market yükseliyor zaten. site yönetimi düşüş başlatan ilk satışlarıyla zirveden satmış ve alttaki alım emirleriyle dipten almış ve bildiğin kar elde etmiş oluyor.Yani elinde 3000 btc ile bunu yapmışsa bir saat sonunda 3500 civarı BTC oluyor ve şu an gördüğünüz üzere piyasa toplanıyor büyük ihtimal vurgun önceki değerine dönecek.Site yönetimi işin içinde olduğundan hiç yoktan yaptırdığı tradingler ile komisyondan da marginden de voleyi vurmuş oluyor ekstra olarak. 500 btc de oraya yazabiliriz sanırım. (Rakamlar afakidir ama mantık budur).
İşte buna manipülasyon deniyor gençler legal olarak herhangi bir sorun yok adamlara suç isnat edemezsin ama ky nin camına koymuşsundur.
Şimdi bilale anlatır gibi olmadı biliyorum ama zaten çok fazla bilal olduğu için bunu rahat yapabiliyor adamlar.
Bu arada diyeceksiniz ki yükselecek diye margin order giren de var düşecek diye de var, düşünce herkes kaybetmiyor ki düşecek diye tahminde bulunanlar kazanıyor. Evet fakat dikkat ederseniz piyasanın keskin bir trendde olduğu zamanlarda bu işler gerçekleşiyor. Yani bugün için konuşursak büyük ihtimal birçok kişi yükselecek diye emirlerini girmiştir.Düşecek diyenler azınlıktadır. Yani stabil bir günde %50-%50 ise bugün belki %70 yükselir- %30 düşer diyordu. Dolayısıyla piyasayı düşürmek yüseltmekten çok daha karlıydı. Bunu biz tahmin ederiz ama site yönetimi bilir, bu emirler arasındaki fark açılınca harekete geçip süpürebilirler bu da işin inside trading kısmı oluyor.

Haklısın bitfinexde 2 aydır margin yapıyorum sadece bir keresinde yakalandım bu olayı birde aşırı yükseliş oldu bizdede sell vardı ee dayanamadı limite gelinde oto sattı bizde baya zarar ettik.
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
Siz kendi verdiğiniz emirleri long ları shortları margin emirleri stop orderları görebilirsiniz ama başkalarınınkini göremezsiniz.(dimi lan yoksa gösteren yer varmı ,neyse ben bunları girmediğimden tahmin ediyorum).Fakat site yönetimi görebilir. Fiyat yükselirken birçok kişi düşmez burdan diyerek pozisyon açıyor. kimisi emir veriyor 4300 altına inerse eldekini sat , kimisi margin açıyor 4400 den 4500 e göre kaldıraçlı işte bu adamların hepsi 4300 e fiyat birden gelse ya eldeki marjı kaybedecek yada zararına satmış olacak. bu bilgilerin hepsini site yönetimi görüyor ve diyorki. Trend yükselişte herkes alıyor btc yükselecek ve herkes düşmez diye emir girmiş iken biz fiyatı düşürürsek margindekileri silkeleriz stop orderları da toplarız , orderların satışıyla düşecek piyasayada uygun alım emirleri verip satılanları toplarız sonrasında zaten tepki alımlarıyla piyasa yükselir bizde düşükten topplamış oluruz diyor ve kıvılcımı çakıp piyasayı tetikleyecek satışları yapıyorlar.İlk yapılan satışlar yüzünden bazı orderlar trigger oluyor ve onlarda satış vermeye başlıyor tabiki piyasasyı trigger etmek için ne kadar btc satmak gerek hesaplayıp eldeki buna yetiyor mu bakabiliryorlar. piyasa tetiklerle birlikte çakılınca otomatik marginleri site topluyor zaten.Sonrasında sert düşüşle panik yapıp satanlar da cabası. Piyasanın ne kadar düşebileceğini de emirleri toplayıp gördükleri için alttan alım için uygun yerleri de iyi biliyorlar. Piyasa düşünce dipten toplayıp düşüşü frenliyorlar ve sonrasında serbest piyasa tepki alımlarıyla  market yükseliyor zaten. site yönetimi düşüş başlatan ilk satışlarıyla zirveden satmış ve alttaki alım emirleriyle dipten almış ve bildiğin kar elde etmiş oluyor.Yani elinde 3000 btc ile bunu yapmışsa bir saat sonunda 3500 civarı BTC oluyor ve şu an gördüğünüz üzere piyasa toplanıyor büyük ihtimal vurgun önceki değerine dönecek.Site yönetimi işin içinde olduğundan hiç yoktan yaptırdığı tradingler ile komisyondan da marginden de voleyi vurmuş oluyor ekstra olarak. 500 btc de oraya yazabiliriz sanırım. (Rakamlar afakidir ama mantık budur).
full member
En büyük hacim Bitfinex sonra Bithumb. Bitfinexe bir şey olursa durum Mt.Gox vakasına döner.
full member
Bitfinex'de ki ne hacime ne fiyata inanmıyorum.Demedi demeyin eğer bitcoinin sonu gelicekse Bitfinex yüzünden gelir.Hırsız , yalancı , düzambaz bir ekip ..

Borsadaki btc fiyatını o belirlemiyor sonucda yüzlerce borsa var bitfinex bir tanesi.
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Bitfinex'de ki ne hacime ne fiyata inanmıyorum.Demedi demeyin eğer bitcoinin sonu gelicekse Bitfinex yüzünden gelir.Hırsız , yalancı , düzambaz bir ekip ..
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Bitfinex 4464 dolardan geri döndü. Geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4492 doları görüp geri dönmüştü. Bu sefer biraz daha erken düşüş yaşadı. 4250 doları gösterdiler, 4300 seviyesine geri geldi.
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
Bitfinex kaynaklı olduğu görülen 2000+ BTC hacimli bir flash crash yaşandı: 4250$a kadar dumplandı. Toparlıyor, şu an 4345$.
Bitfinex'i ve o malum ekibi gerçekten sevmiyorum, yine bir şeyler çeviriyor olabilirler. Belki de ATH kırılamadığı için panik satışıdır, ama panik satışının da bir adabı olur yani aniden fiyatlanmaz genellikle.
bilemedim.
Jump to: