Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 405. (Read 1108999 times)

newbie
Activity: 21
Merit: 0
piyasada fork sonrası yönsüzlük var. Al ve satlar birbirini dengeliyor. Yeterince fork yüzünden prim yaptığı için bu stabil durum biraz daha giderse aşağı gidebilir. Yukarı çıkmak için kendine bahane arıyor ama bulamıyor. Mutlu olamazsa üzülen tipler gibi btc de yukarı çıkamazsa düşüyor. Stabil günlerin ardından sert hareketler gelebilir çünkü insanlar trigger order giriyor stop order giriyor, trade botlar pusuda bekliyor en ufak bir hareketi 10-20 katına çıkarmak için. Uzunsüredir yükseldiğini düşünürsek sert yükselme gelebilir ama ptesi satışları düşme ihtimalin gösteriyor. BTC ptesi yükselip haftasonu düşme eğişimindedir stabil zamanlarında ama bu ptesi yükselmedi bu da düşüş sinyali demek benim için.
herkes aynı şeyleri düşünmeye başladı. sert yükselişten ve yükseliş trendini devam ettireeceğinden. ben düşsün demiyorum yanlış anlaşılmasın arkadaşlar. borsa mantığı aklımın bir köşesinden kemiriyor. olumlu havalarda hep ters köşe yapıyorlar. umarım yapmazlar. çok kazanalım yükselecek deyipte fazla yatırım yapmak biraz riskli görüyorum.
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
piyasada fork sonrası yönsüzlük var. Al ve satlar birbirini dengeliyor. Yeterince fork yüzünden prim yaptığı için bu stabil durum biraz daha giderse aşağı gidebilir. Yukarı çıkmak için kendine bahane arıyor ama bulamıyor. Mutlu olamazsa üzülen tipler gibi btc de yukarı çıkamazsa düşüyor. Stabil günlerin ardından sert hareketler gelebilir çünkü insanlar trigger order giriyor stop order giriyor, trade botlar pusuda bekliyor en ufak bir hareketi 10-20 katına çıkarmak için. Uzunsüredir yükseldiğini düşünürsek sert yükselme gelebilir ama ptesi satışları düşme ihtimalin gösteriyor. BTC ptesi yükselip haftasonu düşme eğişimindedir stabil zamanlarında ama bu ptesi yükselmedi bu da düşüş sinyali demek benim için.
sr. member
Activity: 476
Merit: 250
Top 30'daki altcoinlerde farklı günlerde değişik oranlarda hareketlilik oluyor ve gün sonunda ya da bir sonraki gün tekrar aşağıya çekiliyor. Monero, Dash, Ethereum, Bitcoin Cash bunlara örnek olarak gösterilebilir.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
 Yarın akşamdan sonra btc nin yönünü tahmin edebilen var mı? Görüşleri alalım  Grin Sert hareket gelebilir ama hangi yöne ?
full member
Activity: 154
Merit: 100
Btc değer kaybediyor bugun 3970 lere kadar geriledi. 3500$ görürmü acaba.
full member
Activity: 980
Merit: 152
Perşembe günü parayı Btcturk'e attım, almak için biraz düşmesini bekliyorum. Bu gidişle çok beklerim gibi.  Roll Eyes
full member
Umarım biraz düşer yoksa zarardayız Cheesy
full member
Activity: 190
GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!
Hacim çok düştü. Hareketli geçen günlerin üzerine böyle hacimin düşmesi eğer sert hareket yapmazsa iyi. Bir süre bu aralıkta döndürülür, gözler altcoinlere çevirebilir.
full member
Activity: 183
şaka maka 1000 dolarcılar kalmadı artık Cheesy
ben onların yerine yeni güncelleme geçeyim 2000 dolar a düşünce alacagım bitcoin diyerek Cheesy

Ben de güncelleyeyim bari kendimi. Ben hala 150 dolardayım. 154'e kadar geldi ama bir türlü düşmedi 150'nin altına. Şans işte.
O halde, yeni hedefim 250 dolar.
Ben de hedef güncelleyeyim madem.
Ben de 4 cent'e düşeceği günü bekliyorum hala.
10.000 btc ile 2 pizza alacağım o gün 40$'lık.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
ben onların yerine yeni güncelleme geçeyim 2000 dolar a düşünce alacagım bitcoin diyerek Cheesy

Ben de güncelleyeyim bari kendimi. Ben hala 150 dolardayım. 154'e kadar geldi ama bir türlü düşmedi 150'nin altına. Şans işte.
O halde, yeni hedefim 250 dolar.
full member
Bu hafta sonu düşebilir 3500 gördüğüm an alıyorum çok düşeceğini sanmıyorum artık temeli attı.
hero member
Activity: 728
Merit: 501
Yakın bir zamanda panik havası yaratmak için sert bir düşüş yaratabilirler diye düşünüyorum.Sonra bu seviyelerinde üstüne çıkar tahminime göre.
sr. member
Activity: 560
Merit: 256
1000 Dolarcılar efsane trollerdi onlar bitcoin 100 bin dolar olsa bile ısrarla yazmaya devam ederler tahminimce Smiley
full member
Activity: 392
BCH tarafına olan yükseliş ve segwit süreci BTC fiyatını olumsuz yönde etkiler mi sizce ?
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
full member
Activity: 630
Merit: 103
30 dakika içinde %5'e yakın değer artışıyla 1 BTC = 4150 $
Ralli yeniden başlıyor olabilir, kemerleri bağlayalım ne olur ne olmaz.  Grin
Çin borsaları baskılıyor fiyatı yukarı doğru.
Çinliler işi abartıyor biraz, bu kadar btc'yi ne diye el değiştirtip duruyorlar...
Muhtemelen global  aldıkları ödemeleri de ellerinde tutmak için.
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
30 dakika içinde %5'e yakın değer artışıyla 1 BTC = 4150 $
Ralli yeniden başlıyor olabilir, kemerleri bağlayalım ne olur ne olmaz.  Grin
hero member
Activity: 661
Merit: 509
yani her çıkışın bir inişi vardır.
4245'e kadar düştükten sonra toparlamaya başladı, sonra biraz daha düştü şu an 4313$. Piyasa gayet hareketli ve heyecanlı...
Arkadaslar bolunme olmadan once btc deydim ve kendi cuzdanimdaydi. Sonra koinime gönderdim. Btc cuzdanimda bch gormem gerekiyormuydu?
BCH'ler kendi cüzdan adresinizde. Gerekli işlemleri kendi cüzdanınızın özel anahtarıyla yapmalısınız. Bölünme sonrası BTC'lerinizi başka bir adrese göndermeniz bu durumu etkilemez.

Ne yapmam gerekiyor? Su an guncelleme de direk gozukuyor mu?
1 ağustos öncesi btc bulunan adreslerinizi bcc blok zincirinde aratın
eğer bakiye görünüyorsa o adreslerin priv key'lerini electroncash (bcc electrum'una) aktarın, ordan harcayın.

Hocam ilgili kısımları buldum. Private key'i de hallettim ama electron kurulumunda bazı şeyler istiyor. Seed diye birşey var. Oraya mevcut bitcoin adresimi mi gireceğim? Yoksa bu exodus'dan adres mi yaratmam gerekiyor?

Edit: Hallettim. Balance mBCC olarak gözüküyor. Genelde BCC olarak gözükmüş insanlarda. Bir de bu şekilde wallet da muhafaza etmemin bir sakıncası var mı? Bir kerelik bir transfer işlemi yapmam gerekiyor mu? Receive kısmında da mevcut bitcoin adresim gözüküyor.
1 BCC = 1000 mBCC (mili bitcoin cash).
normal o şekilde görünmesi, ayarlardan görünümü değiştirebilirsin. default ayarı küçük birimle gösterecek şekildedir.
full member
Activity: 190
yani her çıkışın bir inişi vardır.
4245'e kadar düştükten sonra toparlamaya başladı, sonra biraz daha düştü şu an 4313$. Piyasa gayet hareketli ve heyecanlı...
Arkadaslar bolunme olmadan once btc deydim ve kendi cuzdanimdaydi. Sonra koinime gönderdim. Btc cuzdanimda bch gormem gerekiyormuydu?
BCH'ler kendi cüzdan adresinizde. Gerekli işlemleri kendi cüzdanınızın özel anahtarıyla yapmalısınız. Bölünme sonrası BTC'lerinizi başka bir adrese göndermeniz bu durumu etkilemez.

Ne yapmam gerekiyor? Su an guncelleme de direk gozukuyor mu?
1 ağustos öncesi btc bulunan adreslerinizi bcc blok zincirinde aratın
eğer bakiye görünüyorsa o adreslerin priv key'lerini electroncash (bcc electrum'una) aktarın, ordan harcayın.

Hocam ilgili kısımları buldum. Private key'i de hallettim ama electron kurulumunda bazı şeyler istiyor. Seed diye birşey var. Oraya mevcut bitcoin adresimi mi gireceğim? Yoksa bu exodus'dan adres mi yaratmam gerekiyor?

Edit: Hallettim. Balance mBCC olarak gözüküyor. Genelde BCC olarak gözükmüş insanlarda. Bir de bu şekilde wallet da muhafaza etmemin bir sakıncası var mı? Bir kerelik bir transfer işlemi yapmam gerekiyor mu? Receive kısmında da mevcut bitcoin adresim gözüküyor.
newbie
Activity: 58
Merit: 0
Geçenlerde yabancı bir sitede okumuştum 4300$' dan geri çekilme bekleniyor diye, ama piyasayı manipule etmek içinde böyle haberler çıkarmış olabilirler.
Jump to: