Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 419. (Read 1108999 times)

sr. member
Activity: 259
Merit: 250
Bitcoin Freak
peki bu BCC lerin tanesini kaçtan satabileceğiz? bize kar olarak mı kalacak yoksa bitcoin fiyatını düşürerek kompanse mi edilecek?

bir de bu BCC leri hemen satacak mısınız? ilerde çok para eder de pişman olur muyuz?
tutmak bence mantıklı. biraz btc vardı onuda poloda tutmuşum hiçbirşey alamadım. ileride etc gibi olabilir bcc

Ama şöyle bakmak lazım. Aslında diyorsunuz ya ETC gibi olabilir, sonuçta ETH fiyatına orantılı yükseldi. Mesela diyelim ki hep %10 (10-15-20 civarı %10 a yuvarladım basın hesap olsun diye) kadar oldu, kabaca öyle.

E BTC de öyle olursa değişen birşey olmuyor.

10 BTC olsun elimizde fiyat 2000 dolar olsun.

10 BCH ise 200 dolar oluyor.

Diyelim ki 4000 dolar oldu BTC BCH de taş çatlasa bu hesaptan 400 dolar oluyor.

Toplam mal varlığı 44000 USD oldu. BCH en başta satsaydık, o parayla 1 bitcoin alıyorduk. E zaten o 1BTC 4000 dolar olunca yine 44000 USD oldu.

Yani eğer ETC gibi ETH ile doğru orantılı gitmesi öngörülürse, ha satmışın ha elinde tutmuşun çok bir fark olmuyor.
hero member
Activity: 896
Merit: 630
gelsin artık su 3K rahatça bir tatil yaapalım yaz bitmeden.
sr. member
Activity: 448
bu 3900 hedefi sanırım ilk goldman sachs attı sanırım,herkesin dilinde su sıra...
2018 başına kadarbu seviyeler çok zor çıkar bence. 2017 nin başında zten 1000 dolardı şuan 2,5 katından fazla değerde. bir yıl geçmeden kendini çokfazla katlatmazlar
sr. member
Activity: 476
Merit: 500
günlerden beri 3000dolar beklentisi bir türlü gerçekleşmedi. 3000dolara çıksada kripto alemi bir rahatlasa Grin ama 3k yı görürse 3250 ye kadar zorlayacağı kesin.
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
3 k yakın gibime gelio görebiliriz 2 3 güne .d

Bu 2-3 günler bir türlü gelmedi yalnız bende diyordum ama hep ucundan dönüyor bitcoin. Grin
legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
3 k yakın gibime gelio görebiliriz 2 3 güne .d
Edit: 5k ya gidiyor
Düşecek dedikçe artıyor. 3 yıla 20k usdyi görebilir.
sr. member
Activity: 840
Merit: 253
1 ağustos için fazlasıyla felaket senaryosu üretildi. endişelen insanlar şu ana kadar satmışlardır haliyle. 1 ağustos sonrası tüm işlemlerin sorunsuz devam ettiğinin görülmesi ile piyasa rahatlatacaktır. ağustos ayı içerisinde de segwit'e geçiş tamamlanacak. o yüzden durum göründüğü kadar vahim değil.

Eğer senaryo dediğiniz gibi gerçekleşmişse yani insanlar ellerindekini sattıysa 1 ağustostan sonra hızlı ve sert yükselişler görmemiz çok olası umarım dediğiniz gibi olur bu bcc muhabbeti çünkü altcoinlerin değerini iyice düşürdü.

bencede bunların hepsi birer oyundu. insanların elinden alabildikleri altcoinleri toparlama operasyonu! Bu ayın ortalarına doğru ortalık yeşilleneceğini düşünüyorum.
hero member
Merit: 630
bu 3900 hedefi sanırım ilk goldman sachs attı sanırım,herkesin dilinde su sıra...
sr. member
Activity: 710
Merit: 255
Şu resim bayağı hoşuma gitti

Smiley

Resim gerçek değil sanırım. İroni yapılmış. Bir an dedim acaba o kadar bitcoin uzantılı koin mi oluşturuldu benden habersiz dedim. İlgili siteyi kontrol ettiğimde sadece bitcoin dark diye bir koine denk geldim. Ama bu şekilde giderse yakında bu tablo gerçek olacak. Sonu yok bu işin. Millet tadını da aldı artık bırakmazlar. Bedavadan koin kim istemez Smiley
Bitcoinle baslayan birkac coin var ama bcc cikali 2 gun olmasina ragmen hemen tepelere yerlesti ondan bir ironi yapilmis. Ancak ben bcc nin kisa surede 0.1 altina sarkacagini dusunuyorum. O noktalarda kalmayacaktir
sr. member
Activity: 406
Merit: 263

Smiley

Resim gerçek değil sanırım. İroni yapılmış. Bir an dedim acaba o kadar bitcoin uzantılı koin mi oluşturuldu benden habersiz dedim. İlgili siteyi kontrol ettiğimde sadece bitcoin dark diye bir koine denk geldim. Ama bu şekilde giderse yakında bu tablo gerçek olacak. Sonu yok bu işin. Millet tadını da aldı artık bırakmazlar. Bedavadan koin kim istemez Smiley
sr. member
Activity: 448
peki bu BCC lerin tanesini kaçtan satabileceğiz? bize kar olarak mı kalacak yoksa bitcoin fiyatını düşürerek kompanse mi edilecek?

bir de bu BCC leri hemen satacak mısınız? ilerde çok para eder de pişman olur muyuz?
tutmak bence mantıklı. biraz btc vardı onuda poloda tutmuşum hiçbirşey alamadım. ileride etc gibi olabilir bcc
full member
Activity: 190
Merit: 100
GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!
varsın günde 3 gb eklensin ne olacak yani yılda 1 tb yapar yaklaşık olarak, ssd de tutulmak zorunda değil blockchainin hepsi.
sata 3 1 tb disk 250 tl, bitcoinden elde edilen kar ın yanında 250 tl nin lafı olmaz miner lar için.

zaten miner için değil, node için ekstra külfet yaratacak. nodeların birçoğu cloudda. 1tb ve üzeri kapasiteli cloud fiyatlarına bi bak istersen. bloklar iyimser bir tahminle ortalama 4 mb olsa, senede 200gb civarı kapasite ihtiyacı doğuyor. bitcoin 8 senede 150 gb oldu. 5 sene uzun bir dönem gibi gözükebilir ama geçmiş 10 senelik harddisk gelişimini ve fiyat/performans durumuna bakalım, bazı teknolojiler sınırları zorluyor. bitcoin cash destekçilerinin harddisk üreticileriyle gizli bir anlaşması olup olmadığını da bilemeyiz ayrıca. ek olarak kripto para işinde olanların nasıl ekran kartı fiyatlarını uçurduğunu, stok bırakmadığını ethereum'dan biliyoruz. aynı şeyi harddiskler için de pekala düşünebiliriz.

Ayrıca segwit ile lighting özelliği geleceğinden blockchainin tamamını indirme olayları da çözülüyor, wallet yazılımları core da bile indirmeniz gerekmeyecek. sisteminin güveni için tabi, piskopat olan indirecek.
işte bu yüzden bitcoin cash'te segwit yok.

segwit ile lightning gelmeyecek. zannediyorum karistiriyorsunuz. lightning tamamen bambaska offchain calisan dao bir proposal. gercek anlamda ilk uyarlamasini eylul ayi civarinda decred'da gorebiliriz. devleri aktif olarak tesnette uyarlamaya calisiyorlar.
hero member
Merit: 519
3000 doları bir görmedik gitti ancak zaten bugünlerde görseydik tekrar düşüş yaşanacağı için bir işime yaramayacak yıl sonuna kadar umarım artık 3000 doları kırarız. Önümüzde ki yıllar bu fiyatlardan almadığımız için pişmanlık duyacağımız seneler olacaktır.
sr. member
Activity: 883
Merit: 262
Ayrılma ilk blok bulunduğunda tamamlanacak, bitcoincash için explorer bakıyorum
https://blockchair.com/bitcoin-cash/mempool/transactions şunu buldum ama da çökmekle ayakta durmak arasında giidp geliyor
aynen dandik iş yapmışlar biraz bende bakıom başka site bulamadım blokları inceleyebileceğim
Difficulty ne acaba? Madenci cihazı olanlar solo kazıp 12.5 BCash'i cebe indirebilir aslında.
Diff ve hash gücü düşükten ayarlanmış olması lazım Hardfork'ta.

Belkide klon coin cikarirken zorluguda ayni birakmislardir Cheesy
aynen reis aynı bence bunu göstermelik yaptılar işte 8 mb yaparsak böle olcak falan nabız yoklamak, ön sunum falan
Bitcoin 8mb blok kullansaydi eger suanki sistem bunu kaldirmazdi. Bloklarin 8mb olmasi demek kullanicilarin keyfi mikro odemeler yapmasi/aga flood olmasi, dice borsa sitelerinin eskisi gibi bitcoin depolamaya ihtiyac duymamasi demektir. Sonuc olarak blockchain boyutu 8 kat artar ve ivme kazanir. Her yil tb seviyesinde artislar olur. Multibit gibi block zincirinin sadece lazim olan kismini indiren walletlar bile son birkac haftalik odemeleri senkronize edebilmek icin gb seviyesinde veri indirir.
Simdilik bitcoin 10.000$ olana kadar 2mb blok yeterli olacaktir. Sonrasinda 4mb olur hdd teknolojisiyle beraber bir ilerleme saglanir.
1mb blok bile yeterliydi zaten normal sartlarda 0,25$ fee yetiyor ancak kasitli olarak flood yapip islemleri yavaslatan madenciler yuzunden 2$ a cikiyordu. Simdi bloklar 2mb a ciktiginda %150+ daha fazla islem gucune ihtiyac duyacaklarindan boyle birseyi denemeleri bu fiyatlarda zararlarina olacaktir.
Eskiden 0,05$ fee oderdik ve hatta sasirabilirsiniz ama fee odemeden islem yapanlar vardi Smiley
işlem yoksa 8mb olmuyor ki işlem varsa max boyut 8 mb oluyor ama tabi istirmar amaçlı floodlar olur.
tb boyutunda artışta olmaz lineer artış olur en fazla 8x
Suan islem ucretleri dusuk olsa sahsen bosta olan coinleri arada borsadan cekip cekip guvende olsun diye cuzdana koyardim. dice siteleri bile tek basina o bloklari suan doldurabilir. satoshidice i bilenler bilir.
8mb blok dolmayinca 0,01 0,001 veya artik oluyor mu bilmiyorum ama hic fee odemeden birsuru islemle agi yavaslatip daha fazla fee almaya calisan madenciler olacaktir. Orasi dedigin gibi btcash dandik coin oldugundan onda boyle bir durum yok bundan sonra bloklari 10kb i gecmeyecektir.

3-4 ay önce yaşanan durumu hatırlamıyor musunuz? 300000 bekleyen işlem vardı. Madenciler saldırı yapmıştı. 3-4 ay boyunca transfer ücretleri tavan idi. Bu durumun 8MB - 1MB ile alakası yok. Yapan zaten 1MB ile yaptı bunu. 8MB ile yapmaları daha zor.
8mb ile node herkes kuramaz suan cuzdan 120 gb, bunu 1 tb+ gibi dusun. Bu sefer sadece belli kisiler islem kabul edecek. Senin az fee odedigin islemleri veya kendilerinden olmayanlarin islemlerini agda yaymayip geciktirecekler veya cogunluk olacaklarindan blok zincirini kurcalayacaklar. 8mb ile yapmak 8 kat daha masraf demektir bu biryerden sonra zararina oluyor.

depolama sıkıntısı meselesini abartıyorlar. yurtdışında 8 terabyte'lık harici sürücüler 180-200 dolar civarı. 8 tb bir kaç yıl yeter bence.
hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver
varsın günde 3 gb eklensin ne olacak yani yılda 1 tb yapar yaklaşık olarak, ssd de tutulmak zorunda değil blockchainin hepsi.
sata 3 1 tb disk 250 tl, bitcoinden elde edilen kar ın yanında 250 tl nin lafı olmaz miner lar için.

zaten miner için değil, node için ekstra külfet yaratacak. nodeların birçoğu cloudda. 1tb ve üzeri kapasiteli cloud fiyatlarına bi bak istersen. bloklar iyimser bir tahminle ortalama 4 mb olsa, senede 200gb civarı kapasite ihtiyacı doğuyor. bitcoin 8 senede 150 gb oldu. 5 sene uzun bir dönem gibi gözükebilir ama geçmiş 10 senelik harddisk gelişimini ve fiyat/performans durumuna bakalım, bazı teknolojiler sınırları zorluyor. bitcoin cash destekçilerinin harddisk üreticileriyle gizli bir anlaşması olup olmadığını da bilemeyiz ayrıca. ek olarak kripto para işinde olanların nasıl ekran kartı fiyatlarını uçurduğunu, stok bırakmadığını ethereum'dan biliyoruz. aynı şeyi harddiskler için de pekala düşünebiliriz.

Ayrıca segwit ile lighting özelliği geleceğinden blockchainin tamamını indirme olayları da çözülüyor, wallet yazılımları core da bile indirmeniz gerekmeyecek. sisteminin güveni için tabi, piskopat olan indirecek.
işte bu yüzden bitcoin cash'te segwit yok.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
https://blockchair.com/bitcoin-cash/mempool/transactions şunu buldum ama da çökmekle ayakta durmak arasında giidp geliyor
aynen dandik iş yapmışlar biraz bende bakıom başka site bulamadım blokları inceleyebileceğim
Difficulty ne acaba? Madenci cihazı olanlar solo kazıp 12.5 BCash'i cebe indirebilir aslında.

aynen reis aynı bence bunu göstermelik yaptılar işte 8 mb yaparsak böle olcak falan nabız yoklamak, ön sunum falan
Bitcoin 8mb blok kullansaydi eger suanki sistem bunu kaldirmazdi. Bloklarin 8mb olmasi demek kullanicilarin keyfi mikro odemeler yapmasi/aga flood olmasi, dice borsa sitelerinin eskisi gibi bitcoin depolamaya ihtiyac duymamasi demektir. Sonuc olarak blockchain boyutu 8 kat artar ve ivme kazanir. Her yil tb seviyesinde artislar olur. Multibit gibi block zincirinin sadece lazim olan kismini indiren walletlar bile son birkac haftalik odemeleri senkronize edebilmek icin gb seviyesinde veri indirir.
Simdilik bitcoin 10.000$ olana kadar 2mb blok yeterli olacaktir. Sonrasinda 4mb olur hdd teknolojisiyle beraber bir ilerleme saglanir.
1mb blok bile yeterliydi zaten normal sartlarda 0,25$ fee yetiyor ancak kasitli olarak flood yapip islemleri yavaslatan madenciler yuzunden 2$ a cikiyordu. Simdi bloklar 2mb a ciktiginda %150+ daha fazla islem gucune ihtiyac duyacaklarindan boyle birseyi denemeleri bu fiyatlarda zararlarina olacaktir.
Eskiden 0,05$ fee oderdik ve hatta sasirabilirsiniz ama fee odemeden islem yapanlar vardi Smiley
işlem yoksa 8mb olmuyor ki işlem varsa max boyut 8 mb oluyor ama tabi istirmar amaçlı floodlar olur.
Suan islem ucretleri dusuk olsa sahsen bosta olan coinleri arada borsadan cekip cekip guvende olsun diye cuzdana koyardim. dice siteleri bile tek basina o bloklari suan doldurabilir. satoshidice i bilenler bilir.
8mb blok dolmayinca 0,01 0,001 veya artik oluyor mu bilmiyorum ama hic fee odemeden birsuru islemle agi yavaslatip daha fazla fee almaya calisan madenciler olacaktir. Orasi dedigin gibi btcash dandik coin oldugundan onda boyle bir durum yok bundan sonra bloklari 10kb i gecmeyecektir.

3-4 ay önce yaşanan durumu hatırlamıyor musunuz? 300000 bekleyen işlem vardı. Madenciler saldırı yapmıştı. 3-4 ay boyunca transfer ücretleri tavan idi. Bu durumun 8MB - 1MB ile alakası yok. Yapan zaten 1MB ile yaptı bunu. 8MB ile yapmaları daha zor.
8mb ile node herkes kuramaz suan cuzdan 120 gb, bunu 1 tb+ gibi dusun. Bu sefer sadece belli kisiler islem kabul edecek. Senin az fee odedigin islemleri veya kendilerinden olmayanlarin islemlerini agda yaymayip geciktirecekler veya cogunluk olacaklarindan blok zincirini kurcalayacaklar. 8mb ile yapmak 8 kat daha masraf demektir bu biryerden sonra zararina oluyor.

disk dediğiniz şeyin maliyetinin çok bir önemi yok günümüzde. Çinlilerin blok boyutlarını büyütmek istememe sebeplerinden bir tanesi disk boyutu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. İnternet alt yapıları çin hükümetince kontrol etmekte ve çindeki internet hizları (daha önce türkiyede yavaşlatma örneğini hatırlayınız) o yüzden düşük seviyelerde ve 8mb blok boyutu demek 10 dk da bir 8 mb upload yapmaları anlamına gelir. Bu da yaklaşık dakika da 1mb upload a yakın bir hızdır. Bunun blok aldısı verdisi olarak düşündüğünüzde, network de olası gecikmeler hatta buldukları blokları belki gecikmeden dolayı geçersiz sayılarak başkasına kaptırmaları gibi anlamlara çıkacağından çekiniyorlar.

Şahsi fikrim keşke 8mb olsa bitcoin de, x8 gayet güzel olur fee leri tekrar düşürmek için. Biz anlatırken bitcoin ile yarım saatte gönderim vs diye anlatıyorduk sagda solda yogunluk - saldırı zamanlarında günlerce gitmediği olduğu. yukarıda bir arkadaşın dediği gibi fee siz gönderim bile mümkündü bir zamanlar, geçen gün wallet i açtım fee leri hesapladım acil bir işim onaylanması için 15$ lık 3 alt işlem yapmam gerekti . Neyse velhasıl kelam şimdilik segwit ile bir süre daha rahatlarız bir yıl bilemedin iki yıl sonra tekrar başlayacağız bunları tartışmaya, gelişen teknoloji ile tabi fiyatlar biraz daha ucuzlayacaktır, internet erişimleri biraz daha artacaktır diye düşünürsek 2 yıl gideriz segwit ile.

Şuan için ortalama sn de 3 işlem yapılabiliyor bitcoin de (blockchain.info da görebilirsiniz bu bilgiyi).
Visa da sn de en yogun dönemlerde 1600 işlem yapıldıgına dair istatistik var. bunun ne kadar az oldgunu anlayabiliriz. Bizim blockchain boyutundan kaygılanmak yerine internet hızından kaygılanmamız gerek bence ve en yavaş gelişen de aslında bu. 2020 de 5g teknolojisi ile erişim hizları toparlanacaktır biraz daha belkide o zaman 2-4-8 mb değil 20-30 mb ları konuşacağız. varsın günde 3 gb eklensin ne olacak yani yılda 1 tb yapar yaklaşık olarak, ssd de tutulmak zorunda değil blockchainin hepsi.

legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
koskoca pool bile blokları zar zor buluyor Smiley
kaç saatte 4 blok zor buldular...
2016 blokta bir zorluk değiştiğini düşünürsek haftalarca sürecek hatta ay sürebilir bu zorluğun değişmesi, ha değişince karlı olur mu olur bir süre sonra yine aynı tas aynı hamam olur.

o iş öyle değil
nası reis kaç para istersin doğrusunu öğretmek için
full member
Activity: 840
Merit: 103

legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case

Smiley
hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver
koskoca pool bile blokları zar zor buluyor Smiley
kaç saatte 4 blok zor buldular...
2016 blokta bir zorluk değiştiğini düşünürsek haftalarca sürecek hatta ay sürebilir bu zorluğun değişmesi, ha değişince karlı olur mu olur bir süre sonra yine aynı tas aynı hamam olur.

o iş öyle değil
Jump to: