Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 415. (Read 1108999 times)

sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
Şöyle biraz daha artarsa Btcturk'te 12.000 TL seviyelerini göreceğiz. Bitcoin son zamanlarda arka arkaya tüm zamanların en yüksek seviyesini tazeliyor. Bakalım nereye kadar gidecek.
member
Activity: 126
Merit: 12
Bitstamp 3380 USD görüldü. 3300 üzerinde bir süre tutunursa bu akşam 3500 zorlanabilir. Bu kez araya dump giremiyor trade ekranında 150-200 btc satış emirlerinin saniyeler içerisinde eridiğini görmek insanın içinin yağlarını eritiyor Smiley
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Bitstamp 3355
Bitfinex 3355
OKCoin 3305.15

ortalık şeker gibi...
member
1- Segwit / hf / sf tartışmalarının ardından beklenildiği tarzda büyük düşüşler olmadan aslanlar gibi çıktı. Karamsar olup fiyata geçen / kripto piyasasına yatırım yapmaya çekinen büyük bir kitle 1 Ağustos'un kıyamet senaryosu olmadığını anlayınca gönül rahatlığı ile paraları BTC'ye aktarmaya başladı.

2- BCC'nin Bitcoin'e bir alternatif değil sıradan bir altcoin olacağı ilk başta yapılan artış spekülasyonunun ardından yaşanan %300'lük düşüş ile anlaşılınca yine BTC bu işten karlı çıktı. Hem BCC'ler BTC'ye döndü , hem de Bitcoin'in otoritesi ve karizması bir nevi çizilmedi.

3- Bitcoin'in fiyat geçmişi incelendiğinde 1000 USD ya da 2000 USD rakamlarında çok uzun duramadığı bu fiyatların ardından çok hızlı şekilde 400-500 USD değer kazandığı görülmektedir. 3000-4000-5000-10000 gibi fiyatlar BTC için psikolojik sınırlardır. Bu sınırlar aşıldığında basında daha geniş yankı yapar, ekonomi dergilerini / haberleri süsler ve yeni yatırımcıların girişi ile Bitcoin hızla değer kazanır. Balinaları soracaksan eğer hamleleri ile tekrar 3000 USD altına çekebilirler ama 10-15 günden fazla oralarda tutmaları mümkün değil. 3500 USD hızlı bir şekilde görülecektir diye düşünüyorum. Eylül'ü beklemeyeceğiz...
sr. member
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
Beyler peki Bitcoin arttı 3200 Doların üzerinde tutunuyor tamam da bu artışın sebebi nedir? İnsanlar Bcc'den Btc'ye geçtiği için mi bu kadar çok yükseldi? Yoksa zengin birisi gelip borsadan yüklü miktarda Btc mi satın aldı?
sr. member
Activity: 406
Merit: 263
Bitcoin gerçekten çok istikrarlı görünüyor. 3200 dolar üstünde gerçekten de iyi tutundu ve tutunmaya da devam ediyor. Aşağıya sarkme yapmazsa sanki yukarı yönlü çıkmaya başlar gibi. Amamutlaka bir düzeltme gelecektir her zaman olduğu gibi. Umarım bu düzeltme 3000 doarın altına kadar inmez. Hiç bir olumsuzluk mvcut değil. Bu hafta içi 3400-3500 dolarlar gelebilir büyük ihtimal. Sadece kendi fikirlerimdir.
hero member
Merit: 502
haftasonuna girdik.bu sevıyelerı tutarsa hafta bası 3 000 göruruz herhalde buyuk ıhtımal

Daha önce hiç 3000'i göremedik, bir kere gördük hemen geri döndü. Bu hafta başı özel bir şey mi var da 3000'i görüyoruz? Bizim bilmediğimiz ne biliyorsunuz yüksek ihtimal 3000 görürüz dediniz?
hocam hala tebrık beklıyorum.işinişze geldı lafı koydunuz ama 6 saat sonra 3 000 görduk tebrık etmedınız yakıstıramadım Cheesy Cheesy
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
blok ları nereden takip ediyorsunuz.

https://www.xbt.eu

An itibariyle:last 144 blocks

SEGWIT LOCK-IN PERIOD:
SW lock-in this period? Probably.
Period ends at ≈Wed, 09 Aug 2017 10:37:34 GMT.
Lock-in threshold expected at ≈Tue, 08 Aug 2017 19:57:34 GMT.
Next period ends at ≈Mon, 21 Aug 2017 18:18:34 GMT.

439 blocks before current lock-in period ends. Still 339 blocks needed for a lock-in.
100% SegWit blocks mined in this lock-in period.
full member
Activity: 154
Merit: 100
Segwit kitlenmesine 300 küsür blok kaldı. Daha önceden yapılan 4-5 Ağustos'ta hareketlenir tahminleri hakikaten doğru çıktı.

Şimdi güzel bir kısa süreli üçgen çiziyor gibi grafik. Daraldığı yerde tahminen segwit'e 100 blok kala civarı o üçgen üste doğru kırılır. Goldman Sachs'ın tahmini 3800 dolar sonraki hedef olabilir. Her ne olursa olsun temennimiz bir daha bitcoin'in (her ne kadar çok düşük bir ihtimal olsa da) bir daha 3000 dolar altını görmemesidir. Smiley

blok ları nereden takip ediyorsunuz.
full member
Activity: 434
Merit: 101
Blockchain Marketing: tokensuite.io
Segwit kitlenmesine 300 küsür blok kaldı. Daha önceden yapılan 4-5 Ağustos'ta hareketlenir tahminleri hakikaten doğru çıktı.

Şimdi güzel bir kısa süreli üçgen çiziyor gibi grafik. Daraldığı yerde tahminen segwit'e 100 blok kala civarı o üçgen üste doğru kırılır. Goldman Sachs'ın tahmini 3800 dolar sonraki hedef olabilir. Her ne olursa olsun temennimiz bir daha bitcoin'in (her ne kadar çok düşük bir ihtimal olsa da) bir daha 3000 dolar altını görmemesidir. Smiley
member
Türk borsaları için bu fiyatlar hala büyük fırsattır. Pzt günü ciddi şekilde para girişi olacağı için eğer Preev kuru 3300 USD civarında gezerse TR borsaları 11.500-12.000 arasında gezinecektir. Yani şu an 500-600 tL kar marjı gözüküyor.
sr. member
Activity: 728
Merit: 261
1 Ağustos öncesi, yapılan tahminler neticesinde güzel ilerliyor borsalar sabreden arkadaşlar güzel kazanmaya başladı bunun sonrası ne olur bilemem ama Türk borsalarıda tahminimce bir düzeltme bekliyor hala geriden takip ediyorlar çünkü.

Yarın pztesi ve Türk borsalarında en az 1k yükselme olabilir, böyle düşünülürse edilirse şu anda arbitraj imkanı var borsaya parasını geçirebilenler için Smiley

o eski makaslar segwit muhabbeti basladıgından beri  hic eskisi gibi olmadı.yarın içinde umitli degilim turk borsalarında.
sr. member
Activity: 854
Merit: 256
1 Ağustos öncesi, yapılan tahminler neticesinde güzel ilerliyor borsalar sabreden arkadaşlar güzel kazanmaya başladı bunun sonrası ne olur bilemem ama Türk borsalarıda tahminimce bir düzeltme bekliyor hala geriden takip ediyorlar çünkü.

Yarın pztesi ve Türk borsalarında en az 1k yükselme olabilir, böyle düşünülürse edilirse şu anda arbitraj imkanı var borsaya parasını geçirebilenler için Smiley
sr. member
Uzun zamandır buraya uğramıyordum bitcoin dün 3400 doları gördükten sonra bir gelip bakayım hayal alemi ne durumda dedim tahmin ettiğim gibi 5k 7k hayalleri kurulmaa başlamış ben yakın zamanda olacağını düşünmüyorum fakat olduğu zamanda nasıl bu btcleri paraya çevireceğiz onu düşünüyorum sonuç olarak bir btc bir arabaya eş değer olacak neredeyse. Cheesy
Son olarak bence btc en az 1 hafta 3200 civarı dolaşır diye düşünüyorum.

Bitcoinin bir hafta 3200 dolar sevilerinde düşmeden durması gerçekten de önemli bir level atlanmış olması demektir. Öyle bir durumda bitcoine duyulan güven daha da artacak ve doğal olarak yatırımcısı da paralel olarak artacaktır. Bakalım gerçekten de bu seviyelerde tutunabilecek mi.
hero member
Activity: 854
Merit: 500
Uzun zamandır buraya uğramıyordum bitcoin dün 3400 doları gördükten sonra bir gelip bakayım hayal alemi ne durumda dedim tahmin ettiğim gibi 5k 7k hayalleri kurulmaa başlamış ben yakın zamanda olacağını düşünmüyorum fakat olduğu zamanda nasıl bu btcleri paraya çevireceğiz onu düşünüyorum sonuç olarak bir btc bir arabaya eş değer olacak neredeyse. Cheesy
Son olarak bence btc en az 1 hafta 3200 civarı dolaşır diye düşünüyorum.
sr. member
Activity: 728
Merit: 261
guzelliklerle uyanmayalı bayaa olmus.bu yeni haftayı 3200 dolaylarında gecirmemiz lazım eger geri 3000 in altına inersek panik satıslarıyla basladıgımız noktaya geri donebiliriz.
sr. member
BTC fiyatı gerçekten de iyi yükseldi. uzun bir süre 3000 doların altında tutunmaya devam ederse yeni rekorlar gelmeye devam edecektir. Ama yine de bazı arkadaşların da dediği gibi tepede yakalanma riski de mevcut. Tedbirli davranmakta fayda var. Bu arada bitcoinin yükselmesi altcoinlere de yansımaya başladı.
sr. member
Activity: 546
Merit: 250
full member
Activity: 532
Merit: 151
Hala bir düzeltme gelmedi asya borsalarında 3400leri gördü. Pazartesi 3500 ü görürsek şaşmam
full member
Activity: 344
Merit: 134
Ben yine de alacak arkadaşlara tepede yakalanmayın derim. Geri çekilmeyi beklemekte fayda var. Forumda 5k lar 7k lar konuşulmaya başlamış bile, tedbiri elden bırakmayın.
Jump to: