Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 423. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Merhaba;

Anladığım kadarı ile şeytanın avukatlığını yapayım.
Biraz önce aklıma geldi BCC piyasaya sürüldüğünde 200 dolardı sanırım. Eğer hard fork olursa ve 1 BTC 2800 dolar ise 1 BCC 1400 dolar olarak fiyatlanacak. 200 dolardan alınmış BCC'de +6x prim yapacak. 1 BTC ile 200 dolardan 14 BCC alınmışsa 1 BTC'yi bir işlemle 2800 dolardan 16.800 dolara çıkartmış olunur. Açıkçası madencilerin ben bu aşamada BIP148'de bir dalavere çevirebileceklerini düşünüyorum, umarım olmaz.

Parmaklar çapraz.

1 gecede piyasaya yaklaşık 16 milyon BCC sürüp, bunun değeri 1400 dolar demek, bana şimdilik pek olur gibi gelmiyor.

Ancak işte btc nin fiyatı çakılırsa olur o da şu anlama gelir ki bcc , btc nin yerine geçmesi yada pazarın / kullanıcıların ikyie bölünmesi anlamına gelir. Aramızda şuradaki 10 kişiden kaçı btc lerini satıp bcc alacağım diyor sayalım hadi çıksın 100 de 5-10 çıksın, kimse fiyatı görmeden elindeki btc yi satıp bcc ye geçmez, herkese havadan gelen bcc yi de herkes 10 $ dan bile satabileceği için, gayet milletin elinden bcc leri toplamadıkça fiyatını yükseltmezler
sr. member
Activity: 505
Merit: 252
1 ağustosa son 24 saat kaldı bakalım btc fiyatını nasıl etkileyecek
member
Activity: 112
Merit: 10
Merhaba;

Biraz önce aklıma geldi BCC piyasaya sürüldüğünde 200 dolardı sanırım. Eğer hard fork olursa ve 1 BTC 2800 dolar ise 1 BCC 1400 dolar olarak fiyatlanacak. 200 dolardan alınmış BCC'de +6x prim yapacak. 1 BTC ile 200 dolardan 14 BCC alınmışsa 1 BTC'yi bir işlemle 2800 dolardan 16.800 dolara çıkartmış olunur. Açıkçası madencilerin ben bu aşamada BIP148'de bir dalavere çevirebileceklerini düşünüyorum, umarım olmaz.

Parmaklar çapraz.

1 gecede piyasaya yaklaşık 16 milyon BCC sürüp, bunun değeri 1400 dolar demek, bana şimdilik pek olur gibi gelmiyor.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Btc elimde yok nakitte ve altcoinde uzun vadeli tuttugum coinlerde bekliyorum ama sahsen bu donemde btc tutuyor olsam kafamda yapacaklarım belliydi.
3k üzeri sat
Dumplanırsa 1500 bile olsa satma bekle
Biraz bu piyasayı tanıyorsam onumuzdeki 1 hafta rollercoaster piyasasına gececeğiz. Ani yukseliş ve düşüşler olacaktır ama 3k üzeri bence her türlü sattır.
Canerik in dediği gibi Bcc nin 1400 olması halinde btc inanılmaz düşer. Ama ben o seviyeleri göreceğini sanmıyorum ether ayarlarında fiyatlanacaktır diye düşünüyorum dağıtımdan sonra.
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

Biraz önce aklıma geldi BCC piyasaya sürüldüğünde 200 dolardı sanırım. Eğer hard fork olursa ve 1 BTC 2800 dolar ise 1 BCC 1400 dolar olarak fiyatlanacak. 200 dolardan alınmış BCC'de +6x prim yapacak. 1 BTC ile 200 dolardan 14 BCC alınmışsa 1 BTC'yi bir işlemle 2800 dolardan 19.600 dolara çıkartmış olunur. Açıkçası madencilerin ben bu aşamada BIP148'de bir dalavere çevirebileceklerini düşünüyorum, umarım olmaz.

Parmaklar çapraz.
sr. member
Activity: 561
Merit: 274
önümüzdeki saatlerde bende artış bekliyorum 1 agustos için.ondan sorasını kestirmek gercekten zor.
legendary
Activity: 1863
Merit: 1020
Nasıl yani düşmemesi için bir sebep kalmıyor. Şu anda son 350 bloktur falan bulunan tüm bloklar bip 141 aktivasyon sinyali veriyor. Yani 7-8 Ağustos civarı segwit'in bu periyotta kilitlenmesi garantilenecek.

Segwit zaten fiyatlandı, 3000 doları 3 kere denedi hiçbirinde kıramadı. Fiyatların aşağı yönlü olması muhtemel. Şimdi BCC'den ne koparsak kârdır diye bakanlar BTC fiyatını yükseltti ama yine de 3000 doları geçemedi, hatta deneyemedi bile. Ağustos ayında BTC ile BCC beraber dumplanacaktır diye tahmin ediyorum.
sr. member
Activity: 546
Merit: 262
1 ağustos için fazlasıyla felaket senaryosu üretildi. endişelen insanlar şu ana kadar satmışlardır haliyle. 1 ağustos sonrası tüm işlemlerin sorunsuz devam ettiğinin görülmesi ile piyasa rahatlatacaktır. ağustos ayı içerisinde de segwit'e geçiş tamamlanacak. o yüzden durum göründüğü kadar vahim değil.

Eğer senaryo dediğiniz gibi gerçekleşmişse yani insanlar ellerindekini sattıysa 1 ağustostan sonra hızlı ve sert yükselişler görmemiz çok olası umarım dediğiniz gibi olur bu bcc muhabbeti çünkü altcoinlerin değerini iyice düşürdü.
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
1 ağustos için fazlasıyla felaket senaryosu üretildi. endişelen insanlar şu ana kadar satmışlardır haliyle. 1 ağustos sonrası tüm işlemlerin sorunsuz devam ettiğinin görülmesi ile piyasa rahatlatacaktır. ağustos ayı içerisinde de segwit'e geçiş tamamlanacak. o yüzden durum göründüğü kadar vahim değil.
hero member
Merhaba;

Bu 1 Ağustos konusu kafaları çok karıştırdı. Bence bu kafa karışıklığının bir kaç nedeni var. Birincisi BTC marketinin (Alt coinleri saymıyorum, hala tamamı BTC'ye tabi) küçüklüğü ve spekülasyona müsait olması. Buna bağlı olarak hali hazırda yabancı basındaki bilgilerin de maşallah teknik detayın içinde boğulmuş olduğu için ne olduğunu anlamak konuya teknik olarak yeterli olmayan biri için imkansız oluyor. Türkiyede zaten bilgi yok, coin-turk hele... TR forumu ise çok kısır, doğru ve detaylı bilgi veren araştırıp bilgi paylaşan insanlar yaptıkları paylaşımlara pişman edildiğini izliyorum. İlgililer sağolsun, küstürdüler.

İyi dileklerimle

Çoğunluğuna katılmakla birlikte küçüklüğü konusunda hem fikir değilim sadece. piyasanın yarısı (ortalama 45B$ belki de bir çok ülkenin bir yıllık GSYH miktarından yüksek diye tahmin ediyorum. Ayrıca belki de bu bizim gördüğümüz kısmıdır.

Merhaba;

2015 verilerine göre dünya üzerindeki kağıt paraların toplamı kurtamsal olarak 80.9 trilyon dolar kabul ediliyor. BTC, işlenmiş altın ve türevler gibi çeşitli finansal araçlar ise 1,2 katrilyon dolar olarak kabul ediliyor. Toplam coin market cap 89 milyar dolar ile esamesi okunmuyor. BTC gölde bir damla yani.

İyi dileklerimle

Piyasada banknotun çok olması (ülke bazında) basımı ekonominin bir o kadar da kötü seyrettiğinin göstergesi değil midir?

Kıyası anlayamadım sadece. Global ekonomi olarak değil de ülkeler olarak kıyas yoluna gitmiştim

Merhaba;

Verdiğim örnekte anlatmak istediğim BTC'nin aslında bir para birimi olması ama sınıf olarak altın ve benzerleri ile fiyatlanması idi. Ülke bazında düşünürsek BTC basılı para olarak ve işlem hacmi olarak örnek olarak sadece TL karşısında bile çok küçük. Bakın eş değer meta olarak kabul edilen 1 ons altın dı ki BTC değer olarak 1 ons altını katlayalı bir kaç ay oldu. Dünya üzerindeki işlenmiş altın ederi ise 73,6 trilyon dolar olarak kabul görüyor. En basit göserge ise havuzu büyük olsa 12 saat içerisinde 400-500 dolar farklar oluşması kolaymı?

İyi dileklerimle
member
Activity: 309
Merit: 15
Merhaba;

Bu 1 Ağustos konusu kafaları çok karıştırdı. Bence bu kafa karışıklığının bir kaç nedeni var. Birincisi BTC marketinin (Alt coinleri saymıyorum, hala tamamı BTC'ye tabi) küçüklüğü ve spekülasyona müsait olması. Buna bağlı olarak hali hazırda yabancı basındaki bilgilerin de maşallah teknik detayın içinde boğulmuş olduğu için ne olduğunu anlamak konuya teknik olarak yeterli olmayan biri için imkansız oluyor. Türkiyede zaten bilgi yok, coin-turk hele... TR forumu ise çok kısır, doğru ve detaylı bilgi veren araştırıp bilgi paylaşan insanlar yaptıkları paylaşımlara pişman edildiğini izliyorum. İlgililer sağolsun, küstürdüler.

İyi dileklerimle

Çoğunluğuna katılmakla birlikte küçüklüğü konusunda hem fikir değilim sadece. piyasanın yarısı (ortalama 45B$ belki de bir çok ülkenin bir yıllık GSYH miktarından yüksek diye tahmin ediyorum. Ayrıca belki de bu bizim gördüğümüz kısmıdır.

Merhaba;

2015 verilerine göre dünya üzerindeki kağıt paraların toplamı kurtamsal olarak 80.9 trilyon dolar kabul ediliyor. BTC, işlenmiş altın ve türevler gibi çeşitli finansal araçlar ise 1,2 katrilyon dolar olarak kabul ediliyor. Toplam coin market cap 89 milyar dolar ile esamesi okunmuyor. BTC gölde bir damla yani.

İyi dileklerimle

Piyasada banknotun çok olması (ülke bazında) basımı ekonominin bir o kadar da kötü seyrettiğinin göstergesi değil midir?

Kıyası anlayamadım sadece. Global ekonomi olarak değil de ülkeler olarak kıyas yoluna gitmiştim
hero member
Merhaba;

İyi dileklerimle

Merhaba;

İyi dileklerimle
member
Merhaba;

İyi dileklerimle

hero member
Merhaba;

İyi dileklerimle
hero member
Activity: 868
Merit: 502
insanlar son günü sever pazartesi günü sinyalleri takip etmeyen acemi yatırımcıların etkisiyle ciddi bir düşüş bekliyorum umarım ben yanılırım

Ben yanılmanı istemem şahsım adına. Düşmesini bekleyip de alım yapmayı bekleyen binlerce kişi var bana kalırsa.
ciddi bır  dusus derken en fazla 2 000 dolara kadar anca duserse duser
member
insanlar son günü sever pazartesi günü sinyalleri takip etmeyen acemi yatırımcıların etkisiyle ciddi bir düşüş bekliyorum umarım ben yanılırım

Ben yanılmanı istemem şahsım adına. Düşmesini bekleyip de alım yapmayı bekleyen binlerce kişi var bana kalırsa.
member
Çocuk kandırır gibi promosyona da başlamışlar. Zaten elindeki coinlere ek olarak promosyonu da alanlar kara geçtik diye satış yapacaklar muhtemelen.  BCH network marketing yapsaydı keşke. Daha iyi niyetli bir çaba olarak görülebilirdi. ( + olarak Stellar Lumens verenler gerçek mi cidden?)
legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
1 agustosa son 2 gün kaldı. ben fiyatın 3000i geçeceğini düşünüyorum. bcc negatif etki yaratmayacaktır.
hero member
Activity: 868
Merit: 502
salı carsamba foyatlar nerelerde olcak merak edıyorum.bu fıyatlarda durursa super olur ama nerde Cheesy
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
Pazartesi günü çok daha ciddi bir dump bekliyorum, 2k$ altı garanti gibi.
BitcoinCash olayı ortalığı çok karıştıracak, ama yine de 2 farklı coin'e sahip olmak (ETH-ETC gibi) bizi daha da zengin yapacak nihayetinde.
Jump to: