Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 440. (Read 1108999 times)

hero member
Activity: 854
Merit: 500
Bana göre provalar bitti. Hard fork falan muhabbeti başlatıp hatta bu sefer forklayıp fiyat aşağı gidiyor tutun diyecekler daha sonra milletten toparlayıp tekrar stabil hale getirecekler bence. Yatırım tavsiyesi değildir.
sr. member
Activity: 317
Merit: 250
GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!
Ayı piyasası başladı gibi. Hissettirmeden ağır ağır çöküyor. Şuan bir altcoinde yatırımım var bitcoin içinde 800-1000 dolar olduğunda al butonum çalışmaya başlayacak.
Btc 800-1000 dolar olursa altcoin piyasası cökmüş olur. O seviyelere ineceğini sanmıyorum. Su hardfork muhabbetleri sırasında bile korkutma amaclı dumplarda 1500 seviyelerini ancak görürürüz
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Ayı piyasası başladı gibi. Hissettirmeden ağır ağır çöküyor. Şuan bir altcoinde yatırımım var bitcoin içinde 800-1000 dolar olduğunda al butonum çalışmaya başlayacak.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Ortada bir belirsizlik olduğu çok açık. Kimse hard forktan sonraki tepkiyi yüzde yüz tahmin edemez. Kimisi hard for olayının fiyatı olumlu, kimisi ise olumsuz etkileyeceğini savunuyor. Bu da haliyle belirsizlik ortamı doğuruyor.

Bu nedenle o esnada hangi seçimi yarsan yap bir risk almış olunur.

Bir de şu var ki bir çok kişi hard forkun ne anlama gelidiğini neden yapıldığını, hard fork ile ne gibi problemlere çözüm olmaya çalısıldığını bilmiyor. Bu nedenle o esnada en ufak bir fiyat oynaması koyun sürüsü gibi bir çok kişi birbirlerini takip ederek büyük fiyat oynaması meyadana getirebilirler.
Bende buna benzer bi tepki bekliyorum anlık ani düşüşlerde milletin aman alttan alırı ditip satmasını sonra o fırsattan iatifade alttan btc toplayanların fiyatı daha yukarı taşıyacağını bekliyorum. Panikleyenlerin malı balinalara gececek.
sr. member
Activity: 406
Merit: 263
Ortada bir belirsizlik olduğu çok açık. Kimse hard forktan sonraki tepkiyi yüzde yüz tahmin edemez. Kimisi hard for olayının fiyatı olumlu, kimisi ise olumsuz etkileyeceğini savunuyor. Bu da haliyle belirsizlik ortamı doğuruyor.

Bu nedenle o esnada hangi seçimi yarsan yap bir risk almış olunur.

Bir de şu var ki bir çok kişi hard forkun ne anlama gelidiğini neden yapıldığını, hard fork ile ne gibi problemlere çözüm olmaya çalısıldığını bilmiyor. Bu nedenle o esnada en ufak bir fiyat oynaması koyun sürüsü gibi bir çok kişi birbirlerini takip ederek büyük fiyat oynaması meyadana getirebilirler.
sr. member
Activity: 518
Merit: 254
benim anlamadığım bir şey var bu hard fork ile ilgili.

şimdi ethereum ve öz ethereum classic 69 pide kebap arasındaki gibi saçma sapan bir mevzu mu dönecek?

hangimiz daha hakiki bitcoiniz gibisinden bir savaş falan. yeni gelecek olan her türlü parsayı toplamayacak mı nedir güncel olaylar neyi işaret ediyor?
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Önceki düşüş olduğunda  alt coin bu kadar hareketli miydi? 
Yani son iki ayda  5 kata yakın artan bir market değeri var şu an! Bu kadar büyümüş bir  piyasa  bir anda kül olup biter mi?
hero member
Activity: 854
Merit: 500
Hard fork olursa düşüş olur gibi saçma bir düşünce olamaz. Sonuçta coin çekilmez hale geliyor coinin fiyatını bu düşürür yoksa saçma şekilde coin iyileşti diye fiyat çakılmaz evet piyasa biraz sendeleyebilir ama düşüş kimsenin işine gelmez.
sr. member
Activity: 574
Merit: 252
Hardfork gelirse bitcoinin değerinde çok büyük düşüş olacağını söylemeye gerek yok.Bu düşüş yeni girenleri korkutup bu işten soğutabilir.Girmeyi düşünenlerde vazgeçebilir diye düşünüyorum ama bu transfer süreleri ve ücretlerine de artık bir ayar çekme vakti geldi çok önemli bir 2-3 ay geçiricez umarım her şey beklediğiniz gibi olur.
Hardfork olursa neden düşüş olsun?
İşlem kapasitesi artacak, ödenen fee'ler düşecek, hızlı işlem sebebiyle altcoinlere kayan paralar bitcoine geri dönecek. Bu fiyatı artırır.
Hardfork ile fiyat düşecek denmesi manipülasyondur.
sr. member
Activity: 546
Hardfork gelirse bitcoinin değerinde çok büyük düşüş olacağını söylemeye gerek yok.Bu düşüş yeni girenleri korkutup bu işten soğutabilir.Girmeyi düşünenlerde vazgeçebilir diye düşünüyorum ama bu transfer süreleri ve ücretlerine de artık bir ayar çekme vakti geldi çok önemli bir 2-3 ay geçiricez umarım her şey beklediğiniz gibi olur.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Hardfork mecburi gelecek bu degerlerde kaldigi surece hem onay suresi hemde fee cok geride kaliyor. Bir duzenleme sart. O sira buyuk savaslar donecektir. Sabirli olanlar kazanacaktir ama piyasa kan revan olacaktir. Eski zincirde kalmak isteyenler yeni zinciri isteyenler cikar catismalari derken arada olan bize olacak
hero member
Activity: 644
Merit: 501
bide şuna baktıkça 2018 için baya gaza geliyorum.

Komplo teorisi momplo teorisi, düşündükçe boğa gibi koşturasım geliyor:))

https://socioecohistory.wordpress.com/2014/07/26/flashback-1988-get-ready-for-a-world-currency-by-2018″-the-economist-magazine/
bu fotonun olduğu 1988 economist dergisindeki yazı. Burada bahsedilen aslında küresel bir para birimi.
Ama neden bu bitcoin veya benzeri bir sistem olmasın?
sr. member
bide şuna baktıkça 2018 için baya gaza geliyorum.

Komplo teorisi momplo teorisi, düşündükçe boğa gibi koşturasım geliyor:))

hero member
Activity: 686
Blockchain Just Entered The Real World
2k içindeki bin dolarlık aralıkta tuhaf? Cheesy  2-3k arası desek aynı şey olmuyor mu?

Evet aynı şey oluyor. Bir olguyu birden fazla şekilde açıklayabilirsiniz. Smiley

Ben hala büyük düzeltme görmediğimiz için kıllanıyorum, eski balonlarda(irili ufaklı istisnası yok) hepsi fibonacci nin 5. çizgisine kadar indiler, bu balon için bu değer 1300-1400ler oluyor. Gerçi bu balon şişmesi uzun sürdü o yüzden inişi de görece uzun zaman alacaktır ama bu değerleri görmeden yeni ath ler beklemek hem sağlıklı hem de mantıklı gelmiyor. Şöyle bi inse temiz temiz oralardan alıp 6000e götürsek 1 yıl sonra, 2019 halvinginde de ver elini 10000 yapsak. güzel olurdu:D

2013 ile karşılaştırma yapıyorsak Nisan-Mayıs yükselişinden sonra yazın durgun geçtiğini ve Ekim-Kasımda yeni yükseliş dalgasını yaşadığını hatırlayalım. O zaman 8-10 bin dolara gidebilir. Bire bir aynı şeyi yaşayacağız diye bir kural yok tabi.
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Herkes 1 Ağustos tarihinden bahsediyor? O tarihte bitcoin için ne olacak? Belki beklediğimiz düzeltme o tarihten önce yada sonra olacaktır bu bahane ile?

Merhaba;

BTC'de hard fork yapılması planlanıyor. Olabilirde olmayabilirde. Adının geçmesi bile piyasayı bu hale getirdi.

İyi dileklerimle
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
https://www.youtube.com/watch?v=X0hpNAUTK3c
"Off buradan alsaydık şu kadar zengindik" gözüyle değil de, 3 yıl önceki piyasanın nasıl volatil olduğuna bir bakın. Şimdi bunu bulamayanlar altcoinlere yöneldi, market cap altcoinlere kaydı falan. Altcoinleri genel olarak cazip yapan sadece işlemlerin hızlı ve ucuz olması değil yani.
sr. member
Activity: 574
Herkes 1 Ağustos tarihinden bahsediyor? O tarihte bitcoin için ne olacak? Belki beklediğimiz düzeltme o tarihten önce yada sonra olacaktır bu bahane ile?
sr. member
Abaza gibi almak ne demek ya Cheesy Cheesy
2k içindeki bin dolarlık aralıkta kalmaya devam edecek yaz boyu, çünkü millet tatilde. Wink

2k içindeki bin dolarlık aralıkta tuhaf? Cheesy  2-3k arası desek aynı şey olmuyor mu?

Ben hala büyük düzeltme görmediğimiz için kıllanıyorum, eski balonlarda(irili ufaklı istisnası yok) hepsi fibonacci nin 5. çizgisine kadar indiler, bu balon için bu değer 1300-1400ler oluyor. Gerçi bu balon şişmesi uzun sürdü o yüzden inişi de görece uzun zaman alacaktır ama bu değerleri görmeden yeni ath ler beklemek hem sağlıklı hem de mantıklı gelmiyor. Şöyle bi inse temiz temiz oralardan alıp 6000e götürsek 1 yıl sonra, 2019 halvinginde de ver elini 10000 yapsak. güzel olurdu:D

newbie
Activity: 8
Merit: 0
2k içindeki bin dolarlık aralıkta kalmaya devam edecek yaz boyu, çünkü millet tatilde. Wink

hero member
Activity: 686
Blockchain Just Entered The Real World
Jump to: