Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 441. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Çok ilginç şeyler oluyor, abaza gibi alıyor lan millet. hiç sağlıklı değil. 2000 altına indirmemeye yemin etmiş gibi bir alım var piyasada:)

Yeni bi petya virüsü çıktı belki de o spekülasyonu sürüp dump yapmadan önce bi güzel talep topluyorlardır 1-2 gün. Cidden bu fiyatlarda bu hacimle alım bana hiç sağlıklı gelmiyor.

Bana da gelmiyor ama fırsatı görüp anlık değerlendirmemek olmaz deyip alım yapıp araya stop loss larla dubaları yerleştiriyorum. Bence de uzun vade de ibre aşağı yönlü ama bu dalgalardan min. derecede de olsa faydalanmak gerekiyor. "Para kazanmadan geçen 1 gün en gereksiz gündür. 1 dolar bile olsa her gün para kazanmak hayat felsefemiz olmalı."
sr. member
Activity: 518
Merit: 254
Çok ilginç şeyler oluyor, abaza gibi alıyor lan millet. hiç sağlıklı değil. 2000 altına indirmemeye yemin etmiş gibi bir alım var piyasada:)

Yeni bi petya virüsü çıktı belki de o spekülasyonu sürüp dump yapmadan önce bi güzel talep topluyorlardır 1-2 gün. Cidden bu fiyatlarda bu hacimle alım bana hiç sağlıklı gelmiyor.
sr. member
Activity: 409
Merit: 250
Ayı piyasasının başındayız bence.2015 teki duruma çok benziyor şu anki durum.2015 te de 1100 küsür $ lara çıkıp zamanla düşerek 160$ ı görmüştü bitcoin.Ltc de keza aynı 48 $ dan 2 $ a kadar düştü zamanla.O zamanda bitcoini sıradan insanlardan duymaya başlamıştım şimdide alakasız kişilerden duyuyorum.Keza mining furyası o zamanda şimdiki gibiydi sonra altcoinler patlamaya başlayınca heryer satılık Rig ilanlarıyla doldu.Yine aynı şey gerçekleşebilir.Bu sefer o kadar düşmez ama zamanla 1000$ altına düşüp 1 sene hareketsiz seyredebilir.Olur demiyorum ama oma ihtimali Btc nin yükselme ihtimalinden daha olası gözüküyor şu anda.
Düşüşün sebebi hırsızlık değil miydi?
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Bitcoin'de grafikte kırmızılar oluşmaya başladı. Kırılma devam ederse aşağı yönlü sert düşüşler olabilir. 2013 te 1300 den 900'e oradan 800 daha sonra 600 derken 150 dolarda millet gözünü açmıştı. Tabi bu düşüş 1 seneye yayıldı. Sonra gelen ayı piyasası 3 sene sürdü.
Bu piyasada her an her şey olabilir. Temkinli olmakta fayda var. Beklentiler fiyatlandı piyasa duruldu artık 2020 blockhalving'e 3 seneden fazla var. 3 senelik bir ayı piyasasına bile girilebilir. Artık top balinalarda. YTD.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
1k$ ve altına düşer mi? düşerse süper olur Smiley
Benim tahminim daha da yukarısı olur 1.5k$'ı düşmez gibi

1k altına da düşebilir 5k üstünede çıkabilir bunu kestirmek zor.Çıkma olasılığı düşme olasılığından düşük sadece.Ancak 2 yıl önceye bakarsak kademe kademe düşüp dip yapmıştı ve şu yaşadığımız dönem o dönemin tepe noktası gibi.Herkes deli gibi para kazanmak için girmeye başladıysa patlama vakti yakındır özellikle altcoinler.
  1k altini beklemek cok sacma olur bu saatten sonra... hic ama hic ihtimal vermedigim bir durum bu... mining icin yapilan devasa yatirimlari ve btc ile birlikte hareket eden alt coin piyasasini goz onune alirsaniz bu saatten sonra btc nin 1000 dolarin altini gormesi piyasadakilerin iflasi anlamina gelir...

2 yıl önce olanda buydu  Smiley
sr. member
Activity: 532

1k altına da düşebilir 5k üstünede çıkabilir bunu kestirmek zor.Çıkma olasılığı düşme olasılığından düşük sadece.Ancak 2 yıl önceye bakarsak kademe kademe düşüp dip yapmıştı ve şu yaşadığımız dönem o dönemin tepe noktası gibi.Herkes deli gibi para kazanmak için girmeye başladıysa patlama vakti yakındır özellikle altcoinler.
  1k altini beklemek cok sacma olur bu saatten sonra... hic ama hic ihtimal vermedigim bir durum bu... mining icin yapilan devasa yatirimlari ve btc ile birlikte hareket eden alt coin piyasasini goz onune alirsaniz bu saatten sonra btc nin 1000 dolarin altini gormesi piyasadakilerin iflasi anlamina gelir...
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
Keriz silkeleme lafını hiç sevmem. Ama şu an "Bear Trap" evresinde olduğumuza inanıyorum.

Sebepleri açık:

1) Bitcoin pazar değeri hala sadece %40 (Olması gereken gerçek değer ise %80)
2) Yakında Segwit'e geçilecek.
3) Yakın gelecekte bitcoin bölünmezse (ki bence bölünmeyecek), insanların kafasındaki soru işaretleri ortadan kalkacak
legendary

full member
Activity: 301
Merit: 100

Nerdeyse 3 haftadır her taraf kıpkırmızıydı. 2 gün önce dayanamayıp nakite geçtim şimdi olanlara bak.   Undecided

hero member
Activity: 661
Merit: 509
Ayı piyasasının başındayız bence.2015 teki duruma çok benziyor şu anki durum.2015 te de 1100 küsür $ lara çıkıp zamanla düşerek 160$ ı görmüştü bitcoin.Ltc de keza aynı 48 $ dan 2 $ a kadar düştü zamanla.O zamanda bitcoini sıradan insanlardan duymaya başlamıştım şimdide alakasız kişilerden duyuyorum.Keza mining furyası o zamanda şimdiki gibiydi sonra altcoinler patlamaya başlayınca heryer satılık Rig ilanlarıyla doldu.Yine aynı şey gerçekleşebilir.Bu sefer o kadar düşmez ama zamanla 1000$ altına düşüp 1 sene hareketsiz seyredebilir.Olur demiyorum ama oma ihtimali Btc nin yükselme ihtimalinden daha olası gözüküyor şu anda.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Düşmesini isteme fanında falan değilim yada değiliz. Bazı arkadaşlar anlamıyor. Olay dalgadan yararlanmak düşsün çıksın yeterki dalga oluşsun. Son 1 haftadır çok güzel paralar kazandırıyor. 2250 -2300 hatta 2350 den al , 2400 2450 civarlarından sat. Tr. piyasasında bile güzel paralar kazandırıyor. 8100-8200 tl den alıp 9000 civarlarından satma şansı tanıdı son 1 hafta içinde  üstelik birkaç kere. Her zaman olmuyor bunu değerlendirin diyoruz. 2500 e takılı kalıp yada 3000 e takılı kalıp paralel seyrin belki minning yapanlar için iyidir ama genel çoğunluk için iyi bir şey değil.
legendary
sr. member
Activity: 406
Merit: 263
Şu an bir toparlanma mevcut. Şu an 2500 usdlerde. Tabi 2600-2700 usdlere kadar pek rahaladım diyemeceğim. Her ne kadar yükseliyor olsa da her an ne olacağı bellli olmaz. şu an için gayet umut verici. Tabi düşmesini istemeyenler için umut verici yoksa düşmesinden yana olanlar için üzücü bir tablo mevcut.
sr. member
Hizlica 4000'e tirmanir mi dersiniz ?

Hadi neyse 3000 desen anlarim da...veya 2000 e geriler mi gibi... 4000 nerden cikti simdi ? Btc nin su anki fiyatindan haberdarmisiniz siz ? Son 1 aydir 3000 e ulasamadi diye son 2 gundur tum kripto borsasi kan golune dondu...  hizlica 4000 e falan tirmanmaz. Yavas yavas olur o isler konu btc olunca...
btc hizlica 4000 e tirmanacak sen de ekrana bakip acaba simdi girsem mi diye dusunup dusunup bi turlu alamayacaksin

6.hislerinizle mi yatirim yapiyorsunuz siz ? Ne zaman alip ne zaman satacagimi iyi bilirim. Terste kalmadigim surece fiyatin yuksek mi dusuk mu oldugu pek onemli degildir. Onemli olan dalgadan karli ayrilabilmek. Fiyat duserken de kar edebilirsiniz unutmayin. Kar edebilmek icin fiyatin illa yukselmesi gerekmez.
member
Activity: 70
Merit: 10

Hadi neyse 3000 desen anlarim da...veya 2000 e geriler mi gibi... 4000 nerden cikti simdi ? Btc nin su anki fiyatindan haberdarmisiniz siz ? Son 1 aydir 3000 e ulasamadi diye son 2 gundur tum kripto borsasi kan golune dondu...  hizlica 4000 e falan tirmanmaz. Yavas yavas olur o isler konu btc olunca...
btc hizlica 4000 e tirmanacak sen de ekrana bakip acaba simdi girsem mi diye dusunup dusunup bi turlu alamayacaksin
sr. member

sr. member
Activity: 518

burayı atlatırsa 6000'e yolu var:)
member
Activity: 70
Merit: 10
full member
Activity: 190
Merit: 100
GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!
calligrapher, btc'nin sadece bir yatırım aracı dışında kullanılmadığını zannetmek gerçekten saflık. bugün deep web marketlerinden 500 binden fazla ilan var. her gün on binlerce satış oluyor ve satım konusu sadece uyuşturucu da değil.

ayrıca btc tax free ya da regule dışı para giriş çıkışında da kullanılıyor. mesela abd'ye giderken üzerinizdeki nakiti sorarlar, şu kadardan fazla sokamazsınız derler. bizim bir tanıdığın parasını bu şekilde götürdük.

aklanan kara paraları saymıyorum bile.

kısacası, 5-6 balinanın pump yaptığını ben de 1000-1500 arası düşünüyordum ancak ondan sonrası tamamen ilgi patlaması.

bazı gurular bilir dotcom balonunu. unutulmamalıdır ki, datcom balonundan da bugün halen faal olan onlarca mükemmel proje çıkmıştır. şimdi kripto para balonu var dersek, yine bu dünyadan işe yarar projelerin hayatta her türlü kalabileceğini öngörmek pek yanlış olmaz.
sr. member
Activity: 574
Merit: 250
balon falan bilmem ama bu yıl göreceğini gördü. artık düzeltmenin içerisindeyiz.

yıl başında nasıl dolar 3.90 gördü ve bir daha toparlanamadı ise btc de aynısı olacak gibi geliyor.

açın bakın usdtry grafiği ile btc grafiği çok benzer birbirine

Usd/try ve btc/usd grafiklerinin benzerligi ile ne ilgisi var anlayamadim btc fiyatinin.. iki bagimsiz degisken arasindaki korelasyonu nasil izah edebilirsiniz...  teknik benzerlige bakacak olursaniz onlarca grafik birbirine benzer... btc/usd grafigine bakarak bir yordama yapilacaksa bunun en iyi yolu yine zaman araliklarina gore hareketlerini incelemektir. Mesela 24saatlik 30gunluk 60 gunluk yillik hareketleri inceleyerek.... varsa onemli haberlerin grafikleri nasil etkilediklerini tahlil ederek vs... ve tabiki en onemli ders şu : btc ile islem yapiyorsaniz grafiklere asla guvenmeyin. Kaybedenler nedense teknik analiz yapanlar oluyor hep Smiley istisnalar haric, onlarda arbitraj yapiyorlar zaten...  ekran basinda grafikleri izlemektense haberleri takip etmeyi, trollbox larda forumlarda dolasmayi tercih ederim...

yazdıklarına saygı duyuyorum ama ben haberlerden ziyade teknik analizi tercih ediyorum. haberler yalnızca bahane bana göre. son aylardaki pump/dump hareketlerinin hiç bir mantıklı açıklaması yok Smiley yanılma payım elbette var, hatta çok yüksek. riskimi de ona göre ayarlıyorum. kimse de yazdığım şeye göre yatırım yapmasın zaten, herkesin risk anlayışı farklı.
ama dediğim gibi saygı duyuyorum. konuşarak uzlaşılacak bir konu değil bu. bol şans ve kazanç dilerim
Jump to: