Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 438. (Read 1108999 times)

hero member
Activity: 661
Merit: 509
Bitcoin çakılırken koinim'de 9140 tl'ye kadar fiyatı kim çıkarttı?
8,5k'dan alıp 9,1k'ya koymuştum emirler işlenmiş.
Şimdi daha da düşsün diye bekliyorum Smiley
sr. member
Activity: 259
Merit: 250
Bitcoin Freak
Önümüzdeki 20 gün BTC ve altcoin toplamak için ya da maliyet düşürmek için güzel görünüyor.

Hep uzun vade bakmakta yarar var, eğer 1 ağustos ve sonraki süreçte sorunsuz atlatılır ise uzun vadede yön yukarı.

Şöyle düşünün 1 yıl öncesine göre BTC'yi öğrenen birey sayısı arttı, her geçen gün artıyor ve uzun vadede yatırım olanakları arıyor. Yani düşse de alttan toplayan geçen seneye göre daha fazla, bu bir sonraki sene daha da yüksek olacak, öyle düşünün.

https://i.hizliresim.com/vpJWRz.png
newbie
Activity: 8
Merit: 0
Daha ne kadar sürecek bu 2k 3k arasındaki pump dump oyunu merak ediyorum, sıkmaya başladı çünkü, sürekli aynı periyotta panikle satanlardan toplayıp tepeden veriyorlar, artık bir yön seçse iyi olacak , bu belirsizlikte goruyorum ki forumda tecrubeli arkadaslar bile kestiremiyorlar ne olacağını.

Buna aslinda piyasada consolidate hareketleri deniyor. Yani 3000 ile 1800 noktalarinin cizdigi ucgen arasinda gidip gelerek fiyat bulmaya calisiyor. Bunda sikinti yok. Gayet normal ve hemen hemen her piyasada boylesine bir pumptan sonra gorulebilecek bir hareket.

Kendinizi dususe cok kaptiriyorsunuz arkadaslar. Ilk cikista da spekulasyonlar ile bu hale geldi, sonra nerelere gitti takip eden herkes biliyor. Zaten adamlarin tum amaci sizi boyle karamsarliga itmek, panik yaptirmak ve elinizdekileri kademe kademe toplamak. Unlimited vardi, 1400-1500'lerden, 900'lere dusmustu... Noldu? Oradan toplayip yine ucurdular. Sabreden kazanir, panik yapip karamsarliga kapilmayin. Smiley

Hocam bence şu ara  fiyat aradığı falan yok, dupeduz keriz silkeliyorlar. Olan ,btc her 3k ya dayandiginda milletin ucacak kacacak gazina gelip toplayan ( ki uzun vadede olmaz demiyorum ),  duserken panikle satanlara oluyor. Ayrica  panik yada karamsarlik yaptigimi nerden cikardiniz benim icin hava hos 2 k al 3k sat, benim demek istedigim bu ne kadar devam edecek bekleyip gorecegiz Smiley)
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
YTD! 2250 den başlayarak aşağı doğru her 150 dolarda bir alış girdim, bakalım nereye kadar çalışacak orderlar Smiley
sr. member
Activity: 700
Merit: 270
Yine bir silkeleme operasyonu gibi duruyor belirli bir seviyeye kadar düşürecekler ve tekrardan bir pump yolu gözükecek gibi duruyor. Herkes 3000$ derken düşmesi senaryoyu farklılaştırdı. Cheesy
legendary
Activity: 1498
Merit: 1007
kripto piyasa yükselirken gelipte hep yükseleceğini sananlara tekrar merhaba dedi  Grin bu süreçte yeniler gider batanlar gider yine meydan bize kalır gibi görünüyor.
sr. member
Activity: 462
GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!
Daha ne kadar sürecek bu 2k 3k arasındaki pump dump oyunu merak ediyorum, sıkmaya başladı çünkü, sürekli aynı periyotta panikle satanlardan toplayıp tepeden veriyorlar, artık bir yön seçse iyi olacak , bu belirsizlikte goruyorum ki forumda tecrubeli arkadaslar bile kestiremiyorlar ne olacağını.

Buna aslinda piyasada consolidate hareketleri deniyor. Yani 3000 ile 1800 noktalarinin cizdigi ucgen arasinda gidip gelerek fiyat bulmaya calisiyor. Bunda sikinti yok. Gayet normal ve hemen hemen her piyasada boylesine bir pumptan sonra gorulebilecek bir hareket.

Kendinizi dususe cok kaptiriyorsunuz arkadaslar. Ilk cikista da spekulasyonlar ile bu hale geldi, sonra nerelere gitti takip eden herkes biliyor. Zaten adamlarin tum amaci sizi boyle karamsarliga itmek, panik yaptirmak ve elinizdekileri kademe kademe toplamak. Unlimited vardi, 1400-1500'lerden, 900'lere dusmustu... Noldu? Oradan toplayip yine ucurdular. Sabreden kazanir, panik yapip karamsarliga kapilmayin. Smiley
newbie
Activity: 8
Merit: 0
full member
Activity: 344
Merit: 134
Düşüş sürpriz değil, kimsenin istemediği ama herkesin içten içe beklediği bir şeydi. Sonuçta hiçbir değer sonsuza kadar yükselmez. 2400 kırılmış gibi görünüyor. Ayı tuzağı değilse, bana göre hedef 2000. Buradan sonra ne yapacağı önemli.

YTD.

Bu piyasaya girmek isteyenlere tavsiyem, görünen diplerden kademeli olarak alış yapmaları olacaktır. Yatırmayı düşündüğünüz parayı en az 3 kademede daha alım yapacak şekilde bölerek alım yapınız. Zenginlik hayalleriyle, zor kazanılmış paranızı kaybetmeyin.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Dikkat ettim de bu başlık atına en son yorum 7 Temmuzda yapılmış. Hatırlıyorum da bitcoin yükselirken, 3000usdleri zorlarken, her gün birden fazla mesajlar yazılırdı buraya. Şimdi en son mesajdan 4 gün geçmiş hala tık yok. Kimsede moral falan kalmadı sanırım ya da bitcoin fiyatını ve durumunu çok sık kontrol etmiyorlar, hatırlayıp moralleri bozulmasın diye.

Sanırım forumun o şaşalı dönemleri en azından bir süreliğine geride kaldı.

Şimdilik en hareketli kategori mining riglerinin satıldığı kategori ve gün geçtikçe daha da hareketleniyor.

Öyle garip bir durum almış ki, adam mining rig siparişi vermiş henüz hiçbir şey eline ulaşmammışken satışa çıkarıyor. Vaz geçtim diyor. Bir kaç gün kullanıp satanlar daha bir sürü örneği var.

Neyse bu durum herkes için hayırlı olur inş. diyelim.

Bu arada bitcoin fiyatı 2300 usdlerde.

Smiley Ortalık karışık , bizim kafalarda karışık. 1 Agustos muhabbeti yaktı beyinleri bu konuya da etkisi yansıyor.
Sanırım herkes son dönüş noktasını kestirmeye çalışıyor benim gibi Wink tekrar 2200 den dönüp aynı senaryo mu olucak yoksa daha dip görülebilir mi.. Deli sorular...
millet burada ne yazacağını kestiremiyor. Bir yandan herkes düşüş bekliyor ve düşüyor ama aynı zamanda ya tuzaksa ya aniden çıkarsa diye çok harekette yapamıyor. ole izleyici konumunda takılıyor millet. balinalar showlarına başladı. çoğu coinde totalde %90 dump bekliyorum.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Dikkat ettim de bu başlık atına en son yorum 7 Temmuzda yapılmış. Hatırlıyorum da bitcoin yükselirken, 3000usdleri zorlarken, her gün birden fazla mesajlar yazılırdı buraya. Şimdi en son mesajdan 4 gün geçmiş hala tık yok. Kimsede moral falan kalmadı sanırım ya da bitcoin fiyatını ve durumunu çok sık kontrol etmiyorlar, hatırlayıp moralleri bozulmasın diye.

Şimdilik en hareketli kategori mining riglerinin satıldığı kategori ve gün geçtikçe daha da hareketleniyor.

Öyle garip bir durum almış ki, adam mining rig siparişi vermiş henüz hiçbir şey eline ulaşmammışken satışa çıkarıyor. Vaz geçtim diyor. Bir kaç gün kullanıp satanlar daha bir sürü örneği var.

Smiley Ortalık karışık , bizim kafalarda karışık. 1 Agustos muhabbeti yaktı beyinleri bu konuya da etkisi yansıyor.
Sanırım herkes son dönüş noktasını kestirmeye çalışıyor benim gibi Wink tekrar 2200 den dönüp aynı senaryo mu olucak yoksa daha dip görülebilir mi.. Deli sorular...
sr. member
Activity: 406
Merit: 263

hero member
Activity: 969
Merit: 1000
1 Ağustos tarihine kadar şu hard fork,segwit olayı kesinleşene kadar her şeyi görebiliriz hiçbir şeye şaşırmam açıkcası.Bugün yine piyasalar kan alıyor bir baktım her taraf kıpkırmızı ve düşüş oranlarıda az değil zorlu bir ay bizi bekliyor diye düşünüyorum.Önemli olan panik yapmamak bana göre.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Ufukta görünen bölünme olayı yüzünden kimse yüklü alımlar yapmıyor bu yüzden temkinli olunduğunu görüyorum, borsalarımız da da ha bitcoin düşmüş deyip sazan gibi atlayan şuan yok. sonuçta 2800 dolar olsa da fiyat iç piyasada 9500-10.000 bandında ilerliyor ki 2500 dolardayız. şuan ki fiyatı hard fork nedeni ile olağan buluyorum.
sr. member
Activity: 406
Merit: 263
Erken davrandım geçen gün preev 9200TL yi gösterirken Türkiye deki borsalar 9100TL yi geçmiyordu. 9070 TL den sattım. Bugüne bakıyorum tamamiyle değişmiş. Türkiye borsaları neden böyle anlamıyorum. Bence tam bir kumar. %50 ihtimalle ya aldığımız değerin üstünde bir fiyatla satabiliriz yada %50 ihtimalle altı bir fiyata. Bu kumar gibi bir şey.

Arkadaşın da yukarıda belirttiği gibi bizim borsalar değişimlere geç tepki veriyorlar. Bunu bilmeden işlem yaptığında zarara ugrama ihtimalin yüksek ama bunu bilerek işlem yaptında büyük bir avantaj yakalamış oluyorsun. Bunu kaara dönüştürmek de artık senin trade bilgine kalıyor. Tüm bunlardan sonra tabiki de belli oranda bir şans faktörü her zaman mevcut.

Kolay gelsin.
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
Erken davrandım geçen gün preev 9200TL yi gösterirken Türkiye deki borsalar 9100TL yi geçmiyordu. 9070 TL den sattım. Bugüne bakıyorum tamamiyle değişmiş. Türkiye borsaları neden böyle anlamıyorum. Bence tam bir kumar. %50 ihtimalle ya aldığımız değerin üstünde bir fiyatla satabiliriz yada %50 ihtimalle altı bir fiyata. Bu kumar gibi bir şey.
Aslında kumar değil, biraz sabırlı olmanız lazım sadece. Bizim borsa 2-3 gün gecikmeli cevap veriyor dünya marketlerine. o yüzden hemen işlem yapmak zarara sebep oluyor.
sr. member
Activity: 546
Yine toparlanma aşamasında bitcoin aslında 3000 dolar seviyelerini görebilse çok iyi olur. Piyasaların bu kadar belirsiz ve sisli olduğu bir ortamda ben uzun vadeli yatırım yapılmasını destekliyorum açıkcası.Bekleyip göreceğiz bakalım
sr. member
Activity: 672
Merit: 251
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
Bu son yaptığı hareketler önemliydi bana göre, yükselişin devamı da gelebilir diye düşünüyorum.

Benzer bir hareketi şöyle yapmıştı: https://i.hizliresim.com/VM0YEZ.png

2600 seviyesinden 2570'lere falan salıp devam edebilir, ya da birkaç saat içinde 2750'leri görebiliriz (düşük ihtimal)
sr. member
Activity: 574
usdtry ve btcusd düzeltme trendlerini kırdı. ikisi de yükselişe geçmiş görünüyor.

preev kuru: 9247 tl
praribu: 9090 tl

ben buralardan tl ile btc alırım, aldım da..
Jump to: