Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 444. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Ico ların su götürmez derece de etkisi var btc fiyatında. Millet ico dan aldıkları coinleri bozdurmak istediğinde fiyatı çok rahat aşağı döndüreceğine inanıyorum. Özellikle ether fiyatı en çok etkilenecektir.
hero member
Activity: 686
Merit: 501
Blockchain Just Entered The Real World
Piyasada oyle bir siskinlik olduki kimsenin dusmesini istedigini sanmiyorum. Yeni giren yukardan girsin amaci var sanki piyasanin. Suan son 2-3 ay girenler haric herkes guzel para kazandi ve kazanmaya devam ediyor. Bu duzen bozulaun istemeyebilirler.

Düşmesini isteyen ve bekleyen büyük bir kesim var. Çoktan kâr realizasyonları yapılmaya başlandı bile. Siz neye dayanarak herkesin yükselmesini istediğini düşündünüz? Bir piyasada hiçbir zaman herkes aynı şeyi isteyemez. Yükselişe oynayanlar olduğu gibi düşüşe oynayanlar da var.
sr. member
Activity: 317
Merit: 250
GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!
Piyasada oyle bir siskinlik olduki kimsenin dusmesini istedigini sanmiyorum. Yeni giren yukardan girsin amaci var sanki piyasanin. Suan son 2-3 ay girenler haric herkes guzel para kazandi ve kazanmaya devam ediyor. Bu duzen bozulaun istemeyebilirler.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 424
1 ağustosa kadar bu şekilde 100-200 aşağı yukarı gider tahminimce. altcoinlerde hergün % 10-20 düşüş çıkışlar oluyor. daha fazla kar fırsatı sürekli var. coin alanların % 90 ı coinin hiçbir özeliğini bilmiyor. fakat hızlı iniş çıkışlar işi bilene daha fazla kazanç vadediyor. buda altcoin piyasasının balon gibi şişmesine sebep oluyor. bu böyle olduğu sürece (ki bence olmaya devam edecek) bu fiyatlara alışın. dash/zcash vs. gibi.
coinlere artık bi teknoloji olarak değilde döviz gözüyle bakılıyor. diyorlar ki bu coine talep var alalım yükselince satarız. şundan da biraz şundan da biraz alıyım. en sonundada kazanıyorlar. tecrübeli insanlarda yazdıklarıyla kalıyor.
full member
Activity: 344
Merit: 134
BTC nin grafiğini forex te ki bir pair de görseydim buralardan shortlar 3100 e stop koyardım. Ama BTC olunca durum farklı. Bence geri çekilme yaşanabilir yaklaşık 2000 ve 1600 desteklerine. Ama bu ana trendi bozar mı zaman gösterir. 2013 te ki balondan farklı olarak ekim 2015 ten bugüne devam eden bir yükseliş trendi var haftalıklarda. Tek sorun son 2 ayda çok hızlı geçilen 1500-3000 bandı.

YTD.
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Grafiklere bakarak neler olabileceğini bilen birileri varsa söylesinler heleki 4 sene öncesinin grafiği ile karşılaştırmak ne kadar doğru sonuçlar verebilir. 2500 doların üstünde seyretmeye devam ediyor sıkıntı yok.
sr. member
Activity: 476
Merit: 250
2800e dokunup 2-3 hafta içinde 1800 civarına kadar gömerler gibi duruyor.

hep bir karamsarlık hocam  Grin yanılmayasınız.

valla gönül ister 5000 dolar olsun, sonuçta biz her an piyasanın içindeyiz. ama o iş öyle olmuyor malesef:)

ilginç bir karşılaştırmaya denk geldim. tarih tekerrür mü edecek, ne olacak bakalım, şurada bulunsun. bunlardan siyah olan güncel piyasa, kırmızı olan 2013 balonu. ve tesadüf olamayacak kadar benzer yapıdalar. çok güzel bir çalışma olmuş.

https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/IX1pOLmC-BTC-vs-2013/

Bu grafiğe göre önümüzdeki günlerde 2300'e kadar bir geri çekilme bekleniyor sanırım. Yorumlarda da birkaç gün içinde 3k görülmezse ben de size inanacağım diyen olmuş.
sr. member
Activity: 518
Merit: 254

valla gönül ister 5000 dolar olsun, sonuçta biz her an piyasanın içindeyiz. ama o iş öyle olmuyor malesef:)

ilginç bir karşılaştırmaya denk geldim. tarih tekerrür mü edecek, ne olacak bakalım, şurada bulunsun. bunlardan siyah olan güncel piyasa, kırmızı olan 2013 balonu. ve tesadüf olamayacak kadar benzer yapıdalar. çok güzel bir çalışma olmuş.

https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/IX1pOLmC-BTC-vs-2013/
hero member
Activity: 896
Merit: 519
2500 dolar üstünde biraz dinlenecektir daha sonra aksilik yaşanmaz ise 3000 bandını aşmaması için bir sebep yoktur, 3000 dolar yeni bir hedef, yeni bir hedef insanların her zaman ilgisini çekiyor ve bundan dolayı ben dinlenmeden sonra aşacağını düşünüyorum, aşacak ve üstünde bir yerde kendine sağlam bir yer bulacaktır. Aksilik yaşanırsa canınızı sıkmayın alım yapın 2017 bitmeden 3500 $ görecektir. 
sr. member
Activity: 406
Merit: 263
Şuan doğu borsaları 2900 usd barajını, batı borsaları da 2700 usd barajını geçmiş durumda.

Artık bir yükseliş var diyebilir sanırım. Tabi ki de nereye kadar devam eder bilemeyiz.
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Bu son bir aydır fiyat inişli çıkışlı gidiyor insanın gözü korkuyor bir bakmışsınız 8300 tl seviyelerinde bir bakmışsınız 10500 olmuş arada çok uçurum var bu hareketler çok hassas nedenlerle böyle oluyor , bu ara btc konusunda sağlam tahminde bulunabilecek arkadaşlar var mı forumda ? bu hafta btc fiyatı cumaya kadar ne olur sert düşüş yada sert bir yükseliş olma ihtimali nedir ?
sr. member

hero member
Activity: 644
Merit: 504

sr. member
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Bitcoin tekrar 3k$'ı zorlayamaz gibime geliyor.
2013 kasım balonunun tekrarını yaşıyoruz. Ama sağ kulvardan gelen ether'e dikkat edin, 1k$'ı görebilir yıl sonuna kadar...

Ben geçebileceğini düşünüyorum çünkü 2013 de ki popülerlik ile bugün kü arasında uçurum var diyebiliriz sadece fiyat o balondakinin 2 katına çıktı gibi gözüküyor ama talep kaç katına çıktı dersiniz? yani yüzde kaç büyümüştür bitcoin i bilen insanlar? Keza japonya gibi ülkelerin bitcoin i tanıması ve vergi muafiyetine sokması gibi şeylerde var, daha yasal daha  tanınılır bir halde. tekrar düşünmenizi talep ediyorum bu konuyu
hero member
Activity: 661
Merit: 509
Bitcoin tekrar 3k$'ı zorlayamaz gibime geliyor.
2013 kasım balonunun tekrarını yaşıyoruz. Ama sağ kulvardan gelen ether'e dikkat edin, 1k$'ı görebilir yıl sonuna kadar...
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Yine btc yükselişte. Bakalım bu sefer nereye kadar çıkacak.

Bitstamp 2600 usd yi geçti.

Çin borsaları aldı başını gidiyor. 2800 usd yi geçdiler.

Pek yükselişte olduğu söylenemez.7 gündür 200$ bandında sürekli aşağı yukarı geziyor.Henüz ne aşağı ne yukarı sert bir hareket yok yatay seyir devam ediyor.Fırtına önce sessizlik ama yönü belirsiz.
sr. member
Merit: 252
3000 doları görsede kırıp geçmeyecektir, kendinizi kandırmaktan vazgeçin. Karşımızda ki bitcoin halen 300-400 dolar kadar günlük spekülasyon miktarına çok açık ve bu her zaman böyle kalmayacaksa da belli bir süre de bu deve böyle güdülecek.

Bana kalırsa 2018'in ilk çeyreğinde bitcoin 5 bin doları geçecektir.

Vesselam
sr. member
Activity: 883
Merit: 262

Eğer 3000'i tekrar görürse, bu sefer kırıp geçecektir.
sr. member
Merit: 263

Jump to: