Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 776. (Read 1108923 times)

legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Artmasi daha yuksek olasilik.300 e yakin bir seviyeye cikacaktir derim.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
forumdaki arkadaşlar alım için bekliyormu yoksa son düşüşte alım yaptılar mı diye merak ediyorum belki herkes son durumu hakkında bilgi verirse genel hakkında bir fikir oluşturabiliriz . şahsen ben son düşüşte 430 tlden alım yaptım eğer bu hafta içinde yukarı hareket olmazsa tekrar aşağı yönlü bir hareket olabilir diye düşünüyorum. şimdilik btc deyim.
hero member
Activity: 840
Merit: 1000
onemli olan daha dusecek mi, yoksa alip basini gidecekmi

sert dususlerin neticesinde hep bir durgunluk, hafif sert bir yuklelis olduktan sonra sert dusus tekrarlandi..

trendin nerede degisecegini kestirmek cok onemli
legendary
Activity: 1008
GigTricks.io | A CRYPTO ECOSYSTEM FOR ON-DEMAND EC
2 haftadır hareketliydi 1 ay hareket olmaz en az.
full member
Activity: 238
Merit: 100
kazık çaktı sanki çoğunlukta yukarı yönlü bir beklenti var ama benim kanaatimce önce bir kez daha dip yapacaklar terse yatırma dogasında var    Roll Eyes

dediğim gibi bir süre daha böyle devam edebilir
piyasa kararsız Smiley
ya çıkarsa diye satamayanlar ile ya düşerse diye alamayanlar kilitliyor olayı Smiley
legendary
Activity: 1498
Merit: 1007
kazık çaktı sanki çoğunlukta yukarı yönlü bir beklenti var ama benim kanaatimce önce bir kez daha dip yapacaklar terse yatırma dogasında var    Roll Eyes
full member
Activity: 238
Merit: 100
190 - 220 dolar arasında geziniyor  bir haftadır
hangi yöne kırsam diye düşünüyor
bir süre bu bantta gezecek gibi..
sr. member
Activity: 323
Merit: 250
hacimsiz günler can sıkıyor...
EFS
staff
Activity: 3822
Merit: 2123
Crypto Swap Exchange
250-280'e kadar yükseliş olabilir. Sonra yine düşüş trendi devam eder. Orta vadede 150'nin altını görüp son panik havası oluşturulur ve herkesin en umutsuz anında yeni pump başlar diye düşünüyorum.
legendary
Bu hafta 250 $ gecilebilir.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024

Sanırım kara bulutlar biraz olsun dağıldı. Bir süre böyle rölanti yükseliş ve azalışlar olacak gibi. Ralli için yeterli şartlar yok henüz.
hero member
Activity: 840

20$ yuzde 10 fena degil, haftasonu icin.
legendary
Dunden itibaren 20 $ lik artis var.
legendary
Activity: 1484
yeni bi kırılma geldi hayırlısı
hero member
Activity: 969
bitcoinin fiyatının düşmesine üzülmüyorum
bitcoin fiyatı elinde altcoin bulunanlar çıkabilmek için dumplıyorlar
btc 1 düşerken altcoinler 1.2 1.3 1.5 düşüyor
ama geri toparlanmıyor çoğu zaman her bitcoin düşüşünde olan altcoin madencilere oluyor zaten ltc fiyatına bakın btc ye oranla ciddi değer kaybı daima btc fiyatının düşüşü sırasında gerçekleşiyor
günde 100 lira kazanan altcoin minerları şimdi 5 kazanmıyor
legendary
Activity: 1484
Dif fiyatı etkiler mi bilmem de fiyatın difi etkilediğinden eminim.
sr. member
Activity: 266
Merit: 250
1 BTC üretim maliyetini hesaplayabilirsek düşebileceği yada düşse bile almanın mantıklı olduğu bir noktayı bulabilir miyiz?
Maliyet hesaplanabilir ancak fiyatın yönüyle ilgili kesin bir kanıya varılamaz, Madencilerin günlük üretim tutarı belli: 24*6*25=3600  BTC, ancak 1 günde dumplanan coin miktarı 50-100 bin civarı. Yani madenciler çok küçük bir bölümünü oluşturuyor bu miktarın.
Altın madenciliği gibi btc üretimini düşündümde ikisinde de belli bir eforla iş yapılıyor.
Maliyet donanım, elektrik gibi gözüküyor. Gelen zorluk seviyeleride sürekli bu maliyetleri arttırıyor gözüküyor.
Farklı bir açıdan yaklaşmak istedim ustalar ne der acaba?
Üretim maliyeti bir yana; maliyetten bağımsız olarak; markette dolaşımda bulunan bitcoin miktarı da önemli, üretim kısıtlı ancak dolaşımdaki bitcoin miktarı çok fazla
Çok sövdüğümüz Çinliler sizce ne kadar maliyetle üretebiliyor?
Bizlere 1000$'a sattıkları cihazları 100$ seviyelerinde ürettiklerini düşünürsek, tek maliyetleri elektrik masrafı (Cihaz maliyetlerini çoktan çıkarttılar sattıkları üzerinden, çok da büyük kara geçtiler).

newbie
Activity: 29
Merit: 0
1 BTC üretim maliyetini hesaplayabilirsek düşebileceği yada düşse bile almanın mantıklı olduğu bir noktayı bulabilir miyiz?
Altın madenciliği gibi btc üretimini düşündümde ikisinde de belli bir eforla iş yapılıyor.
Maliyet donanım, elektrik gibi gözüküyor. Gelen zorluk seviyeleride sürekli bu maliyetleri arttırıyor gözüküyor.
Farklı bir açıdan yaklaşmak istedim ustalar ne der acaba?
Çok sövdüğümüz Çinliler sizce ne kadar maliyetle üretebiliyor?
EFS
staff
Activity: 3822
Merit: 2123
Crypto Swap Exchange
Bakalım pazar düşüşü olacak mı?
legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
bugun huobide tuhaf hareketler var yon nereye belli degil..

gol bekliyoruz.

Haftasonu diye dusecektir muhakkak
Jump to: