Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 778. (Read 1107683 times)

legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
213 dolara çıktı
şöyle bir 250 üzerine çıksa da Hashnest mining yapmaya başlasa Smiley

aman hocam, yapmasin mumkunse

hatta hic bir cinli bir daha mining falan yapmasin..
full member
Activity: 238
Merit: 100
213 dolara çıktı
şöyle bir 250 üzerine çıksa da Hashnest mining yapmaya başlasa Smiley
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
Düşüş bitti yaşasın bitcoin
legendary
Activity: 1554
Merit: 1000
Düşüş trendinin bittiğini sanmıyorum. Dalgalanmaların çoğalması daytraderlar adına fırsat yaratıyor.

daytraderlar cikis trendinde , trade yapamiyor mu?

ya da soyle sorayim, cikis trendine girdigimizde dalgalanma olmuyor mu/olmayacak mi?

gercek 6 sigma dalgalanlama, bir urun/mal/emtia/para birimi deger kazanirken olur.

Yazdığımı doğru okumadınız sanırım. İki ayrı cümlede iki yargı belirttim. İlk cümle: Düşüş trendi bitmedi. İkinci cümle: Yatay fiyat dışında tüm dalgalanmalar traderlara yarar. Aşağı yukarı hareketler trade fırsatı sunuyor.
hero member
Activity: 678
Merit: 501
ben sattım bekliyorum.
legendary
Düşüş trendinin bittiğini sanmıyorum. Dalgalanmaların çoğalması daytraderlar adına fırsat yaratıyor.

daytraderlar cikis trendinde , trade yapamiyor mu?

ya da soyle sorayim, cikis trendine girdigimizde dalgalanma olmuyor mu/olmayacak mi?

gercek 6 sigma dalgalanlama, bir urun/mal/emtia/para birimi deger kazanirken olur.
legendary
Activity: 1554
legendary
https://www.tradingview.com/v/8ss69KFu/

guzel bir grafik,

bir balonun olusumu ve normallesme sureci,

eleman bu grafigi ekim ayinda yapmis, play e basin ve su an ki durumla ne kadar ortustugunu gorun..

orda bir "despair" umutsuzluk donemi varki, su son 2-3 haftayi ozetliyor..
legendary
ucusa gecti bitcoin,

bakalim nerede durduracaklar..

--

230 dolari vurduk

saka gibi degil

ozlemisiz

--

btcturktte ne var yok supurduler ,

550 liranin gecilmesi , 3 dakka surdu sadece
sr. member
Activity: 266
Merit: 250
bu ekşici eleman klasik cointellectçi galiba Grin

gelsin ben ona tavsiye "satayım" her hafta elindekini en az 2'ye katlasın Grin
aa bi dakka zaten yazdım ben tavsiyelerimi altcoin bölümünde Grin
legendary
entry'ler silinmiş
şu olay nedir bir kişi kısaca özetlerse biz de sessli gülebilsek Smiley

1.2 btc mi neydi 21 btc yapmis arkadas, 2 ay sonra 42 btc yapacakmis. 1 yil icinde taktigini bulana 1.000$ vercekmis. 25.000$'e satiyormus. Forumdaki mesajlarinda kendisinden bi ekip gibi bahsetmis ama heralde sizofren. Sacma sacma isler. Yanlis yazmis da olabilirim.

ben o arkadasi kaile almiyorum zaten,

ingilizcede bir terim vardir

"he is delusinal"  diye, cuk oturur tanima..
sr. member
Activity: 574
Merit: 253
entry'ler silinmiş

1.2 btc mi neydi 21 btc yapmis arkadas, 2 ay sonra 42 btc yapacakmis. 1 yil icinde taktigini bulana 1.000$ vercekmis. 25.000$'e satiyormus. Forumdaki mesajlarinda kendisinden bi ekip gibi bahsetmis ama heralde sizofren. Sacma sacma isler. Yanlis yazmis da olabilirim.
full member
entry'ler silinmiş
newbie
Activity: 17
Merit: 0
% 50 den fazla kazanamayanın bu işlere girmemesi gerektiğini, kendisinin % 110 kazandığını, 3 ay önceki 3 bitcoininin şimdi 12 bitcoin yaptığını, ispat olarak cüzdan adresini paylaştığı 2 entry vardı.

https://eksisozluk.com/entry/48406182

biraz önce bu entry i okudum dedim bizim forumdan coaxe ne kadar benziyor falan sonra

https://eksisozluk.com/entry/48410424

şu yönlendirmesine gittim ve sesli güldüm  Grin

Ne yazıyordu bunlarda? Kaydeden var mı? Merak ettim.
bide yöntemi parayla satarım diyodu , aynı adresi burada da paylaşmıştı o olduğunu oradan anladım ben.

Burda afiş oluncada silmiş entryleri  Grin
legendary
Activity: 1484
% 50 den fazla kazanamayanın bu işlere girmemesi gerektiğini, kendisinin % 110 kazandığını, 3 ay önceki 3 bitcoininin şimdi 12 bitcoin yaptığını, ispat olarak cüzdan adresini paylaştığı 2 entry vardı.

biraz önce bu entry i okudum dedim bizim forumdan coaxe ne kadar benziyor falan sonra

bide yöntemi parayla satarım diyodu , aynı adresi burada da paylaşmıştı o olduğunu oradan anladım ben.
member
Activity: 68
Merit: 10

newbie
Activity: 31
Merit: 0
Şu an 200 duvarını kırdı
legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
Merhaba,

Daha evvelde gecmis aylarda belirttigim uzere halen bu tur operasyonlarin bir grup tarafindan yapildigina inaniyorum.

Gecmis donemlerde de benzer ve daha hararetli durumlar gerceklesmisti, her seferinde birileri cikip bitcoin oldu bitti veryansin etmisti, ozamanda insnalara sakin olmalari gerektigini, bitcoinin normal borsaya benzemedigini, isleyisinin bambaska oldugunu anlatmaya calistiysakta malesef birileri devamli cikip bilmislik yapmaya, burada insanlari yanlis yonlendirmeye calismisti. Klasik borsadan orneklerle suslu puslu kelimelerle donattiklari teknik analizleri burada paylasip iddialarda bulumuslardi, niktekim herkez gordu ve sahit oldu ki kim ne derse desin bu bitcoin cok baska birsey, olumlu olumsuz haberler, klasik borsa analizleri bir turlu calismiyor ongoru yapmada.

GHash.io ilk cloud mining terimiile ortaya ciktiginda basta her ne kadar karli gibi gorunsede ilk bir kac gunde ne oldugu anlasildi ve hic bir karli yonu olmadigi belkide defalarca bir cok farkli baslik altinda yazildi cizildi, bunu takip eden cloud mining firmalari icinde yazildi cizildi, fakat yurdum insani israrla ref almak ugruna bunlari tavsiye etti, sayfalar dolusu ardi arkasi kesilmeyen ama hep kendini yenileyen konular yazildi. Gelinen nokta su anda belli, oysa bu zaten 2 yil kadar evvel acik acik ongoruldu ve insanlar uyarildi, ama herkez yine kendi bildigini okudu. Ghash.io nun kulandigi ASIC ler eski nesil asicler ve enerji tasarufu yeni cihazlara gore daha az, boylesine buyuk bir mining operasyonunda da ha deyince binlerce cihaz bir kerede upgrade edilemiyor, grafiklerdende anlasilacagi uzere bu firma yavas yavas kan kaybetmeye ve networkteki payini kaybetmeye basladi, buna orantili olarakta antminerin poollari bu acigi kapatip gh.io dan bosalan yeri doldurmaya basladi, knc miner belli bir yuzdeye ulasti ama gorulen o ki son iki aydir onlarinda yuzdeleri azalmaya basladi ayni oranda btcchina poollari yukseliste, eskiden networkun ceyregini tutan poollarin adini su anda listede bile goremez olduk, yeni cihazlarin daha az enerji tuketmesinden oturu su anda bunlari kullanan sirketlerin pastadaki payi cogaldi, ama degismeyen tek sey var ve son 3 aydir 260-360 Petahash seviyesindeki hashrate, bu aralikta oynuyor, bu aralikta poollarin pastadaki paylari degisirken birinin azalir digerinin cogalirken bu rate sabite yakin kaliyor.

Ponzi sistemlerinin bitcoin ekosistemine zarar verdigini dusunmuyorum, zaten bu sistemlerin bitcoin ile alakasi yok, burada para kazanan ve kaybeden kitle zaten bitcoinden uzak yalnizca kisa yoldan para kazanma pesinde olan bir kitle. Vakti zamaninda tencere tava satarak bile bu sistemler kullanilmisti, o yuzden ponzi sistemlerinin zerre kadar bitcine zararida faydasida yok.

SU anki fiyata ve panik durumuna bakacak olursak eger, 2013 yilinda 600 dolara kadar cikan bitcoin yine bir kac hafta icinde 96 dolara kadar gerilemisti, neredeyse 6 kat, sonra 2 ay icinde ise 1200 dolara tirmanmisti, buda 12 kat, oysa su anda yalnizca 4 kat deger kabetmis bir bitcoin icin gereginden fazla tepki gosteriliyor, bitcoin su anda hedefine varmis gibi gorunuyor, teknoloji dunyasinin devleri bunu kabul etmis durumda, kredi karti firmalari korkularini sert bir sekilde dile getirmis durumda, bu yuzden bitcoin su anda 1 dolara bile dusse bu bitcoinin oldugu anlamina gelmez, 1000 dolardan alanlarinda zarar ettigi anlami cikmaz, basit matematik ile zarar gibi gorunse bile yatirim araci olarak bakarsaniz zaten gunu geldiginde hicte yanlis karar vermediginizi goreceksiniz elinizdeki bitcoinleri satmayarak. SU anki oprasyonun bana gore en buyuk sebebi piyasada tekellesmeye calisan bitcoin mining operasyonu yapan sirketler ve cok ucuza mal ettikleri ASIC cihazlari inanilmaz fiyarlara satan asic ureticileri, bu operasyonun bir kac ay daha surecegini ve asic cihazlardaki inanilmaz fiyat dususlerini gordugunuzde bu anlattiklarimin bir komplo teorisi olmadigini hep birlikte gorecegiz.
legendary
Activity: 1020
Merit: 1027
http://webchat.freenode.net #bitcointalk-tr kanalını açtım Roll Eyes Grin Grin

edit: forum moderatörümüz isterse op'luk veririm kanalda. (önce nickini doğrulaması için pm göndermesi lazım forum üstünden Grin )

Başka özel bir kanala davet geldiği için bu aralar irc kullanıyorum. #bitcoin-tr ve #bitcointalk-tr kanallarına girdim ama kimse yok.

Dün gece baya aktifti şu an 3 kişi var gözüküyor.
full member
160 dolardan ikinci kez 200 barajına yükseldi
200 üstünde tutunması lazım
tekrar düşüş, düşük fiyattan toplama motivastonu sayesinde 200'e tutunan bitcoini daha aşağı gönderebilir..
Jump to: