Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 774. (Read 1107709 times)

sr. member
Activity: 240
Merit: 250
150$ altını görelim almaya başlarız.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Yukarı yönlü hareket var gibi.
hero member
Activity: 840
Merit: 1000
btc bakimindan islem hacminin arttigi bir gercek ancak, dolar bazinda islem hacmi hala ayni eskiye nazaran.
legendary
Activity: 1020
Merit: 1027
Gerçektende kestirmek çok zor gibi bu sıralar.

Ben önce 150'ye doğru bir düşüş bekliyorum açıkçası.

BTC-E'den takip ediyorum fiyatı. Bazı arkadaşlar btc-e.com hacmi düşük desede. Misal 24 saatte 2,5 milyon dolarlık bir hacim olmuş. Grafikleri takip ettiğinizde adım adım 210$-215$ seviyesine çıkdığını bu seviyelere geldiği anda yüklü satış yapıldığını görüyorsunuz.

Hacim olarak bakıldığında meşhur kasım ayında $ olarak hacim yüksekti btc fiyatı dolayısıyla, ancak bugün ki kadar btc hacmi yoktu diye hatırlıyorum. Yanlış hatırlıyor da olabilirim.

Demek istediğim daha önceleri ortalama bir trader misal 1btc alabiliyorduysa şu anda 10BTC alabiliyor. Bu da fiyata etki ediyor. Önceleri en az 10-20$ sıçramalar yaparken şimdi 1$ fark aynı hesaba geliyor.
Bir anda yüksek miktarda pump ve dump yapılabiliyor bu sayede. Bu da ufak karlarda satış baskısı oluşturuyor bir çok kişide, durumun belirsizliği etkisiyle.

Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Doğru bir tespit. Eskiden 1 BTC ile işlem yapanlar şimdi fiyat ucuzladığı için daha fazla BTC ile al-sat yapabiliyor, hacim ciddi şekilde artıyor.
legendary
Activity: 1108
Merit: 1002
Gerçektende kestirmek çok zor gibi bu sıralar.

Ben önce 150'ye doğru bir düşüş bekliyorum açıkçası.

BTC-E'den takip ediyorum fiyatı. Bazı arkadaşlar btc-e.com hacmi düşük desede. Misal 24 saatte 2,5 milyon dolarlık bir hacim olmuş. Grafikleri takip ettiğinizde adım adım 210$-215$ seviyesine çıkdığını bu seviyelere geldiği anda yüklü satış yapıldığını görüyorsunuz.

Hacim olarak bakıldığında meşhur kasım ayında $ olarak hacim yüksekti btc fiyatı dolayısıyla, ancak bugün ki kadar btc hacmi yoktu diye hatırlıyorum. Yanlış hatırlıyor da olabilirim.

Demek istediğim daha önceleri ortalama bir trader misal 1btc alabiliyorduysa şu anda 10BTC alabiliyor. Bu da fiyata etki ediyor. Önceleri en az 10-20$ sıçramalar yaparken şimdi 1$ fark aynı hesaba geliyor.
Bir anda yüksek miktarda pump ve dump yapılabiliyor bu sayede. Bu da ufak karlarda satış baskısı oluşturuyor bir çok kişide, durumun belirsizliği etkisiyle.

Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.
copper member
Activity: 1358
Merit: 523
iniyomu çıkıyomu bi karar versin artık bizde ona göre ya girelim ya çıkalım ne btcymiş arkadaş Angry
legendary
Artmasi daha yuksek olasilik.300 e yakin bir seviyeye cikacaktir derim.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
forumdaki arkadaşlar alım için bekliyormu yoksa son düşüşte alım yaptılar mı diye merak ediyorum belki herkes son durumu hakkında bilgi verirse genel hakkında bir fikir oluşturabiliriz . şahsen ben son düşüşte 430 tlden alım yaptım eğer bu hafta içinde yukarı hareket olmazsa tekrar aşağı yönlü bir hareket olabilir diye düşünüyorum. şimdilik btc deyim.
hero member
onemli olan daha dusecek mi, yoksa alip basini gidecekmi

sert dususlerin neticesinde hep bir durgunluk, hafif sert bir yuklelis olduktan sonra sert dusus tekrarlandi..

trendin nerede degisecegini kestirmek cok onemli
legendary
Activity: 1008
GigTricks.io | A CRYPTO ECOSYSTEM FOR ON-DEMAND EC
2 haftadır hareketliydi 1 ay hareket olmaz en az.
full member
Activity: 238
Merit: 100
kazık çaktı sanki çoğunlukta yukarı yönlü bir beklenti var ama benim kanaatimce önce bir kez daha dip yapacaklar terse yatırma dogasında var    Roll Eyes

dediğim gibi bir süre daha böyle devam edebilir
piyasa kararsız Smiley
ya çıkarsa diye satamayanlar ile ya düşerse diye alamayanlar kilitliyor olayı Smiley
legendary
Activity: 1498
Merit: 1007
kazık çaktı sanki çoğunlukta yukarı yönlü bir beklenti var ama benim kanaatimce önce bir kez daha dip yapacaklar terse yatırma dogasında var    Roll Eyes
full member
Activity: 238
Merit: 100
190 - 220 dolar arasında geziniyor  bir haftadır
hangi yöne kırsam diye düşünüyor
bir süre bu bantta gezecek gibi..
sr. member
Activity: 323
Merit: 250
hacimsiz günler can sıkıyor...
EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
250-280'e kadar yükseliş olabilir. Sonra yine düşüş trendi devam eder. Orta vadede 150'nin altını görüp son panik havası oluşturulur ve herkesin en umutsuz anında yeni pump başlar diye düşünüyorum.
legendary
Bu hafta 250 $ gecilebilir.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024

Sanırım kara bulutlar biraz olsun dağıldı. Bir süre böyle rölanti yükseliş ve azalışlar olacak gibi. Ralli için yeterli şartlar yok henüz.
hero member

20$ yuzde 10 fena degil, haftasonu icin.
legendary
Dunden itibaren 20 $ lik artis var.
legendary
Activity: 1484
yeni bi kırılma geldi hayırlısı
Jump to: