Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 775. (Read 1107709 times)

hero member
Activity: 969
Merit: 1000
bitcoinin fiyatının düşmesine üzülmüyorum
bitcoin fiyatı elinde altcoin bulunanlar çıkabilmek için dumplıyorlar
btc 1 düşerken altcoinler 1.2 1.3 1.5 düşüyor
ama geri toparlanmıyor çoğu zaman her bitcoin düşüşünde olan altcoin madencilere oluyor zaten ltc fiyatına bakın btc ye oranla ciddi değer kaybı daima btc fiyatının düşüşü sırasında gerçekleşiyor
günde 100 lira kazanan altcoin minerları şimdi 5 kazanmıyor
legendary
Activity: 1484
Dif fiyatı etkiler mi bilmem de fiyatın difi etkilediğinden eminim.
sr. member
Activity: 266
Merit: 250
1 BTC üretim maliyetini hesaplayabilirsek düşebileceği yada düşse bile almanın mantıklı olduğu bir noktayı bulabilir miyiz?
Maliyet hesaplanabilir ancak fiyatın yönüyle ilgili kesin bir kanıya varılamaz, Madencilerin günlük üretim tutarı belli: 24*6*25=3600  BTC, ancak 1 günde dumplanan coin miktarı 50-100 bin civarı. Yani madenciler çok küçük bir bölümünü oluşturuyor bu miktarın.
Altın madenciliği gibi btc üretimini düşündümde ikisinde de belli bir eforla iş yapılıyor.
Maliyet donanım, elektrik gibi gözüküyor. Gelen zorluk seviyeleride sürekli bu maliyetleri arttırıyor gözüküyor.
Farklı bir açıdan yaklaşmak istedim ustalar ne der acaba?
Üretim maliyeti bir yana; maliyetten bağımsız olarak; markette dolaşımda bulunan bitcoin miktarı da önemli, üretim kısıtlı ancak dolaşımdaki bitcoin miktarı çok fazla
Çok sövdüğümüz Çinliler sizce ne kadar maliyetle üretebiliyor?
Bizlere 1000$'a sattıkları cihazları 100$ seviyelerinde ürettiklerini düşünürsek, tek maliyetleri elektrik masrafı (Cihaz maliyetlerini çoktan çıkarttılar sattıkları üzerinden, çok da büyük kara geçtiler).

newbie
Activity: 29
Merit: 0
1 BTC üretim maliyetini hesaplayabilirsek düşebileceği yada düşse bile almanın mantıklı olduğu bir noktayı bulabilir miyiz?
Altın madenciliği gibi btc üretimini düşündümde ikisinde de belli bir eforla iş yapılıyor.
Maliyet donanım, elektrik gibi gözüküyor. Gelen zorluk seviyeleride sürekli bu maliyetleri arttırıyor gözüküyor.
Farklı bir açıdan yaklaşmak istedim ustalar ne der acaba?
Çok sövdüğümüz Çinliler sizce ne kadar maliyetle üretebiliyor?
EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
Bakalım pazar düşüşü olacak mı?
legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
bugun huobide tuhaf hareketler var yon nereye belli degil..

gol bekliyoruz.

Haftasonu diye dusecektir muhakkak
hero member
Activity: 840
bugun huobide tuhaf hareketler var yon nereye belli degil..

gol bekliyoruz.
newbie
Activity: 15
Bence bu durumda kırılma noktası kestirmek çok zor. Biraz komplo teorisi üretecek olursak;
 - Birileri Bitcoin'i itibarsızlaştırmaya çalışıyor olabilir.
 - Birde bu kadar hack olayı yaşanmasına bunlara bir sürü çözüm bulunmasına rağmen hala hack olaylarının yaşanması bana biraz çelişkili geliyor.
EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
mesela az sonra btce de 50 dolarlık alıs fiyatı gorsen naparsın? panikle satısa gecirir insanları. tabiki patlama ihtimalide var ama 20k btc ile operasyon yapacaksan en dogru adres btce olur benim fikrim

50$'ı görsem evi arabayı satar (sanki var da Smiley) Bitcoin alırım.
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
Btc e piyasayi etkileyebilecek bir borsa degil.Gerek hacim gerek yapisi itibariyle boyle.20 bin btc yle btc-e de satisa gecersen sadece btc lerini ucuza satmis olursun baska bir cacik olmaz.4 ay once yasadik aynisini.20 bin btc piyasayi manipule edecek miktar degildir ayrica.Dusus trendinde satisa gecersen corbada tuzun olmus olur.Yukselis trendinde satisa gecersen yangina 1 bardak su atmis olursun.

900 dolardan 300 dolara gerilemişti o dönemi diosan eger o zamanlar btc cok kuvvetliydi. suan insanların inanclarında kaybolma var ve piyasa cok gevsek birisi bi haber aldı satısa basladı diye düsünülme ihtimali cok yuksek. mesela az sonra btce de 50 dolarlık alıs fiyatı gorsen naparsın? panikle satısa gecirir insanları. tabiki patlama ihtimalide var ama 20k btc ile operasyon yapacaksan en dogru adres btce olur benim fikrim
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Btc e piyasayi etkileyebilecek bir borsa degil.Gerek hacim gerek yapisi itibariyle boyle.20 bin btc yle btc-e de satisa gecersen sadece btc lerini ucuza satmis olursun baska bir cacik olmaz.4 ay once yasadik aynisini.20 bin btc piyasayi manipule edecek miktar degildir ayrica.Dusus trendinde satisa gecersen corbada tuzun olmus olur.Yukselis trendinde satisa gecersen yangina 1 bardak su atmis olursun.
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
BTCturk'de yeri geldiğinde 1 btc ile bile fiyatlarda ufak haraketlendirme yaşanabiliyor
20 bin BTC, deneyimli trader ile domino etkisi yaratabilir mi acaba?

o miktarla btcturkte hicbisi yapamazsın insanlar anlam veremez monitöre kitlenir kalır ne oluyor cozmeye calisir. btc-e de ise tahminim 50$ a bile btc satmıs olursun ve btce deki dususu goren diger borsalarda satısa gecirip tum piyasayı altust edebilrsin, huobide ise gole tas atmıs olursun.
Ben ole bir risk alıcak olsam kesin btce de islemi yapardim.insanlar ne olduğunu anlamaya calisana kadar alttan 20bin btc mi geri toplamis olurdum. tabi papaz pilavi yemezsede ufak bir serveti hic etmis olursun.
full member
Activity: 238
Merit: 100
BTCturk'de yeri geldiğinde 1 btc ile bile fiyatlarda ufak haraketlendirme yaşanabiliyor
20 bin BTC, deneyimli trader ile domino etkisi yaratabilir mi acaba?
hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver
20 bin btc nedir ki.

20 bin btc, en az 5 katı hacim yaratır doğru bir trader'ın elinde
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
reddite okumuştum son düşüşte  yaklaşık 750k btc el değiştirmiş

buda linki : http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/2si40b/750000_bitcoins_changed_hands_over_the_past_few/.compact
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
20 bin btc nedir ki.
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
düşmesi çok kolay olmayabilir artık. oversold diye bir terim var, olması gerekenden fazla satıldı bitcoin. bir de alım satım olayları psikolojik bir şey. geçen gün $100'ın da altına inebilir, zararın neresinden dönersen kardır diye bir korku ortamı oluştuğu için fiyat $160'a kadar indi. şu anda böyle bir ortam yok. çok konuşulmadı ama bitstamp'ten çalınan 20bin bitcoin de satılmış olabilir.

legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
su an sakin gibi gozukuyor, ancak en sakin gorundugu zamanlarda bile ne oldugunu biliyoruz..
newbie
Activity: 31
Bu gece sakin geçeceğe benziyor Cheesy
newbie
Activity: 31

Bence korkmanıza gerek yok. Fiyat yükselicek. Niye diye sorarsanız analiz yapmıycam çünkü analizlerin çoğu boşuna gidiyor (hele benim gibi 1,5 aylıksanız Cheesy). Artık düşüş yok ben 420 den alacağımı aldım artık onun altına düşmez. Ne çin ne de başkası düşüremeyecek.

Adam kararlı çıktı Rıza baba  Grin
Jump to: