Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 775. (Read 1108706 times)

legendary
Activity: 1470
Merit: 1024

Belkide satmanızı istiyorlardır Cheesy Birde bu açıdan düşünün.
full member
Activity: 238
Merit: 100
şöyle bir post atılmış

maksimum 36 saat veriyor. bakalım ne olacak? açıkçası ben 12 saat içinde ufak bir yükselişte satışa geçip fiatta bekleyeceğim.

hocam kusura bakmayın biraz grafik özürlüsüyüm
36 saat içerisinde sert bir düşüş mü bekleniyor?
kaça kadar düşüş gösteriyor?
biraz açar mısınız?
sr. member
Activity: 323
Merit: 250
şöyle bir post atılmış

maksimum 36 saat veriyor. bakalım ne olacak? açıkçası ben 12 saat içinde ufak bir yükselişte satışa geçip fiatta bekleyeceğim. satıp fiata döndüm. bu durgun ve kırmızı ağırlıklı piyasa fazla korkutuyor beni. 1 hafta içinde 150 doları görürüz diye tahmin ediyorum.
full member
10 dolara düşerse yeni kullanıcılara gerek kalmadan kurtlar kapışır
buna bu forumdaki bizler de dahil
arz olan şey yükselir
düşünce arz artacağı için, bu durumda 10 dolar civarı bitcoin değeri artık hayal..
legendary

Bence insanların kullanması için 10$ a düşmesine gerek yok. Almak,tanımak isteyen 0.1 BTC ya da 0.01 BTC alıp kullanabilir. 10$ a düşmesini isteyenler yüklü alım yapıp geleceğe yatırım yapmak istiyorlar.
 Bitcoini hiç duymamış olan bir insanı ele alalım. Bu insan 10$ fiyatından bitcoini tanımış olsun. Eğer bu işin geleceği olduğunu görürse oda keşke 1$ olsada daha çok alsam diye düşünebilir.
 Bitcoini altın gibi düşünmekten ziyade onu yeni bir ekonomik sistem, yeni bir ödeme yöntemi olarak kabul edip bu şekilde yaygınlaştırmak gerekir. Eğer bitcoin gerçekten de insanlara daha fazla özgürlük tanıyorsa zaten kimse engelleyemez ve gelecekteki yerini bir şekilde alır.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
10$'a düşüş pek olası değil ama diyelim ki oldu. Hacim dibe vurmaz, tavan yapar.

Ne zamandır yazacağım, yazamıyorum. İşte BTC'nin ihtiyacı olan da bu. Herkesin "ah bir deneyeyim ne olacak ki 2 10 kuruştan" diyebileceği seviyeye gelmesi. Ama hiç kolay değil o seviyelere çekmek, yine de lobi tamamen başaramasa da yaklaşıyor gibi Smiley

$100 dolar psikolojik bir sınır. Az biraz altına inince, 10 dolarlara ihtiyaç kalmayabilir. Hacim tavanı aşar, aya doğru yola çıkar. Bu durumda bile potansiyel kullanıcı kitlesinin %10'una ulaşılamaz. Ama gerçek kullanıcı kitlesinin elinden BTC'le gelir geçer.

Biraz daha zamana ihtiyacımız var...
EFS
staff
Activity: 3822
Merit: 2123
Crypto Swap Exchange
10$'a düşüş pek olası değil ama diyelim ki oldu. Hacim dibe vurmaz, tavan yapar.
sr. member
Activity: 266
2 haftadır hareketliydi 1 ay hareket olmaz en az.

tek temenimiz eski fiyata dönsün Smiley

Yani 10$'a, değil mi?

10$ dönsünde BTC işlem hacmi dibe vursun değil mi ?
EFS
staff
Activity: 3822
Merit: 2123
Crypto Swap Exchange

Yani 10$'a, değil mi?
full member
Activity: 221

legendary

Bence imkanınız oldukça azar azar alın. Kısa vadede düşecek gibi görünmüyor. Orta vadede belki bir 150 barajı zorlanabilir ama uzun vadede 350 dolar üstü olacağını tahmin ediyorum.
full member
Ben beklemedeyim
ne kadar yükselirse yükselsin satmayı düşünmüyorum
100 dolar civarını görmedikçe de almayı düşünmüyorum..
sr. member
Activity: 328
Ben almaya başladım
sr. member
Activity: 240
150$ altını görelim almaya başlarız.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Yukarı yönlü hareket var gibi.
hero member
Activity: 840
Merit: 1000
btc bakimindan islem hacminin arttigi bir gercek ancak, dolar bazinda islem hacmi hala ayni eskiye nazaran.
legendary
Activity: 1020
Merit: 1027
Gerçektende kestirmek çok zor gibi bu sıralar.

Ben önce 150'ye doğru bir düşüş bekliyorum açıkçası.

BTC-E'den takip ediyorum fiyatı. Bazı arkadaşlar btc-e.com hacmi düşük desede. Misal 24 saatte 2,5 milyon dolarlık bir hacim olmuş. Grafikleri takip ettiğinizde adım adım 210$-215$ seviyesine çıkdığını bu seviyelere geldiği anda yüklü satış yapıldığını görüyorsunuz.

Hacim olarak bakıldığında meşhur kasım ayında $ olarak hacim yüksekti btc fiyatı dolayısıyla, ancak bugün ki kadar btc hacmi yoktu diye hatırlıyorum. Yanlış hatırlıyor da olabilirim.

Demek istediğim daha önceleri ortalama bir trader misal 1btc alabiliyorduysa şu anda 10BTC alabiliyor. Bu da fiyata etki ediyor. Önceleri en az 10-20$ sıçramalar yaparken şimdi 1$ fark aynı hesaba geliyor.
Bir anda yüksek miktarda pump ve dump yapılabiliyor bu sayede. Bu da ufak karlarda satış baskısı oluşturuyor bir çok kişide, durumun belirsizliği etkisiyle.

Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Doğru bir tespit. Eskiden 1 BTC ile işlem yapanlar şimdi fiyat ucuzladığı için daha fazla BTC ile al-sat yapabiliyor, hacim ciddi şekilde artıyor.
legendary
Activity: 1108
Merit: 1002
Gerçektende kestirmek çok zor gibi bu sıralar.

Ben önce 150'ye doğru bir düşüş bekliyorum açıkçası.

BTC-E'den takip ediyorum fiyatı. Bazı arkadaşlar btc-e.com hacmi düşük desede. Misal 24 saatte 2,5 milyon dolarlık bir hacim olmuş. Grafikleri takip ettiğinizde adım adım 210$-215$ seviyesine çıkdığını bu seviyelere geldiği anda yüklü satış yapıldığını görüyorsunuz.

Hacim olarak bakıldığında meşhur kasım ayında $ olarak hacim yüksekti btc fiyatı dolayısıyla, ancak bugün ki kadar btc hacmi yoktu diye hatırlıyorum. Yanlış hatırlıyor da olabilirim.

Demek istediğim daha önceleri ortalama bir trader misal 1btc alabiliyorduysa şu anda 10BTC alabiliyor. Bu da fiyata etki ediyor. Önceleri en az 10-20$ sıçramalar yaparken şimdi 1$ fark aynı hesaba geliyor.
Bir anda yüksek miktarda pump ve dump yapılabiliyor bu sayede. Bu da ufak karlarda satış baskısı oluşturuyor bir çok kişide, durumun belirsizliği etkisiyle.

Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.
copper member
Activity: 1358
Merit: 523
iniyomu çıkıyomu bi karar versin artık bizde ona göre ya girelim ya çıkalım ne btcymiş arkadaş Angry
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Artmasi daha yuksek olasilik.300 e yakin bir seviyeye cikacaktir derim.
Jump to: