Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 833. (Read 1107570 times)

legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
328 usd ye düşmüş 400 e çıkmış btc-e de vay anasını sayın seyirciler.Bitstamp da düşüyor.
legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
btc- e de btc 328.12 dolara düşüp çıktı Cheesy
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
O kırlımayı bekleyenler arasında bende varım  Smiley 400 civarına düşmesini bekliyorum
legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
520'ye çıktı yine 490'a düşürdüler. Birileri yüklü satış yaptı.
legendary
Activity: 1106
bana kalırsa kırılma 400 dolara kadar sürecek gibi. 400'e gelmeden bir yerde toparlar ama nerede Smiley
hero member
Activity: 756
Merit: 505
500 altını gördüğümüze göre yine bi 400 öptürcekler sanki...
hero member
Activity: 840
basladilar almaya
dünkü tırmanılan noktanında üstüne çıktı burdan gider mi 12 saat içinde bir blok satış daha gelmezse gider gibi..

evet biraz evvel omuz basi gecti, burda kalirsa , hareket surer , ama nereye kadar bilinmez, geldigi yere mi , yoksa daha da ileri mi..
hero member
1 saat icinde 5 % alim dalgasi geldi hemde hacimli, bende sattiklarimi toplamaya basladim bile.
legendary
Activity: 1869
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
basladilar almaya
dünkü tırmanılan noktanında üstüne çıktı burdan gider mi 12 saat içinde bir blok satış daha gelmezse gider gibi..
hero member
basladilar almaya
legendary
bu çöküşler btc dağılımını sağlıyor aslında ilerideki spekülasyonları azaltıyor.
tamamen katılıyorum balina sayısı azalıyor.şu an ki düşüş bile bir yatırımcının satışı yüzünden takip edenlerden kaynaklanıyor.
btc milletin eline dağılınca böylesi sert düşüşler daha az görülür.
legendary
Activity: 1484
bu çöküşler btc dağılımını sağlıyor aslında ilerideki spekülasyonları azaltıyor.
legendary
Activity: 1554
500'ün altına da indi. Parça parça alım yapıyorum. 470'teki dirence kadar inmesi bekleniyor. İndiği sürece almaya devam. Smiley
legendary
Son düşüşün nedenlerinden biri Ethereum'un topladığı Bitcoinleri bozdurması olabilir. Vitalik ayın 8'inde bu konuda bir açıklama yapmış.

http[Suspicious link removed]KiqBU1pmvoyzCfRzCfEP64pBJ
https://blockchain.info/address/36PrZ1KHYMpqSyAQXSG8VwbUiq2EogxLo2

Doğru tespit bu, Ethereum çalışanlarına ve şirket masraflarına kullanmak için BTC bozduruyor, bunu fırsat bilen "balina"lar da BTC fiyatını aşağı çekiyor. Bence yeterince aşağı çektikten sonra (ki şu anda 507$ neredeyse 580-600 bandından beri aralıksız düşüyor) geri kaldıracaklar.

Mesela destek nerde onu bilmek Smiley Ben 500'ün altına düştüğü an almaya başlamayı düşünüyorum.
şirket çalışanalarına milyonlarca dolar vermeyecek herhalde.Parayı çekmelerinin başka bir sebebi var reddit te vitalik yazmış yatırımcılarımızdan biri parayı geri çekiyor ona vericez demiş.
İşin enteresan tarafı koskoca bitcoin piyasası böyle bir satış ile nasıl dalgalanabiliyor.
newbie
Activity: 36
Merit: 0
Son düşüşün nedenlerinden biri Ethereum'un topladığı Bitcoinleri bozdurması olabilir. Vitalik ayın 8'inde bu konuda bir açıklama yapmış.

http[Suspicious link removed]KiqBU1pmvoyzCfRzCfEP64pBJ
https://blockchain.info/address/36PrZ1KHYMpqSyAQXSG8VwbUiq2EogxLo2

Doğru tespit bu, Ethereum çalışanlarına ve şirket masraflarına kullanmak için BTC bozduruyor, bunu fırsat bilen "balina"lar da BTC fiyatını aşağı çekiyor. Bence yeterince aşağı çektikten sonra (ki şu anda 507$ neredeyse 580-600 bandından beri aralıksız düşüyor) geri kaldıracaklar.

Mesela destek nerde onu bilmek Smiley Ben 500'ün altına düştüğü an almaya başlamayı düşünüyorum.
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030

Bitcoin BTC-e'de 507 dolardan satılıyor şu anda, alım için iyi fırsat.
legendary
eteryum baya btc topladı onların 10 da birini bile bozdurması piyasayı alt üst eder ki 2-3 bin btc konuşuluyor, halbuki o inişi görünce birçok kişi bozduruyor panik havası esiyor...
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
Nedir bu ethereum ?
ingilizce çok az olduğundan pek bişey anlamadım
ne satıyor bunlar ?

Henuz tam anlamıyla kimse ne olduğunu bilmiyor sadece herkesin anladığı bir yazılım olucak ve bu yazılımı ether denilen ethereumun para birimiyle kullanılabilecek. Bu yazılım sayesinde yine anladığım kadarıyla sanal para üretimi kolaylaşacak. 52milyon ether satıldı 8gün icinde ve ilk çıktığında 1 btc 2000 ether ediyordu suan 1700 ether seviyelerine kadar indi. Şuan için ether ön satışı mevcut 1 ay boyunca ether satıp yatırımcı topluyorlarki yazılımları için gerekli finansmanı sağlıyorlar. ve suan ether fiyatını kendileri belirliyor.20 gün sonra satış bitecek ve 2015 kışa kadar ether alanlar aldıkları etherleri kullanamayacaklar. Bu manada son 8 günde ethereumun yaratıcıları son 8 günde piyasaya 25000btc sattılar. şuanki düşüşün ana nedeni olduğunu sanmıyorum ama elbette bir etkisi mevcut. 1 ay sonra satışları duracağı için biranda yukarı doğru hafifte olsa hareket yapabilir.
newbie
Activity: 36
Merit: 0
Nedir bu ethereum ?
ingilizce çok az olduğundan pek bişey anlamadım
ne satıyor bunlar ?
Jump to: