Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 836. (Read 1107570 times)

legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Düşse de alsak gene yatay seyire girdi.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1000
610-620 arasına sıkıştı kaç gündür, yukarı kırsa bari.

Aşağı kırılsa bile çok fazla düşebileceği bir nokta yok. Destekler çalışıyor, 5xx'leri görmesi sürpriz olur.
legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
610-620 arasına sıkıştı kaç gündür, yukarı kırsa bari.
full member
Activity: 182
Merit: 100
9 Mayısta günlük göstergeler al vermişti fiyatta 430 dolardı geçmişe dönüp bakarsanız en az 7-8 tane yazı yazmışım aman 400 dolarlardan satmayın diye.

2 gün önce günlük göstergeler yine al verdi fiyatta 554 dolardı gene oturmuşum 3-4 tane yazı yazmışım hatta fiyatta belirtmişim 550 doların altını beklemeyin diye.

Günlük göstergelerde hedef fiyat şu anda 880 - 930 dolar aralığı bu fiyattan muhtemelen geri gelecektir ayrıca tüm haftalık göstergelerde al vermiş buradaki hedef fiyat ise 1800 -2300 dolar aralığı.

Günlük göstergelerde zaman aralığı 2- 6 haftadır genelde (BTC için)
Haftalık götergelerde 2 - 4 ay

Not olarak şunu belirtmem lazım BTC için sağlıklı bir teknik analiz mümkün değil yani kimse gelipte burada 2000 dolar olacak diye iddia edemez hatta 1000 dolar olacağı bile kesin değil sadece önümüzdeki 2-3 ay çok kötü bir durumla karşılaşmadıkça yön yukarı nasıl 1000 dolardan 100 dolara kadar düştüyse aynı şekilde 400 dolardan 4000'e çıkabilir BTC'nin her zaman böyle bir potansiyeli var yada 900'den dönebilir böyle bir potansiyelide var sadece yönümüz yukarı bildiğimiz tek şey bu.

9 Nisan 2014 tarihinde başlayan ve hala devam eden yaklaşık 2,5 aylık bir süreçte çok yüklü alımlar yapıldı bu alımlar 300 - 500 BTC lik alımlar değil genel toplama bakarsanız bu süre içerisinde piyasadan 2-3 milyon BTC çekildiğini görürsünüz kimse bu kadar malı babasının hayrına almaz böyle bir piyasanın içinde bu kadar BTC'yi kimseye satamayacaklarının mutlaka alanlarda farkındadır.

Tekrar yazıyorum 400 dolarları artık beklemeyin hele hele 200 dolarları hiç zannetmiyorum mantık arıyorsanız geçmiş yazılara dönüp bakın bir çok şeyin açıklaması zaten tek tek yapılmıştı. Yazdıklarımın hiç birisi yatırım tavsiyesi değildir ama Türkiyede BTC'ye yatırım yapanların sayısı bir elin parmaklarını geçmez ve genelde BTC'den para kaybeden kesimdir 340 dolardan 680 dolara kadar %100 fiyat artışı var ve neresinden bakarsanız bakın yeni alımlar için riskli fiyatlardayız varsa tutun, yoksa ve riski seviyorsanız bundan güzel fırsat olamaz eğer para sizin için değerliyse uzak durun.

EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange

Rpietila 650 doları mayısta tahmin etmişti.

TL; DR: We are at 650 in the beginning of July, 2014.
hero member
Activity: 503
Merit: 500
Na Zdorovie!
Ben çok güvenmiyorum bu yükselmeye dün bu yüzden elimdeki 8,5 btc yi bozdum ve tekrar fiat a döndüm.3 temmuz hacimsel olarak piyasayı etkilemeyecek gibi görünsede düşüş için paniğe neden olabilir.Malum btc osuruktan nem kapan bir sektör ki kazanç için bu gerekli bir bakıma.500$ bandına doğru 1 hafta-10 gün içinde düşer diye tahmin ediyorum.
bende güvenmiyorum bu yükselişe ama habire çıkıveriyor ve doğru düzgün bir mantığı da yok.
Kim giriyor kimler giriyor belli değil.suni bir yükseliş diyorsun günlerce kalıyor. şimdi geri düşer kar realizasyonuyla diyorsun düşmüyor.
Millet elindeki btc ye çok güveniyor ve satış trendine sokmuyor ama balinalar alıp satarken fütursuzca giriyorlar.
Çin etkisi olan geçen yıl gibi değil ama ibre kısa vadede yukarı yönlü..
her an düşme ihtimali yüksek..

teramit, senin acemi madenciler fos çıktı vesselam Smiley

Bitcoin 200$'ye gerileyene kadar ölme sakın ?

Forumda helvanı yemeyelim sonra. Smiley --allh krsn--

Şaka bir yana, Gören de 100 milyon doların var, ucuzdan bitcoin alabilmek için sağda solda trollük yapıyorsun zanneder.

Bir de o kadar yükselişe rağmen halen "güvenmiyorum" demişsin.

Sen aklından her ne geçiyorsa tam tersini yaz / tersini yap bundan sonra bu forumda ve yatırım tercihlerinde.

Emin ol kral kar edeceksin.
legendary
Neymiş eğlenceli olan ''mantığı oturtan'' arkadaş. ?
legendary
Activity: 1554
Merit: 1000
Mantığı oturtamadan analiz yapan arkadaşlar günün eğlencesi oldu. Smiley
legendary
Activity: 1869
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
Ben çok güvenmiyorum bu yükselmeye dün bu yüzden elimdeki 8,5 btc yi bozdum ve tekrar fiat a döndüm.3 temmuz hacimsel olarak piyasayı etkilemeyecek gibi görünsede düşüş için paniğe neden olabilir.Malum btc osuruktan nem kapan bir sektör ki kazanç için bu gerekli bir bakıma.500$ bandına doğru 1 hafta-10 gün içinde düşer diye tahmin ediyorum.
bende güvenmiyorum bu yükselişe ama habire çıkıveriyor ve doğru düzgün bir mantığı da yok.
Kim giriyor kimler giriyor belli değil.suni bir yükseliş diyorsun günlerce kalıyor. şimdi geri düşer kar realizasyonuyla diyorsun düşmüyor.
Millet elindeki btc ye çok güveniyor ve satış trendine sokmuyor ama balinalar alıp satarken fütursuzca giriyorlar.
Çin etkisi olan geçen yıl gibi değil ama ibre kısa vadede yukarı yönlü..
her an düşme ihtimali yüksek..
newbie
Activity: 42
Merit: 0
Benim anlamadığım 3 temmuz da tam olarak ne olacak ?
legendary
Ani yükseliş var btctürk hala düşük 7 btc aldım az önce .
legendary
legendary
elinde 500 btc si olan birisi rahatlıkla oynatabiliyor piyasayı %5-10 bandında ,bilemiyoruz ne zaman alır satar sadece madenciler üzerinde tahminde bulunduk ama onlarda çoğunlukla satış yapmıyor gibiler. traderlar arasında gidip geliyor piyasa , anlık takip edeceksin.
ben 20-30 btc aldım bugün misal  Grin

iiymiş ya burda düşecek diye her başlığın altına yaz sonra git 30 btc lik alım yap  Grin

şahsen hala düşeceğini düşünüyorum ama yurt dışı fırlamışken 2 haftadır hiç işlem yapamamışken durmanın anlamı yok.
1-2 ay cihazların dağıtım süreci var.o süreç dolduğunda hala fiyatlar bunlardan etkilenmiyorsa o zaman madenciler fiyatları düşürmüyor diyebilirim ama bir kısmı yükselecek diye duyduk ondan satmayız diyebiliyor.Bu durumda piyasa traderlara kalıyor.
ben küçük oyuncuyum büyükler ne yöne giderse peşlerinden gidiyorum  Tongue
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
elinde 500 btc si olan birisi rahatlıkla oynatabiliyor piyasayı %5-10 bandında ,bilemiyoruz ne zaman alır satar sadece madenciler üzerinde tahminde bulunduk ama onlarda çoğunlukla satış yapmıyor gibiler. traderlar arasında gidip geliyor piyasa , anlık takip edeceksin.

iiymiş ya burda düşecek diye her başlığın altına yaz sonra git 30 btc lik alım yap  Grin
legendary
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
hafta sonu % 5 yükselmişti bugün de %5 yükseldi hiçte madencilerin bir etkisi olmadı.bozdurmuyorlar hepsi yastık altına atıyor btc yi.
Traderlarda sağlam alım hamleleri ile yukarı çektiler.silkroad ın btc lerini alan manipülatorler fiyatları yukarı çekmeye çalışıyor olabilir.
Ama hacme göre piyasaya sürülecek miktar fazla değil etkilememesi lazım  Huh

geçen hafta biraz alım düşünüyordum  o kadar  kesin düşücek diyordunki vazgeçtim biraz bekleme kararı aldım şimdide çıkıyor bakalım nereye gidecek  Huh
legendary
hafta sonu % 5 yükselmişti bugün de %5 yükseldi hiçte madencilerin bir etkisi olmadı.bozdurmuyorlar hepsi yastık altına atıyor btc yi.
Traderlarda sağlam alım hamleleri ile yukarı çektiler.silkroad ın btc lerini alan manipülatorler fiyatları yukarı çekmeye çalışıyor olabilir.
Ama hacme göre piyasaya sürülecek miktar fazla değil etkilememesi lazım  Huh
legendary
Hafif bir yükselme var 3 temmuz öncesi satım için son fırsat olabilir.3 temmuzda sert düşüş yapıp akabinde sert yükselebilir.
full member
Activity: 182
Merit: 100
Aslında herkezin yanıldığı bir nokta var, Altcoinler BTC'ye hiç bir zaman paralel gitmedi. En basiti LTC'yi ele alırsak LTC BTC paritesi dibe vurmadan LTC'de çıkış hiç başlamamış BTC fiyatları belli bir noktaya geldikten sonra LTC'de çıkış zaten başlayacaktır. LTC'nin en son büyük çıkışı LTC - BTC paritesinin 0.0075'i gördüğü zaman olmuştu.

Diğer altcoinler ise genelde LTC'yi takip eder.

BTC çıkışları hep şu sırayı takip eder.

1- BTC'nin toplanma süreci.
2- BTC fiyatlarının hızla yükselmesi. (LTC fiyatları dolar bazında sabit kalırken BTC bazında düşüş yaşar.)
3- BTC'den LTC ve diğer alt coinlere geçiş, BTC ile ilgili bir çok iyi haberin gelmesi, medya yayınları, $100.000 olacağıyla ilgili ekonomi yazarlarının yazıları, Yüzbinlerce küçük yatırımcının BTC ile tanışması.
4- LTC ve diğer altcoinlerin yükselişi. (LTC vb. coinlerin fiyatları hızlı bir şekilde yükselir)
5- Öiü coinlerin eski fiyatlarına gelmesi ve BTC'den hızlı para çıkışları.
6- LTC'nin vb. coinlerin hızlı düşüşü.
7- BTC'de panik satışları. BTC ile ilgili bir çok kötü haber, medya yayınları, $100 olacağıyla ilgili ekonomi yazarlarının yazıları, Yüzbinlerce küçük yatırımcının zararına satıp gitmesi, Krediyle girenlerin büyük kayıpları.
8-Bazı alt coinlerin ölmesi veya BTC paritesinden, LTC paritesine geçmesi 100'de 1'ine düşen alt coinlere alıcı çıkmaması.
9- BTC ve tüm altcoinlerin yatay haraketleri, İşlem hacmin dibe vurması.
legendary
O bu değilde fiat a dönmüşken btc düşse de alım yapsak Smiley.Bu sektörde en hoşuna gitmeyen ne diye sorarsanız, btc'nin yatay seyri derim.
Jump to: