Pages:
Author

Topic: BTCXChange.RO - Un Exchange Romanesc / Thread Official! - page 2. (Read 36285 times)

jr. member
Activity: 85
Merit: 2
Nu inteleg de ce BTCXChange.ro nu raspunde la mailurile cu intrebari legate de suport.

Doream sa retrag approx. 4 ETH in contul bancar (binenteles, convertit in BTC inainte) dar m-am hotarat sa fac acest lucru prin BitcoinRomania.ro, care au raspuns instant si la chat dar si pe telefon!
Am de gand sa schimb in curand 1.5 BTC in lei, dar nu pot avea incredere intr-o firma care nu raspunde la telefon. Probabil ca nu ii intereseaza sa faca bani.
jr. member
Activity: 180
Merit: 3
La mine a mers ok. Am facut noaptea transferul de lei dintr-o alta banca decat cea la care au ei cont, pe la pranz banii erau in cont. Transferurile in/de btc au mers ok.
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Am primit acum cateva ore un mail de la support in care-mi cereau adresa depunerii in format text.
De atunci au trecut cateva ore si nimic. De pe chat-ul site-ului mi-a raspuns cine vare mi-a spus foarte scurt sa astept respuns de la support.
Totusi,BTC au fost trimisi de ieri si confirmarile sunt,transferul apare finalizat de ieri dar.........ceata totala.
 Si inca un lucru frustrant:de ce nu raspunde nimeni la nici un tel?



Ne pare rau de aceasta problema. Mai este valabila sau a fost rezolvata deja?
newbie
Activity: 31
Merit: 0
Am primit acum cateva ore un mail de la support in care-mi cereau adresa depunerii in format text.
De atunci au trecut cateva ore si nimic. De pe chat-ul site-ului mi-a raspuns cine vare mi-a spus foarte scurt sa astept respuns de la support.
Totusi,BTC au fost trimisi de ieri si confirmarile sunt,transferul apare finalizat de ieri dar.........ceata totala.
 Si inca un lucru frustrant:de ce nu raspunde nimeni la nici un tel?

newbie
Activity: 15
Merit: 0
Am si eu o problema cu BTCXChange.
Am transferat ieri (9 Oct) o suma in BTC catre BTCXChange care nu-mi apare in ct.
Apar confirmarile insa nu apare suma. Am incercat sa sun azi (10 Oct) dar nu raspunde nimeni la nr de suport. Am initiat o conv. pe chat dar .....nu raspunde nimeni. Am trimis si mai dar tot degeaba.Ora este rezonabila (11 AM,dar am inceput sa-i sun si sa le dau mesaje de la ora 10 AM).Mai exista aceasta platforma sau am trimis banii si trebuie sa-mi iau larevedere....?Multumesc


Verifica mail-ul si vezi daca ai primit vreun email de la ei in care te roaga sa-ti confirmi identitatea.

Am patito si eu mai de mult, nu imi apareau BTC in balanta, pana am vazut pe mail ca mi se cere copie la ID pt verificarea contului. Nu mai tin minte exact daca este necesara verificarea identitatii doar la depunerile in FIAT sau si BTC.

In orice caz, odata ce le-am trimis datele, i-am primit in balanta.

Se intampla in cazul conturilor noi.
newbie
Activity: 31
Merit: 0
Am si eu o problema cu BTCXChange.
Am transferat ieri (9 Oct) o suma in BTC catre BTCXChange care nu-mi apare in ct.
Apar confirmarile insa nu apare suma. Am incercat sa sun azi (10 Oct) dar nu raspunde nimeni la nr de suport. Am initiat o conv. pe chat dar .....nu raspunde nimeni. Am trimis si mai dar tot degeaba.Ora este rezonabila (11 AM,dar am inceput sa-i sun si sa le dau mesaje de la ora 10 AM).Mai exista aceasta platforma sau am trimis banii si trebuie sa-mi iau larevedere....?Multumesc
newbie
Activity: 15
Merit: 0
M-am logat doar pentru a mentiona ca utilizatorul mmdaniel este retardat. Iesi acasa din crypto.

O zi buna.
HrN
sr. member
Activity: 339
Merit: 250
Am primt confirmarea plati, sa vad ce zice banca, pana acuma nu au gasit bani.
Ce petarda esti.
Du-te in plm pe santier ca nu esti tu de crypto.
Zi merci ca nu ai ramas fara bani, pampalaule!
newbie
Activity: 12
Merit: 0
Am primt confirmarea plati, sa vad ce zice banca, pana acuma nu au gasit bani.
newbie
Activity: 12
Merit: 0
Daca ati returnat trimiteti si voi dovada pe email ce de gmail care aveti lasat aici in mesaj personal, ca pe care ati publicat aici sunt sterse multe ! sa pot trimite la banca din finlanda !
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Am transmis, da voi vad ca trimiteti la alt cont !!! pentru voi se numeste in loc de date bancare , rechizitile bancare !!

Din motiv ca nu am primit alte rechizite bancare de la Dvs, fondurile au fost returnate spre contul de pe care au intrat. Contul dvs pe platforma noastra este dezactivat. Din acest moment relatia intre Dvs si firma noastra este incheiata. Pe email aveti confirmarea transferului catre contul de pe care au intrat banii, folositi acest document pentru a trasa fondurile.

Vedeti aici confirmarea platii pentru posteritate.



Va dorim o zi buna.

Cu stima,
BTCXCHANGE
newbie
Activity: 12
Merit: 0
Am transmis, da voi vad ca trimiteti la alt cont !!! pentru voi se numeste in loc de date bancare , rechizitile bancare !!
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Atentie la BtcXchange.ro .net !!

Transfer trimis la data de 14.09.2017 inainte de ora 12 si pe data de 14 seara cica nu sunt bani, daca pui prea multe intrebari deoarece nu iti raspunde nimeni, mai ales la telefon pe numarul afisat pe site , iti gasesc bani si iti cer un cont unde sa iti transfere pentru ca nu te vor ca si client ca le strici reputatia, da bani tai cei 800 EUR o au ei !!
PANA LA ORA ACTUALA NU AM BANI MEI DATI !!!

Va sfatuiesc sa folositi alte firme

trade.bitcoinromania.ro
Raspunde prompt la apeluri si la mesaje pe chat, bani intra foarte rapid si usor, nu se vorbeste intrun ton mai SELECT cum noi ar fii  SCLAVI si ei REGELE,
Si daca stati mai mult de o zi bancara SA DEPUNETI RECLAMATIE LA SUPRAVEGHEREA BANCARA CAT SI LA ANPC !!
Nu acceptati sa fim SLUGA lor ca suntem clienti si pe urma noastra ei isi fac averi sa ne vorbeasca apoi ca la niste ....
daca domnul Max-CEO credeti ca ceva aici nu este adevarat am toata conversatiile din chat skype si apelurile 30 + pe care chiar pot ca screenshot publica aici

Astept o mica scurta explicatie
de ce nu se rapunde la telefonul depe site ?
iar la registrul comertului este dat un numar al administratorului la care din nou nu e firma dumneavoastra,
Pe chat va apucati cu buna ziua apoi nimic nu se mai aude ...

Cu stima

Max Nicula
CEO
+40 727 5 ... ...



Stimate client,

Cum vi sa explicat de nenumarate ori in timpul celor 30+ apeluri care le-ati facut inclusiv si apelurile de pe chat, transferul in EURO (SEPA) dureaza 1-3 zile. Deobicei banii ajung a doua zi la noi in cont insa din cand in cand poate dura mai mult, deaceea pentru a evita astfel de situatii, pe site a fost specificat ca depunerea in euro dureaza 1-3 zile.

Faptul ca dvs considerati ca un transfer in euro care este facut azi pana la ora 12:00 trebue sa ajunga in aceeasi zi pana seara, pur si simplu nu corespunde realitatii. Aici mentionez din nou ca merge vorba de transfer in Euro si nu transfer in RON care ajunge in aceiasi zi.

Dvs vineri ati luat numarul de telefon de pe Registrul Comertului, care este numarul de telefon a companiei contabile care deserveste firma noastra, iati sunat pe ei si le-ati spus ca faceti plangere penala pentru inselaciune pe firma noastra. Ati fost contactat direct de administratorul platformei (Max) care v-a explicat din nou ca transferul poate dura mai mult de o zi si din moment ce banii ajung in contul firmei, contul vostru va fi alimentat cu suma respectiva. Vi s-a comunicat deasemeni ca banii vor ajunge in cont cel mai probabil Luni la ora 11:30.

Luni dimineata la ora 08:45 la-ti sunat din nou pe administratorul nostru pe telefonul personal la care nu vi s-a raspuns, dupa care ati sunat a doua oara la telefonul personal la ora 11:27.

In urma acestor actiuni, noi am luat decizia sa nu va deservim ca client deoarece ne stricati imaginea in fata partinerilor nostri si ne consumati prea mult timp prin apeluri telefonice. Platforma noastra din pacate nu este prevazuta pentru a sustine un astfel de efort pe un singur client.

Vam comunicat prin email ca suma depusa de 800 de euro a ajuns in conturile noastre (la ora 11:30, cum vi s-a comunicat anterior), si vam rugat sa ne transmiteti rechizitele bancare pentru a returna aceasta suma cat mai curand posibil. Va rugam sa ne raspundeti la email pentru a efectua transferul in cel mai scurt timp.

Cu stima,
BTCXCHANGE
newbie
Activity: 12
Merit: 0
Atentie la BtcXchange.ro .net !!

Transfer trimis la data de 14.09.2017 inainte de ora 12 si pe data de 14 seara cica nu sunt bani, daca pui prea multe intrebari deoarece nu iti raspunde nimeni, mai ales la telefon pe numarul afisat pe site , iti gasesc bani si iti cer un cont unde sa iti transfere pentru ca nu te vor ca si client ca le strici reputatia, da bani tai cei 800 EUR o au ei !!
PANA LA ORA ACTUALA NU AM BANI MEI DATI !!!

Va sfatuiesc sa folositi alte firme

trade.bitcoinromania.ro
Raspunde prompt la apeluri si la mesaje pe chat, bani intra foarte rapid si usor, nu se vorbeste intrun ton mai SELECT cum noi ar fii  SCLAVI si ei REGELE,
Si daca stati mai mult de o zi bancara SA DEPUNETI RECLAMATIE LA SUPRAVEGHEREA BANCARA CAT SI LA ANPC !!
Nu acceptati sa fim SLUGA lor ca suntem clienti si pe urma noastra ei isi fac averi sa ne vorbeasca apoi ca la niste ....
daca domnul Max-CEO credeti ca ceva aici nu este adevarat am toata conversatiile din chat skype si apelurile 30 + pe care chiar pot ca screenshot publica aici

Astept o mica scurta explicatie
de ce nu se rapunde la telefonul depe site ?
iar la registrul comertului este dat un numar al administratorului la care din nou nu e firma dumneavoastra,
Pe chat va apucati cu buna ziua apoi nimic nu se mai aude ...

Cu stima

Max Nicula
CEO
+40 727 5 ... ...
sr. member
Activity: 351
Merit: 252
suna-l pe vuscan si intreaba-l.
HrN
sr. member
Activity: 339
Merit: 250
Pana la urma mai revine sau nu?
newbie
Activity: 12
Merit: 0
Skaarj, iti sugerez sa dechizi un thread nou legat de asta, neavand legatura directa cu BTCXchange.

Imi cer iertare, eu m-am referit doar la "coincidenta".
btcxchange s-a retras, imediat dupa aia a urmat panarama din link. Si s-au retras onorabil fara sa produca scandal printre ai nostri romani.

Magazinul online "Oringo" care lucreaza (sau a lucrat) cu platforma btcxchange... mi-a dat un e-mail surpriza. Am vrut sa cumpar o panarama de telefon de la ei. M-au anuntat ca platforma btcxchange.ro le-ar fi comunicat cum ca si-au incheiat activitatea in Romania.... si ca de-abia pe la sfarsitul lui ianuarie acest magazin mai poate accepta plati in btc.

nenea BombKilăr: multam fain de suport.
legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Skaarj, iti sugerez sa dechizi un thread nou legat de asta, neavand legatura directa cu BTCXchange.
Pages:
Jump to: